Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

QyxgeN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Aynı soruyu bende soruyorum.
Varsa geri dönme şansımız ve geri dönünce sıkıntı olmuyorsa bir saniye nougatta durmam marshmallowa geri dönecem.

Aynen bende bilen arkadaşlar var ise bu konu hakkında yardımcı olabilecek söylesin lütfen ben de hiç sevmedim pil performans bakımdan

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
Aynen bende bilen arkadaşlar var ise bu konu hakkında yardımcı olabilecek söylesin lütfen ben de hiç sevmedim pil performans bakımdan
Note 5 kullanıyorum şu an Nougat yüklü bi hafta veya daha az tam hatırlamıyorum önce marshmallow a döndüm 4 parçalı Rom ve pit dosyası ile tekrar dönüş yaptım sadece yazılım açılınca recovery menüden wipe data factory reset ve wipe cache yaptım sıkıntısız çalıştı 2 gün kullanıp tekrar Android 7 ye geçtim isterseniz deneyin samfirm 3.6 üzerinden bölgenize ait 4 parçalı factory firmware indirin deneyin bence mümkün note 5 de oluyorsa S7 de de olur

QyxgeN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Note 5 kullanıyorum şu an Nougat yüklü bi hafta veya daha az tam hatırlamıyorum önce marshmallow a döndüm 4 parçalı Rom ve pit dosyası ile tekrar dönüş yaptım sadece yazılım açılınca recovery menüden wipe data factory reset ve wipe cache yaptım sıkıntısız çalıştı 2 gün kullanıp tekrar Android 7 ye geçtim isterseniz deneyin samfirm 3.6 üzerinden bölgenize ait 4 parçalı factory firmware indirin deneyin bence mümkün note 5 de oluyorsa S7 de de olur

anladım dostum peki sebeke için bi problem yasadın mı veya internet ile hani bilmek isterim bende zaten s7 edge cıktıgı ilk sürüm olan marshmallow pc de hazır durumda ben sadece emin degilim hani yüklersem bi sıkıntı bi problem yaşatır mı ?

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
anladım dostum peki sebeke için bi problem yasadın mı veya internet ile hani bilmek isterim bende zaten s7 edge cıktıgı ilk sürüm olan marshmallow pc de hazır durumda ben sadece emin degilim hani yüklersem bi sıkıntı bi problem yaşatır mı ?
Hiç bi sıkıntı yaşamadım hepsi normal çalışıyordu

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
yazılımı kurunca hiç bi ayar yapmadan wipe yap recovery menüden bu önemli çünkü

WhereIsMyMind

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Benim tr stock romlu s7 edgem gunde 2 kere falan kendini durduk yere yeniden baslatmaya basladi. Sizce hangi romu tekrar yuklemeliyim?

ene49

Asistan
Reaksiyon puanı
61
Bu işlerden iyi anlayan birine danıştımda bana tek parçalı marshmallow linkini verdi.
Bunu indir odinle direk kur ve açılınca wipe data factory reset ile wipe cache partition yaparak kullanmaya başla dedi ama yapmaya cesaret edemedim.
Ama sen 4 parçalı dosya diyorsun kafam iyice karıştı.
Hanginizin söylediği doğru acaba.
Yada hanginizin dediğini yapayım acaba.
Diğer arkadaşın verdiği marsmallow yazılımını indirdim ama senin söylediğin 4 parçayı nerden ve nasıl bulacamki.
Telefonda internet kullanan biri olarak.

QyxgeN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bu işlerden iyi anlayan birine danıştımda bana tek parçalı marshmallow linkini verdi.
Bunu indir odinle direk kur ve açılınca wipe data factory reset ile wipe cache partition yaparak kullanmaya başla dedi ama yapmaya cesaret edemedim.
Diğer arkadaşın verdiği marsmallow yazılımını indirdim ama senin söylediğin 4 parçayı nerden ve nasıl bulacamki.

evet ben dün gece saat 12 gibi itibari ile marshmalow stock rom olarak geri dönüş yapmış bulunmaktayım :) hiç bir sorun yok ALLAH için şuana kadar ne bir reset atma var nede başka birşey hersey takır takır stabil çalışıyor şuan için öyle gibi memnunum ya geri döndügüm için tamam noguat güzel hoşta ben ısınamadım bir türlü :) evet senin de dedigin gibi 4 parçalı olarak kurdum pc de ilk yazılım olan yani şöyle diyim daha s7 edge nin çıktıgı ilk tarih olan rom u buldum bi siteden indirdim kurdum daha sonrası için marshmallow olan en son yazılımı 550 mb olan bi parçasını indirdip güncelleyip factory reset ardından wipe yaptım şuan cihaz canavar gibi....:)
--- Gönderi Güncellendi ---

buarada cesaret et hiç bir sıkkıntı yaşamazsın kendimden emin olarak söylüyorum bunu kafan karışmasın o 4 parçalı olanları ise odin nin bulundugu dizinlere atıyorsun sonra bismillah diyip başlıyorsun start a orjinal herşey root falan da yok zaten cihazımda herşey orjinal root yapmayık açıkçası şuan için düşünmedim garanti süreci devam ettiginden dolayı memnunum açıkçası fazla bi boyutu yok aslında istersen sana verebilirim sana linkini....

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
4 parçalı yazılım her zaman iyidir çünkü fabrika yazılımı diğeri yani tek dosyalı ev kullanıcıları için olan birisi ne var ne yok siler(4 parçalı olan) diğeri silmez(tek dosya olan) sen recovery menüye girer kendin silersin seçim senin 4 parçalı yazılım için 1.pc olması şart çünkü odin programı üzerinden kurulum yapacağın için 2.yine pc şart çünkü indirme işlemini samfirm 3.6 üzerinden yapacaksın İzmir'de olsaydın yardım ederdim saygılar

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
Tabi ki her zaman bilen birisi bulunmaz biraz kendiniz de bilin bu işleri arada lazım olur ben bu düşünce ile tam 5 yıl önce başladım Android serüvenine şu an geriye dönüp baktığımda baya yol kat etmişim

QyxgeN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Tabi ki her zaman bilen birisi bulunmaz biraz kendiniz de bilin bu işleri arada lazım olur ben bu düşünce ile tam 5 yıl önce başladım Android serüvenine şu an geriye dönüp baktığımda baya yol kat etmişim

Arkadaşın da belirttiği gibi rom yüklemek sıkıntılı bilmeyenler için

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
Arkadaşın da belirttiği gibi rom yüklemek sıkıntılı bilmeyenler için
Her sıkıntıdan sonra bir kolaylık vardır kardeşim bazı şeyleri öğrenmek için elbetteki bilgi beceri vede bazen risk almak gerekir 5 yılı geçkin zamandır Android cihaz kullanıyorum bu zamana kadar hiç bir cihaz elimde kalmadı şükür

QyxgeN

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Her sıkıntıdan sonra bir kolaylık vardır kardeşim bazı şeyleri öğrenmek için elbetteki bilgi beceri vede bazen risk almak gerekir 5 yılı geçkin zamandır Android cihaz kullanıyorum bu zamana kadar hiç bir cihaz elimde kalmadı şükür

Doğrudur bende biliyorum s4 cihazimdan ben bir çok kere rom yuklemisimdir eski telefonuma

aok230

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar,

Yazılımı android 7 ye yükselttim. Başlarda herhangi bir problem yoktu. Birkaç hafta sonra (otomatik yeniden başlatma aktif olmadığı halde) telefonun günde 1 defa reset atmaya başladı. Aynı problemi yaşayan ve çözüme kavuşturan var ise desteğini bekliyorum.

oguzokman

Asistan
Reaksiyon puanı
35
Merhaba arkadaşlar,

Yazılımı android 7 ye yükselttim. Başlarda herhangi bir problem yoktu. Birkaç hafta sonra (otomatik yeniden başlatma aktif olmadığı halde) telefonun günde 1 defa reset atmaya başladı. Aynı problemi yaşayan ve çözüme kavuşturan var ise desteğini bekliyorum.
Bende android 7 yükledipimden beri sadece iki kere reset attı kendine makine. Nedenini bilmiyorum ama herhangi bir sorun teşkil etmiyor benim için. Şu an içinn memnunum n7 den

Reaksiyon puanı
1
bu nasıl hızlı şarjdır normal takınca 1 saat 50 dakikada ediyor hızlı şarja taktım bugün 1 saat 35 dakika gösteriyor

YMurat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kullanım detaylarım nasıl acaba.. Screenshot_20170328-195844.png

Dejavu0707

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar, google play storeden mobil veri açıkken uygulama indiremiyorum. Tıkladığım zaman indiriliyor diyor sürekli öyle kalıyor. 8 GB paket var, 4 Gb duruyor daha. Wifi açıkken indiriyor. Bunu nasıl düzeltebilirim

TZCN

Asistan
Reaksiyon puanı
61
bu nasıl hızlı şarjdır normal takınca 1 saat 50 dakikada ediyor hızlı şarja taktım bugün 1 saat 35 dakika gösteriyor
Bende anlamadim o hizli sarj olayini 15-20 dakikalik bi avantaj saglio. Hizli ile alakasi yok.
Arkadaşlar, google play storeden mobil veri açıkken uygulama indiremiyorum. Tıkladığım zaman indiriliyor diyor sürekli öyle kalıyor. 8 GB paket var, 4 Gb duruyor daha. Wifi açıkken indiriyor. Bunu nasıl düzeltebilirim
AYARLAR/BAĞLANTILAR a gir orada veri tasarrufu bolumu yahut Aglari Kisitla kismi falan var orda ki ayarlaya bi bak. Buyuk ihtimalle orda veri tasarrufu ve ya kisitlama soz konusu olabilir o sebeple indirme yapmiyordur.

kartalll

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Hayirli gunler s7 edge telefonumun arka kapaginda catlak olustu degisimi ne kadardir acaba bi bilgisi olan var mı?

Temiz50

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba bende S7 Edge kullanicisiyim telefonum da çalma sesi sorunu var. Şöyleki arama başladığında çalma sesi 1.si geliyor 2. Si geliyor sonra çalma sesi gidiyor tabi bu arada arama devam ediyor ekranda görünüyor. Bende zannediyordum arayan aramaktan vazgeçti felan meğer çalma sesi kapanıyormuş. Telefon elimde değil masa üzerinde iken de öyle ilk başta acaba elim biryere mı değiyor sandım ama elimde değilkende aynı bu sorundan muzdarip olan varmı telefonum daha 8 aylık 2 aydır bu şekilde

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
Merhaba bende S7 Edge kullanicisiyim telefonum da çalma sesi sorunu var. Şöyleki arama başladığında çalma sesi 1.si geliyor 2. Si geliyor sonra çalma sesi gidiyor tabi bu arada arama devam ediyor ekranda görünüyor. Bende zannediyordum arayan aramaktan vazgeçti felan meğer çalma sesi kapanıyormuş. Telefon elimde değil masa üzerinde iken de öyle ilk başta acaba elim biryere mı değiyor sandım ama elimde değilkende aynı bu sorundan muzdarip olan varmı telefonum daha 8 aylık 2 aydır bu şekilde
Bu konuda sana şöyle yardımcı olalım
1. Sorun donanımsal mı yoksa yazılımsal mı
2.kullandığınız işletim sistemi nedir Android 6.0.1 mi yoksa Android 7.0 mı
3.bu sorun ne zaman dan beri var
4. Telefona hiç format attınız mı
Gelelim soruları cevaplamaya
1.donanimsal ise yapıla bilecek işlem direk servise vermek olacak eğer yazılımsal ise full wipe yada fabrika ayarlarına dönmek bi çözüm olabilir(lütfen yedek alınız)
3 telefonda daha önce marshmallow yüklü iken ota üzerinden Android 7 ye yükseltme yapılmış ise bu tür sorunlar oluşabilir çözüm yine fabrika ayarlarına dönmek olacak ama mümkünse recovery menü üzerinden

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
Telefonlarımız an itibariyle kral değil:(
Yeni kralımız S8 çok yaşa!

oguzokman

Asistan
Reaksiyon puanı
35
S7 edge daha uzun yollar bize rahatlık sağlar. Ama şu ki ben note 7 den gelen biri olarak edge kral değil prensdir :) note 8 çıkınca sevinerek gidip telefonu satıp yerine note 8 alacağım. :)

Dejavu0707

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Bende anlamadim o hizli sarj olayini 15-20 dakikalik bi avantaj saglio. Hizli ile alakasi yok.

AYARLAR/BAĞLANTILAR a gir orada veri tasarrufu bolumu yahut Aglari Kisitla kismi falan var orda ki ayarlaya bi bak. Buyuk ihtimalle orda veri tasarrufu ve ya kisitlama soz konusu olabilir o sebeple indirme yapmiyordur.
Veri tasarrufu kapalı dostum

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
edge ekranı kullanan varmı?ne işe yarıyor?
aynı şekilde bende de oluyor.başta zil sesi çıkıyor sonra zil sesi kesiliyor
gerçi benim telefonda birçok sorun var

ene49

Asistan
Reaksiyon puanı
61
S5 Nasıl S4 kadar tutulmasıysa S8'de aynı S7 kadar tutulmaz bence.
Çünkü internette dolaşan resimler gerçekten S8 resimleri ise bence beş kuruş etmez.

Temiz50

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
edge ekranı kullanan varmı?ne işe yarıyor?

aynı şekilde bende de oluyor.başta zil sesi çıkıyor sonra zil sesi kesiliyor
gerçi benim telefonda birçok sorun var
Hadi ya ben samsungu aradım çağrı merkezi ni bana fabrika ayarlarına dönün dediler onuda yaptım gene aynı servise gitmeye korkuyorum resmen. Gidenlerin çoğu mutsuz. Yenisi verilen arkadaşım oldu daha 1 hafta oldu telefon yere bile düşmedi o bu hiçbirşey olmadı bu seferde pembe çizgi oluşmuş arkadaşımda. samsunga götürdük kullanıcı hatası dediler resmen dalga geçiyorlar. Bende o yüzden servise vermeye korkuyorum telefonu veriyorsun 1 sorunu varken servisten çıkınca 10 sorunu oluyor. Ya benim telefon 1 kere bile yere düşmedi aldıktan 4 ay sonra kullanmaya başladım zaten. Diğer telefonumu kullanıyorum genelde.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Hadi ya ben samsungu aradım çağrı merkezi ni bana fabrika ayarlarına dönün dediler onuda yaptım gene aynı servise gitmeye korkuyorum resmen. Gidenlerin çoğu mutsuz. Yenisi verilen arkadaşım oldu daha 1 hafta oldu telefon yere bile düşmedi o bu hiçbirşey olmadı bu seferde pembe çizgi oluşmuş arkadaşımda. samsunga götürdük kullanıcı hatası dediler resmen dalga geçiyorlar. Bende o yüzden servise vermeye korkuyorum telefonu veriyorsun 1 sorunu varken servisten çıkınca 10 sorunu oluyor. Ya benim telefon 1 kere bile yere düşmedi aldıktan 4 ay sonra kullanmaya başladım zaten. Diğer telefonumu kullanıyorum genelde.
müşteri hizmetleri her zaman aynı nakaratı söylüyor.benimde telefon bazen donup kapanıp açılıyor. bu yüzden müşteri temsilcisi yine aynı şekilde fabrika ayarlarına dönün demişti.hiçbirşey değişmedi.servise 4 kez verdim sorun gözlenmedi diyerek geri verdiler.şimdi de utanmadan servisi değiş diyorlar.işe yaramayan teknik servisleri kapatın ozaman.ama dediğin gibi servisten sonra telefonumda zil sesi çıkmamaya başladı.önceden yoktu.şimdi mahkemeye gittim sonucu bekliyorum.o pembe çizgi dediğiniz olay kalem ucu kadar birşeyse o benim telde de var