Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

M

Murat Burç

SDN Okuru
Samsung'un S7'ler icin verecegi yeni arayuz ile suanki arayuz arasindaki ciddi farklari soruyorum. Daha dogrusu ciddi dediginiz detaylari merak ediyorum.

Dediginiz gibi olabilir aslinda son guncellemeden sonra sanki guc tusunun biraz asagilarinda isinma yapiyor gibi. Ufak bir zorlanmada.
Animasyonlar, kamera tarafı, simge paketleri, alt taraftaki performans iyileştirmeleri ama bence en önemlisi animasyon tarafı ve animasyon hızları S7 animasyonları cidden yavaş onu fark ettim.

Çıkrıkcı

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Animasyonlar, kamera tarafı, simge paketleri, alt taraftaki performans iyileştirmeleri ama bence en önemlisi animasyon tarafı ve animasyon hızları S7 animasyonları cidden yavaş onu fark ettim.

Ben batarya tarafinda bir iyilesme olsun istiyorum. Onceki gibi degil tuketim. O animasyonlar mi6'dan sonra baya hantal geliyor banada. Xiaomi gercekten guzel cihaz yapmis cok stabil. Kamera performansi 2s gibi olsaydi kullanmaya devam edilebilirdi kullanilmaya.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben batarya tarafinda bir iyilesme olsun istiyorum. Onceki gibi degil tuketim. O animasyonlar mi6'dan sonra baya hantal geliyor banada. Xiaomi gercekten guzel cihaz yapmis cok stabil. Kamera performansi 2s gibi olsaydi kullanmaya devam edilebilirdi kullanilmaya.
Kamera kısmında evet Samsung tarafının bir ağırlığı var.

TZCN

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Samsung da muhattap alinacak kimse yok malesef. J7 ye bile Oreo dagitan samsung S7 lere sanki uzay teknolojisi mi yukleyecekte bu kadar salliyor anlamiyorum. Hep dedigim gibi Samsung artik ömrünü doldurdu ben de... Apple deneyimlemenin vakti geldi. Hic degilse Adil bi sekilde guncelleme veriyor kimseyi kanser etmiyor. Samsung tam bir kepazelik ornegi sergiliyor. 4000tl ye telefon aliyorsun. 2 ana sürüm den sonra defteri kapatiyor.
O yuzden Apple diyorum....

---- Mesajlar birleştirildi ----

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben şahsen Apple almam. Alırım belki ama X onu da guncellemem. Fiyat zaten uçuk ucuz olması lazi
Zaten dediğim gibi OnePlus 5T'ye geçtim 8GB RAM 128GB depolama SD835 2640TL herkese öneririm. OnePlus tarafı da 2 güncellemei sonra sanırım desteği kapatıyor (daha uzun olabilir )ama Snapdragon işlemcinin de yardimi ile çok dehşet bir rom desteği var OnePlus one'a(2014) Oreo 8.1 gördüm. Düşünün ayrıca onlar cynogendi sanki arayüz Oxygen desteği de verdi herhalde b

Düşünen varsa her türlü sorusunu cevaplarım beyler zaten foruma incelemesini de yazmıştım.

Son düzenleyen moderatör:

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Samsung'u severim ama S7 ve S7 Edge'ye yaptıkları gerçekten ayıp. Android 8.0 güncellemesi 13 Nisan'da gelecek dediler. Zaten geç ama gene de tamam dedik. Birkaç gün kala 27 Nisan'a ertelediler. Sonra dün gördüğüm gerçekten çok sinirlendirdi. Güncellemeyi 18 Mayıs'a almışlar. Üstelik takvimde J7 Duo modelinin güncellemeyi aldığı belirtiliyor. Ya J7 Duo dediğin orta segment ile giriş segmenti arası bir cihaz. Bu cihaz güncellemeyi almasın demiyorum ama eski bir amiral gemisi cihazdan önce alması ne kadar mantıklı ? Yani bu yaptıkları ayıptır. Ben bu cihaza tam 3300TL para verdim. Yani tamam cihaz güzel, hâlâ daha performans problemleri yaşamıyorum ama 3300TL para vermiş bir kullanıcı olarak güncellemeyi beklemem çok doğal. Küçücük bir firma değilsin sen koskoca Samsung'sun. Yani Samsung'un bu güncelleme olayına derhal bir çözüm bulması lazım. Cihazımın kamerası iyi, pili iyi gidiyor, performansı iyi ama güncelleme de çok zayıf Samsung çok.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Samsung anlamıyor sanırım :D en büyük darbeyi Note 4, S6, ve S7 kullanıcılarından yiyecek :D
Tepkinizi almayarak göstereceksiniz beyler mesela ben fiyattan memnun olmadığım için Note 8'den vazgeçtim OnePlus 5T aldım. Alternatif cihazlara yönelmek lazım. :D

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Samsung anlamıyor sanırım :D en büyük darbeyi Note 4, S6, ve S7 kullanıcılarından yiyecek :D
Tepkinizi almayarak göstereceksiniz beyler mesela ben fiyattan memnun olmadığım için Note 8'den vazgeçtim OnePlus 5T aldım. Alternatif cihazlara yönelmek lazım. :D
Şimdi canlı destekten yazdım. Haklısınız diyorlar. Herhalde haklıyım. :D İlgili birimlere ileteceklerini söylediler. Ama ne kadar iletirler bilmiyorum ama bunun öneminin farkına varsalar çok iyi olacaklar.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Şimdi canlı destekten yazdım. Haklısınız diyorlar. Herhalde haklıyım. :D İlgili birimlere ileteceklerini söylediler. Ama ne kadar iletirler bilmiyorum ama bunun öneminin farkına varsalar çok iyi olacaklar.
Güncelleme meraklısı değilim fakat işin kötü tarafı S7 eşdeğeri her cihaz Oreo aldı. Hatta 3 ve 3T , 5 ve 5T'den önce aldı. :D

Bahadırozc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Beyler sizi bilmem ama ben en kısa zamanda bu telefonu elden çıkarıp Apple a geçicem. Yaptıkları gerçekten iş değil. 13 Nisan 27 Nisan şimdi de 18 Mayıs. Güncellemeyi sunmayacakları bariz belli. Ki daha geçenlerde s6ya güncellemeleri vermeyeceklerini söylediler. S7nin ömrü taş çatlasın bi yıl. Bir de kalkmışlar s9 için s7 ve s6 kullanıcılarını çekeceklerini düşünüyorlar. Yukarıda Murat Burç un da dediği gibi en büyük darbeyi s6 ve s7 kullanıcılarından alırlar.

Beyler sizi bilmem ama ben en kısa zamanda bu telefonu elden çıkarıp Apple a geçicem. Yaptıkları gerçekten iş değil. 13 Nisan 27 Nisan şimdi de 18 Mayıs. Güncellemeyi sunmayacakları bariz belli. Ki daha geçenlerde s6ya güncellemeleri vermeyeceklerini söylediler. S7nin ömrü taş çatlasın bi yıl. Bir de kalkmışlar s9 için s7 ve s6 kullanıcılarını çekeceklerini düşünüyorlar. Yukarıda Murat Burç un da dediği gibi en büyük darbeyi s6 ve s7 kullanıcılarından alırlar.
O kadar para veriyoruz ve karşılığı en son gelen güncellemeler. Bi senenin ardından teklemeler falan. Yazık.

Son düzenleme:

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Güncellemeyi verecekler, geç de olsa alacaktır. Ama bu kadar geç vermeleri çok saçma. Ben çok meraklı değilim, sırf bu yüzden İOS gibi kısıtlı bir sisteme geçmem. Yani bu Samsung'un zayıf olduğu bir nokta ama bu yüzden değiştireceğimi zannetmiyorum. Ama sinirlenmekte haklıyız. Canlı destek ekiplerine de yazdım. Haklısınız, ilgili birimlere iletiyorum dediler. Ne kadar iletir bilmiyorum ama buna bir çözüm bulmaları şart. Aksi takdirde benim gibi düşünen değil, sizin gibi düşünen çok var.

TZCN

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Screenshot_20180421-222419.png

Buyrun beyler... S7 leri dusurdukleri duruma bakin..........

sonerozkaynak

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Bir s7 kullanıcısı olarak artık bu son samsung cihazım olacak kesinlikle bundan sonraki cihazım xiaomi serisi yada honor olacak piyasaya yeni giren tüm nokialar bile güncelleme aldı xiaomiler one plus nerdeyse her cihaz aldı sadece samsung alamadi ikide bir cihaz ürettikleri için s7 çıkardı sonrabunlara eş A3 A5 A7 2017 çıkardı A8 2018 S8 S9 adam üretdikçe üretiyor bunları satmak içinde eş değer cihaza guncellemeyi geç veriyor. s7 ye oreo verse kimse S8 yada A82018 almaz mantığı var. Ama böyle yaparak kimse tekrar samsunga yönelmez s6 s7 ve note5 serisi alanlar kesinlikle samsung almaz bir daha

M

Murat Burç

SDN Okuru
Beyler honor ile uğraşmayın OnePlus iyidir.
Bir s7 kullanıcısı olarak artık bu son samsung cihazım olacak kesinlikle bundan sonraki cihazım xiaomi serisi yada honor olacak piyasaya yeni giren tüm nokialar bile güncelleme aldı xiaomiler one plus nerdeyse her cihaz aldı sadece samsung alamadi ikide bir cihaz ürettikleri için s7 çıkardı sonrabunlara eş A3 A5 A7 2017 çıkardı A8 2018 S8 S9 adam üretdikçe üretiyor bunları satmak içinde eş değer cihaza guncellemeyi geç veriyor. s7 ye oreo verse kimse S8 yada A82018 almaz mantığı var. Ama böyle yaparak kimse tekrar samsunga yönelmez s6 s7 ve note5 serisi alanlar kesinlikle samsung almaz bir daha

Ek olarak dediğin gibi Note 4 ve üstü Samsung almaz muhtemelen örnek ben :D oneplusa geçtim tavsiye ederim (100 defa dedim bunu herhalde )

Son düzenleyen moderatör:

ene49

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Herkesin fikrine saygı duyarım ama yeryüzünde iphone'dan başka telefon kalmasa telefonsuz yaşarım yine iphone almam.
Samsungdan başka hiç bir markaya geçmeyi bir an bile düşünmedim düşünmekde istemiyorum.
Güncelleme konusunu hiç takmam bile.
Hele hele oreo ile nougat arasında görsel olarak hiçbir fark olmayınca güncelleme gelse ne gelmese ne.
Ama samsungun yetkililerine bir ulaşabilsem söyleyecek bir kaç sözüm varda neyse. Kızıyorum samsunga ama asla vazgeçemiyorum.
Oda güncellemeden değilde en sevdiğim radyo ve kumanda özelliği yeni modellere eklemediği için sinir mi sinir oluyorum samsunga.
Ama eklememekle kendisi kaybediyor çünkü bu özellikler olsaydı yeni modellerde S8'de alırdım S9'da.
Ama eklemediği için almıyorum.
Ama dediğim gibi yinede aşığıyım samsungun.

Çıkrıkcı

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Screenshot_20180422-071609.png

Screenshot_20180422-071604.png

Ekran suresi onceden 5 saatten asagi olmazdi. Bunun yaninda kullanim suresi de 1 gunu rahat doldurur hatta fazlasi bile olurdu. Suanki sureler rezalet. Mi6 kullandim iki hafta boyu 7 saatten asagi almadim. Cozunurluk farki var ama yazilim olayi bu. Nasil beceriyorlarsa cihazdan soguttular. Iphona'a donduk. Elimizde harici bataryalarla gezecegiz yakinda.

yunus5353

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Öncelikle merhaba arkadaşlar telefonumda 2 gündür bir sorun oluştu hızlı şarj olmuyor önceden şarj aletini taktığımda ekranda hızlı şarj ibaresi belirirdi şimdi ise şarj oluyor yazıyor ve 4 5 saatte şarj fulleniyor önceden 1 saatte dolardı ne yaptıysam düzeltemedim orjinal şarj cihazını kullanıyorum başka hızlı şarj özellikli şarj aletleride denedim gene düzelme yok format attım yine aynı sorun ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim

TZCN

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Öncelikle merhaba arkadaşlar telefonumda 2 gündür bir sorun oluştu hızlı şarj olmuyor önceden şarj aletini taktığımda ekranda hızlı şarj ibaresi belirirdi şimdi ise şarj oluyor yazıyor ve 4 5 saatte şarj fulleniyor önceden 1 saatte dolardı ne yaptıysam düzeltemedim orjinal şarj cihazını kullanıyorum başka hızlı şarj özellikli şarj aletleride denedim gene düzelme yok format attım yine aynı sorun ne olabilir yardımcı olursanız sevinirim
Donanimsal bir sorun gibi duruyor. Ya da orjinal bir samsung hizli sarj aparati kullan. Hizli Sarj ozelligini aç ve 3-4 sefer tak cikar arka arkaya kabloyu telefona.

Ekli dosyayı görüntüle 38813

Ekli dosyayı görüntüle 38814
Ekran suresi onceden 5 saatten asagi olmazdi. Bunun yaninda kullanim suresi de 1 gunu rahat doldurur hatta fazlasi bile olurdu. Suanki sureler rezalet. Mi6 kullandim iki hafta boyu 7 saatten asagi almadim. Cozunurluk farki var ama yazilim olayi bu. Nasil beceriyorlarsa cihazdan soguttular. Iphona'a donduk. Elimizde harici bataryalarla gezecegiz yakinda.
Bende Mart guncellemesine kadar ayni sorunu yasiyordum. Mart guncellemesi geldi ve artik telefon sarj tuketmemeye basladi. 1.5yildir kullaniyorum ve ilk aldigim gunki gibi 1 gunu rahat rahat full sosyal medya ve oyun oynayarak cikartiyorum.

Bende Mart guncellemesine kadar ayni sorunu yasiyordum. Mart guncellemesi geldi ve artik telefon sarj tuketmemeye basladi. 1.5yildir kullaniyorum ve ilk aldigim gunki gibi 1 gunu rahat rahat full sosyal medya ve oyun oynayarak cik

Ekli dosyayı görüntüle 38816

Son düzenleme:

Çıkrıkcı

Müdavim
Reaksiyon puanı
509
Donanimsal bir sorun gibi duruyor. Ya da orjinal bir samsung hizli sarj aparati kullan. Hizli Sarj ozelligini aç ve 3-4 sefer tak cikar arka arkaya kabloyu telefona.

Bende Mart guncellemesine kadar ayni sorunu yasiyordum. Mart guncellemesi geldi ve artik telefon sarj tuketmemeye basladi. 1.5yildir kullaniyorum ve ilk aldigim gunki gibi 1 gunu rahat rahat full sosyal medya ve oyun oynayarak cikartiyorum.

Bende Mart guncellemesine kadar ayni sorunu yasiyordum. Mart guncellemesi geldi ve artik telefon sarj tuketmemeye basladi. 1.5yildir kullaniyorum ve ilk aldigim gunki gibi 1 gunu rahat rahat full sosyal medya ve oyun oynayarak cik

Ekli dosyayı görüntüle 38816

Bendeki de mart guncellemesi ama herhangi bir duzelme gormuyorum malesef. Olmadi sifirlarim belki faydasi olur.

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Çok şükür ben pil problemi yaşamıyorum. Performans problemleri de yaşamıyorum. Güncellemeyi çok kafaya takan bir insan değilimdir. Ama az para vermedik, bu kadar yavaş gelmemeli. Samsung'u değiştireceğimi zannetmiyorum. Diğer üreticilere göre çok fazla avantajı var. S7 Edge kullanıyorum. Bir daha ki modelim kısmetse Note olacak.

TZCN

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Arkadaslar gunaydin.

Simdi bisey diyecegim kizacaksiniz :)) dun arkadasimda ki iphone 7plus ile hiz testi yaptim. Benim s7edge tokatladi :)) arkadasimin morali bozuldu. Apple a geceyim diodum ama dun ki denemeyi bizzat kendim yaptim ve sanirim s7 edge ile yola devam :) acik ara fark atti 7plus a ben bile hayret ettim. Oreo geldiginde dusunemiyorum arada ki farki.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Arkadaslar gunaydin.

Simdi bisey diyecegim kizacaksiniz :)) dun arkadasimda ki iphone 7plus ile hiz testi yaptim. Benim s7edge tokatladi :)) arkadasimin morali bozuldu. Apple a geceyim diodum ama dun ki denemeyi bizzat kendim yaptim ve sanirim s7 edge ile yola devam :) acik ara fark atti 7plus a ben bile hayret ettim. Oreo geldiginde dusunemiyorum arada ki farki.
Hahahahah hayret etmiş. :D :D benim eski mesajlarımı azıcık takip etseydin zaten bunu anlarsın. Hep diyorum hep arayüzde Samsung daha hızlı diye.

TZCN

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Samsung touchwiz

Vallaha hayret ettim :)) arayuzde de degil. Uygulamalarda ozellikle gozle gorulur acayip hiz farki var. Bunda benim apk mirror den yukledigim guncel sistem uygulamalarida etkili sanirim. Ben normal s7edge arayuzu degil experience tarzi arayuz kullaniyorum. Samsung un en son touchwizini. Diger ram ve optimizasyon uygulamalarini da guncellemistim. Sanirim gozle gorulur fark burdan kaynaklaniyor. Dedigim gibi 7plusin yavasligi hayrete düşürdü beni :))

Samsung touchwiz kullandigim arayuz bu orjinal samsung dur. ;)

Son düzenleme:

Bartu Bilgi

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Samsung da muhattap alinacak kimse yok malesef. J7 ye bile Oreo dagitan samsung S7 lere sanki uzay teknolojisi mi yukleyecekte bu kadar salliyor anlamiyorum. Hep dedigim gibi Samsung artik ömrünü doldurdu ben de... Apple deneyimlemenin vakti geldi. Hic degilse Adil bi sekilde guncelleme veriyor kimseyi kanser etmiyor. Samsung tam bir kepazelik ornegi sergiliyor. 4000tl ye telefon aliyorsun. 2 ana sürüm den sonra defteri kapatiyor.
O yuzden Apple diyorum....

Çok güncelleme istiyorsan sony de alabilirsin

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Arkadaslar gunaydin.

Ben zaten hep söylüyorum S7 Edge performans problemi yaşamıyor. Ama oreo ile daha iyi hale gelecek o kesin. Güncellemeyi geç aldığım için Samsung'dan başka bir markaya çok büyük konuşmayayım ama geçeceğimi zannetmiyorum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Eninde sonunda para basmıyorsanız Samsung'dan başka markaya geçeceksiniz beyler.. Örnek olarak kendimi versem yeter herhalde.
Fiyatlar çok yukarı gidiyor.

TZCN

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Eninde sonunda para basmıyorsanız Samsung'dan başka markaya geçeceksiniz beyler.. Örnek olarak kendimi versem yeter herhalde.
Para basmak yerine apk gelistiricisi olmayi cok isterdim

Çok güncelleme istiyorsan sony de alabilirsin
Sony de kullandim. Malesef sevemedim o telefonu..

Ben zaten hep söylüyorum S7 Edge performans problemi yaşamıyor. Ama oreo ile daha iyi hale gelecek o kesin. Güncellemeyi geç aldığım için Samsung'dan başka bir markaya çok büyük konuşmayayım ama geçeceğimi zannetmiyorum.
Evet bende bunu kendim test edip bizzat gordum. Iphone 7plus in edge karsisinda ki inanilmaz yavasligi tepkimelere daha gec cevap vermesi sasirtti beni. Dedigim gibi sanirim animasyon gecislerinde ki softluk biraz olayi Cool yapiyormuş. Uygulama acilis hizlari ve sayfa yuklenis hizlari arasinda gozlegorulur bariz farklar varmiş..

Son düzenleme:

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Ben ilk çıktığında ön siparişle falan cihaz almıyorum. Zaten artık dediğin gibi fiyatlar çok arttı. Bekleyip öyle satın alıyorum. Fiyatlar düşüyor. S8 mesela 4500TL gibi fiyatlara çıktı ama şimdi 3500TL'lelere bulunuyor. Hatta daha bile az. Bence mantıklısı bekleyip almak.

Son düzenleme:

TZCN

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Ben ilk çıktığında ön siparişle falan cihaz almıyorum. Zaten artık dediğin gibi fiyatlar çok arttı. Bekleyip öyle satın alıyorum. Fiyatlar düşüyor. S8 mesela 4500TL gibi fiyatlara çıktı ama şimdi 3500TL'lelere bulunuyor. Hatta daha bile az. Bence mantıklısı bekleyip almak.

Bende bekleyip alma taraftariyim. Ilk ciktigi gibi almak her zaman icin cebe zarardan baska bir sey degil. Ve ben artik telefon teknolojilerinde ki ust sinir bandinin cok fazla zorlanamayacagini dusunuyorum. Ekran teknolojisinde bile sonsuz ekran ve çentikten sonra koyabilecek farkli alternatifleri yok. Ram zaten belli 6GB da 4GB da ayni hiz da...

Doğukan S

Doçent
Reaksiyon puanı
266
Bende bekleyip alma taraftariyim. Ilk ciktigi gibi almak her zaman icin cebe zarardan baska bir sey degil. Ve ben artik telefon teknolojilerinde ki ust sinir bandinin cok fazla zorlanamayacagini dusunuyorum. Ekran teknolojisinde bile sonsuz ekran ve çentikten sonra koyabilecek farkli alternatifleri yok. Ram zaten belli 6GB da 4GB da ayni hiz da...
İnşallah Samsung şu çentik muhabbetine girmez. Geçen patentini aldıkları konusunda bir haber çıktı. İnşallah sadece patentte kalır. :D