Samsung Galaxy S9 ve S9+ Kullananlar Kulübü

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 2)

S9TR

Üyecik
Arkadaslar Samsung S9 telefonumunun hoparlörü düne kadar gayet iyi çalısıyordu daha sonra kötü bi cızırdama basladı ilk başta patlak sandım hoparloru daha sonra kendi kendine azda olsa iyileşme oldu.Arada ses orjınalıne donuyor kısa bı sure sonra tekrar cızırdamaya baslıyor. Telefon hiç bir şekilde sıvıya vesaire düşmedi.Cızırdama alt ızgaradan geliyor konusurken hıc bı sekılde sorun yok . Gece Telefonu kenarıya koydum sabah kalktıgımda bu sekıldeydi . Başına gelen varmıdır çözümü nedir bilen yardımcı olursa sevınırım. Hard ve soft reset attım sonuç değişmedi.

mahirrmutluu

Üyecik
Beyler birisi cevap verebilir mi ben alalı 4 ay falan oluyor memnunum tabi ki ama hala hicbir güncellemesini yapmadım acaba şuan ne durumda hız stabillik şarj kamera açısından yardımcı olursanız sevirim

mydeli

Asistan
Beyler birisi cevap verebilir mi ben alalı 4 ay falan oluyor memnunum tabi ki ama hala hicbir güncellemesini yapmadım acaba şuan ne durumda hız stabillik şarj kamera açısından yardımcı olursanız sevirim
Ben cok memnunum ilk zaman batarya evet erken bitiyodu ama marttan beri hic bi sorun yasamiyorum ve one ui cok guzel bir yazilim bence gecmelisiniz he ne olur ornegin ekran 5 saat aliyosaniz misal 4.5 saat alirsiniz gibi ama. 30 dakikalik dusus yasanacaksa bile.bence deger

matrix_92

Üyecik
selamlar Arkadaşlar,

Bi konuda fikrinize danışmak istedim. Ben Eylül 2018'de S9+ 256 GB modelini almıştım. Çok memnunum, gözüm gibi bakıyorum telefona. Bir kaç gün önce bir takas fırsatı yakaladım ancak çok kararsızım. 5200 TL'ye almış olduğum cihaza 4000TL teklif edildi. Karşıdaki cihaz ise Huawei P30 Pro 128 GB modeli. Malumunuz Huawei'nin Android lisansı iptal edildi ve ben bu yüzden kararsız kaldım. Cihazı alırsam muhtemelen 1500 TL ila 2000 TL arasında ödemem gerekecek.
Sorum; Siz olsanız hangi yolu izlerdiniz?
Teşekkürler :)

Tttunahan

Profesör
selamlar Arkadaşlar,

Bi konuda fikrinize danışmak istedim. Ben Eylül 2018'de S9+ 256 GB modelini almıştım. Çok memnunum, gözüm gibi bakıyorum telefona. Bir kaç gün önce bir takas fırsatı yakaladım ancak çok kararsızım. 5200 TL'ye almış olduğum cihaza 4000TL teklif edildi. Karşıdaki cihaz ise Huawei P30 Pro 128 GB modeli. Malumunuz Huawei'nin Android lisansı iptal edildi ve ben bu yüzden kararsız kaldım. Cihazı alırsam muhtemelen 1500 TL ila 2000 TL arasında ödemem gerekecek.
Kesinlikle değmez

@ardagrbz

Doçent
selamlar Arkadaşlar,

Sizi Samsung'dan vazgeçiren ne ?

matrix_92

Üyecik
Sizi Samsung'dan vazgeçiren ne ?
vazgeçmek değil de Android piyasasının çabuk değer kaybetmesi. Huawei'nin daha sağlıklı ve uzun süreli batarya performansı cazip geliyor. Yoksa ben bu telefonu çok seviyorum. Mesela bundan önce kronik kanser LG G4'ü 3 yıl kullandım, her türlü kronik sorununa rağmen sırf kamerası için katlanmıştım (o zamanlar öğrenciydim yoksa onu da çok daha rahat elden çıkarırdım :D).

Special Forces

Profesör
vazgeçmek değil de Android piyasasının çabuk değer kaybetmesi. Huawei'nin daha sağlıklı ve uzun süreli batarya performansı cazip geliyor. Yoksa ben bu telefonu çok seviyorum. Mesela bundan önce kronik kanser LG G4'ü 3 yıl kullandım, her türlü kronik sorununa rağmen sırf kamerası için katlanmıştım (o zamanlar öğrenciydim yoksa onu da çok daha rahat elden çıkarırdım :D).
Size tavsiyem Huawei almak yerinme direkt S10 alın ve rahatınıza bakın neden diyecek olursanız.
Alan çoğu kişi memnun kalmadığı için cihazı elden çıkarıyor Huawei almanızı bu yüzden tavsiye etmiyorum.
Pil, Kamera ve Performans konusunda S10 da oldukça başarılı aldığınızda pişman olmazsınız.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve ayrıca " Android piyasasının çabuk değer kaybetmesi " demişsiniz Huawei de değer kaybediyoır değer kazandığını da nereden çıkardınız ????

matrix_92

Üyecik
Teşekkürler düşünceleriniz için. Ben değer kaybediyor dedim. Değer kazandığına dair bir çıkarımım yok elbette. Sadece aradaki farkı birinin 2018 diğerinin 2019 model olması o kadar. Her ne kadar değer kaybedecek olursa da Samsung S9+ bir yıl daha büyük olduğu için daha fazla değer kaybeder demek.

Kullanıcı geri bildirimi önemli tabi. Forumda Huawei P30 serisi ile ilgili konu başlığı açılmamıştı. Fikir sahibi olabilmek adına buraya açmak istedim.

Special Forces

Profesör
Teşekkürler düşünceleriniz için. Ben değer kaybediyor dedim. Değer kazandığına dair bir çıkarımım yok elbette. Sadece aradaki farkı birinin 2018 diğerinin 2019 model olması o kadar. Her ne kadar değer kaybedecek olursa da Samsung S9+ bir yıl daha büyük olduğu için daha fazla değer kaybeder demek.

Kullanıcı geri bildirimi önemli tabi. Forumda Huawei P30 serisi ile ilgili konu başlığı açılmamıştı. Fikir sahibi olabilmek adına buraya açmak istedim.

Bu konuyu https://forum.shiftdelete.net/forums/huawei.173/ da açmanız daha mantıklı olurdu.

slowcome

Üyecik
Arkadaşlar olay dün gece oldu. Gece 2 gibi telefonun şarjı %25 iken kilitleyip bıraktım. Wifi,gece modu,güç tasarrufu,ses açıktı. Sabah 10 gibi uyandığımda %15 şarjı kalmıştı telefonun. Accubatery uygulamasında da pil sağlığım %91 gözüküyor ancak telefonu alalı henüz 1 ay 5 gün oldu. Çok soğuttu beni bu durum telefondan. %100den %0a ortalama 4.5-5 saat ekran süresi alıyorum sizce herşey normal mi?

ALizadEmin

Üyecik
arkadaslar turkcem yetmiyor.. ekran suresi yaziyorsunuz.. o ne anlama geliyor?

Arkadaşlar olay dün gece oldu. Gece 2 gibi telefonun şarjı %25 iken kilitleyip bıraktım. Wifi,gece modu,güç tasarrufu,ses açıktı. Sabah 10 gibi uyandığımda %15 şarjı kalmıştı telefonun. Accubatery uygulamasında da pil sağlığım %91 gözüküyor ancak telefonu alalı henüz 1 ay 5 gün oldu. Çok soğuttu beni bu durum telefondan. %100den %0a ortalama 4.5-5 saat ekran süresi alıyorum sizce herşey normal mi?
Benim geceleri bırakırken o kadar şarj gitmiyor ama ekran süresi evet o şekilde. Ama genelde 3 buçuk 4 saat arası alıyorum ben

mydeli

Asistan
Bende 4.5 5 saat ekran suresi aliyorum bence normal sbaaha kadar okadar gitmiyor ama
Mesaj otomatik birleştirildi:

arkadaslar turkcem yetmiyor.. ekran suresi yaziyorsunuz.. o ne anlama geliyor?
Ekranin acik oldugu surede ne kadar sarj yedigi

ALizadEmin

Üyecik
arkadaslar tahmini ekran suresi nedir? suan telefonumun sarji %90 ve tahmini pil omru 9 saat yaziyor.. bu mu acaba? yoksa baska bi yerde mi yaziyor ekran suresi?

stat counter