Bu konuyu okuyanlar

Ernoyan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Hocam dün gece 00:30 da %100'le bıraktım telefonu, sabah 7:30'da %93'e düşmüştü.
Aod kapalı, 4.5g bağlı.

Allah razı olsun kardeşim zaman ayırıp bu güzel bilgiyi benimle paylaştığın için, gayet normal senin'ki'de normal benim'ki sabaha kadar 96 falan oluyor 6 gb ram senin'ki 8 gb ram 93 olması gayet normal tekrar teşekkür ederim kardeşim

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Allah razı olsun kardeşim zaman ayırıp bu güzel bilgiyi benimle paylaştığın için, gayet normal senin'ki'de normal benim'ki sabaha kadar 96 falan oluyor 6 gb ram senin'ki 8 gb ram 93 olması gayet normal tekrar teşekkür ederim kardeşim
Benim telefon da 6gb ram ama çift hat.
Bunlardan ziyade, samsung telefonlarda bugüne kadar gece şarj düşüşü hep yaşadım ama %10 ve üzeri bir kayıp olmadıkça anormal değil bence. Android sistemi ve google play hizmetleri her türlü boştayken şarj götürüyor.

Ernoyan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Benim telefon da 6gb ram ama çift hat.
Bunlardan ziyade, samsung telefonlarda bugüne kadar gece şarj düşüşü hep yaşadım ama %10 ve üzeri bir kayıp olmadıkça anormal değil bence. Android sistemi ve google play hizmetleri her türlü boştayken şarj götürüyor.

Duos deyince aklıma 512 gb'lık geldi kardeşim evet düşüncelerine katılıyorum telefon arka planda her'şey kapalı olsa bile sarj yine'de gidiyor, Evet samsung teknik servise gittim bana şöyle söylenildi, büyük bir düşüş söz konusu ise bir problem var demektir dedi 3,5 düşmesi normal dedi, Bu ara'da kardeşim 7 eylül'den sonra aldınsa telefonu hediyesi var belirtmek isterim hediyesin'den mahrum kalma tabi şuan son durum nedir bilmiyorum.

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Duos deyince aklıma 512 gb'lık geldi kardeşim evet düşüncelerine katılıyorum telefon arka planda her'şey kapalı olsa bile sarj yine'de gidiyor, Evet samsung teknik servise gittim bana şöyle söylenildi, büyük bir düşüş söz konusu ise bir problem var demektir dedi 3,5 düşmesi normal dedi, Bu ara'da kardeşim 7 eylül'den sonra aldınsa telefonu hediyesi var belirtmek isterim hediyesin'den mahrum kalma tabi şuan son durum nedir bilmiyorum.
Eyvallah, telefonun kendisi yurtdışından hediye geldiği için ne zaman alındı bilmiyorum. Hediye konusunu da başka bir forumdan okumuştum ama bildiğim kadarıyla kayıt sayfası kapanmış. Yine de hatırlatma için teşekkür ederim.

NevermoreTR

Asistan
Reaksiyon puanı
59
6 GB Ram 128 GB hafıza siyah rengiyle aranıza katılmış bulunmaktayım dostlar :)
N11'den 3799 liraya aldım.
Beklemedeyim.

---- Mesajlar birleştirildi ----

Şarjı durduk yere giden arkadaşlara önerim CPU SPY programını yükleyin deep sleep süresi yoksa telefonunuz derin uykuya geçmiyordur sıkıntı var demektir bu da.

Beklemedeyim.

Şarjı durduk yere giden arkadaşlara önerim CPU SPY programını yükleyin deep sleep süresi yoksa telefonunuz derin uykuya geçmiyordur sıkıntı var demektir bu da.
*Düzeltme 5799 TL olacak

Son düzenleme:

Ernoyan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Beklemedeyim.

*Düzeltme 5799 TL olacak
3799 Aldım deyince şaşırdım açıkçası, samsung teknik servise gittim samsung müşteri temsilcisini aradım bunun olması gerektiğini söylediler bu olmazsa bir sıkıntı olduğunu söylediler ve genel olarak şunu söylemek istiyorum çoğu kullanıcılara sorduğum'da bunu gözlemlemekteyim, o kadar para verdik uygulamalardan yardım almak bence saçma telefonun buna ihtiyaç duyduğunu sanmıyorum, yinede teşekkürler arkadaşım ??

NevermoreTR

Asistan
Reaksiyon puanı
59
3799 Aldım deyince şaşırdım açıkçası, samsung teknik servise gittim samsung müşteri temsilcisini aradım bunun olması gerektiğini söylediler bu olmazsa bir sıkıntı olduğunu söylediler ve genel olarak şunu söylemek istiyorum çoğu kullanıcılara sorduğum'da bunu gözlemlemekteyim, o kadar para verdik uygulamalardan yardım almak bence saçma telefonun buna ihtiyaç duyduğunu sanmıyorum, yinede teşekkürler arkadaşım ??
5799 olacak düzeltme yaptım aşağısında bunun aynısı note 5imde oluyordu sorun olduğunu öğrendim sonra CPU SPY programı ile deep sleepe girip girmediğine bakabiliyorsunuz deep sleep yani işlemci uyumuyorsa sıkıntı olabilir. Ya da karbon soğutma sürekli mi çalışıyor ondan da olabilir mi bilmiyorum telefon gelince haber veririm size.

Ernoyan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
5799 olacak düzeltme yaptım aşağısında bunun aynısı note 5imde oluyordu sorun olduğunu öğrendim sonra CPU SPY programı ile deep sleepe girip girmediğine bakabiliyorsunuz deep sleep yani işlemci uyumuyorsa sıkıntı olabilir. Ya da karbon soğutma sürekli mi çalışıyor ondan da olabilir mi bilmiyorum telefon gelince haber veririm size.
Şimdi'den hayırlı olsun arkadaşım güle güle kullan, Ekran koruyucu ve kılıf şiddetle tavsiye ediyorum arkadaşım, benim kullandığım şeffaf kılıf tavsiye ediyorum, ama halen ekran koruyucu araştırıyorum :), Kullanınca haber edersen sevinirim arkadaşım pil seviyesini

ЅƤΣCIΔL FΘΓCΣЅ

İPHONE 15 PRO MAX 512 GB BLUE TİTANYUM KULLANICISI
Reaksiyon puanı
4,098
Şimdi'den hayırlı olsun arkadaşım güle güle kullan, Ekran koruyucu ve kılıf şiddetle tavsiye ediyorum arkadaşım, benim kullandığım şeffaf kılıf tavsiye ediyorum, ama halen ekran koruyucu araştırıyorum :), Kullanınca haber edersen sevinirim arkadaşım pil seviyesini

Spigen Curved Crystal HD Öneririm

civilengineer61

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Samsung'un orijinal ekran koruyucusunu ve siyah silikon kılıfını aldım.
Gayet güzel.

NevermoreTR

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Bu da benim cihaz bütün uygulamalar ve veriler smart switch ile s8den note 9a kopyaladım oyun oynadım netflix izledim ve şu anki durum
Screenshot_20180930-000302_Settings.jpg

Ayrıca daha uzun pil ömrü için kullanmadığınız zamanlarda s pen uzaktan kumandayı kapatın ki şarj tüketmesin.
Ekli dosyayı görüntüle 50627

Son düzenleme:

Ernoyan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Bu da benim cihaz bütün uygulamalar ve veriler smart switch ile s8den note 9a kopyaladım oyun oynadım netflix izledim ve şu anki durum
Ekli dosyayı görüntüle 50626

Ayrıca daha uzun pil ömrü için kullanmadığınız zamanlarda s pen uzaktan kumandayı kapatın ki şarj tüketmesin.
Ekli dosyayı görüntüle 50627
Kardeşim almışsın telefonu hayırlı olsun güle güle kullan, gayet güzel bir rakam %30 şarj harcaması

Gayet güzel.
Samsung'un orjinal ekran koruyucusu derken ?, arkadaşım link atarsan sevinirim ben telefonuma nano ekran koruyucu'da taktırdım cam'da taktırdım cıt diye kenardan atıyor malum telefonun kenarları kavisli olduğu için

Son düzenleme:

NevermoreTR

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Full kullanımda bu kadar gidiyor benim anlamadığım sıvı soğutması yok gibi sanki ısınıyor s8deki gibi oyun oynarken tuhaf bişey
Screenshot_20180930-172451_Settings.jpg

tatalevo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar selamlar ekran koruyucu ve kılıf konusunda tavsiyeleri çeşitlendirsek. Farklı markalar da ekran,koruyucu aldım ancak tuşlar zor basıyor. Kavisli ekran olması sebebi ile sıkıntılar var sanırım. Spigen marka alsak kesin problem yaşamaz mıyım?

NevermoreTR

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Arkadaşlar selamlar ekran koruyucu ve kılıf konusunda tavsiyeleri çeşitlendirsek. Farklı markalar da ekran,koruyucu aldım ancak tuşlar zor basıyor. Kavisli ekran olması sebebi ile sıkıntılar var sanırım. Spigen marka alsak kesin problem yaşamaz mıyım?
Spigen candır gerisi heyecandır diyebilirim

Ernoyan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
21
Gayet güzel.
Samsung'un orjinal ekran koruyucusu derken ?, arkadaşım link a
Full kullanımda bu kadar gidiyor benim anlamadığım sıvı soğutması yok gibi sanki ısınıyor s8deki gibi oyun oynarken tuhaf bişey
Ekli dosyayı görüntüle 50718
Sıvı soğutma yok, içinde sadece bakır var

Arkadaşım tam yapışkan ekran koruyucu taktırdım kenarlardan çıktı, nano ekran ekran koruyucu taktırdım, oda kenardan atıyor spigen'de de aynısını olacağını düşünüyorum tabi kullanan varsa düşüncelerini bizimle paylaşsın

Son düzenleme:

NevermoreTR

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Samsung'un orjinal ekran koruyucusu derken ?, arkadaşım link a

Sıvı soğutma yok, içinde sadece bakır var

Arkadaşım tam yapışkan ekran koruyucu taktırdım kenarlardan çıktı, nano ekran ekran koruyucu taktırdım, oda kenardan atıyor spigen'de de aynısını olacağını düşünüyorum tabi kullanan varsa düşüncelerini bizimle paylaşsın
Galaxy Note 9 parçalarına ayrıldı

NevermoreTR

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Cidden bunun içinde sıvı soğutma varsa harika bir teknoloji yapmışlar demektir ama bana pek inandırıcı gelmiyor sıvı pompasını nasıl yapmışlar düşündürücü ??
Pompa yok bakır boru ile yapıyorlar o işi

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Tamam bakır boru, boruda sıkıntı yok içine sıvıyı sirkülasyon eden pompayı merak ettim ben
Amonyaklı buzdolapları vardır. Onda da pompa vs yoktur ama soğutur. Evoparatif soğutma deniliyor. Onun gibi farklı bir sıvı veya gaz kullanılmış olabilir.

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Bu aralar forum ölü ama yine de sorayım belki bir bilen çıkar...
Çift hatlı note9'u pasaporta işletirken iki imei numarası için ayrı ayrı iki harç bedeli mi ödemek gerekiyor yoksa tek telefon gibi mi kabul ediliyor.
Bunu sormamın nedeni aktif olarak kullandığım iki hatta da 'yasal uyarı' adı altında mesaj geldi ve ikisinde de ayrı ayrı takılı oldukları slotun imei numaraları yazıyor.

Son düzenleme:

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Cevap zaten kendiliğinden çıkmış.
Zaten sistem imei üzerinden çalışıyor. Yani imei kaydı yapılıyor. Tek pasaporta da yapılmıyor diye hatırlıyorum.
Bu aralar forum ölü ama yine de sorayım belki bir bilen çıkar...
Çift hatlı note9'u pasaporta işletirken iki imei numarası için ayrı ayrı iki harç bedeli mi ödemek gerekiyor yoksa tek telefon gibi mi kabul ediliyor.
Bunu sormamın nedeni aktif olarak kullandığım iki hatta da 'yasal uyarı' adı altında mesaj geldi ve ikisinde de ayrı ayrı takılı oldukları slotun imei numaraları yazıyor.

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
Cevap zaten kendiliğinden çıkmış.
Zaten sistem imei üzerinden çalışıyor. Yani imei kaydı yapılıyor. Tek pasaporta da yapılmıyor diye hatırlıyorum.

Yok hocam, diğer bir forumda bir arkadaş cevapladı sağolsun.
Aslında sizin dediğiniz gibi sistem imei üzerinden çalıştığı için farklı imei'leri ayrı telefon olarak algılıyor ve mesaj gönderiyor

ama

harç yatırırken imei 1 giriliyormuş daha sonra da cihaz kayıt sayfasında 3 imei'ye kadar yazılabiliyormuş (3 hatlı cihazlar da olduğu için).

Yani tek pasaporta tek harç bedeliyle kayıt yapılıyormuş.

Benim cihazı pasaportuna işleteceğim arkadaş bir aya kadar gelecek, prosedürü önceden öğrenmek istemiştim. Nette bilgiler çok dağınık olduğu için insan emin olamıyor, birebir tecrübe etmiş birinden öğrenmek iyi oluyor.
Teşekkürler yine de ilgilendiğiniz için.

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
İmei'lerin aynı telefona ait olduğunu nerden anlıyor ben ona takıldım.
Yok hocam, diğer bir forumda bir arkadaş cevapladı sağolsun.
Aslında sizin dediğiniz gibi sistem imei üzerinden çalıştığı için farklı imei'leri ayrı telefon olarak algılıyor ve mesaj gönderiyor

ama

harç yatırırken imei 1 giriliyormuş daha sonra da cihaz kayıt sayfasında 3 imei'ye kadar yazılabiliyormuş (3 hatlı cihazlar da olduğu için).

Yani tek pasaporta tek harç bedeliyle kayıt yapılıyormuş.

Benim cihazı pasaportuna işleteceğim arkadaş bir aya kadar gelecek, prosedürü önceden öğrenmek istemiştim. Nette bilgiler çok dağınık olduğu için insan emin olamıyor, birebir tecrübe etmiş birinden öğrenmek iyi oluyor.
Teşekkürler yine de ilgilendiğiniz için.

Yktrnslv

Doçent
Reaksiyon puanı
141
İmei'lerin aynı telefona ait olduğunu nerden anlıyor ben ona takıldım.

İmei'lerin sadece iki rakamı değişik (bir rakam orta kısımdan, bir de son rakam), yüksek ihtimalle ordan anlıyordur kayıt sistemi.
Ama 'yasal uyarı' mesajı atan sistem ayırt edemiyor ya da işi garantiye almak için iki hatta da mesaj atıyor.