Samsung Galaxy S3 Fotoğraf Çekme Kalitesi Sorunu

Bu konuyu okuyanlar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar aynı problem bendede var telefon bir harika iphone felan iyiki almamışım diyorum ama arkadaşın mevzusu benimkiyle aynı bendede n97 vardı arkadaşın 5800 dan daha ustun 5MP kamerası vardı onunla tuşa yarım basıp tuttugumda focusluyordu bunda ekrana dokunuyorsun tekrar tekrar odaklamak icin ayrıca 1-2 kişi tuşa bas felan yarım odaklasın demişler bilmeden konuşan cok bide elemana kızmışsınız çamur atıyor diye çamur attığı yok aynı problem benimkindede var daha dün aldım.. yakından yatağımın çarşafını çekiyorum elimi çekiyorum üstten alttan elimin üstündeki kıllar normalde net problem yok fakat. çekilen resimde yakınlaşınca bulanıklaşıyor. n97'de cekilen resme zoom atınca. (ki onların işlemcisi yawaştı) 1-2 saniye bekleyip bulanık olan resmi hemen orjinal cozunurlugunde açıyor ve elimin üstündeki kıl tanesi gorunuyordu cok net.. bu arada 100 Metre ötedeki adamın sivilcesi muhabbeti yapanlar var arkadaşlar ergen misiniz nesiniz anlıyamadım ama, lütfen abartmadan ciddi şekilde yardımcı olalım bir birimize.. bu telefonlarda digital zoom vardır ve digital zoom asla 100 metre otedeki adamın sivilcesini göstermez bırak sivilceyi göz bebeği ile irisini ayırt edemessin anca optik zoom lu digital foto makinesi ile öyle bir işlemi yapabilir ve sivilcesini görebilirsiniz digital zoom ile imkanı yok isterse 12MP olsun.. lütfen yardım edin aynı sorun bendede var. ha ayrıca beni o arkadaş sanmayın bazen öyle durumlar oluyor sanırım .. tel isim verip cam açabilirim. Mod arkadaşlara. Lütfen yardımcı olun alalı 2 gun oldu 7 gun icinde parasını geri alabilirim.. yada ayıplı mal diye sıfır başka bitane ile değiştirticem sırf bu yüzden.. zaten n97 dede böyle bişi olmuştu radyo vericisi calışmıyordu bu tarz ust seviye telefonlarda olmak zorunda mıdır bu ya... offff

Kuntepie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba sayın SDN kullanıcıları. Yazdıklarınızı detaylı bir şekilde okudum. Batu arkadaşınıza asıl siz çamur atmışsınız. (gerçi onuda sizleride tanımam ama forumlar bilgi paylaşımıdır yardım edilir vs siz boş boğazlılık yapmışsınız bilip bilmeden)

Telefonu yeni aldım Galaxy S3 White Vodafone bayisinden Peşin Kredi Kartı 12 Taksit 1700 TL olarak aldım. Aynı sorunu bende yaşıyorum ilk etaplarda düzelir herhalde ortamdandır dedim ama evde yatağıma uzanıp saatlerce kurcalamaya başlayınca anladım ki bu bir sorun. Makro olarak elim çarşafım ve Normal olarak Çalışma masasını uzaktan çektiğim fotoları kendi ekranında zoomlama yaptığımda bulanıyordu. (Baskı 8MP) arkadaşa dediniz gibi senin çözünürlük 8 değildir vb şeyler bana söylemeyin cahil yok karşınızda önce bunuda belirteyim. neyse ... bende ise n97 vardı daha önceden 1 sene kullandım 3 kere garantiye verdim tuketici hakları vs 1800TL geri aldım.. bu tarz tellerde klasik sorun mudur nedir anlamadım illa bir kusur cıkıcak ondada flash ekranın yarısını kaplıyordu gece cekimlerinde her neyse. devam....
N97 arkadaşın 5800 gibi 3.2 degil 5 MP ve yine CARL ZEII optik..
N97 ile çektiğim makrolarda yüzümdeki kılı bırakın (MAKRO) kılın üstündeki bakteriyi nerdeyse görecek kadar iyi çekiyordu..
demek istediğimi iyice anlaşılması için detaylı anlatıcam..
arkadaşlar yazmışlar bilip bilmeden yok 100metreden adamın sivilcesi vs.
bunu hicbir (12 mp dahil) telefon yapamaz telefon derken aslında digital zoomlu hic bir cihaz yapamaz.. ancak optik zoomlu cihazlar yani digital foto makineleri yapabilir.. (şu uzayan lensler) yani uzun lafın kısası lütfen siz atıp tutmayın..
Galaxy S3 te aynı sekilde digital zoom vardır optik yok zaten optik kullanan telefon yok (bildim kadarıyla)!!! DEVAM...
arkadaşın demek istediği benim problemimle aynı yatağımda çarşafımın resimlerini çektim vs herşeyin resmini cektim elimin resmini makro yani yakın ve normal 50 cm den çektim ve bu fotoların hepsini S3 ekranından baktım n97 nin aksine resmi buyutunce netlik gidiyor. gerçi buyuk ihtimalle ekranı HD super Amoled oldugundan olabilir ama PC ye attım butun resimleri ve gerçek boyutta göster dedim yinede n97 nin 5mp lik kamerasından daha kötü. Herhalde CARL ZEI optik ten kaynaklanıyor. sonuçta en iyi optigi CARL ZEİİ diye duymuştum emin değilim...
Ha ayrıca telefona sahip olmıyan ve dışardan ; Benim adım tatar ramazan ben bu telefondan anlarım gibi fırlayan arkadaşlarım..
bu telefonda kamera tuşu yok tuşa yarım bas vb şeyleri kafanızdan uydurmayın ekran oto fokuslar fokusu beğenmezsen ekrana dokunarak tekrar fokuslamasını isteyebilirsin. (sağlayabilirsin vs)
Ayrıca Günahını almışsınız adamın.. Katletti S3'ü diye. S3 dünyanın 8. harikası şuanda ama işte Sanırım geçici yazılımsaL sorunları var Jeally beam Yazılım güncellemesi ile inş hepsi düzelicek... Ya düzelmezse ? paranoyak oldum.. gerçekten anlıyan biri varsa bi cevap yazsın yoksa daha 7 gün dolmadan gidicem ürünü iade edicem almazlarsa tüketici haklarına vericem aynı gün 4. gün oldu ve telefondan memnun degilim vs 7 gun icinde iade edebilme hakkım var ve kullanmak istiyorum telefondada çizik yok vs gibi gibi gibi lütfen anlıyan biri ciddi anlamda yardım etsin yoksa iphone galaxy çatışmasına dönmesin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hiç samsung telefon kullanmadım ama samsung s500 digital foto makinası kullandım 3 optik zoomlu 5mp lik bi makine, belki yardımcı olur diye söylüyorum o makinada bile eğer flaşlı resim çekmezsen ortam güneşli değilse eğer az ışıklı bir ortamsa yani aynı cep telefonları gibi o da bulanık çekiyordu yani resmin kalitesini lensin aldığı ışık miktarı doğrudan etkiliyor, ama iç ortam çekimleri de olsa eğer flaşlı çekim yaparsam çok net çıkıyordu eğer ışık azsa yakın çekim olsun uzak olsun bence fark etmez çünkü telefonda bulunan led flaş ne yaparsan yap fotoğraf makinasındaki flaşın yaptığını yapamaz telefon ile çok net çekim yaptım diyen de gün ışığında doğru ışık açısıyla resim çekmiştir, denk gelmiştir.

yaaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
s3 de ekrana dokunurken titreme den kaynaklı bu sorun olabilir nokia bende kullandım c6 n73 ama şuda bir gerçek s3 ün kalitesi çok daha iyi bi nette araştırırsan gsmarena diye bir sitede telefonların çekilen resimleri var ordan bakıp telefonda bir sorun olup olmadığını anlayabilirsin sanırım.

Private-B

Doçent
Reaksiyon puanı
1
merhabalar.ben samsung galaxy s3 telefonunu aldım. fotoğraf çekme vb. konularda sorunlarım var. nedense telefon o kadarda kaliteli bir fotoğraf çekmiyor. çektiğimm fotoğrafları yakınlaştırınca fotoğrafın kalitesi bozuluyor. mesela bir a4 kağıdının fotoğrafını çekiyorum üzerinde yazılar olan. onu sonuna kadar parmaklarımla yakınlaştırdığımda a4 kağıdındaki yazının kalitesi acayip bir şekilde bozuluyor. zar zor okunuyor. sizdede böyle sorunlar varmı acaba yardım.....
s3 var Telefonun Ne oldugunu BIlmiyo aman ALLAHIM :D

Kuntepie

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
s3 de ekrana dokunurken titreme den kaynaklı bu sorun olabilir nokia bende kullandım c6 n73 ama şuda bir gerçek s3 ün kalitesi çok daha iyi bi nette araştırırsan gsmarena diye bir sitede telefonların çekilen resimleri var ordan bakıp telefonda bir sorun olup olmadığını anlayabilirsin sanırım.

Yok kardeşim sanmıyorum titremeden kaynaklı olduğunu yazılımsal bir sorun olsa gerek diye düşünüyorum eğer zaten yazılım güncellemeleriyle çözülecek birşey değilse iade edicem AYIPLI mal diye.. ama sarsıntı engelleyicde tam olarak çalışmıyor sar. engelleyici açık yapıyorum bilerek sarsıyorum sarsıyorsun diye uyarı vermiyor digital makinelerde sarsıntı engelleyincede sarsınca çekmiyor fotoyu uyarı veriyor sarstın diye.. anlamadım gitti bizim demek istediğimiz neyse devamını Private B ye cevap olarak yazayım..
Edit: alıntı yapamadım ilk önce ondan düzenledim.

s3 var Telefonun Ne oldugunu BIlmiyo aman ALLAHIM :D

Kardeşim sözlerime senin cümlene alıntılı cevap vererek devam etmem daha doğru.. Ne kadar anlayışsızsınız? adam yardım istemiş.. telefonunda problem olduğunu düşünüyor.. siz maytap geçiyorsunuz telefonun ne olduğunu bilmiyor diye acaba sen sahip misin o telefona ilk önce onu merak ettim ? paran var mı alacak kadar? telefonu abartma ilk önce .. abartma derken bende kötülemiyorum şuan en iyi donanımsal telefon bence. ama telefon sonuçta uzay mekiği değil bu.. bir araç bu. kullanıyoruz ve kullandığımız bu aracın daha önce kullandığımız aracın resim kalitesine göre kötü olduğunu söylüyoruz sizdede var mı diye merak ediyoruz elinde telefonu olmıyanlar boş boş cevap veriyor. internetteki resimleri ile karşılaştırdım onlara göre daha kötü resimler çekiyor. anlayın artık bunu sanırım bazı modellerde bir sorun var.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sen 5800 devam et haci öle birden bire s3 e geçersen böyle olur :scared: kademe kademe yavaş yavaş aliştira aliştira fazla zorlama kendini... Sikinti olur sonra.. :devil2:

Private-B

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Yok kardeşim sanmıyorum titremeden kaynaklı olduğunu yazılımsal bir sorun olsa gerek diye düşünüyorum eğer zaten yazılım güncellemeleriyle çözülecek birşey değilse iade edicem AYIPLI mal diye.. ama sarsıntı engelleyicde tam olarak çalışmıyor sar. engelleyici açık yapıyorum bilerek sarsıyorum sarsıyorsun diye uyarı vermiyor digital makinelerde sarsıntı engelleyincede sarsınca çekmiyor fotoyu uyarı veriyor sarstın diye.. anlamadım gitti bizim demek istediğimiz neyse devamını Private B ye cevap olarak yazayım..
Edit: alıntı yapamadım ilk önce ondan düzenledim.

Kardeşim sözlerime senin cümlene alıntılı cevap vererek devam etmem daha doğru.. Ne kadar anlayışsızsınız? adam yardım istemiş.. telefonunda problem olduğunu düşünüyor.. siz maytap geçiyorsunuz telefonun ne olduğunu bilmiyor diye acaba sen sahip misin o telefona ilk önce onu merak ettim ? paran var mı alacak kadar? telefonu abartma ilk önce .. abartma derken bende kötülemiyorum şuan en iyi donanımsal telefon bence. ama telefon sonuçta uzay mekiği değil bu.. bir araç bu. kullanıyoruz ve kullandığımız bu aracın daha önce kullandığımız aracın resim kalitesine göre kötü olduğunu söylüyoruz sizdede var mı diye merak ediyoruz elinde telefonu olmıyanlar boş boş cevap veriyor. internetteki resimleri ile karşılaştırdım onlara göre daha kötü resimler çekiyor. anlayın artık bunu sanırım bazı modellerde bir sorun var.
Paramda Var Cok Sukur Babamin Su Fabrikasi var Altimizda a6 2011 model var kendimize ait bir suru bina var dedem almanyada 44 yildir calisiyordu oda ordan emekli PARAM VAR YOK SUKUR ASKERE GIDIYORUM 2 ay sonra onun icin almiyorum s2 ilk cikti ben aldim sonra iphone 4s te var Adam Yardim isdiyor biliyor bende Gulmek icin Yaptim yani Kimseye Zarar Verecek Veya Kotuluycek Bisey Yapmadim Yapdisamda Kusure bakmasin arkadas ama sana Avukatlikda Dusmez Ve Onune Kemik Atanda Olmadi Haddini Bil yerinde Kal Kimseyede paran varmi o telefon sende varmi deme Saptin Seker olursun

terekeme19

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhabalar.ben samsung galaxy s3 telefonunu aldım. fotoğraf çekme vb. konularda sorunlarım var. nedense telefon o kadarda kaliteli bir fotoğraf çekmiyor. çektiğimm fotoğrafları yakınlaştırınca fotoğrafın kalitesi bozuluyor. mesela bir a4 kağıdının fotoğrafını çekiyorum üzerinde yazılar olan. onu sonuna kadar parmaklarımla yakınlaştırdığımda a4 kağıdındaki yazının kalitesi acayip bir şekilde bozuluyor. zar zor okunuyor. sizdede böyle sorunlar varmı acaba yardım.....
S3 alınırmış ya kararsızım.

maxirabit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
lens kalitesinden olsa gerek çok zorladığınızda pes eder:)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:(Arkadaşlar galaksi s3 te bir kedi var sen ne söylersen söylüyor şimdi gireniyorum onu söyle bişey söylüyor -please exit bt ne yapmam lazim bilen varmi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
100 metreden dijital 12 mp canonla çek sivilceyi gör gel beni de gör. bu makina da bile bu dediğin olmaz laf olsun diye konuşuyorsun ...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar S3 Süper Herşeyi Güzel Benim Ki Sorun Değilde Bişey Diyecem Kamerayı Açarken Gece Çok Net .eliyorum Fotoya Bakıyorum Çekmeden Öncekinden Karanlık Kaydediyor Nedendir Bu Ayarlara Baktım Bişey Bulmadım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynı sorun bende de var resim kalitesi berbat tüm ayarları yaptım arkadaşım da da var onun ayarlarını aynı şekilde yaptım onunkisi iyi çekiyor benim galaxy s3 bulanık çekiyor üretim hatası bence.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
slm arkadaşlar. s3 de galeri bölümünde bir sıkıntı yaşıyorum. wifi açık olduğu zaman başka bir pc yada mobilin resimlerini kendi telefonumda galeri bölümünde görüyorum. milletin ozel resimleri telefonuma geliyor. büyük ihtimalle benimkide ona gidiyordur.. lütfen yardımcı olabilir misiniz ?

veliahht

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aynı sorunu bende dile getirmek istiyorum çünkü t.o da samsungun başka daha düşük bi modeli var ve çekilen foto yaklaştırınca net bi şekilde s3 de çok kötü konuyu açan arkadaşında dediği gibi cihazda sorunmuvar yoksa öğlemi herkeste ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Evet arkadaslar brn de yaklasik 3 hafta once aldim s3 u ve florasan isik ve altinda ve karanlikt gercekten cok kotu fotograf cekiyor. Acikcasi bu beni biraz uzdu

rimzone

Asistan
Reaksiyon puanı
0
yakından çekmek ile alakası yok. ben c6 telefonunda mesela yakından çeksemde uzaktan çeksemde zoom yaptığımda o yazıyı acayip net okuyabiliyordum. fakat s3 de zoom yapınca netlik diye bi kavram olmuyorki. acayip bulanık oluyor.
elcevap: s3 ile 5800 ın zoom oranı aynı mıdır sence gardaş? 5800 5x zoom yapıyorsa, s3 15x zoom yapıyordur.

slipknot44

Asistan
Reaksiyon puanı
1
o sorunu ben de yaşamadım, acaba kazayla çekim ayarlarıyla oynamış olabilir misin?

Kharpuzz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynı sorun aldığım telefonda var, bu ay aldım. 1mb kamera kalitesi neredeyse.kamera ayarlarını en yükseğe getiriyorum ne denediysem olmuyor görüntü çok kötü

hr5gd.jpg

slcglc25

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
S3 le çektiğim birkaç kare fikir vermesi açsından bence gayet iyi.

FJAKt.jpg

7aQXv.jpg

AcqRM.jpg

BKCPahV.jpg

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba
benim galaxy s3 üm var fotoğraf ikonum yok oluyor ve fotoğrafları göremiyorum. daha öncede oldu format attırdım düzeldi. şimdi yine yok. oğlum karıştırırken bozuyor. dosyalarımdaki menüde kayıtlı var. Açmak istediğimde bu eylemi gerçekleştirecek uygulama bulunamadı diyor. ne yapabilirim???

S

SDN Okuru

SDN Okuru
kamera/ayarlar/odak modu/makro olursa istediğini elde edersin diye ümit ediyorum. anladığım kadarıyla sorunun bu. otomatik odakta istediğimiz gibi odaklamıyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
herkese selamlar yurtdısından S3 aldım fakat kamera ayarlarında en fazla 3 mp yapılıyor 8 gozukmuyor nedenı nedır acaba_??

wupperboy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
benim s3 te çektiğim 1. resim de ki gibi arka planda biraz ışık varsa o ışık müthiş bi şekilde parlıyor. örnek fotograf ekledim. koridor da arkada parlayan, beyaz tülle kapalı bir pencere ve güneşte pencere tarafında degil arka da yani 2.ci foto daki pencere. Sadece biraz parlak ve beyaz olan şeyler müthiş parlıyor.3. foto da ışıksız bir ortam, gayet güzel çekiyor.Ayarlarıda bayagı kurcaladım pek bi sonuç elde edemedim. sorun nedir.
attachment.php

attachment.php
attachment.php

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Merhaba s3`te çektiğim resimlerin tarih ve saat bulamadım bilen varmı?