Samsung Galaxy S8 mi yoksa iPhone 7 32 gb mı

ip7 vs s8

• iPhone 7 32 GB

• Galaxy S8

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.

Bu konuyu okuyanlar

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
buralarda neler olmuş.. pc çok ilgilenmiyorum film falan izliyorum arada oyun oynuyorum o da çok yüksek şeyler istemediği için sıkıntı yok. samsungun düzelttiğine inanıyorum şahsen bende 1 yıl öncesine kadar iphone diyordum fakat son 3 amiral gemisiyle samsung oturttu artık bence. bi de iphone a jailbreak yapmak istemiyorum ne olur ne olmaz. telefonlada uğraşacağım için android benim için daha uygun. şuan bekliyorum sadece hem para biriktiriyorum hemde belki düşer falan diye bekliyorum. teşekkürler görüşleriniz için
ben düşük fiyata yüksek özellik bakıyorum. en fazla 1000 tl. ondan dolayı samsung un yeni telefonları iyi diye s7 bakamam :D

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Çok güzel bir yorum ve tespit olmuş. Gerçekten harika açıklamışsınız.
Teknolojik olarak geriden gelmesi demişsiniz. sanırım ram falan bahsediyorsunuz. zaten ram pahalı bişey değil. 8gb ram 90 -100 lira. bir de toptan olduğunu düşünürsek.

ekran kasa oranı benim için sıkıntı değil. olsa zaten sürekli yanlış tuşa basarım. arkasına tutacak koysalardı s8'de. tutacak yer mi var mübarek :D
servis harika apple'ın. samsungun vasat.
kamera fark edilmiyor kolay kolay ama s8'den kötü.
kısıtlı olması size hız kazandırıyor. jailbreak ile bu sorunu çözebilirsiniz.

ve ben de kendi yorumumu ortaya koyuyorum. iphone özelliklerine göre ÇOK PAHALI.
Hayır RAM filan farkı değil . Ben donanımdan çok yazılıma bakarım , eğer Apple 2 GB Ram ile Android'in 4 GB Ram performansını veriyorsa (veriyor bu arada) bunlar benim için tamamıyla aynıdır , ama Android 2.3 teki özellikleri bile yeni getiriyor , mobil verinin hızlı ayarladan açılamaması çok büyük bir eksik iOS 11 ile düzeltileceksede . Yine bir sürü eksik var .

Servis konusunda Apple iyi Samsungdan ne kadar iyi bilmiyorum .

Ekran kasa oranı bence çok önemli bir şey hele günümüzde .

Bu arada kısıtlı olması eski donanım şartlarıyla hız kazandırır artık bu kadar fazla donanımda istediğin kadar özellik koy desem yeridir.

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
iPhone 7 hız olarak geride kalmıyor zaten , oyun açışlarındada S8 ve diğer tüm Android telefonlardan daha iyi .

iPhone 'un kaybettiği yanlar

Ekran kasa oranı
Hızlı şarj
Teknolojik olarak geriden gelmesi
Fazla kısıtlı
Kamera
Ekran

Bunlardan bir kaçı olmasa bende iPhone alabilrdim :/
Bunları saydıktan sonra da açıkçası; İphone almak için bir neden kalmıyor bana göre. Ayrıca bu kadar eksikle istenilen parayı asla hak etmiyor. Piyasadaki telefonların özellikle de Samsung'un S8 ve S7 ailesinin yanında tam anlamıyla kalas gibi duruyor telefonlar. İOS; stabil, hızlı kabul ediyorum ama bu kadar eksiklikle varsın 2-3 saniye geç açsın hiç önemli değil. Ayrıca güncelleme desteği konusuna gelirsek; Google ne yapıyor sanki ? Her güncellemede Samsung gibi kendi arayüzü olan üreticilerin özelliklerini kopyalayıp güncelleme diye sunuyor. S7 Edge kullanıcısı olarak; Android O sürümünü güncelleme olarak alacağım ama diğer ki sürümü almama ihtimali var mı ? Var ama emin olun büyük eksiklik değil. Zaten güncelleme ile gelecek olan birçok özelliğin bende olacağını düşünüyorum. Basit bir örnek; Samsung'un ekranı ikiye bölme özelliği Note 2'den beri var. Ama saf Android'e daha 7.0 sürümünde geldi. Bu İOS kullanıcılarında hala yok. İOS kullanıcıları 4-5 sene güncelleme desteği alıyoruz diye seviniyorlar da her güncellemede telefonlar daha kötü hale geliyor. Her güncellemede hata. Adamlar düzenli güncelleme yolluyor ama her düzenli güncellemede düzenli bir şekilde hatalarda bulunuyor. :D Sundukları özelliklerde Android'de yıllardır olan şeyler. Ama ilk onlar yapmışlar gibi kafayı yiyorlar.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Tamam demiyom bisi alın s8.

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
İphone hiç yenilik yapmadan arkasına 8 yazsın. Kaç milyon satar. Ama samsung onu yapamayacapı için sürekli ilerletiyor. S8 ile tasarım nirvanasına ulaştı

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Bunları saydıktan sonra da açıkçası; İphone almak için bir neden kalmıyor bana göre. Ayrıca bu kadar eksikle istenilen parayı asla hak etmiyor. Piyasadaki telefonların özellikle de Samsung'un S8 ve S7 ailesinin yanında tam anlamıyla kalas gibi duruyor telefonlar. İOS; stabil, hızlı kabul ediyorum ama bu kadar eksiklikle varsın 2-3 saniye geç açsın hiç önemli değil. Ayrıca güncelleme desteği konusuna gelirsek; Google ne yapıyor sanki ? Her güncellemede Samsung gibi kendi arayüzü olan üreticilerin özelliklerini kopyalayıp güncelleme diye sunuyor. S7 Edge kullanıcısı olarak; Android O sürümünü güncelleme olarak alacağım ama diğer ki sürümü almama ihtimali var mı ? Var ama emin olun büyük eksiklik değil. Zaten güncelleme ile gelecek olan birçok özelliğin bende olacağını düşünüyorum. Basit bir örnek; Samsung'un ekranı ikiye bölme özelliği Note 2'den beri var. Ama saf Android'e daha 7.0 sürümünde geldi. Bu İOS kullanıcılarında hala yok. İOS kullanıcıları 4-5 sene güncelleme desteği alıyoruz diye seviniyorlar da her güncellemede telefonlar daha kötü hale geliyor. Her güncellemede hata. Adamlar düzenli güncelleme yolluyor ama her düzenli güncellemede düzenli bir şekilde hatalarda bulunuyor. :D Sundukları özelliklerde Android'de yıllardır olan şeyler. Ama ilk onlar yapmışlar gibi kafayı yiyorlar.
Ne diyelim yazık ya :) iPhone almam aldırtmam , forumda ve etrafımda her iPhone almayı engellediğimde çook büyük bir iyilik yapmış gibi hissediyorum .

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
Ha bu arada konu kilitlenebilir, s8 aldim. tesekkur ederim iphone dan vazgecirdiginiz icin

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
Nasıl hocam memnun musunuz ?

Tabi ki memnunum. Az isiniyor, cok islevsel ozellikleri var, tasarimi mukemmel, ergonomik... bundan sonraki telefonumda muhtemelen samsung olacak cunku gercekten cok memnunum. Ilk gun aldigim zaman biraz hayal kirikligina ugradim. Kutudan %60 sarj ile cikti guncellemeleri falan yaptim cok bisey yapmadim bi baktim sarji %19 olmus. Baya endiselendim. Sonra iste sarj ettim.. cok hizli sarj oluyor bu arada, apple hala neden getirmemis anlayamadim. 2. Gun de pil performansi beni hic memnun etmedi ama 1. Gune nazaran iyiydi. Pil performansi gittikce iyilesmeye basladi suan 5. gundeyim 4. Gunle ayni performansi aldim 1 gunu zorlana zorlana cikariyor ama yinede cikariyor. Kameradan cok iyi sonuc aldim gorenler cok sasirdi. Oyunlar zaten yag gibi. Parmak izi konusunda biraz sikinti yasiyorum onu da gormezden gelicem artik.. almak isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim

Birkan Öztürk

Doçent
Reaksiyon puanı
154
Tabi ki memnunum. Az isiniyor, cok islevsel ozellikleri var, tasarimi mukemmel, ergonomik... bundan sonraki telefonumda muhtemelen samsung olacak cunku gercekten cok memnunum. Ilk gun aldigim zaman biraz hayal kirikligina ugradim. Kutudan %60 sarj ile cikti guncellemeleri falan yaptim cok bisey yapmadim bi baktim sarji %19 olmus. Baya endiselendim. Sonra iste sarj ettim.. cok hizli sarj oluyor bu arada, apple hala neden getirmemis anlayamadim. 2. Gun de pil performansi beni hic memnun etmedi ama 1. Gune nazaran iyiydi. Pil performansi gittikce iyilesmeye basladi suan 5. gundeyim 4. Gunle ayni performansi aldim 1 gunu zorlana zorlana cikariyor ama yinede cikariyor. Kameradan cok iyi sonuc aldim gorenler cok sasirdi. Oyunlar zaten yag gibi. Parmak izi konusunda biraz sikinti yasiyorum onu da gormezden gelicem artik.. almak isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim
Anladım hocam bugün yeni hat aldımda S8 vardı çıkarttım S7 edge mi karşılaştırdım da insan heves ediyor S8'e ya hayırlı olsun boşverin Iphone yi :)

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
Anladım hocam bugün yeni hat aldımda S8 vardı çıkarttım S7 edge mi karşılaştırdım da insan heves ediyor S8'e ya hayırlı olsun boşverin Iphone yi :)

Tesekkur ederim,s8 gercekten farkli bisey.. insallah samsung batarda daha iyi bisey cikarmazlar :)

M

Murat Burç

SDN Okuru
@cern99 ile @--ProofStriker ilk 1 ay 5 saatin üzerine çıkamıyorlardı 5 saat ekran açık kalma süresi. Şimd, 6 ve üstü benim bildiğim

TechnoYoung

Profesör
Reaksiyon puanı
358
Hayırlı olsun , hayatının hatasını yapmaktan kurtuldun :) Darısı bizim başımıza :)

vforfreedom

Doçent
Reaksiyon puanı
75

Misal kaç saatde doluyo ve ne kadar ekran süresi veriyo. 5.7 inç olduğu çok belli oluyomu elde kocaman telefon gibi

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
Hayırlı olsun , hayatının hatasını yapmaktan kurtuldun :) Darısı bizim başımıza :)

Tesekkur ederim insallah :) gercekten az kalsin iphone aliyordum
--- Gönderi Güncellendi ---
Misal kaç saatde doluyo ve ne kadar ekran süresi veriyo. 5.7 inç olduğu çok belli oluyomu elde kocaman telefon gibi

Cok belli olmuyor, hani bana tam geldi acikcasi ekran-kasa oraniyla beraber. Elde kesinlikle buyuk durmuyor hatta tek elle kullaniyom ben rahatca. 1.5 saatte tam sarj oluyor. Ekran suresi de 5-6 saat falan aliyorum ama ben baya hoyratca kullaniyorum

vforfreedom

Doçent
Reaksiyon puanı
75
Tesekkur ederim insallah :) gercekten az kalsin iphone aliyordum
--- Gönderi Güncellendi ---

Cok belli olmuyor, hani bana tam geldi acikcasi ekran-kasa oraniyla beraber. Elde kesinlikle buyuk durmuyor hatta tek elle kullaniyom ben rahatca. 1.5 saatte tam sarj oluyor. Ekran suresi de 5-6 saat falan aliyorum ama ben baya hoyratca kullaniyorum

Hayırlı olsun hocam valla güzel seçim. Benim o kadar param yok birgün zengin olursam anca :D belki yurt dışından ucuza getirebilirim vs

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
Hayırlı olsun hocam valla güzel seçim. Benim o kadar param yok birgün zengin olursam anca :D belki yurt dışından ucuza getirebilirim vs

Tesekkur ederim :) yurtdisindan getirebilirseniz cok iyi olur. Ama bir telefona gercekten degmiyor bu para

vforfreedom

Doçent
Reaksiyon puanı
75
Tesekkur ederim :) yurtdisindan getirebilirseniz cok iyi olur. Ama bir telefona gercekten degmiyor bu para

Valla onu demek istemedim ama bence hiç bir telefon o para etmez. 2500 tl üstü biraz saçma. 2500 tl de kur farkından kabul

Samet6012

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben Ağustos 2013 te iphone 5 aldım 4 senedir kasmadan kullanıyorum güncellemelerin hepsini de yaptım. Alırsam yine iphone alırım diyorum ama s8+ aklımı çelmiyor değil

mia.wallace

Doçent
Reaksiyon puanı
230
Ben Ağustos 2013 te iphone 5 aldım 4 senedir kasmadan kullanıyorum güncellemelerin hepsini de yaptım. Alırsam yine iphone alırım diyorum ama s8+ aklımı çelmiyor değil

Ip 5 i bu zamana kadar kasmadan kullanmayi basarabildiyseniz bosverin siz iphone dan devam edin:)

teknikercnyt

Müdavim
Reaksiyon puanı
250

Hangisi kafana yatiyosa onu al.fanboy gibi illa onu al bunu al demeye gerek yok ikiside seni uzmez.ama samsungda deger kaybi cok oluyor.bi taraftan arti bi taraftan eksi.almis olanin illaki zoruna gider alacak olanin yuzunu guldurur.