Samsung Galaxy S9 Plus mı iPhone 8 Plus mı ?

Bu konuyu okuyanlar

byjackal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba ,

Yakın zamanda Hepsiburada.com ' dan Samsung S9 Plus (64 GB) modelini satın aldım.Cihaz 14 gün dolmadan Note 8 ve s8 serisinde olduğu gibi köşelerde (çerçeve dışı) ışık sızması problemi yarattı. İade süreci sonunda paramı geri aldım.

10 günlük deneyimim ile S9 Plusın sevmediğim yönleri ;

-Batarya performansı abartıldığı kadar başarılı değil,
-Telefon gereğinden fazla parmak izi bırakıyor,
-Bixby tuşunun gereksiz yere telefonda yer alması,
-Klasik bir android cihaz deneyemi yaşattı bana , yeni telefon almış hissine kapılmadım,
-Gerçektende 5 ay sonra oluşacak değer kaybını 1 haftada hissedebiliyorsunuz.

Telefonun geri kalan tüm özellikleri amiral gemisine yakışır düzeyde.

Başlıktanda anlaşılacağı gibi bu sefer iki telefon arasında kaldım.Fikrinizi sebep göstererek paylaşırsanız çok sevinirim.
iPhone'nun beni cezbeden en iyi tarafı 4 senedir değiştirmedi diye kötülenen tasarımı.Tasarımı eleştirmeye gerek yok :)

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Işık sızması bi sorun değil eğer öyle olsaydı aynı şey 1 sene kullandığım s7 edge tede vardı samsung buna mutlaka bi çözüm bulurdu.Genele baktığımız zaman 8 plus s9 plus ın tırnağı olamaz hemen her konuda s9 plus önde eğer x deseydin belki x al derdim ama 8 plus la s9 plus arasında kesinlikle s9 plus.

byjackal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Işık sızması bi sorun değil eğer öyle olsaydı aynı şey 1 sene kullandığım s7 edge tede vardı samsung buna mutlaka bi çözüm bulurdu.Genele baktığımız zaman 8 plus s9 plus ın tırnağı olamaz hemen her konuda s9 plus önde eğer x deseydin belki x al derdim ama 8 plus la s9 plus arasında kesinlikle s9 plus.
whatsapp-image-2018-06-22-at-093428-1-1529671862.jpg

Bu benim için bir sorundur kardeşim. 5bin küsürlük telefonda böyle bir şekilsizlik olmasını tahammül edemem. İade şansım varken neden böyle kullanayım ki değil mi ?

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
İki telefon da çok güzel ama ben iphone 8 plus alırdım. Yaşadığınız soruna üzüldüm.

Sucrofe

Müdavim
Reaksiyon puanı
677
-Klasik bir android cihaz deneyemi yaşattı bana , yeni telefon almış hissine kapılmadım,

Bence bu iki sebep bile yeterli bir telefona paralar saçmamak için.

CrussheN

Asistan
Reaksiyon puanı
91

Bence bu iki sebep bile yeterli bir telefona paralar saçmamak için.

Note 8 sifir kapali kutu aldim 4.400 tlye 4 ay gecmeden 3.200 liraya nakit olarak satamadim takas desen 3000 sayiliyor samsung aldigin zaman satacagim dusuncesini birakacaksin aksi takdirde cok siliyor bu iphone haric her telefonda boyle iphone de siliyor ama bu kadar degil..

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Ekli dosyayı görüntüle 43503

Bu benim için bir sorundur kardeşim. 5bin küsürlük telefonda böyle bir şekilsizlik olmasını tahammül edemem. İade şansım varken neden böyle kullanayım ki değil mi ?
Dostum o her cihazda var. Ayrıca o bir yansıma. Kusur değil.
Bixby tuşuna başka işlevlerde atanabiliyor.
Pil performansı 10 gün içinde ölçülmez.

byjackal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben karışmam senin paran istediğini yaparsın ama iphone 8 plus s9 plus ın yanında bi hiç
Estağfurullah kardeşim. Ben fikirlerinizi almak istemesem zaten buraya yazmazdım.Sadece para iadem için onu söyledim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Dostum o her cihazda var. Ayrıca o bir yansıma. Kusur değil.
Bixby tuşuna başka işlevlerde atanabiliyor.
Pil performansı 10 gün içinde ölçülmez.
Aynı cihazdan 2 adet aldım. Diğerinde ve mağalarda incelediklerimde böyle bir sıkıntı bulunmamakta.Bütün ekranı kagıt ve ya bez parçası ile kapattığım zaman köşe açılmış gibi ışık sızdırıyor.Bunun bir yansıma olduğunu düşünmüyor, samsung yetkililerinin bu bahanelerine inanmak istemiyorum.Böylesine pahalı muhendislik harikası telefonlarda bu şekilde rahatsız edici kusurlar bulunmaması gerekiyor. 10 günün yaklaşık bir haftası yolculuk yaptım , pil performansını gayet iyi
değerlendirebildigim kanısındayım. S9 plus ' tan pişman olduğumu söylemiyorum yanlış anlamayın.Tekrar almayı bile düşünüyorum zaten ?

Son düzenleme:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Estağfurullah kardeşim. Ben fikirlerinizi almak istemesem zaten buraya yazmazdım.Sadece para iadem için onu söyledim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Aynı cihazdan 2 adet aldım. Diğerinde ve mağalarda incelediklerimde böyle bir sıkıntı bulunmamakta.Bütün ekranı kagıt ve ya bez parçası ile kapattığım zaman köşe açılmış gibi ışık sızdırıyor.Bunun bir yansıma olduğunu düşünmüyor, samsung yetkililerinin bu bahanelerine inanmak istemiyorum.Böylesine pahalı muhendislik harikası telefonlarda bu şekilde rahatsız edici kusurlar bulunmaması gerekiyor. 10 günün yaklaşık bir haftası yolculuk yaptım , pil performansını gayet iyi
değerlendirebildigim kanısındayım. S9 plus ' tan pişman olduğumu söylemiyorum yanlış anlamayın.Tekrar almayı bile düşünüyorum zaten ?
:D işte öyle diyince birkaç özellikten tamamen gömmüş gibi anlaşıldı.