Bu konuyu okuyanlar

bytlki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
arkadaşlar adaptif pil ile otomatik optimizasyon ne işe yarıyor internette pek bulamadım özellikle adaptif pil bildirimlerde gecikme yaratır mı ?

lonelyoung

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
şimdi güzel bir soru sormak isterim. note5-7 kullandım. şimdi yine note alıcam sizce note 8 mi note 9 mu yoksa note10 lite mı almalıyım. hadi bakalım konu hortlayacak mı

Andromedavor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,339
şimdi güzel bir soru sormak isterim. note5-7 kullandım. şimdi yine note alıcam sizce note 8 mi note 9 mu yoksa note10 lite mı almalıyım. hadi bakalım konu hortlayacak mı
Bende Note 8 ve Note 9 kullandım. şuan Note10plus kullanıyorum. Note 8 eskidi, Note 9 ve Note10lite'tan birini alabilirsin. Note 9 daha pahalı ama Note10lite batarya,ekran oranı,bellek,şarj hızı süresi ve yeni olması konularında önde. Gözün kapalı Note10lite al.

10 defa Note yazmışım.:)

lonelyoung

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Bende Note 8 ve Note 9 kullandım. şuan Note10plus kullanıyorum. Note 8 eskidi, Note 9 ve Note10lite'tan birini alabilirsin. Note 9 daha pahalı ama Note10lite batarya,ekran oranı,bellek,şarj hızı süresi ve yeni olması konularında önde. Gözün kapalı Note10lite al.

10 defa Note yazmışım.:)

ben yenilenmiş telefon falan alıyorum uygun oluyor yıllarca da kullanıyorum. ona rağmen note 9 4300 lira ve sıfır note10 lite 4000 lira. note10lite su ile uyumsuzluğu canımı sıkıyor yoksa direk alacağım. bi de su ile özelliği yapsaymış ne güzel olurdu :) ama güncelleştirme alması dediğiniz özelliklerden dolayı note10lite alacağım gibi.

peki note8 artık alınmaz demi

Andromedavor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,339
ben yenilenmiş telefon falan alıyorum uygun oluyor yıllarca da kullanıyorum. ona rağmen note 9 4300 lira ve sıfır note10 lite 4000 lira. note10lite su ile uyumsuzluğu canımı sıkıyor yoksa direk alacağım. bi de su ile özelliği yapsaymış ne güzel olurdu :) ama güncelleştirme alması dediğiniz özelliklerden dolayı note10lite alacağım gibi.

peki note8 artık alınmaz demi
Note10lite için pişman olmassın.
Note 8 aslında 2.5 yıllık telefon eski dememek lazımdı ama Samsungcum sağolsun. iki ayda bir telefon çıkırıyor. 10Plus'ı alalı 3 ay falan oldu. iki ay sonra Note20 çıkaracak :astonished:

lonelyoung

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Note10lite için pişman olmassın.
Note 8 aslında 2.5 yıllık telefon eski dememek lazımdı ama Samsungcum sağolsun. iki ayda bir telefon çıkırıyor. 10Plus'ı alalı 3 ay falan oldu. iki ay sonra Note20 çıkaracak :astonished:

evet aslında eski denemeyelim ama güncelleştirme alıp almayacağı soru işareti sürekli. telefon üyelik sistemleri çıkarsalar aslında sürekli para ödeyip yenisini alacağız :D ben note 10 lite dı da ciddi ciddi düşüneyim. sıvı temas dan dolayı düşünmüyordum açıkçası ama dediğiniz gibi iyi telefon.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Arkadaşlar bu konuda yardımcı olabilir misiniz ?
Adaptif pil tasarrufu cihaz boştayken pil tasarrufu yapıyor. Ayrıca kullanımlarınızı takip ederek çok kullanılmayan uygulamlar için güç tasarrufu uyguluyor. Bildirim gecikmesi yaşatmaz.

bytlki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
İnternette şöyle bir şey buldum aşağıda da "bildirim gecikmeleri olabilir" yazıyor doğruluk payı var mı ?

Ben şahsen yaşamadım. Zaten sosyal medya uygulamalarını çok sık kullandığımız için bir problem yaratmaz diye düşünüyorum. Bildirim gecikmesi derin uyku modunda yaşanıyor. Daha doğrusu hiç gelmiyor.
Ama yine de siz bir deneyin çünkü sürümlerimiz farklı o yüzden yanlış bilgilendirmek istemem.

bytlki

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Ben şahsen yaşamadım. Zaten sosyal medya uygulamalarını çok sık kullandığımız için bir problem yaratmaz diye düşünüyorum. Bildirim gecikmesi derin uyku modunda yaşanıyor. Daha doğrusu hiç gelmiyor.
Ama yine de siz bir deneyin çünkü sürümlerimiz farklı o yüzden yanlış bilgilendirmek istemem.
Sadece önemli olarak Whatsapp kullanıyorum onun da pil optimizesini de kapattım yine de etkiler mi diye düşünüyordum artık bakacağım teşekkürler.

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Sadece önemli olarak Whatsapp kullanıyorum onun da pil optimizesini de kapattım yine de etkiler mi diye düşünüyordum artık bakacağım teşekkürler.
Ben şahsen ne olur ne olmaz diye sadece arka plan verisini kısıtlıyorum WhatsApp'ın.

Ozguri

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
Arkadaslar note 8 almayı düşünüyorum alınır mı en azından 2 yıl sorunsuz kullanabilir miyim

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
ilave renk resetleme

İlk olarak telefon tuş takımını açın.

Sonra *#0*# tuşlayın.

Son olarak da kırmızı, yeşil ve maviye tıklayın. Böylece tüm pikselleri resetlemiş olacaksınız.

kırmızı hariç, diğer renk seçeneklerinde alt menü belli belirsiz gözüküyor, neden olabilir ?

Estate

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Arkadaslar note 8 almayı düşünüyorum alınır mı en azından 2 yıl sorunsuz kullanabilir miyim
Alınır,5 yıl da sorunzuz kullanırsınız ama güncelleme almayacağını bilerek almalısınız.Hala piyasadaki bir çok modelden açık ara önde olan bir telefon note 8,ama artık eskidi.