Samsung Galaxy S3 3000mAh Batarya

Bu konuyu okuyanlar

hiyayikci

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Şimdi ben telefonumun pilinden hiç memnun değilim, su gibi akıp gidiyor. Şimdi bana şunu bunu kapatmayı dene demeyin. Olabilecek tüm şeyleri yaptım, ekran parlaklığı %20,kullanmadığım sistem uygulamalarını devre dışı bıraktım (S Voice, +Google vs).. Sadece Wifi açıyorum işim olduğunda ama ne yaptıysam nafile bu Bataryayı 3000 mAh'lik orijinal Samsung’un çıkardığı batarya ile değiştirsem sizce iyi yapmış olurmuyum beni 8 saat rahat götürür mü?

PanxeR

Doçent
Reaksiyon puanı
5
normal kendi bataryasını kullanıyorum , nfc kapalı oldugu sürece cynogen mode 11 ile bir günü rahatlıkla çıkarıyor.
günde 1 saat müzik dinliyorum
4-5 saat wifi , geri kalanı 3g
sürekli kullanıyorum , ara sıra bnde düşündüm de ekstra batarya felan , sonra vaz geçtim para harcayana kadar yazdan sonra yeni cihaz alırım.

hiyayikci

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben pek hoşlanmıyorum diğer romlardan Samsung’un orijinal romu hoşuma gidiyor zaten bu yüzden samsung tercih ettim, dolayısıyla almayı düşünüyorum.

PanxeR

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Ben pek hoşlanmıyorum diğer romlardan Samsung’un orijinal romu hoşuma gidiyor zaten bu yüzden samsung tercih ettim, dolayısıyla almayı düşünüyorum.

diğer romlardan birini kurup istediğin ara yüzü kurabilirsin örnek smart launcher kullanıyorum en sade ve hızlı ara yüz cynogen sayesinde batarya performansın arttıgı gibi cihaz da hızlanıyor. istersen touchwiz arayüzünü tekrar marketten kurabilirsin ama yinede cihazın daha hızlı olacaktır + olarak samsung resmi olarak 4.4.2 yi vermiyor s3 lere ben 1.5 aydır 4.4.2 kullanıyorum memnunum.

diğer bir yandan değişiklik yapmayacaksan ekstara batarya sana şart.

hiyayikci

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ne yani şimdi Cyanogen Mod 11 kursam tekrar arayıp Touchwiz yapma olanağım var mı? Varsa da nasıl olacak bi anlatırsanız pil konusunda sıkıntı yaşamazsam paramı boşa harcamak istemem.

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Ne yani şimdi Cyanogen Mod 11 kursam tekrar arayıp Touchwiz yapma olanağım var mı? Varsa da nasıl olacak bi anlatırsanız pil konusunda sıkıntı yaşamazsam paramı boşa harcamak istemem.
kardeş cyogen moddu demiyor panxer arkadaş herhangi markketten indirdiğin launcher yani tema larda oluyor tema indirirsin sonra touchwizi kurarsın aynı samsungun arayüzü :) hemde daha hızlı bunu bende s4 de yaptım hem hız hemde ram kullanımı düştü romlarda bu olmaz ama performans ciddi şekilde artar...

hiyayikci

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Şimdi biraz ayrıntılı yazar mısınız ne yapayım sizce ne kuralım? :)

hiyayikci

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kardeş cyogen moddu demiyor panxer arkadaş herhangi markketten indirdiğin launcher yani tema larda oluyor tema indirirsin sonra touchwizi kurarsın aynı samsungun arayüzü :) hemde daha hızlı bunu bende s4 de yaptım hem hız hemde ram kullanımı düştü romlarda bu olmaz ama performans ciddi şekilde artar...

windows8

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Rootlu ise greenify programını indir baya pil performansı sağlıyo
Not:s4 kullanıyorum

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1
ARtık bu da rehber gibi ironik sorun mudur nedir ama benim s4 de başlarda süperdi pil. Tüm gün wifi 3g açık 13 saat götürüyordu. Daha sonra da böyleydi hatta. Sonra ne olduysa pil iflas etti. Servis ücretsiz değiştirdi. Formatladılar da tabi telefonu. Sonra düzeldi şimdi tekrardan 6 saati zor götürüyor. Bunun format atmadan bir çaresi yok mudur allah aşkına? Babamın iPhone 4s'i kaç yıllık bir kez bile format atmadı telefonun hiç bu tip şeyler yaptığını görmedim. :(

hiyayikci

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ARtık bu da rehber gibi ironik sorun mudur nedir ama benim s4 de başlarda süperdi pil. Tüm gün wifi 3g açık 13 saat götürüyordu. Daha sonra da böyleydi hatta. Sonra ne olduysa pil iflas etti. Servis ücretsiz değiştirdi. Formatladılar da tabi telefonu. Sonra düzeldi şimdi tekrardan 6 saati zor götürüyor. Bunun format atmadan bir çaresi yok mudur allah aşkına? Babamın iPhone 4s'i kaç yıllık bir kez bile format atmadı telefonun hiç bu tip şeyler yaptığını görmedim. :(

Telefon akıllı batarya gerizekalı :(

ozantabas

Doçent
Reaksiyon puanı
1

windows8

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Rehber sorunu hep vardı hala var :D Telefon şarj oluyoken oyun oynamayın zaten pilin ömrü en fazla 1 yıldır sonra at çöpe yada ver garantiye değiştirsinler.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Evet cihaz rootludur. Nasıl kullanacağım pilden tasarruf falan nasıl yapacağım??
Zaten uygulamayı açtığın zaman + simgesi vardır ordan uygulamaları seçip ondan sonrada uyku moduna sokuosun bu kadar ama uygulamaları uyku moduna aldığın zaman bildirimler vs gelmiyo ancak uygulamaya girip bakman lazım

kadirirdem

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
ben telefonumu rootlamadım garantiden dolayı garanti devre dışı kalıyor ve ben bu durumu sevmiyorum bu yüzden rootlamadım o yüzden nova launcher kullanıyorum saf stock android arayüzü var ve touchwize hız konusunda bin basar açıkçası ayrıca özelleştirme özellikleri çok güzel ve ayrıntılı açıkcası bide heryeri türkçe öneririm nova launcheri fakat benim cihazım rootlu ben rootu kullanıp birşeyler yapmak istiyorum dersen root lu kullanan kullanıcılara sor bunu onlar daha iyi bilir hangi rom stabil hangisi değil vsvsv :)

bu arada 9505 modeline güncelleme geldi pil çok daha iyi gidiyor ve daha stabil touchwiz
not:gelen güncelleme 4.4.3 değildir ara güncellemedir 9500 modeline ne zaman gelcegi ise belli değil...

hiyayikci

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ben telefonumu rootlamadım garantiden dolayı garanti devre dışı kalıyor ve ben bu durumu sevmiyorum bu yüzden rootlamadım o yüzden nova launcher kullanıyorum saf stock android arayüzü var ve touchwize hız konusunda bin basar açıkçası ayrıca özelleştirme özellikleri çok güzel ve ayrıntılı açıkcası bide heryeri türkçe öneririm nova launcheri fakat benim cihazım rootlu ben rootu kullanıp birşeyler yapmak istiyorum dersen root lu kullanan kullanıcılara sor bunu onlar daha iyi bilir hangi rom stabil hangisi değil vsvsv :)

bu arada 9505 modeline güncelleme geldi pil çok daha iyi gidiyor ve daha stabil touchwiz
not:gelen güncelleme 4.4.3 değildir ara güncellemedir 9500 modeline ne zaman gelcegi ise belli değil...

Anladım hocam teşekkürler :)