Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 2)

Estate

Üyecik
Telefon kapalıyken şarj edildiğindeki animasyon değişmiş.

Estate

Üyecik
teşekkürler, peki çok gerekli bir ayar mı, kullanmaya değer mi ?
Güzel birşey aslında,telefonu otomatik olarak güç tasarrufuna alıyor sizin kullanımınıza göre.Yalnız sadece ekran çözünürlüğünü değiştirmiyor,aksaklık olmasın diye.Ben el ile güç modunu kullanımıma göre değiştirdiğim için kullanmıyorum.

bytlki

Üyecik
Güzel birşey aslında,telefonu otomatik olarak güç tasarrufuna alıyor sizin kullanımınıza göre.Yalnız sadece ekran çözünürlüğünü değiştirmiyor,aksaklık olmasın diye.Ben el ile güç modunu kullanımıma göre değiştirdiğim için kullanmıyorum.
Ben de genellikle orta düzey güç tasarrufunda kullanırım oyun oynarsam optimizeye alıyorum o zaman çok gerekli değil gibi bu ayar. Cevabınız için teşekkürler.

bytlki

Üyecik
Güncellemeyle ilgili başka farkettiğiniz durum var mı iyi veya kötü ?

Jubei

Doçent
pil kullanımında çok fark var mı ?
Bu çok kişisel bir şey, ben genellikle wifi bağlı olarak kullanıyorum ve 7 saat,te görebiliyorum ancak yeri geliyor 3 veya 4 saat,te görebiliyorum, yani güncellemeyi yükledim uff batarya acayip iyi oldu 8 saat gidiyor veya Allah kahretsin bu güncellemeyi, batarya öldü, bitti şimdi 3 saat zor gidiyor gibi bir durum yok.

bytlki

Üyecik
Bu çok kişisel bir şey, ben genellikle wifi bağlı olarak kullanıyorum ve 7 saat,te görebiliyorum ancak yeri geliyor 3 veya 4 saat,te görebiliyorum, yani güncellemeyi yükledim uff batarya acayip iyi oldu 8 saat gidiyor veya Allah kahretsin bu güncellemeyi, batarya öldü, bitti şimdi 3 saat zor gidiyor gibi bir durum yok.
Peki teşekkürler.

Estate

Üyecik
Batarya konusuda hücresel veri sıkıntı yaratıyor bende,açıkken bir bakıyorum şarj 3 er 5 er iniyor %10 seviyelerinden sonra,bunun olmaması lazım.Garantiden pilini değiştirteceğim seneye,idare ediyorum.Cod,pubg gibi ağır oyunları yüksek performansta oynarsam,pil 2 saat anca gidiyor,genelde optimize de kullanıyorum sürekli.Oyunları hariç tutarsak,gün içinde karışık hücresel veri ile kullanımda yaklaşık 8 saat kullanabiliyorum,sonra şarj edip tekrar yatana kadar da bir 8-10 saat kullanabiliyorum evde.Gece yatarken hızlı şarjı kapalı tutuyorum,gün içinde 2. fulleme için zaman zaman açıyorum.Açıkçası fena değil ama benim gibi 1 günü rahat çıkarabilen telefon ihtiyacı olanlar için kötü bir durum,batarya performansını beğenmedim,alırken tahmin de ediyordum zaten.S8 almaya giderken sadece 200 lira farkla bu telefonu almak,her türlü avantajıma oldu diyebilirim.Eğer alırken S10e nin çıkacağını bilseydim,direk tereddütsüz biraz daha bekleyip onu alırdım,pil performansı belki aynı olurdu ancak note 8 den daha yeni ve daha zarif bir telefona sahip olmuş olurdum.Neyse ki note 8 de beni pili harici fazla üzmedi,memnunum.

stat counter