Samsung galaxy s3 mini mi? Nokia lumia 620 mi?

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
şu android markette milyonlarca uygulama var veya binlerce uygulama var diyenleri hiç samimi bulmuyorum önemli olan sayısı değil yararlılığı bence acaba bunları diyenlerin telefonlarında o milyonun kaçta kaçı yüklü eğer 1milyondan 5uygulama işine yarıyor ve yine 100den 5uygulama işine yarıyorsa bence aradaki sayı farkının önemi yok

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende bu ikilemdeyim arkadaşlar oyun oynarım internete girerim uygulama kullanırım ws. Acelem yok o yüzden windows phone marketine oyun gelmesini bekleyebilirim ama gelen oyunlar lumia 620 ye gelir mi o konuda şüpheliyim (mesela subway surfers). Yardımlarınızı bekliyorum.

pissed26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya bu android ram canavari lafini ortaya kim atti ya 512 mb ram li htc explorer var bende en ufak takilma yok siz ne yapmaya calisiyosunuz? Tamam android biraz ram yiyor ama ios ta git gide oyle oluyor yoksa iphone 5 1 gb ram ile gelmezdi. Benim htc explorer da 512 mb ram var 100 mb grafik islemcisi aliyor. 200 mb android aliyor bana da 200 mb kaliyor ve hic takilma olmuyor. Lutfen yorum yaparken biraz dusunun arastirin aklinizdakileri pat diye ortaya atmayin.
senin cihazın 512 mb ramin 300ünü kullanıyo 200 kaldı diye seviniyon bide android ram canavarı değil diyon o zaman sen bu işte bi gram anlamıyon kardeş :) lumia 920 bildiğiniz gibi 1 gb ram donanımı ile mevcut ve telefon ana ekranda (home screen) yalnızda 80 mb ram tüketiyo 910 mb yine sana kalıyo daha fazla ram daha fazla cihaza yüklenme demektir 620de 512 mb ram var 80 mb kullanır 400ü yine sana kalır stabilizizasyon istiyosan wp al uygulamada arada sayı olarak fark oslada çeşit olarak pek bi fark olmadığını görüyorum işni yarayacak her uygulamadan 5 tane olmasada bi tane buluyorsun andriod marketten çok software çöplüğüne döndü artık

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bende bu ikilemdeyim arkadaşlar oyun oynarım internete girerim uygulama kullanırım ws. Acelem yok o yüzden windows phone marketine oyun gelmesini bekleyebilirim ama gelen oyunlar lumia 620 ye gelir mi o konuda şüpheliyim (mesela subway surfers). Yardımlarınızı bekliyorum.

arkadaşım şuan 620de eksikliğini hissedeceğin 2 şey var 1. instagram kullanıyorsan wp versiyonu yok ama lomogram ile aynı işlevi görürsün 2. olarak wp de çok üst sınıf oyunlar var ancak 620 512 mb rame sahip olduğunu için üst düzey oyunlara gücü yetmiyo birazda oyun yazılımcısıyla alakalı bi durum örneğin aspalt 7 ilk çıktığında 512 mb ram li cihazlarda oynanamazken oyun üreticisi optimize ederek 512 cihazlardada oynanabilir hale getirdiler ancak her oyunda bunu beklersen 2 sene zaman geçebilir s3 minide ekran piksellerini sayarsın samsungdan beklenmeyecek kadar kötü bi ekran ile geliyo s3 mini güncel olarak işini göreceğini düşünüyorum ama seneye bu zamanlar o telefonun yüzüne bakmayacaksın çünkü yazlım olarak geride kalacak (andriod max 1 yıl destek) yeni model arayışına yöneleceksin uzun vadede wp yi öneririm heleki 620 ile s3 mini arasında ikilemdeysen 620 al stabillikte uçarsın 2 ay telefonu kapatmadan kullan bi kasma hissetmiyosun

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar ben lumia kullanıyorum gerçekten o kadar da kötü değil aksine harika eğer uygulama için alıyosan alma zaten telefon herkesten farklı ol s3 herkesin elinde lumia kimsede yok bide bu yönden düşün

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bende 2sinin arasındayım kullanışlılık açısından S3 mini daha güzel menüsü olsun görüntüsü olsun geçişleri vs. ancak android artık heryerde bu da hoşuma gitmiyor seneye androidi güncelleyecekler ve mesela ben s3 e bunuyapamayacağım tel. hemen geri kalacak. O yüzden lumiayı seçeceğim gibi duruyor.
Nokia lumia 720 ülkemize gelirse hiç düşünmem direk lumia alırım ancak 620 biraz ezik.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bende tel alıcam max 900 tl istediğim özellikler : hızlı ve akıcı olması , oyunları donmadan çalıştırsın (dead trigger,temple run vb) , interneti hızlı olsun kamera 5mp yeterli aklımdaki telefonlar : samsung galaxy ace 2 , nokia lumia 620 , samsung galaxy s3 mini , htc desire x sizce hangisi ? şimdiden teşekkürler.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben uygulamalrı fazla sewmem sadece sıkılmamak istiyorum telefondan . bi de mesaj yazdığımda zevk almak istiyorum.. buna göre ben s3 mini mi yoksa l620 mi alayım arkadaşlar

mstdrsn

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar biraz gerçekçi ve tarafsız olun lütfen. Android'i randımanlı çalıştırabilmek için üst düzey donanımlar gerekiyor. WP8 ise düşük donanımlar ile gayet stabil çalışıyor. Ayrıca nedir bu WP8 kullanmayanların uygulama konusu hakkında falan ahkam kesmesi anlamadım. Ben bire bir WP8 kullandım ve hala kullanıyorum (Lumia 920) uygulama konusunda sıkıntı çekmiyorsunuz. Ayrıca malzeme kalitesi olarak da Lumia 620 çok önde. Detaylı Lumia 620 incelemem için: http://goo.gl/LODyc

ben uygulamalrı fazla sewmem sadece sıkılmamak istiyorum telefondan . bi de mesaj yazdığımda zevk almak istiyorum.. buna göre ben s3 mini mi yoksa l620 mi alayım arkadaşlar

Mesaj yazmaktan zevk almak istiyorsan kesinlikle Windows Phone 8 bir cihaz öneririm. WP8'in klavyesi Swype veya Swift Key gibi android klavyelerinden çok daha iyi ve akıcı.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Youtube video açin ve farki görün her iki cihazda var bende kesinlikle lumia

mustafaysu

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Telefonu temiz, nazik kullanırım diyorsan, özellik çok olsun istiyorsan S3 Mini al.
Öbür türlü L620'nin kamerası ve GPS'i çok övülüyor (seviyesindeki telefonlara göre).

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Lütfen yardım edin sonradan pişman olmak istemiyorum 2 telefon arsında kaldım 1 tanesi galaxy s3 mini digeri ise nokia lumia 620 sizce hangisni alıyım ? insanlık namına güzel bir yorum yaprsanz sewnrim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya ben karne hediyesi olarakbunun ikisinde birini alacağım ama karar veremedim ama s3 mini alabilirirm diye düşünüyorum ben fazla oyunve uygulama istiyorum onun için s3 mini lamaya karar verdim zaten karşılaştırmalardada s3 mini her zaman üstün çıkıyok

saygılarımla

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ya nedir bu uygulama merakı sizdeki? Android'te fazla uygulama var tamam kaç tanesi işe yarıyor? Ayrıca WP'nin kaliteli oyunu yok diyorsunuz. Temple Run,Asphalt 7,Mirror's Edge sadece bunlardan bir kaçı. Bana sorarsan kesinlikle Lumia 620 . Renkli kapaklarıyla beraber temin edersen çok daha iyi .

farukarslan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
ikisinin de isletim sistemi farkli sonucta s3 mininin avantaji android olmasi ama 620 de hic fena telefon deil wind alisabilirsen degisiklik olur ama uygulama skntisi cekerim diyosan s3 miniye bak

S

SDN Okuru

SDN Okuru
s3 mini her türlü:) ama şöyle bi duyum aldm s3 miniler arıza getryomuş kullanan warsa bilgilendrrsenz sewnrm

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Nokia 620 ile s3 mini'yi kıyasladım nokia 620 de radyo yok, ses kaydı yok evet diğer özellikleri güzel ama s3 mini'de yok yok, nokia 630 civarı s3 mini 700 tl, s3 minide 1 gb ram var, benim için ses kaydı ve radyo önemli olduğu için nokia'yı siliyorum. şarj bakımındanda nokia konuşma süresi 14 saat yazmış ama s3 mini 7 saat olmasına karşın arasında 2 kat fark yok çok az fark var.

efeyusuf26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
8/beyler internet deneyimi icin sizce hangisi daha hızlı s3 mini nin ram ının yuksek olması internet hızını etkıler mi bana telefonun gorunumu bide ınteernet hızı onemlı bide muzık lumıa da gorunumu benım ıcın cok sık üstelık mıx radıo da var eyer internet deneyımı de s3 mini den ustunse bu telefonu alırım ama yok s3 ustunse mini yi alırım oyunlarla pek alakam olmaz sizce hangisi bana uygun

S

SDN Okuru

SDN Okuru
LUMIA 620
neden;
* artık sıkan android yerine uçan bir WP8 işletim sistemi
* malzeme kalitesi kıyas kabul etmez.
bence LUMIA 620 derim

egecano

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadasim sen ne amacla kullancaksan soyle ben sana uygun telefon soylerim

efeyusuf26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben telefonda oyun uyglama aramam
sadece muzık dınler internette takılırım
lumıa bu yonden bana daha uygun geldigini soyleyebılırım
hem mıx radıo da var

droidfan

Asistan
Reaksiyon puanı
0
tartışmasız s3 mini.620 de felaket bir ses sistemi var ve arayüzü karışık gelebilir.s3 mini al rahat et :thumbup1:

efeyusuf26

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tabikide lumıa 620

tartışmasız s3 mini.620 de felaket bir ses sistemi var ve arayüzü karışık gelebilir.s3 mini al rahat et :thumbup1:

sen hiç eline lumıa alıp 2-3 gun takıldın mı?
kendın zaten bi şe bildiin yok bali başkalarını şaşırtma

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kardes sen kendi telefonun oldugu icin ole diyosun bende butun telefonlar var telefoncum eger uygulama bakımından diyosan s3 mini ama telefon tarzı ic dizayn diyosan lumia 620 er sey uygulama degil lumia 620 windows daga sekil sen oyun cocugu oldugun icin boyle cevap yazmısın genc etrafın genis havam olsun diyosan lumia 62 0 ben olsam direk 620 alırdım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben s3 mini kullanıyorum gayet su ana kadar memnunum neden s3 mini iyi cünkü android olmasından 1 adım one geciyor nokia androide gecmediqi icin su anda tutulmuyor telefonda windows islemciye bulasılmaz hic bir zaman