Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

cagriozbkr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
70897

Güncelleme geldi

BALAXIS

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Kamerada gozle gorulur degisiklik goremedim. Samsung bence dahada bozuyor androidn7de çektiğim fotolar videolar android 8 ve android 9dan daha iyi galerime baktigimda

Sedatcilsiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Çalışan uygulamaları görmek için Bu sağ altaki III yere tıkladığımızda artık yoğun bir şekilde kullanmış olduğumuz uygulamaların simgesini görebiliyoruz ama ben hiç sevmedim...

cimbomlu52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Çalışan uygulamaları görmek için Bu sağ altaki III yere tıkladığımızda artık yoğun bir şekilde kullanmış olduğumuz uygulamaların simgesini görebiliyoruz ama ben hiç sevmedim...
yukarıdaki üç noktaya tıkladığınızda ayarlar çıkıyor.ona tıklayıp önerilen uygulamaları kapatırsanız simgeler görünmüyor. ;)

Sakboy2323

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung Galaxy S8 Plus Ve S8'e Android Q Verilmeyeceği Hakkında Ne Düşünüyorsunuz??
70982
Screenshot_20190511-101051_Chrome.jpg

posedion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Cihazı ilk satın aldığımda Android 7.0 (Nougat) yüklüydü. Sonrasında Android 8.0 (Oreo) güncellemesini aldı ve ardından Android 9.0 (Pie) güncellemesini de aldı. (Tabi bu arada birçok yazılım iyileştirme ve güvenlik güncellemesi de geldi ) İlk iki sistemde experience ara yüzü zaten kullanım kolaylığı sağlıyordu şimdi one ui adı altında experience devamı olan bir ara yüzle geldi ki, bu one ui ara yüzünün bazı yerlerinde halen experience ibaresini görmekteyiz yani experience'ın devamı niteliğinde oldu. Ben İlk işletim sistemi ile birlikte Android 7.0 (Nougat) tan bu güne kadar experience ara yüzü sayesinde ciddi anlamda pek bir fark görmedim. Şu anda s8 kullanıcıları için bence en önemli kriterin güvenlik güncellemeleri olması lazım her yeni gelen işletim sistemi ile daha az stabilite ayarı alan cihazımız için artık son güncelleme olması daha hayırlı olacak. yeni modellerin donanımlarına göre uyarlanan işlerim sistemlerinin bizim gibi s8, note 8 vs o döneme ait cihazlara profesyonel anlamda özen gösterilmeyeceğini düşünmekteyim. zaten ara yüz gayet akıcı ve donanımsal olarak an itibariyle çalıştırmadığı yazılım yok. (pro oyuncular hariç) sanırım bozulmadığı yada kullanıma bağlı batarya problemleri çıkartmadığı sürece s8 uzunca bir süre kullanılır bir cihaz. Bu yazılım olayına çok takılmamak lazım. her sene yeni yazılım çıkartmalarının nedeni zaten gereksiz bulduğum bir konu. bence halen s10 modeline geçmeye değmez. darısı s11 modeline bakmaya. :)

BALAXIS

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Cihazı ilk satın aldığımda Android 7.0 (Nougat) yüklüydü. Sonrasında Android 8.0 (Oreo) güncellemesini aldı ve ardından Android 9.0 (Pie) güncellemesini de aldı. (Tabi bu arada birçok yazılım iyileştirme ve güvenlik güncellemesi de geldi ) İlk iki sistemde experience ara yüzü zaten kullanım kolaylığı sağlıyordu şimdi one ui adı altında experience devamı olan bir ara yüzle geldi ki, bu one ui ara yüzünün bazı yerlerinde halen experience ibaresini görmekteyiz yani experience'ın devamı niteliğinde oldu. Ben İlk işletim sistemi ile birlikte Android 7.0 (Nougat) tan bu güne kadar experience ara yüzü sayesinde ciddi anlamda pek bir fark görmedim. Şu anda s8 kullanıcıları için bence en önemli kriterin güvenlik güncellemeleri olması lazım her yeni gelen işletim sistemi ile daha az stabilite ayarı alan cihazımız için artık son güncelleme olması daha hayırlı olacak. yeni modellerin donanımlarına göre uyarlanan işlerim sistemlerinin bizim gibi s8, note 8 vs o döneme ait cihazlara profesyonel anlamda özen gösterilmeyeceğini düşünmekteyim. zaten ara yüz gayet akıcı ve donanımsal olarak an itibariyle çalıştırmadığı yazılım yok. (pro oyuncular hariç) sanırım bozulmadığı yada kullanıma bağlı batarya problemleri çıkartmadığı sürece s8 uzunca bir süre kullanılır bir cihaz. Bu yazılım olayına çok takılmamak lazım. her sene yeni yazılım çıkartmalarının nedeni zaten gereksiz bulduğum bir konu. bence halen s10 modeline geçmeye değmez. darısı s11 modeline bakmaya. :)

Sana son derece katılıyorum. Sırf arayüz deneyimi değil kamera olarakta kötüye gitti benim android 7.0 iken 1080p 60 fps ve 4k video cektiğim videolar ile suan android 9.0 arasında dağlar kadar fark var ve bozulmalar mevcut bunun aynısı foto içinde gecerli ya samsung bunu yeni cihaz aldırmaya yönelik uyguladıgı politika olarak yada yeterli özeni göstermediğinden yapıldıgını düsünüyorum o yüzden bir sonraki sisteme daha kötü olacagına vermesinler daha iyi bencede. Bende GOOGLE CAMERA APK var geliştiricilerin yaptıgı ordan pixel ayarında portre fotolar cekiyorum ve o kadar cok beğeniyorlarki arkadaslarım normal samsung kamera ile cektiğim arasında o kadar fark oluyorki kendi samsung kamerasından cekmeye utanıyorum acıkcası. 3-5 geliştiricinin yaptıgı bir apk bile samsung normal kamerasından iyiyken samsung kendi kamera yazılımını iyilestirmemesi üzücü. Eğer google gibi güzel bir kamera uygulaması olsa s8 suandan itibaren kamera olarak 4-5 yıl rahat götüreceğine eminim ama bilerek bozuyor satıs stratejisi. Genel samsung kullanıcıları android 8 yada android 9 gelince seviniyorlar arayüz farklı gelince yada bir kac yeni özellik gelince halbuki kol giriyor haberleri yok...

cimbomlu52

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
arkadaşlar *#0228# tuşlayarak batarya kalibrasyonu yapan varmı?
yapsak bir zararı olurmu?
ondan sonra pil daha kötü olur diye korkuyorum.

Son düzenleme:

Sedatcilsiz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar bu eskiden kamerada zamanlayıcıyı açınca otomatik 3 çekim yapıyordu. Yeni güncellemeyle bunu bulamadım. Bilen var mı

GecelerinYüzü

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ekranda Ghost/burn in diye tabir edilen başka bir uygulamanın ya da ikonun silik şekilde gölgesi kalma sorunu olan var mı ?

yavuz2424

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ekranda Ghost/burn in diye tabir edilen başka bir uygulamanın ya da ikonun silik şekilde gölgesi kalma sorunu olan var mı ?
Dün bir uygulama nin apk indir dim kurdum ikon u gözüküyor fakat aç diyorum tepki vermiyor du kaldırdı im halde ikon hale duyuruyor du dosyaların içinden uygulama nin içinde kalıntı ları durduğunu fark ettim oradan da temizledim telefonu yeniden başlat tim sorun kalmadı

GecelerinYüzü

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dün bir uygulama nin apk indir dim kurdum ikon u gözüküyor fakat aç diyorum tepki vermiyor du kaldırdı im halde ikon hale duyuruyor du dosyaların içinden uygulama nin içinde kalıntı ları durduğunu fark ettim oradan da temizledim telefonu yeniden başlat tim sorun kalmadı
Maalesef demek istediğim böyle değil hocam. Başka bir uygulamanın izi ekranda sabit kalıyor silik pembe bir şekilde. Aşağıdaki videoya bakabilirsiniz.

yavuz2424

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ekran parlaklığını gerekmedikçe yüzde yüz açmamak gerek çok önemli

cmlsn

Asistan
Reaksiyon puanı
12
s8 in pabucu dama atıldı sanırım ne dersiniz???

Murad Hasanli

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Exynos işlemcili S8 için çalışan Google camera apk nereden bulabilirim? İçinde night sight olsun ama diğeri zaten var güzel de çalışıyor amma gece night sight olmadığı için telefonun kendi kamera uygulamasından daha kötü çekiyor. Night sight olan apk bulamadım bulduğum da çalışmadı.

posedion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
güncelleme 1 nisanda kaldı en son :D
zaten haziran ayındayız. 2 ay önce güncellemeleri vermiş. her ay güncelleme gönderecek değil ya. :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Exynos işlemcili S8 için çalışan Google camera apk nereden bulabilirim? İçinde night sight olsun ama diğeri zaten var güzel de çalışıyor amma gece night sight olmadığı için telefonun kendi kamera uygulamasından daha kötü çekiyor. Night sight olan apk bulamadım bulduğum da çalışmadı.
Samsung Galaxy S7, S8 ve Note 8(Exynos) için kullanılabilir portre modu programı isterseniz linkini aşağıya atıyorum. ben s8 de 1 senedir kullanıyorum çok başarılı fotolar çektim. yanlız aşağıda belirttiğim ayarları yapmanız gerekiyor. yazılım pixel 2 için geliştirilmiş fakat samsung exynos işlemci için uyarlanmış. gayet başarılı portre modu var. çift kameralı cihazları aratmaz. ek bilgi olarak söyleyim sadece insan yüzüne portre yapabiliyor.

AYARLAR:
  • Model: Nexus 6
  • Portrait mode on all models: on
  • camera.af.debug.show: off
  • camera.faceboxes: on
  • Bunu yaptıktan sonra portre modu ve HDR+, Exynos cihazınızda çalışacaktır.

Son düzenleme:

BALAXIS

Asistan
Reaksiyon puanı
55
zaten haziran ayındayız. 2 ay önce güncellemeleri vermiş. her ay güncelleme gönderecek değil ya. :D
Mesaj otomatik birleştirildi:

Samsung Galaxy S7, S8 ve Note 8(Exynos) için kullanılabilir portre modu programı isterseniz linkini aşağıya atıyorum. ben s8 de 1 senedir kullanıyorum çok başarılı fotolar çektim. yanlız aşağıda belirttiğim ayarları yapmanız gerekiyor. yazılım pixel 2 için geliştirilmiş fakat samsung exynos işlemci için uyarlanmış. gayet başarılı portre modu var. çift kameralı cihazları aratmaz. ek bilgi olarak söyleyim sadece insan yüzüne portre yapabiliyor.

AYARLAR:
  • Model: Nexus 6
  • Portrait mode on all models: on
  • camera.af.debug.show: off
  • camera.faceboxes: on
  • Bunu yaptıktan sonra portre modu ve HDR+, Exynos cihazınızda çalışacaktır.
link görünmüyor

posedion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
Son düzenleme:

BALAXIS

Asistan
Reaksiyon puanı
55
foruma direkt apk download linkini koydum benim pc de web'te gözüküyor fakat telefonda gözükmüyor. neyse webtekno geçen seneki haberiydi.
haberin linkini aşağıya koydum. ayarları dikkatlice yaparsanız portre modu ve HDR+ Exynos cihazınızda çalışacaktır. :)

Samsung Galaxy S7, S8 ve Note 8'lere Portre ModuGeldi

HDR yaparken hızlı mı yapıyor yavas mı android 9da cok yavas yapıyor benimki cünkü

Bide senin attıgın en ilkel ilk cıkan apk ondan sonra daha iyileri cıktı yabancı forumlardan takip et en son cıkanın linkini atayım sana
v3.2.9

posedion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
HDR yaparken hızlı mı yapıyor yavas mı android 9da cok yavas yapıyor benimki cünkü
ben memnunum çokta hızlı çalışıyor. ortalama s8 de 3 saniye sürüyor hdr+ yapması. daha sonrasında uygulamada resmi ön izlemeye bastığımızda aynı resimden 2 adet çıkıyor. bir tanesi normal çekim, ikincisi hdr+ portre oluyor. sizde farklı apk yada yeni versiyon varsa linkini atarsanız sevinirim.

BALAXIS

Asistan
Reaksiyon puanı
55
ben memnunum çokta hızlı çalışıyor. ortalama s8 de 3 saniye sürüyor hdr+ yapması. daha sonrasında uygulamada resmi ön izlemeye bastığımızda aynı resimden 2 adet çıkıyor. bir tanesi normal çekim, ikincisi hdr+ portre oluyor. sizde farklı apk yada yeni versiyon varsa linkini atarsanız sevinirim.

burdan tüm gelistiricilerin google apk ulabilirsin birazdan night modu olanı indirip denicem arnovanın apk senin attıgın en ilkeli

TIKLA

posedion

Öğrenci
Reaksiyon puanı
30
burdan tüm gelistiricilerin google apk ulabilirsin birazdan night modu olanı indirip denicem arnovanın apk senin attıgın en ilkeli

TIKLA
uygulamanın sorunları var yok değil ön kamerada bazen donma yapabiliyor. fakat ana kamerada yapılan portreler ilkel olmasına rağmen çok başarılı. note 9 ile çekilen potreden çokta farkı olmuyor. sadece obje çekimi yapamıyorsun. oda 2 kamera olmadığından dijital ortamda insanı filtrelediğinden objeyi seçemiyor. belkide benim bundan daha fazlasına ihtiyacım yoktur.