Samsung galaxy S3 & Samsung Galaxy Note II

Bu konuyu okuyanlar

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Artik wave 525 den kurtulmak istiyorum ama telefonlar konusunda pek doğru seçimler yaptığım söylenemez. Galaxy s3 ve note 2 arasinda gelip gidiyorum. Telefonun boyutu benim için önemli değil. Benim için önemli olan internette rahat ve hizli şekilde dolaşmak,mesaj yazmanin kolay olması ve en önemlisi performans açisindan üst düzeyde olması. Kuzenimde galaxy s3 var ilk aldiginda yere göğe sıdıramadığı telefonu şimdi bazı donmalar yavaşlamalardan dolayi sikayet ediyor. Ben bir telefona benim için yüksek bir miktar para veriyorsam 3-4 yıl donma yavaşlama gibi bir sorunla karsılasmak istemem. Note 2 hakkinda söylenebilecek pek fazla bir şey yok sadece fiyati ile ilgili bir soru sormak istiyorum. Şuan telefonun ön siparis fiyati 1750 tl bu fiyati göz önune alirsak telefon kasimin ortalarinda kac tl ye satilir? Simdiden degerli yorumlariniz icin tesekkur ediyorum.
Turkce karakterler ve yazim hatalarindan dolayi ozur diliyorum. Kullandigim telefondan metin yazmak gercekten cok zor.

Russell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İncelemelere baktım Note 2 nin rami 2 gb, fakat ek​ran konusunda pek başarılı değil. İşlemci hızı s3 den daha iyi. Bence note 2.

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
İncelemelere baktım Note 2 nin rami 2 gb, fakat ekran konusunda pek başarılı değil. İşlemci hızı s3 den daha iyi. Bence note 2.
Ekran konusunda pek başarılı değil demişsiniz bunu biraz açar mısınız başarılı değil derken neyi kastediyorsunuz ?

Webkurum

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
Ekran konusunda pek başarılı değil demişsiniz bunu biraz açar mısınız başarılı değil derken neyi kastediyorsunuz ?
Ekranı başarılı değil mi ? 1750 ön sipariş olması zor. Operatörlerin gold paketleridir belki yada yurtdışı mı ?

TR pazarına min 2000 ile giriş yapıcak.

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Satıcı yurtdisindan getiriyor. Bildiginiz gibi AB urunu oldugu icin Turkiye'de de garantisi var.Satici cok guvenilir biri kesinlikle yuz ustu birakmaz ayni zamanda yaptigi kayitlarda ömurluk. Isteyene oglene dogru link atabilirim satici ile kendiniz konusunursunuz. Ekran konusunda 2.yorumu yapan arkadas basarili degil dedi ama neden oyle dedigini anlamadim.

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Sgs3 ekrani ciktiginda da ekran iyin degil denmisti, arkadaslar samsung ekran konusunda teknolojisi olmayan bir firma degil, ekran uretimi konusunda guc tasarrufuna ve kullanicinin begenmesi gibi konulara uygun uretim yaptigindan emin olabilirsiniz, note 2 cok basarili bir telefon, samsung tasarim konusunda kendisini asti, bu asma islemi yillarca surdu ama simdiki samsung tasarimi ve var olan samsung donanim kalitesi ile birlikte cok daha basarili bir cizgide.

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
S3 eski amiral gemisi Note 2 yeni amiral gemisi.

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
5.5 ekrana 1280x720 çözünürlük vermek, telefonu 267ppi da bırakmak ekranını süper yapmaz. Ama pentile değil, o yüzden sırf ppi düşük diye kötü diyemeyiz yani iyinin ortası ekranı var ve ekranı bence s3 den daha iyi.

Galaxy note ii alabilirsin bence.

Russell

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0

1280 x 720 piksellik bir ekrana sahip olacak. PPI değeri de önceki mode​line göre daha düşük.

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
S3 almaktan vazgeçtim. Biraz geleceğe yönelik bir alım yapmak istiyorum 2gb ram ve 4G desteğinin olması ilerisi için çok önemli. Telefonu en az 2-3 yıl kullanacağımı düşünürsem Note II en uygun seçenek. Nasipse kasımın ortalarına doğru telefonu almayı düşünüyorum belki daha öncede alabilirim. Beyaz alacağım ve siyah kılıf almayı düşünüyorum. Telefonu alır almaz ilk sizinle paylaşacağım :).

Tekno Çocuk

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben olsam Samsung Galaxy Note II alırdım,ama o da çok kaba duruyor,eğer işlemcisi S III'ün daha iyi olsaydı onu alırdım,S III daha kibar :)

Burk.Clik

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Note 2 de LTE desteği var çok geçmeden Türkiye'de de LTE desteği sunulur. Note 2 almak daha mantıklı. Bu arada Lumia 902 mi 920 mi bu aralar çok konuşuluyor biri o telefondan bahseder sevinirim.

free_agent

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Bu2 telefonun kulvarları farklı.Note II tablet-telefon melezi.O yüzden günlük kullanım için s3 öneririm.

halobaba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar sizlere ufak bir sorum olacak lütfen fikirlerinizi açık açık belirtin. 3 gün önce yaklaşık 1400tl civarında Note aldım pazartesi elime ulaşacak s3 fiyatıda 1700 civarıydı ben tablet tarzı istediğim için Noteu tercih ettim size sorum şu siz yerimde olsanız Note 2'yi her halükarda beklermiydiniz(ki artık dönüşü olmayacak sanırım) ya da s3 mü alırdınız bana lütfen fikirlerinizi söyleyin ayrıca @Burk.Clik eğer senin tanıdığın ise bilmiyorum ama 1750tl çok uygun bir fiyat

ryodo

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar sizlere ufak bir sorum olacak lütfen fikirlerinizi açık açık belirtin. 3 gün önce yaklaşık 1400tl civarında Note aldım pazartesi elime ulaşacak s3 fiyatıda 1700 civarıydı ben tablet tarzı istediğim için Noteu tercih ettim size sorum şu siz yerimde olsanız Note 2'yi her halükarda beklermiydiniz(ki artık dönüşü olmayacak sanırım) ya da s3 mü alırdınız bana lütfen fikirlerinizi söyleyin ayrıca @Burk.Clik eğer senin tanıdığın ise bilmiyorum ama 1750tl çok uygun bir fiyat
ben olsam ya note 2 beklerdim yada S3 alırdım genede hayırlı olsun

halobaba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hocam benim düşüncemde öyleydi zaten ama Note bir farklı geliyor bana o yüzden s3ü tercih edemedim hiçbir zaman büyük bir yanım hep Note dedi , ayrıca aldığım yer 2 yıl kvk garantili ve tanıdık yani ömür boyu garantili olduğu için Note2 'yi beklemedim beni 2 yıl götürse kafiyim inşallah pişman olmam.

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Note 2 teknik özelliklerde önde ama 5 inc ekranı elinde taşıyabilecek misin?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
note2 saumsung un yeni amiral gemisi bak 2 3 yıl uzun ömürlü olsun diyorsun ve yavaşlama olmasın diyorsun sana şunu garanti ede bilirimki rahat bir şekilde note 2 yi al onun sistemiyle işlemcisi ve ram miktarıyla 2 3 yıl sonraki oyunları uygulamaları bile o zamanki piyasadaki en iyi telefon performansında çalıştırır s4 bile çıksa note 2 nin performansını gecemez 4 çekirdekli işlemciye sahip telefom ram miktarıyla resmen rahat bir notbuk 5 yıl sonra bile oyun açar o telefon