Bu konuyu okuyanlar

bytlki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Temmuz güncellemesi nasıl arkadaşlar bir sıkıntı var mı ?

bytlki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Bir sıkıntı yok ancak bir değişiklikte yok.Pilin kullanıkdıkça diğer sürümlere göre daha erken bitme sorunu var sadece.

anladım peki bir sorum olacak, adaptif pil ile otomatik optimizasyon ayarı açıkken bildirimlerde gecikme yaşanır mı ?

burhan_52

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Benim note 8 de en çok beyaz ekranda belli olan pembe renk tonu var ekranın yarısı beyaz yarısı pembe tonda ve sağ alt köşede hiç gitmeyen siyah bir nokta var garantiye girer mi acaba ne yapmalıyım

Estate

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
anladım peki bir sorum olacak, adaptif pil ile otomatik optimizasyon ayarı açıkken bildirimlerde gecikme yaşanır mı ?
arka plandaki veri kısıtlama özelliği kapalıysa ya da veri tasarrufu kapalıysa yaşamazsınız.

Benim note 8 de en çok beyaz ekranda belli olan pembe renk tonu var ekranın yarısı beyaz yarısı pembe tonda ve sağ alt köşede hiç gitmeyen siyah bir nokta var garantiye girer mi acaba ne yapmalıyım

Girmesi gerekir normalde ancak Samsung yetkili servisleri bu konuda hiç yardımcı olmuyor,yine de şansınızı de deneyin derim.Siyah nokta olmasının sizinle bir alakası yok tamamen cihaz problemi.

draktepe

Asistan
Reaksiyon puanı
121
evet yaşanır ama her zaman değil. adaptif pili açtıktan sonra uyku modundaki uygulamalar kısmına sana bildirim göndermesini istemediğin ve arka planda çalışmasını istemediğin uygulamaları ekleyebilirsin.
ayrıca sürekli çalışmasını istediğin uygulamaları da kontrol edilmeyen uygulamalar kısmına eklersen bildirimleri hep gelir.
örneğin ben mail uygulamasını sürekli açık kısma ekledim hiçbir gecikme yaşanmıyor. facebook u ise sadece ben uygulamayı açtığım zaman çalışacak şekilde ayarladım. face bildirimleri gelmiyor...
bu şekilde gereksiz uygulamaları kapatırsan pil ömründe uzayacak ve telefon ram i gereksiz meşgul olmayacaktır.

bytlki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
evet yaşanır ama her zaman değil. adaptif pili açtıktan sonra uyku modundaki uygulamalar kısmına sana bildirim göndermesini istemediğin ve arka planda çalışmasını istemediğin uygulamaları ekleyebilirsin.
ayrıca sürekli çalışmasını istediğin uygulamaları da kontrol edilmeyen uygulamalar kısmına eklersen bildirimleri hep gelir.
örneğin ben mail uygulamasını sürekli açık kısma ekledim hiçbir gecikme yaşanmıyor. facebook u ise sadece ben uygulamayı açtığım zaman çalışacak şekilde ayarladım. face bildirimleri gelmiyor...
bu şekilde gereksiz uygulamaları kapatırsan pil ömründe uzayacak ve telefon ram i gereksiz meşgul olmayacaktır.

Android 9 Pie kullanıyorum kontrol edilmeyen uygulamalar kalktı onun yerine pili optimize etme seçeneğini kapatıyorum bu şekilde olur mu ?

bytlki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Android 9 Pie kullanıyorum kontrol edilmeyen uygulamalar kalktı onun yerine pili optimize etme seçeneğini kapatıyorum bu şekilde olur mu ?

Ayrıca ekran açıkken bildirimlerde hiçbir sorun yokken, ekran kapalıyken bildirimler bazen geç geliyor bazen de hiç gelmiyor bu sorun için ne yapmalıyım hard reset yeterli olur mu ?

burhan_52

Asistan
Reaksiyon puanı
14
Beyler hayırlı olsun n9500 ithalatçı garantili note 8 e görüntülü konuşma geldi volte ile birlikte

draktepe

Asistan
Reaksiyon puanı
121
gençler yeni güncelleme geldi
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ayrıca ekran açıkken bildirimlerde hiçbir sorun yokken, ekran kapalıyken bildirimler bazen geç geliyor bazen de hiç gelmiyor bu sorun için ne yapmalıyım hard reset yeterli olur mu ?
ayarlar > cihaz bakımı > pil> güç modu> optimize
ayarlar > cihaz bakımı > pil>: ayarlar> kullanılmayan uygulamaları uyku moduna al- kapalı
ayarlar > cihaz bakımı > pil>uyku modundaki uygulamalar --- arka planda çalışmasını istemediğin uygulamaları seçebilirsin
ayarlar > cihaz bakımı > hafıza> :kontrol edilmeyen uygulamalar---buraya da sürekli çalışmasını istediğin uygulamaları mail,whatsapp vs. seçebilirsin
ayrıca ayarlar>uygulamalar>istediğin bir uygulamayı seç>mobil veri : buradan arkaplan veri kullanımı seçeniğini ayarlayabilirsin
ayarlar>uygulamalar>istediğin bir uygulamayı seç>pil: arka plan etkinliklerini görebilirsin

eğer yararı dokunursa beğenmeyi unutma :D

Son düzenleme:

bytlki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
gençler yeni güncelleme geldi

ayarlar > cihaz bakımı > pil> güç modu> optimize
ayarlar > cihaz bakımı > pil>: ayarlar> kullanılmayan uygulamaları uyku moduna al- kapalı
ayarlar > cihaz bakımı > pil>uyku modundaki uygulamalar --- arka planda çalışmasını istemediğin uygulamaları seçebilirsin
ayarlar > cihaz bakımı > hafıza> :kontrol edilmeyen uygulamalar---buraya da sürekli çalışmasını istediğin uygulamaları mail,whatsapp vs. seçebilirsin
ayrıca ayarlar>uygulamalar>istediğin bir uygulamayı seç>mobil veri : buradan arkaplan veri kullanımı seçeniğini ayarlayabilirsin
ayarlar>uygulamalar>istediğin bir uygulamayı seç>pil: arka plan etkinliklerini görebilirsin

eğer yararı dokunursa beğenmeyi unutma :D

Teşekkürler fakat iki sorum olacak; adaptif pil ayarını ne yapmam gerekiyor ve kullanılmayan uyg.uyku moduna al ayarında uyku gecikmesi ayarla var bu ne demek oluyor ?

draktepe

Asistan
Reaksiyon puanı
121
uyku gecikmesi ayarla şey mi yani bir uygulama 1 gün bekleyip o gün dolunca uyku moduna mı giriyor yani ?

Yeni güncellemede sorun var mı ?
aynen belirli bir süre kullanılmayan uygulamaları kapatıyor.
güncelleme de sıkıntı görmedim

bytlki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
aynen belirli bir süre kullanılmayan uygulamaları kapatıyor.
güncelleme de sıkıntı görmedim

Bu kapatılan uygulamalar, sık kullanılan uygulamalar olmaması için o uygulamanın pili optimize etme ayarını devre dışı bırakmak gerekiyor şuradan anladım mesela whatsapp'ın pilini optimize edilmedi yapınca normal uyku modundaki uygulamalar ayarındaki ekleme listesinde çıkmıyor yani eklenemiyor o listeye o yüzden bu ayarın sık kullanılan uygulamaların bildirimlerine etkisi yok gibi yani ama adaptif pil açık olursa bildirim sorunu olur mu bilemiyorum.

draktepe

Asistan
Reaksiyon puanı
121
şöyle anlatayım whatsapp eklenmiyor evet.
microsoft outlook ekleniyor , twitter, facebook, intagram eklenebiliyor.
androidin kronik yarası haline gelniş mail uygulamaların push özelliği sürekli çalışıyor.
ayrıca şu anda telefon şarj sürem en az 1 buçuk gün. işte ikrn 2 gün dahi sürüyor. ( telefonu iki yıldır kullanıyorum)

bytlki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
şöyle anlatayım whatsapp eklenmiyor evet.
microsoft outlook ekleniyor , twitter, facebook, intagram eklenebiliyor.
androidin kronik yarası haline gelniş mail uygulamaların push özelliği sürekli çalışıyor.
ayrıca şu anda telefon şarj sürem en az 1 buçuk gün. işte ikrn 2 gün dahi sürüyor. ( telefonu iki yıldır kullanıyorum)

WhatsApp'ı örnek verdim ben, yoksa diğer herhangi bir uygulamanın pilini optimize etme yapınca otomatik olarak uyku moduna eklenmesi engelleniyor arka planda rahat çalışabilmesi için yani bir deneyin görürsünüz.

Bir sorum daha olacak müsadenizle; cihaz bakımının Hafıza bölümündeki kontrol edilmeyen uygulamalar ile Android 8'deki izlenmeyen uygulamalar aynı işlevi mi görüyor ?

draktepe

Asistan
Reaksiyon puanı
121
öyleydi diye hatırlıyorum...
şu an 8 olan cihazım olmadığı için kesin bir şey söylemem uygun olmaz. ancak yeri değişmedi isim değişti diye hatırlıyorum.

bytlki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
öyleydi diye hatırlıyorum...
şu an 8 olan cihazım olmadığı için kesin bir şey söylemem uygun olmaz. ancak yeri değişmedi isim değişti diye hatırlıyorum.
Android 8 Oreo'da pil bölümüne girince en altta çıkıyordu izlenmeyen uygulamalar ile uykudaki uygulamalar, şimdi 9'da pile girip ayarlara girince uyku bölümü çıkıyor, hafızaya girince de kontrol edilmeyen uygulamalar bölümü çıkıyor. Sanırım yerleri de isimleri de değişti gibi gözüküyor.

bytlki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Merhaba arkadaşlar Note 8 telefonumda şöyle bir sıkıntı var; Whatsapp harici tüm uygulamalarda "arka planda kullanım 0 dakika kullanıldı" yazıyor, güç tasarrufundaki "arka plan verisini engeller" ayarını da kapattım, veri tasarrufu da kapalı, uyku modunda uygulama da yok. Mesela Whatsapp'da gün sonunda 8.30 saat kullanıldı yazıyor zaten bildirimlerin zamanında gelmesinden dolayı bunda bir sorun yok fakat diğer uygulamalar yazdığım şekilde. Nasıl çözebilirim bu sorunu arkadaşlar hard reset wipe data+cache yeterli olur mu ?

emrhyldrm

Doçent
Reaksiyon puanı
89
1.Eylül güvenlik güncellemesi geldi arkadaşlar, 736 MB, bilginize.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
20191008_184646.jpg

Karanlık modu çok beğendim tavsiye ederim ?