Samsung Galaxy Note 8.0 Telefon(GSM) Özelliği Nasıl Açılır? Anlattık...

Bu konuyu okuyanlar

webrettin

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Bir süredir konuyu okuyorum araştırıyorum anlatım için teşekkürler @25 PARS 1907. Bir başka site de (Link) Kitkat sürümünü atmayı anlatmış ancak kimi şarjım az gidiyor kimi kalem çalışmadı yorumlarını okuyunca tereddüt ettim kitkat için. Android hakkında çok bilgi sahibi değilim. Sizce en güvenilir yol nedir? Kitkat da cezbetmiyor değil.

webrettin

Profesör
Reaksiyon puanı
49
Kitkatı değil de burada anlatılan şekilde telefon özelliğini açtım, gayet güzel oldu. Biraz büyük telefon için ama ikiz sim kart ile kullanılabilir bir cihaz. Kitkat bu modelde ısınma ve şarj sorunu gösteriyor diye çıktı araştırırken. Kitkattan vazgeçtim. Anlatım için teşekkürler, elinize sağlık @25 PARS 1907

ihyasin

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Samsung SM-T116NQ modeli için telefon özelliğini kullanabileceğimiz custom rom çıktı mı ? Sim kart girişi var ve sms ile internet kullanabiliyorum ancak telefon özelliği çalışmıyor. Buna uygun başka bir modelin rom unu yükleyebilir miyim. T212 rom unu yüklemeye çalıştım ama her seferinde hata verdi.

prensipci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2

odin ve cwm de (Wave723, Note1 ve Note2 den) azçok tecrübe edindim, iki sorum olacaktı

1. camında köşesinde ince bi çatlak olan ve haziran 2016'ya kadar garantili faturalı note8 5105'e 500 tl verilirmi
Ekli dosyayı görüntüle 13726
2. sizin bahsettiğiniz işlemleri yapınca sammobile'dan 5100 stock rom'u odin ile yükleyebilirmiyiz

cevabınıza göre 2.el 5105 almayı veya almamayı planlıyorum...

okeymax

Asistan
Reaksiyon puanı
0
odin ve cwm de (Wave723, Note1 ve Note2 den) azçok tecrübe edindim, iki sorum olacaktı

1. camında köşesinde ince bi çatlak olan ve haziran 2016'ya kadar garantili faturalı note8 5105'e 500 tl verilirmi
Ekli dosyayı görüntüle 13726
2. sizin bahsettiğiniz işlemleri yapınca sammobile'dan 5100 stock rom'u odin ile yükleyebilirmiyiz

cevabınıza göre 2.el 5105 almayı veya almamayı planlıyorum...

500 tl çok fazla kardeşim daha uygun fiyatlara bulabilirsin bence
5100 ın romunu yükleyemezsin 5105 in kendi romunu yükliyceksin ( bahsettiğim romda telefon özelliği çalışmaz)
ya da
5105 için telefon özelliği olan romu yüklemelisin

M

memolikk

SDN Okuru
merhaba bende telefon özelliğini açtım ama şimdi wifi çalışmıyor neden acaba neyi eksik yaptım ne yapayım yardım edermisiniz

cba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cwm dosyası çalışmıyor odine atınca fail diyor ne yapabilirim

cba

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba Arkadaşlar;

Uzun süredir Türkiye'ye telefon özelliği kilitli olarak gelen Galaxy Note 8 (N5105) modeli üzerinde aktivasyon için çalışıyorduk. Bugün bu uğraş sona erdi ve amacımıza ulaştık...

Konuya başlamadan önce belirtmek isterim ki kurulumu yaptık ve çalışıyor fakat cihazınızda oluşacak herhangibir sorun nedeniyle sorumluluk kabul edilmeyecektir.

1.ADIM CWM KURULUMU

- Önce Odin'i buradan indiriyoruz... hemen sonrasında CWM dosyasını buradan indiriyoruz...
- Odin programın cihazı tanıması için sürücü yüklü olmalı değilse bile kies üzerinden yükleyebilirsiniz...
- Açıksa kies ve ona bağlı uygulamaları kapatıp Odin'i çalıştırıyoruz... PDA bölümüne tıklayıp indirdiğimiz CWM dosyasını gösteriyoruz... odinden Auto-Reboot ve Re-Partition işaretlerini kaldırın..

1004432_287722734707194_1594752009_n.jpg

- Cihazınızı Download Moduna alın (ses kapama, power ve home tuşuna basılı tutarak) cihazı bilgisayara bağladıktan sonra ses açma tuşu ile continue deyin...

- Odin üzerinde added!! yazdığında cihazınız işleme hazır demektir... Starta basınız ve yeşil yazan PASS yazısı çıkana kadar bekleyin Pass yazısı çıktığında cihazın bağlantısını kesebilir ve odini kapatabilirsiniz...

- Power tuşuna basılı tutarak cihazınızı tekrar açınız...

2. ADIM EMK-3 KODLU KERNEL KURULUMU

- Buradan Kernel dosyasını indirip cihaza atınız ardından cihazı kapatınız...

- CWM menüsünü açınız ( Ses açma + Power + Home tuşuna cihazın ismi ekrana gelene kadar hepsine birlikte basarak açıyoruz... ses açma tuşuna 3 sn önce basınız)

- CWM menüsüne girdiğinizde install from sdcard seçeneğinden choose from sdcard' ı seçin ve cihazınıza attığınız EMk-03_N5100.zip dosyasını seçin ve yükleyiniz...

- işlem bitince cihazı reboot now diyerek yeniden başlatınız...

3. ADIM GSM UYUMLU ROMU FLASHLAMA

- Buradan Gsm uyumlu rom dosyamızı indiriyoruz... İndirdiğimiz zip uzantılı dosyayı cihaza atıp cihazı kapatıyoruz...

- Cihazı tekrar CWM menüsüne getiriyoruz... (Ses açma tuşuna 3 sn basılı basılı tutup elinizi çekmeden power tuşu ve home tuşuna basılı tutunuz) Cihazın adı ekranda çıkınca elinizi çekin.

-CWM ana menüsünden install from sdcard seçeneğinden choose zip from sdcard seçeneğini seçin ve cihazınıza attığınız kona3g_CMK1.zip dosyasını seçip kuruluma başlayın.

-İşlem bittiği zaman reboot system now deyiniz...

1002717_287732988039502_2046675716_n.jpg

Hayırlı olsun, artık cihazınız GSM uyumludur. Telefon özelliği AÇILMIŞTIR...

NOT; belirtmiş olduğum dosyalarda odin dışında kalanları farklı cwm ve ya dosyalarla denemeyin... o kadar uğraş sonunda her cwm nin farklı izinler aldığını her romunda bu özelliği taşımadığını gördük :)
--- Gönderi Güncellendi ---
alıntıda adı geçen cwm dosyası nı odin le yüklerken fail diyo ne yapabilirim

resulc669

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Acaba TWRP'den yükleyebilirmiyiz bir de kernel linki bozuk