Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

kopo

Üyecik
Hocam pie güncellemesini aldıktan sonra telefonu sıfırlamadıysanız, telefona hard reset atıp, yedeklerinizi kullanmadan temiz kurulum yapmayı deneyin.
Yani hocam öyle diyorsunuz ama şarj yiyen uygulamalara bakıyorum youtube android sistem samsung pulce service ve ekran %30 a yakın tuketiyor

lotusadana

Asistan
SD kartın şarja etkisi hakkında tecrübeniz var mı?
3 gün önce ilk defa samsung evo 64gb kart taktım. Sanki pil ömrü azaldı.

Yktrnslv

Doçent
Yani hocam öyle diyorsunuz ama şarj yiyen uygulamalara bakıyorum youtube android sistem samsung pulce service ve ekran %30 a yakın tuketiyor
Benimki sadece bir öneri. Genelde android'de root olmadan detaylı bir pil kalibrasyonu (ya da takibi) yapmak zor. Şarj konusuyla çok ilgilenenler bazı programlar kullanıyorlar arka planda aşırı güç tüketen uygulamaları bulmak için.

Ama bana sorarsanız da pil konusu tamamen kullanım alışkanlıklarına bağlı olarak değişim gösteriyor. Ben şahsen bugüne kadar sadece bir defa 'google play hizmetleri' denilen programın aşırı pil tükettiğine şahit oldum (o da başka telefonda) ve problemi size söylediğim şekilde çözdüm.

Onun dışında her zaman kullanımıma uygun bir tüketim oldu pil ömründe. 3 saat ekran aldığım günler de oluyor, 6 saat de oluyor, 7 saati gördüğüm de. Bunların hepsini ortalamaya vurduğum zaman kendi kullanımıma göre note9 bana 5 buçuk 6 saat arası bir ekran kullanımı sunuyor. Pie'dan önce de böyleydi şu anda da öyle...

Yktrnslv

Doçent
SD kartın şarja etkisi hakkında tecrübeniz var mı?
3 gün önce ilk defa samsung evo 64gb kart taktım. Sanki pil ömrü azaldı.
Özellikle deneyimlememiş olmakla beraber, mantıklı düşününce bence mutlaka etkisi vardır.
Ama bu etkinin farkedilir olması muhtemelen sd kart taktıktan sonra sd kart üzerinden gerçekleştirilen işlemlere bağlı olarak değişir. Örneğin müziği dahili hafızadan dinlerken sonrasında bütün veriyi karta aktarıp oradan işlem yapılıyorsa, ya da fotoğraflar önceden dahili hafızaya kaydedilirken şimdi sd karta kaydediliyorsa bu telefona ek yük oluşturur, sonuçta önceden inaktif olan bir slotu aktif hale getiriyorsunuz. Ama dediğim gibi bu farkedilecek derecede bir tüketim oluşturur mu, teknik bilgisi olan arkadaşlar daha detaylı cevap verecektir.

leventbd

Üyecik
YURT DIŞINDAN GELEN NOTE 9 U TÜRKÇELEŞTİRMEK İÇİN NE YAPABİLİRİM
YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM

Kmbappe

Üyecik
Evet pie önceki sürüme göre fazla şarj tüketiyor. Ayrica Pie telefon boştayken de fazla şarj tüketiyor eski sürüme göre. Maalesef şimdilik durum bu. Güncellemeyle optimizasyon olur umarım.

olcay.ypc

Üyecik
Merhaba arkadaşlar. Note 9 sahibiyim samsung dex station olmayı düşünüyorum. Acaba note 9 ile uyumlumudur yoksa son çıkan kablo tarzı olandan mı almam gerekiyor . Bide hdmi kablosu ile televizyon ekranına telefonu aktarma şansım var mı? Bide telefonu cihazin uzerine koydugumuz üstünden sarj olabiliyor mu telefon kablosuz sarj özelliği var mı yanı.

olcay.ypc

Üyecik
güncellemeleri telefon üzerinden mi yapılmalı yoksa smart switch üzerinden mi ?hangisi sağlıklı olur ?

Yktrnslv

Doçent
güncellemeleri telefon üzerinden mi yapılmalı yoksa smart switch üzerinden mi ?hangisi sağlıklı olur ?
Hocam telefon üzerinden yapabilirsiniz hiçbir sıkıntı yok.

Sadece büyük sürüm değişikliklerinde telefon üzerinden güncelleme yaptıktan sonra tercihen cihazı sıfırlamak daha iyi olur ya da smart switch üzerinden temiz kurulum yapılması tavsiye edilir.

stfud

Üyecik
Merhabalar, telefonumu yeni aldım, netflix kullanırken program kapanıyor, video izlerken başa sarıyor, video çekerken çekmeyi bırakıyor.Sizce neden kaynaklanıyor olabilir bu sorun?

olcay.ypc

Üyecik
Smart switch üzerinden güncelleme yapayım dedim %80 de takılı kaldı hata verdi telefon açılmadı smart switch üzerinden acil kurtarma modundan açmak zorunda kaldım güncellenerek açıldı telefon 0 dan acilir diye düşünmüştüm neden öyle oldu anlamadım. Kablodan kaynaklı olabilir mi kablo farklı idi orjinal değildi

MaratusAquatica

Asistan
Arkadaşlar merhaba 2 gündür note 9 kullanıyorum halihazırda kullandığım bir silikon kılıf var ama ekran koruyucu almadan önce sizlere sormak istedim malum edge ekrandan dolayı her note 9 ekran koruyucusu yanları da kapsayan maximum bir koruma vaat edemiyor birçoğu yanlardan çıkıyor diye duydum sizin kullandığınız önerebileceğiniz bir ekran koruyucusu var mıdır ?

Okan Turk

Üyecik
Note 9 u android pie ye güncelledim güncellerinden ten sonra telefon pili çok hızlı düşüyor ve oyunlarda daha önce hiç donmayan cihaz donmaya başladı ara ara
Aynen oyle bende guncellemeden sonra ayni sıkıntılari yasiyorum her yamada duzelit diye umut ediyorum ama degisen bir sey yok

Yktrnslv

Doçent
Arkadaşlar biraz çetrefilli bir durum için tavsiye ya da çözüm önerinize ihtiyacım var.

Benim telefonum Danimarka'dan gelen çift sim kartlı model. Avrupa sim kartlarıyla çalıştığından ilk elime geldiğinde yetkili serviste kilidini açtırıp daha sonra da resmi olarak imei kaydını yaptırıp kullanmaya başladım.

Pie güncellemesine kadar bütün güncellemeleri tıkır tıkır NEE csc koduyla alıyordum. Pie güncellemesi geldikten sonra telefonu sıfırlarken yeniden başlatma sırasında, çok dikkat etmeden 'tamam' işaretleyip geçtiğim bir adımdan dolayı telefonun csc'si değişti.

Şu anda birinci sim için csc TUR/TUR, ikinci sim için csc TUR/NEE görünüyor ve ben hiçbir sistem güncellemesini alamıyorum. Bunu da son gelen mart ayı güvenlik yamasıyla farkettim zira NEE için de TUR için de güncelleme yayınlanalı epey oldu ama ben halen ocak ayı güvenlik düzeyindeyim.

Sizce güncelleme almaya devam edebilmek için sammobile üzerinden Türkiye rom'unu indirip kurmak bir işe yarar mı? Yoksa bu işin başka bir çözümü var mıdır?

Biraz uzun olduğunun farkındayım ama olayın anlaşılması için detaylı anlatmak istedim, şimdiden okuyup vakit ayıracak olanlara teşekkür ederim.

NTK

Üyecik
Eskiden google programlarinda (gmail,drive,telefon listesi vs.) tek tek senkronize ayarlarini acip kapatma imkanimiz vardi, suanda sanirim bu olmuyor ya hep ya hic misali, benim icin gmail sadece mailleri ceksin otomatik olarak yeterli.
Bu konuda bir cözüm var mi?

NTK

Üyecik
Eskiden google programlarinda (gmail,drive,telefon listesi vs.) tek tek senkronize ayarlarini acip kapatma imkanimiz vardi, suanda sanirim bu olmuyor ya hep ya hic misali, benim icin gmail sadece mailleri ceksin otomatik olarak yeterli.
Bu konuda bir cözüm var mi?
tam olarak su sekilde görünüyor, senkronize ayarlarini kisisel olarak tek tek ayarlamak note 9 gibi pie update alan note 8, s9+ gibi telefonlarda mümkün ama note 9 da ya ben birseyleri atliyorum ya da telefona özel bir durum her ne kadar buna inanmasamda.

ss.jpg

NTK

Üyecik
Soruya yine kendim cevap vereyim,
Otomatik senkronizasyonu actiktan sonra tek tek degistirme secenekleri ekleniyormus, bende yeni ögrenmis oldum, belki ilerde baska birine lazim olur.

stat counter