Samsung Galaxy S8 vs Huawei Mate 9

Bu konuyu okuyanlar

Siklon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşlar merhaba. Başlıkta belirttiğim 2 telefon arasında kaldım. Bu hafta içi alacağım. S8'in fiyatı Hepsiburada'da 3299 liraya düşmüş. Mate 9 ise 2900 lira. Aslında bütçe çok önemli değil ama yine de arada kaldım S8'in ekranını korumak beni düşündürmüyor değil oldukça sakar bir insanım. Mate 9 geçen senenin telefonu almışken de daha güncel bir şey alayım diyorum. Bir yandan da hep Samsung telefon kullandım farklı bir arayış da içerisindeyim. Sizin fikirleriniz nelerdir?

Siklon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
S8'i koruma konusunda kafamda ciddi soru işaretleri var :(

F1kan

Profesör
Reaksiyon puanı
1,882
Arkadaşlar merhaba. Başlıkta belirttiğim 2 telefon arasında kaldım. Bu hafta içi alacağım. S8'in fiyatı Hepsiburada'da 3299 liraya düşmüş. Mate 9 ise 2900 lira. Aslında bütçe çok önemli değil ama yine de arada kaldım S8'in ekranını korumak beni düşündürmüyor değil oldukça sakar bir insanım. Mate 9 geçen senenin telefonu almışken de daha güncel bir şey alayım diyorum. Bir yandan da hep Samsung telefon kullandım farklı bir arayış da içerisindeyim. Sizin fikirleriniz nelerdir?
Çözüm basit.
Bir adet S8 alıp en sağlamından Spigen kılıf ve Buff ekran koruyucu al dostum. S8 i de yıllarca sapa sağlam kullan :)

Siklon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Kamera konusunda S8'in Mate 9'dan bariz üstünlüğü var mı? Batarya mevzusu beni Mate 9'a yönlendiriyor.
--- Gönderi Güncellendi ---
Çözüm basit.
Bir adet S8 alıp en sağlamından Spigen kılıf ve Buff ekran koruyucu al dostum. S8 i de yıllarca sapa sağlam kullan :)
Ekran koruyucuların ekrana tam oturmadığı ya da uyguladıktan sonra kenarlardan açılma yaptığına dair bir çok yorum okudum bu konuda sizin de fikirlerinizi merak ediyorum. Bir de telefonu korumak için kullanacağım kılıf telefonun estetiğini bitirecek s8'in de bir özelliği kalmayacak diye düşünüyorum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Kamera konusunda S8'in Mate 9'dan bariz üstünlüğü var mı? Batarya mevzusu beni Mate 9'a yönlendiriyor.
--- Gönderi Güncellendi ---

Ekran koruyucuların ekrana tam oturmadığı ya da uyguladıktan sonra kenarlardan açılma yaptığına dair bir çok yorum okudum bu konuda sizin de fikirlerinizi merak ediyorum. Bir de telefonu korumak için kullanacağım kılıf telefonun estetiğini bitirecek s8'in de bir özelliği kalmayacak diye düşünüyorum.
S8'in bataryası Mate 9dan daha iyi

Siklon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
S8'in bataryası Mate 9dan daha iyi
Bilgim olmadan soruyorum batarya kapasitelerini dikkate almıyor muyuz? Mesela Mate 9'un kapasitesi 4000 mah S8'in ise 3000 mah. Direk bu değerler üzerinden yola çıkılmıyor mu?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bilgim olmadan soruyorum batarya kapasitelerini dikkate almıyor muyuz? Mesela Mate 9'un kapasitesi 4000 mah S8'in ise 3000 mah. Direk bu değerler üzerinden yola çıkılmıyor mu?
Videoyu izlemedin mi ?
G4ün de 3000 mah bataryası var ama nasıl bir batarya performansı olduğunu biliyorsundur herhalde

Siklon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Sanırım S8 alacağım. Peki bu fiyat farkları nedir? Vatan, Teknosa, Mediamarkt gibi mağazalarda(internet) 3999 TL iken Hepsiburada'da 3300 lira. N11'de daha uygun fiyatlara var. Hepsi Samsung Türkiye Garantili. 100-200 lira fiyat farkını anlarım da 700 lira gibi büyük bir fark nasıl oluyor?

M

Murat Burç

SDN Okuru
Sanırım S8 alacağım. Peki bu fiyat farkları nedir? Vatan, Teknosa, Mediamarkt gibi mağazalarda(internet) 3999 TL iken Hepsiburada'da 3300 lira. N11'de daha uygun fiyatlara var. Hepsi Samsung Türkiye Garantili. 100-200 lira fiyat farkını anlarım da 700 lira gibi büyük bir fark nasıl oluyor?
Senin gibi insanlar niye diye sorduğu için o fiyatlar öyle herkes internete güvenmiyor .
Ben hbden almanı öneririm .

Siklon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Senin gibi insanlar niye diye sorduğu için o fiyatlar öyle herkes internete güvenmiyor .
Ben hbden almanı öneririm .
Kardeşim yorumumu tekrar okursan hepsinin internet mağazasını kasteddim. Yıllardır internetten özellikle HB'den yüzlerce alışveriş yaptım. Tabi ki internet mağazıcılığı daha hesaplı. Aradaki fiyat farkının alışageldikten fazla olduğuna değindim sadece.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Kardeşim yorumumu tekrar okursan hepsinin internet mağazasını kasteddim. Yıllardır internetten özellikle HB'den yüzlerce alışveriş yaptım. Tabi ki internet mağazıcılığı daha hesaplı. Aradaki fiyat farkının alışageldikten fazla olduğuna değindim sadece.
Ben şöyle diyeyim
1. Sebep güven
2. Sebep internet mağazalarının karlarindan vazgeçmeleri
Başka sebep aklıma gelmiyor
Medimarkt vatan gibi yerlerin internet sitelerine de güveniyor insanlar

Son düzenleyen moderatör:

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Ekran , işlemci yazılım filan da önemli bu unsurlarda .

AMOLED ekran var S8 de , daha az enerji tüketiyor , siyah renklerde ya hiç ya da hiçe yakın enerji tüketiyor .

İşlemci 10 nm daha az güç tüketiyor ve daha az ısınıyor , uzun kullanımda bataryaya etki eder buda gün içinde .

Bu arada tabikide S8 . Huawei Mate 9 geçen seneki favori cihazımdır . 2. bu arada gündüz çekimlerinde fark göremessin , gece bariz S8 daha iyi çeker . Ama mate 9 da bokeh efekti + sı var ve gerçekten çok iyi yaptığını söyleyebilirim . 2900 den alacaksanız kesinlikle Mate 9 almayın derim . 2200 olanını alacaksanız alın , ama 2900 Mate 9 'a değmez asla .

Siklon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Peki konunun dışına çıkarak son bir soru daha. İnternet üzerinden cihazı alsam bunu nasıl taksitlendirebilirim? Kredi çekerek ve bunu taksitlendirerek mağazalardan/dükkanlardan telefon alabiliyoruz ama internet mağazsından alım sonrası taksitlendirme imkanı var mı? Özellikle Hb'den yüksek meblağlı tek çekim alışverimden sonra banka(iş bankası) mesajla taksitlendirme seçenekleri yolluyor ya da ben kendim işcepten taksitlendirebiliyorum ama telefon konusunda hiç bir fikrim yok.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Peki konunun dışına çıkarak son bir soru daha. İnternet üzerinden cihazı alsam bunu nasıl taksitlendirebilirim? Kredi çekerek ve bunu taksitlendirerek mağazalardan/dükkanlardan telefon alabiliyoruz ama internet mağazsından alım sonrası taksitlendirme imkanı var mı? Özellikle Hb'den yüksek meblağlı tek çekim alışverimden sonra banka(iş bankası) mesajla taksitlendirme seçenekleri yolluyor ya da ben kendim işcepten taksitlendirebiliyorum ama telefon konusunda hiç bir fikrim yok.
Esnaf kartı bulursan taksitli alabilirsin . Tek önerim bu . Sordukların hakkımda bilgim yok

Siklon

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Ekran , işlemci yazılım filan da önemli bu unsurlarda .

AMOLED ekran var S8 de , daha az enerji tüketiyor , siyah renklerde ya hiç ya da hiçe yakın enerji tüketiyor .

İşlemci 10 nm daha az güç tüketiyor ve daha az ısınıyor , uzun kullanımda bataryaya etki eder buda gün içinde .

Bu arada tabikide S8 . Huawei Mate 9 geçen seneki favori cihazımdır . 2. bu arada gündüz çekimlerinde fark göremessin , gece bariz S8 daha iyi çeker . Ama mate 9 da bokeh efekti + sı var ve gerçekten çok iyi yaptığını söyleyebilirim . 2900 den alacaksanız kesinlikle Mate 9 almayın derim . 2200 olanını alacaksanız alın , ama 2900 Mate 9 'a değmez asla .
Yine çok bilgim olmadan soruyorum S8'in ekranı 2K değil mi? 2K çözünürlüklü bir ekranın daha fazla güç tüketmesi söz konusu değil mi mantıken?

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Samsung 1 model eski cihazı dahi alınmaz. Mate 9

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Neden öyle dediniz?
İlla ki en üstünü alıcakaınız . Aldıktan sonra yeni bişi çıkacak diğerinde başlıycak sorunlar. Yok kasma, yok donma. Gereksiz şarj sıkıntısı.s7 alıp, samsungun kendini düzeltmediğini söyleyen kişi var bir tane. 7 ayda yavaslamıs. Samsung yeni bir model cikarinca,s8in anlamı kalmayacak..illa yebi telefon. 2 saniye fazla hız için 1500 tl fazla vermek, samsung kaliteli demek akıl mantık işi değil. Huawei öyle mi, xiaomi öyle mi... Samsung tutturmuş bir yol, gidiyor. Yok kavisli ekran ne bileyim sonsuz ekran gear vr... neyse diğer konularda attığım yorumlara bakabilirsiniz. S8 alınır mı, alınır. Ama o kadar para verilmez

ErceKerim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
İlla ki en üstünü alıcakaınız . Aldıktan sonra yeni bişi çıkacak diğerinde başlıycak sorunlar. Yok kasma, yok donma. Gereksiz şarj sıkıntısı.s7 alıp, samsungun kendini düzeltmediğini söyleyen kişi var bir tane. 7 ayda yavaslamıs. S8 yeni bir model cikarinca,s8in anlamı kalmayacak..illa yebi telefon. 2 saniye fazla hız için 1500 tl fazla vermek, samsung kaliteli demek akıl mantık işi değil. Huawei öyle mi, xiaomi öyle mi... Samsung tutturmuş bir yol, gidiyor. Yok kavisli ekran ne bileyim sonsuz ekran gear vr... neyse diğer konularda attığım yorumlara bakabilirsiniz. S8 alınır mı, alınır. Ama o kadar para verilmez

Kavisli ekran bir teknoloji yıllar içinde daha gelişeceğini düşünmekteyim , gear vr gelişmekte belki yıllar sonra önemli bir yer edinecek insanlar arasında, gear s serisi de öyle, yeni şeyleri denemeyi, görmeyi sevmeseydik 3310 kullanıyor olabilirdik.

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Gear vr için bile ne kadar samsungdan nefret etsem de s7 alabilirim. Gear öyle çok istiyorum ki...

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Yine çok bilgim olmadan soruyorum S8'in ekranı 2K değil mi? 2K çözünürlüklü bir ekranın daha fazla güç tüketmesi söz konusu değil mi mantıken?
2K artık o kadar fark yapmıyor , telefonlar kolayca kaldırıyor . G3 'te 2K saçmalığı işlemcinin tam olarak 2K ekranlarla uyumlu olmadığından dolayı .

Yine tabi Full HD den daha fazla yiyor ama o kadar fark yok . AMOLED ama baya fark yaratıyor .