Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

turbetfur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Çok geri kalmışım mobil dünyadan iphonun son çıkan modellerinde ve huawei p20 de bizim Samsung Galaxy S8 gibi kıvrımlı ekrana geçmişler. Yeni gördüm :)

BALAXIS

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Son olmayabilir s7 2 tane büyük güncellestirme almıstı oreo verilmeyecekti aldı bizimde P den sonra alabilir belki.

04İbrahim04

Asistan
Reaksiyon puanı
67
Bu bütün android telefonlarda böyle mi ? Yoksa sadece samsunga mı özel 2 güncelleme olayı ?

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Son olmayabilir s7 2 tane büyük güncellestirme almıstı oreo verilmeyecekti aldı bizimde P den sonra alabilir belki.
P’den sonra alması için mücize olması gerekir.

Bu bütün android telefonlarda böyle mi ? Yoksa sadece samsunga mı özel 2 güncelleme olayı ?
Genelde hepsi 2 yıl android güncellemesi veriyor. Ama güncelleme alma hızları farklı. Mesela birçok amiral gemileri pie almışken Samsung s9 anca pie alıyor.

Bu kısımda Google hariç. Google ise pixellerde 3 yıl garanti veriyor.

Apple ise ortalama 4 yıl veriyor. Ama bu sefer 5 yıl verdi.

BenjaminF

Asistan
Reaksiyon puanı
45
Telefonu ne zamandir kullandiginizi yazarmisiniz bende ghost screen den cok korkuyorum bu sorunu yazayan varmi sonucta bir dunya para veriyoruz

turbetfur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Telefonu ne zamandir kullandiginizi yazarmisiniz bende ghost screen den cok korkuyorum bu sorunu yazayan varmi sonucta bir dunya para veriyoruz
1 seneyi geçti ghost screen yok fakat bu sizde olmayacak anlamında değil . Ekran ışığını full açmayın . Ben manuel de %25 i geçmiyorum

Drangleic

Müdavim
Reaksiyon puanı
263
O kadar abartmayın bu durumu amoled yanığı kolay kolay oluşan bir şey değil telefonun ekranını çok uzun süre açık unutmazsan korkmana gerek yok.

turbetfur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
O kadar abartmayın bu durumu amoled yanığı kolay kolay oluşan bir şey değil telefonun ekranını çok uzun süre açık unutmazsan korkmana gerek yok.
Hocam bu konuda sizde tecrubelerenizi ayrıntılı olarak paylasirsaniz memnun oluruz

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Parlaklığı çok yükseltme ve hareketli olmayan şeylere uzun süre bakma.

İkinci kısmı çok iyi anlatamamış olabilirim. Ondan dolayı bir örnek vereceğim:

Pubg mobil oynuyorsun. Oyunda karakterin kontrolünü sağlayan tuşlar var; hareket etme,eğilme,ateş etme gibi... Bu tuşlar oyunu oynadığın sürece hep aynı yerde ve aynı mat renkte. İşte bu amoled yanığını hızlandırabilir ve/veya oluşturabilir

Bunun olmaması için ara sıra ayarlardan kontrol tuşlarının yerini değiştirmen ve şeffaflaştırman yeterli.

Drangleic

Müdavim
Reaksiyon puanı
263
Hocam bu konuda sizde tecrubelerenizi ayrıntılı olarak paylasirsaniz memnun oluruz
Arkadaş gayet iyi açıklamış zaten, parlaklık olayıda iç mekanda kullanırken sürekli %100 seviyesinde tutmamak lazım zaten S8 ekran parlaklığı orta seviyelerde bile gayet yeterli ışığı sağlıyor ama süreki düşük parlaklık kullanayım aman parlaklığı hiç açmayayım düşüncelerinin yersiz olduğunu düşünüyorum.

turbetfur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Yanlış bilmiyorsam yeni çıkan iPhone modellerininde ekranları bizim gibi ama onlarda bu amoled yanığı olayını pek duymuyorum . Bu konuda ne düşünüyorsunuz ?

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Yanlış bilmiyorsam yeni çıkan iPhone modellerininde ekranları bizim gibi ama onlarda bu amoled yanığı olayını pek duymuyorum . Bu konuda ne düşünüyorsunuz ?
Bir test görmüştüm. S7,note 8 ve iphone x’e bir fotoğraf açıp tam 510 saat aralıksız açık kaldı. Hepsi de yandı elbette. Ama yanık efekti en fazla note 8’de belliydi,en azda ise iphone xti. S7 ise ikisinin arasındaydı. Görünüşe göre x’in ekranı,o ikisine göre yanıklara daha dayanıklı
F1403888-97F9-4044-9307-0140303DA85A.jpeg

Ama yinede onların da bu sorunu oluyor. O yeni iphoneların altında beyaz bir çizgi var. İşte o çizgi yanık yaratmak için en riskli şeylerden birisi. En kötüsü de androiddeki gibi onları kapatamıyorsun.

20A949AB-52DD-41ED-A8D1-221141622534.jpeg

Bu arkadaşta işte bu oldu. O alt çizgi yanık yarattı.

Kısaca amoled/oled yanığı sadece samsungda değil,diğer telefonlarda da oluyor. Gösterdiğim test aralıksız 510 saat sürdü. Biz böyle şeyler yapmıyoruz değil mi? :)

Ondan dolayı hiç merak etme. Parlaklığı azalt,navigasyon tuşlarını kapat,ara sıra duvar kağıdını değiştir,sabit bir şeye(resim gibi) uzun süre bakma. Ve yanık falan görmezsin(kronik sorun hariç)

Son düzenleme:

turbetfur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Bir test görmüştüm. S7,note 8 ve iphone x’e bir fotoğraf açıp tam 510 saat aralıksız açık kaldı. Hepsi de yandı elbette. Ama yanık efekti en fazla note 8’de belliydi,en azda ise iphone xti. S7 ise ikisinin arasındaydı. Görünüşe göre x’in ekranı,o ikisine göre yanıklara daha dayanıklıEkli dosyayı görüntüle 61082

Ama yinede onların da bu sorunu oluyor. O yeni iphoneların altında beyaz bir çizgi var. İşte o çizgi yanık yaratmak için en riskli şeylerden birisi. En kötüsü de androiddeki gibi onları kapatamıyorsun.

Ekli dosyayı görüntüle 61088

Bu arkadaşta işte bu oldu. O alt çizgi yanık yarattı.

Kısaca amoled/oled yanığı sadece samsungda değil,diğer telefonlarda da oluyor. Gösterdiğim test aralıksız 510 saat sürdü. Biz böyle şeyler yapmıyoruz değil mi? :)

Ondan dolayı hiç merak etme. Parlaklığı azalt,navigasyon tuşlarını kapat,ara sıra duvar kağıdını değiştir,sabır bir şeye(resim gibi) uzun süre bakma. Ve yanık falan görmezsin(kronik sorun hariç)
Mükemmel örneklerle izah ettin hocam teşekkürler.

Drangleic

Müdavim
Reaksiyon puanı
263
Ekran koruyucu sıkıntısı çeken arkadaşlar vardı soruyorlardı sürekli, benim de bugün elime UV Glass dedikleri tamperli cam ulaştı. Bir saat önce filan uyguladım ve sonuç cidden beklemediğim kadar iyi oldu yanları şuan sağlam duruyor uzun süreli kullanımda kalkma yapar mı bilmiyorum ama dokunmatik hassiyeti zerre azalmadı görüntüde aynı şekilde kısacası ürünü beğendim ama eksileri yok mu tabiki de var bunlardan biri camı case friendly yapacaz diye biraz fazla kısaltmışlar kavis kısmını... Diğer bir sıkıntı ise uygulaması cidden çok zor sıvı ile uygulanıyor ve eşit dağılmasını sağlamak ve akan kısımları sonradan temizlemek dert olabiliyor.

turbetfur

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Ekran koruyucu sıkıntısı çeken arkadaşlar vardı soruyorlardı sürekli, benim de bugün elime UV Glass dedikleri tamperli cam ulaştı. Bir saat önce filan uyguladım ve sonuç cidden beklemediğim kadar iyi oldu yanları şuan sağlam duruyor uzun süreli kullanımda kalkma yapar mı bilmiyorum ama dokunmatik hassiyeti zerre azalmadı görüntüde aynı şekilde kısacası ürünü beğendim ama eksileri yok mu tabiki de var bunlardan biri camı case friendly yapacaz diye biraz fazla kısaltmışlar kavis kısmını... Diğer bir sıkıntı ise uygulaması cidden çok zor sıvı ile uygulanıyor ve eşit dağılmasını sağlamak ve akan kısımları sonradan temizlemek dert olabiliyor.
Üstad ben bir senedir wrapsol ile kapladım sıkıntı yok. Arkaya da ucuz bir kapak

BALAXIS

Asistan
Reaksiyon puanı
55
Diamond protect + Galaxy S8 Kılıf, Spigen Ultra Hybrid - Matte Black kılıf. Telefon arkasinada popsocket masaya koycaginda kamera temas etmiyor masaya. Rahatım aldigimdan beri

Umutc4n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhabalar. Bu aralar yeni telefon almayı düşünüyorum. İphone 7 Plus, Note 8 ve Galaxy s8+ telefonları arasında kararsız kaldım. Sizce hangisini almak daha mantıklı?

Umutc4n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yani saten telefonlardan anlaşılmıştır büyük ekran seviyorum. Uzun süre kullanmak istiyorum. En az 3 sene götürmesini istiyorum. Yani en düşüğü 4000 lira uzun süre kullanmalıyım. Samsungların ekranı çok cezbediyor İphone gibi büyük telefon küçük ekran değiller. Şarj çok kötü olmadığı sürece sıkıntı değil Powerbank taşımaya alışkınım saten.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Yani saten telefonlardan anlaşılmıştır büyük ekran seviyorum. Uzun süre kullanmak istiyorum. En az 3 sene götürmesini istiyorum. Yani en düşüğü 4000 lira uzun süre kullanmalıyım. Samsungların ekranı çok cezbediyor İphone gibi büyük telefon küçük ekran değiller. Şarj çok kötü olmadığı sürece sıkıntı değil Powerbank taşımaya alışkınım saten.
O zaman üçü arasından 7+ daha mantıklı olabilir: s/note 8’den daha iyi performansa sahip ve daha uzun güncelleme alır. Fakat bataryası note 8 yada s8+ kadar iyi değil...

Ama ben 4000’e daha iyi alternatiflere bakardım.

Umutc4n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
O zaman üçü arasından 7+ daha mantıklı olabilir: s/note 8’den daha iyi performansa sahip ve daha uzun güncelleme alır. Fakat bataryası note 8 yada s8+ kadar iyi değil...

Ama ben 4000’e daha iyi alternatiflere bakardım.
peki o aralıkta ne önerirsiniz?