Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Eren6567

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bir sey sorucaktım 4 aydır s7 edge kullaniyorum home butonu üstlerinden çok az soyuldu sizdede öyle sorun varmı bu sorunu nasıl çözcez

ene49

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Benimki sanırım iki sene oldu daha kılcal çizik bile yok.

ene49

Asistan
Reaksiyon puanı
61
S7 edge bilmiyorum ama düz S7 hiç iyi olmadı.
Cihaz boşta ve hücre askıda ekran kadar şarj yiyor.

oguzhanuyar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Oreo s7 edge için hiç iyi gelmedi adeta baştan aşağı batarya katili ve arka işlem yoğunluğu doldu tamam önceden de vardı ama oreo sonrasında daha da arttı

selvinaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
daha ben yeni kullanmaya başlıyacam ama kullanacam inşallah

oguzhanuyar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
selamlar herkese öncelikle 2 sene oldu ve her hangi bir pil sorunu ile karşılaşmamıştım telefonumun fakat ölçüm sonucu 3600 mAh olan pilim suan 2970 seviyelerinde benim adıma guzel bir değer fakat yarın servise gidecegim ve pilin ölçülmesini ardından değişimini talep edeceğim bakalım bana garanti ile yardımcı olabilecekler mi ?

murty

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkese merhaba

S7 edge için yazıyorum. Son güncellemeden sonra cihazın pil ömrü çok azaldı. Bunu ancak fabrika ayarlarına çevirerek mi düzeltebilirim? Başka bir yöntemi var mı bildiğiniz?

Neslişahh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
S7 Edge telefonumun ekranında sağ kenarda siyah bir leke oluştu. Bu neden olur , bir çözümü var mıdır? Ve en önemlisi zamanla büyür mü? Bilgisi olanlar yazarsa çok sevinirim.

TZCN

Asistan
Reaksiyon puanı
61
S7 Edge telefonumun ekranında sağ kenarda siyah bir leke oluştu. Bu neden olur , bir çözümü var mıdır? Ve en önemlisi zamanla büyür mü? Bilgisi olanlar yazarsa çok sevinirim.
O duruma ölü piksel diyorlar malesef ben o yüzden telefonumu elden çıkardım. Büyümedi ama ben takıntılı biriyim o konuda :) ayrıca amoled yanması başa bela... Samsung dan bu yüzden vazgeçtim. iPhone 7plus LCD ekran ile çok mutluyum :)

sscarface

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ARKADAŞLAR....
Telefonum da muzik dinlerken (SamsungMusic, GooglePlay Music, Spotify, PowerAmp) bu saydigim tum media playerlar da dahi denememe ragmen dinledigim muzik bir anda duruyor. Programlar kapanmiyor fakat sanki Pause tuşuna basmiş gibi kendi kendine duruyor ve ben yeniden Play tuşuna basmak zorunda kaliyorum. Artik bu hata inanilmaz derecede rahatsiz etmeye başladi. Lutfen yardimci olun.
Hiçbir şey yokken durduk yere duruyor muzik...
--- Gönderi Güncellendi ---
Arkadaşlar hepiniz telefonu falan sıfırla diyeceksiniz de bi sürü video mp3 foto program vs var. Bunlari telefonu sıfırladiktan sonra yeniden eski halinde geri yukleyebileceğim bi program varsa tamam yoksa hic bulasmak istemiyorum.
--- Gönderi Güncellendi ---
Bi programla cakişma yapiyor buyuk ihtimalle
Bende de aynı sıkıntı var ama şunu da eklemem gerekir ki senin sorun yaşadığın dönemlerde bende öyle bi sorun yoktu benim ki oreo 8.0 güncellemesinden sonra olmaya başladı hem internetten müzik video oynatırken spotify, youtube, radyo kulesi vs hem de hafızadaki video müzikleri oynatırken belli belirsiz zamanlarda duraklama yapıyor dediğin gibi tekrar oynatmak için butona basmak gerekiyor ilk başlarda önemsemedim ama şu an artık çıldırtma seviyesine geldi. Bu sorumu members üzerinden bildirdim samsunga ama telefona bağlanmak istediler uğraşmadım. Zaten pie 9.0 sürümünü almayacakmış S7 o yüzden de nougat 7.0 sürümüne geri dönmeyi düşünüyorum.

Neslişahh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
O duruma ölü piksel diyorlar malesef ben o yüzden telefonumu elden çıkardım. Büyümedi ama ben takıntılı biriyim o konuda :) ayrıca amoled yanması başa bela... Samsung dan bu yüzden vazgeçtim. iPhone 7plus LCD ekran ile çok mutluyum :)
Benim de sinirimi bozmuyor değil bu durum. Telefonu değiştirmek istiyorum şu an için mümkün değil ama alırsam s9 almak istiyorum. İphone kullandım ama sevemedim ben nedense.

EPD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Galaxy S7 ve S7 Edge Kullanıcıları Soru Sorun Görüş ve Önerilerini Buradan Dile getiriyor.

aa2d5ec8257f01f260c7f6619067e198.jpg

S7 (5.1)- S7 Edge (5.5) inç 2k Süper Amoled Ekran,
Exynos 8890 ve Snapdragon 820(Pazara Göre Farklılık Gösterir) İşlemci,
12 Mp Brittcell F/1.7 Arka,5-8 Mp ise Ön Kamera,
S7(3000 mAh),S7 Edge(3500 mAh) Çıkarılamayan Batarya,
32-64 Gb Depolama Seçenekleri,
Micro sd Desteği,
4 gb ram,

Suya ve Toza Karşı Sertifikalı,
Clear Force Ekran Teknolojisi,
Parmak izi Okuyucu.

Yazarın Görüşü: Samsung, Galaxy S6 Serisiyle geçen sene (2015) her ne kadar bazı konular da eleştirilse de, telefonlar oldukça beğenildi.Bu sene S7 serisinde ise bu hatalarından ders almış gibi görünüyor,Bu hataları ise küçük pil ve Micro sd Girişinin kalkması olmuştu. S7 modelinde Micro sd desteği geri geliyor ve Pil boyutu ise oldukça Büyüyor.Tasarım ise çok değişmemiş gibi görünüyor sadece ufak rötuşlar yapılmış bu sene teknik özellik bakımından söylemek gerekirse eksiksiz bir model olmuş gibi görünüyor,Samsung yine Android Dünyasının En Başarılı Cihazlarından birine İmza Atmış Gibi Görünüyor....
Galaxy S7 veya S7 Edge'yi Almayı Düşününlere Şimdiden Hayırlı Olsun...

S7 kullanıyorum bu telefon suya dayanıklı değil mi sorun şu ki telefonu sürekli suya sokardım havuza onunla dalardım felan şimdi telefonu musluğa soktum 2 Dk falan durdu çıkardım telefon su geçirdi sensörler çalışmadı ses açma tuşu çalışmadı sonra bekledim ses açma tuşu çalıştı ama kendi kendine basmaya başladı daha sonra pirince koydum sensörler düzeldi ses açma tuşu hala bazen basıyor kendiliğinden şimdi tekrar pirince koydum tekrar kesinlikle suya sokmam bu telefonu bidahakine hepten bozulur bi ara hattı tanımadı yeniden başlattım tanıdı sonra su kartı 64 GB iken 18 GB olarak tanıdı sonra 59 GB olarak tanıdı

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
S7 kullanıyorum bu telefon suya dayanıklı değil mi sorun şu ki telefonu sürekli suya sokardım havuza onunla dalardım felan şimdi telefonu musluğa soktum 2 Dk falan durdu çıkardım telefon su geçirdi sensörler çalışmadı ses açma tuşu çalışmadı sonra bekledim ses açma tuşu çalıştı ama kendi kendine basmaya başladı daha sonra pirince koydum sensörler düzeldi ses açma tuşu hala bazen basıyor kendiliğinden şimdi tekrar pirince koydum tekrar kesinlikle suya sokmam bu telefonu bidahakine hepten bozulur bi ara hattı tanımadı yeniden başlattım tanıdı sonra su kartı 64 GB iken 18 GB olarak tanıdı sonra 59 GB olarak tanıdı
Suya dayanıklılık sağlayan yapışkan madde özelliği batarya gibi uzun süreden sonra eskiyor(kuruyor). Yani yepyeni bir telefon suya gayet dayanıklı iken ne bileyim 1,5 yıllık s7 suyun altında aynı basınca dayanamayabilir.

Telefonun suya dayanma özelliği acil durumlar veya yağmurda kısa sürelik kullanım için yapıldı. Örneğin yanlışlıkla telefonu bir havuza düşürdüğünde hemen ölmesin diye. Eğlencesine suyun altında kullanmak için değil bu özellik.

EPD

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Suya dayanıklılık sağlayan yapışkan madde özelliği batarya gibi uzun süreden sonra eskiyor(kuruyor). Yani yepyeni bir telefon suya gayet dayanıklı iken ne bileyim 1,5 yıllık s7 suyun altında aynı basınca dayanamayabilir .
Ama musluk yani derin değilki altında bi Sudan geçirdim o kadar

---- Mesajlar birleştirildi ----

Suya dayanıklılık sağlayan yapışkan madde özelliği batarya gibi uzun süreden sonra eskiyor(kuruyor). Yani yepyeni bir telefon suya gayet dayanıklı iken ne bileyim 1,5 yıllık s7 suyun altında aynı basınca dayanamayabilir.

Telefonun suya dayanma özelliği acil durumlar veya yağmurda kısa sürelik kullanım için yapıldı. Örneğin yanlışlıkla telefonu bir havuza düşürdüğünde hemen ölmesin diye. Eğlencesine suyun altında kullanmak için değil bu özellik.

Bide s7 reklamında adamın kızı havuza atlıyor adam onu su altında çekiyor o zaman niye böyle reklam var ki

Son düzenleme:

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Ama musluk yani derin değilki altında bi Sudan geçirdim o kadar
Derin olması asıl sorun değil. Asıl sorun basınç gibi şeyler. Telefonun ne bileyim 1,5 metre derinlikte suya dayanması sadece ortalama bir rakam. Eğer basınç yeterince yüksekse 1 metrede bile o suyu geçirir.

Ama elbette mesele sadece basınçtan ibaret değil.

emir_kr

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Aynı sorun bende de vardı ve sorunun kulaklık bozulduğu için olduğunu fark ettim. Kulaklık kendi kendine tuşa basmış gibi algılıyordu.
Bende de aynı sıkıntı var ama şunu da eklemem gerekir ki senin sorun yaşadığın dönemlerde bende öyle bi sorun yoktu benim ki oreo 8.0 güncellemesinden sonra olmaya başladı hem internetten müzik video oynatırken spotify, youtube, radyo kulesi vs hem de hafızadaki video müzikleri oynatırken belli belirsiz zamanlarda duraklama yapıyor dediğin gibi tekrar oynatmak için butona basmak gerekiyor ilk başlarda önemsemedim ama şu an artık çıldırtma seviyesine geldi. Bu sorumu members üzerinden bildirdim samsunga ama telefona bağlanmak istediler uğraşmadım. Zaten pie 9.0 sürümünü almayacakmış S7 o yüzden de nougat 7.0 sürümüne geri dönmeyi düşünüyorum.

oguzhanuyar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Selamlar accubattery pro kullanıyorum pil durumunu %73 olarak analiz ediyor 2 senede 1000 mAh azalma var 2600lerde suan seyrediyor sizlerin cihazlarında bu durum nedir bilgi sahibi olmak istiyorum...

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Selamlar accubattery pro kullanıyorum pil durumunu %73 olarak analiz ediyor 2 senede 1000 mAh azalma var 2600lerde suan seyrediyor sizlerin cihazlarında bu durum nedir bilgi sahibi olmak istiyorum...

Valla ben o tarz programlara güvenmiyorum cihaz 1 senelik %79 ömrü var diyodu %30 larda filan rast gele şarja takmaya başladım şimdi ömrü 81-82 :D

oguzhanuyar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Valla ben o tarz programlara güvenmiyorum cihaz 1 senelik %79 ömrü var diyodu %30 larda filan rast gele şarja takmaya başladım şimdi ömrü 81-82 :D
yurtdışında bir sürü forumda kullanıldığında verilerin cok az bir sapma ile doğru olduğunu söylüyorlar bu yüzden ben satın aldım prosunu gayet gösteriyor ama arada kaldım ki bence veriler doğru baya bir azalma var batarya ömründe herhalde uzun sürmeyecek yeni pil almam gibi duruyor malum bu cihazlar ilk hızlı şarj cihazları yenileri gibi pil optimizasyonu olmuyor

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
yurtdışında bir sürü forumda kullanıldığında verilerin cok az bir sapma ile doğru olduğunu söylüyorlar bu yüzden ben satın aldım prosunu gayet gösteriyor ama arada kaldım ki bence veriler doğru baya bir azalma var batarya ömründe herhalde uzun sürmeyecek yeni pil almam gibi duruyor malum bu cihazlar ilk hızlı şarj cihazları yenileri gibi pil optimizasyonu olmuyor
Verileri doğru sayılır. Sapması elbette var ama fazla değil.

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Beyler lifecell yazısını değişebilen varmı inat etti benim telefon değiştirmiyorda :)

rtakak

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,459
Çıktığı zamandan beri kullanıyorum. 2 sene 8 ay oluyor. Batarya sağlığım %70.

---- Mesajlar birleştirildi ----

5.30 saat ekran süresi alıyorum ortalama. Custom ROM ve kernel ile.

Son düzenleme:

ene49

Asistan
Reaksiyon puanı
61

Arkadaşlar düz S7 telefonumda bugün google play hizmetleri aşırı şarj tüketmiş.
Lütfen sizde bakar mısınız sizde durum nasıl