Samsung Galaxy Note 8.0 Telefon(GSM) Özelliği Nasıl Açılır? Anlattık...

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
16,118
3G'siz olanın telefon özelliği olmaz sim kart yuvası yoksa ilk mesaj'a bak.

honadi15

Asistan
Reaksiyon puanı
9
3G'siz olanın telefon özelliği olmaz sim kart yuvası yoksa ilk mesaj'a bak.

Hocam peki N5105 sim kart yuvası olandan aldık ya arama özelliği yok bunu yapıp açıyoruz de mi ? (Yanlış anlamamak için tekrar soruyorum kusura bakmayın garantiye almak istiyorum işimi)

Reaksiyon puanı
16,118

honadi15

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Çok özür dilerim hocam başı hiç dikkat etmemiştim teşekkürler.

msubeydullah

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cihazın fiyatı şu an teknosada 1100 TL duyrulur N5105 internetten alırsanız 100 tl hediye çeki veriyor.

ExiLs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konunun tamamını okudukdan sonra artık Samsunga yönelmeye başladım , peki garanti kapsamı dışında mı kalıyor ürünümüz ? Mesela arızalandı diyelim ne yapacağım

Asus Fonepad 680 liraya almalı mıyım yoksa Samsung Galaxy Note 8 i 850 liraya temin mi etmeliyim ? Buna da bi açıklık getirirseniz ( Korkum garantiden yana hocam )

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Konunun tamamını okudukdan sonra artık Samsunga yönelmeye başladım , peki garanti kapsamı dışında mı kalıyor ürünümüz ? Mesela arızalandı diyelim ne yapacağım

Asus Fonepad 680 liraya almalı mıyım yoksa Samsung Galaxy Note 8 i 850 liraya temin mi etmeliyim ? Buna da bi açıklık getirirseniz ( Korkum garantiden yana hocam )

evet cihaz garanti dışı kalır... henüz stock rom verilmediği için yapacak bişey kalmaz maalesef...

Asus fonepad isimli ürünü hiç kullanmadığım için yorum yapmam yanlış olur ama Note 8.0 çok iyi bir cihaz.

ExiLs

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet cihaz garanti dışı kalır... henüz stock rom verilmediği için yapacak bişey kalmaz maalesef...

Asus fonepad isimli ürünü hiç kullanmadığım için yorum yapmam yanlış olur ama Note 8.0 çok iyi bir cihaz.

Özellik bakımından bir şey demek yanlış olur zaten kat kat daha iyi . Şimdi ben ürünüm arızalansa harbiden hiç bişey yapamayacak mıyım ?

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Özellik bakımından bir şey demek yanlış olur zaten kat kat daha iyi . Şimdi ben ürünüm arızalansa harbiden hiç bişey yapamayacak mıyım ?
yazılımsal arıza vermezse belki ama yazılımsal verirse stock roma dönmedikten sonra yapabileceğin birşey yok maalesef.

ekapiyoldas

Asistan
Reaksiyon puanı
5
iyi de dostum ben zaten sizinkinide 3 gli oldğunu biliyorum siz kırma yapınca donmalar yaşanıyor.benım arkadaşımda kırma yaptı takılmalar oluyor.ayrıca garanti dışı.zaten gerek yok bunu yapamaya 200 tl daha fazla verip İstanbul bilişimden almak daha mantıklı n5100 modelini getiriyorlar.garanti istanbul bilişimın kendi verdiği garanti.bence bu işleme gerek yok

honadi15

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Cihazın fiyatı şu an teknosada 1100 TL duyrulur N5105 internetten alırsanız 100 tl hediye çeki veriyor.

Cuma günü saat 22:00 dan sonra teknosa.com da turuncu indirim başlayıp cumartesi de devam ediyor ben cuma gününü bekliyorum istediğim indirim gelirse direk cumartesi gidip alacağım sizde bekleyin acele etmeyin derim.

Soydank

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
iyi de dostum ben zaten sizinkinide 3 gli oldğunu biliyorum siz kırma yapınca donmalar yaşanıyor.benım arkadaşımda kırma yaptı takılmalar oluyor.ayrıca garanti dışı.zaten gerek yok bunu yapamaya 200 tl daha fazla verip İstanbul bilişimden almak daha mantıklı n5100 modelini getiriyorlar.garanti istanbul bilişimın kendi verdiği garanti.bence bu işleme gerek yok

Tabii ki orijinalini almak mantıklı olabilir.
Fakat ben de cihazı "kıranlardanım". Bu güne kadar hiçbir şekilde donma, takılma vb. birşey yaşamadım. Burayı düzeltmek lazım.
Ayrıca istanbul bilişimin getirdiği cihazlar samsung türkiye garantisinde değil, bence çok ta fark yok.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu roomu yükledikten sonra samsung kendi android arayüzü kalıyorumu ; yani samsungun andoride kattıgı ekstra özellikler kalıyormu;

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13

Kendi tercihiniz.. biz hiç bilmeyiz öyle şeyler

umitpynrc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
25 pars 1907 kardeş merhaba, tableti alalı bir kaç gün oldu daha aslında, ben de yazılımı atıp telefon özelliğini açmak istiyorum ama bir yandan da tedirginim tablet çöp olur diye. konulara (kernel, rom) aşinayım daha önce telefonumda yapmıştım hatta brick olmuştu stock romu var diye düzeltmiştim ancak korkum tablet yeni ya her hangi bir durumda tablet uçarsa stock rom da yok ne yaparım, haber yok mu stock romdan? bir de sen memnun musun nasıl kasmalar var mı? yapan arkadaşlar nasıl memnun mu var mı bir sıkıntı? bir de ben adanada yaşıyorum yardımcı olabilecek birileri var mıdır????

marancı

Profesör
Reaksiyon puanı
1
bu roomu yükledikten sonra samsung kendi android arayüzü kalıyorumu ; yani samsungun andoride kattıgı ekstra özellikler kalıyormu;

Evet kalıyor.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

25 pars 1907 kardeş merhaba, tableti alalı bir kaç gün oldu daha aslında, ben de yazılımı atıp telefon özelliğini açmak istiyorum ama bir yandan da tedirginim tablet çöp olur diye. konulara (kernel, rom) aşinayım daha önce telefonumda yapmıştım hatta brick olmuştu stock romu var diye düzeltmiştim ancak korkum tablet yeni ya her hangi bir durumda tablet uçarsa stock rom da yok ne yaparım, haber yok mu stock romdan? bir de sen memnun musun nasıl kasmalar var mı? yapan arkadaşlar nasıl memnun mu var mı bir sıkıntı? bir de ben adanada yaşıyorum yardımcı olabilecek birileri var mıdır????

Ben aldım tel özelliğini açtım memnunum 10 numara. Ha tel özelliğini aktif kullanmıyorum ayrı.

umitpynrc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ben tablet olarak da telefon olarak da işten dolayı aktif kullanacağım o yüzden bir an önce yazılımı atmak istiyorum. bu gece geçti artık yarın sabah sakin kafayla başlarım herhalde, sizlerden de yorum aldıkça heyecan yapıyorum :)
Evet kalıyor.

Ben aldım tel özelliğini açtım memnunum 10 numara. Ha tel özelliğini aktif kullanmıyorum ayrı.

okeymax

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben burada konu paylaşıldıgında yapmışım aktif şekilde kullanıyorum ahizeden gelen ses harika ancak büyük oldugundan biraz komik oluyo kulaklıkla harika kullanımı birde çoklu pencereye tüm uygulamaları ekleyebilsek harika olur

Ayrıca tablete bişi olur diye korkan arkadaşlar cwm du yükleme adımından sonra ilk yapacağanız işlem BACKUP olsun sıkıntı olrsa RESTORE yapar eski haline döndürürsünüz

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13

konuya aşina isen yaparsın bir sorun olmaz fakat stock romdan pek haber yok maalesef :( çıktığında hemen paylaşırım zaten :) tedirgin olmakta haklısın isterseniz stock romun çıkmasını bekleyebilirsiniz...bu arada son derece sıkıntısız olarak kullanıyorum ben.. diğer arkadaşlarda da henüz sorun çıkmadı.

umitpynrc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
çok teşekkür ederim kardeş cevap için, evet konuya aşinayım ama işte ufacık bir sıkıntı olsa gerilirim geriye dönüş olmaz diye, artık stock rom çıkana kadar kutusunda bekler tabletim :/ ama güveniyorum kendime. zaten dosyaları indirdim yarın aydınlık kafayla yapacağım sonucu bildiririm. inşeAllah güzel sonuçlar olur :)

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
çok teşekkür ederim kardeş cevap için, evet konuya aşinayım ama işte ufacık bir sıkıntı olsa gerilirim geriye dönüş olmaz diye, artık stock rom çıkana kadar kutusunda bekler tabletim :/ ama güveniyorum kendime. zaten dosyaları indirdim yarın aydınlık kafayla yapacağım sonucu bildiririm. inşeAllah güzel sonuçlar olur :)

sıkıntı çıkacağını sanmıyorum yavaşça yap acele etme gerekirse tekrar tekrar oku :) bende bi stock roma bakayım..

yok çıkmamış maalesef...

umitpynrc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bir de bir şey soracağım, ben nette telefn öz. açmayı araştırırken çok meşhur başka bir forum sitesinde direk odinle 5100 romunu atmak sakıncalı demiş. sence neden demiş olabilir? yani bir açıklama da yapmamış. ne sakıncası olabilir ki? ya da başka yolu var mıdır ki?(odin hariç) ne bileyim aklıma takıldı sorayım dedim, bilgilerinize dayanarak

ne iyi olur stock romu bulsan, sana çok çok dua ederim kardeş :)
sıkıntı çıkacağını sanmıyorum yavaşça yap acele etme gerekirse tekrar tekrar oku :) bende bi stock roma bakayım..

yok çıkmamış maalesef...

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
bir de bir şey soracağım, ben nette telefn öz. açmayı araştırırken çok meşhur başka bir forum sitesinde direk odinle 5100 romunu atmak sakıncalı demiş. sence neden demiş olabilir? yani bir açıklama da yapmamış. ne sakıncası olabilir ki? ya da başka yolu var mıdır ki?(odin hariç) ne bileyim aklıma takıldı sorayım dedim, bilgilerinize dayanarak

ne iyi olur stock romu bulsan, sana çok çok dua ederim kardeş :)

onu yazan kişi abimdir :D o nedenle odinle atmayıp cwm ile kurduk ... o şekilde note 10.1 i uçurmuştuk :p başkasının başına gelmesin diye yazmıştı pek açıklama gereği duymaz kendisi :D

umitpynrc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hadi ya :) o zaman bize burada anlattığın işlemde de cwm ile kurma var yani de mi direk odinle mi atıyoruz yoksa?
onu yazan kişi abimdir :D o nedenle odinle atmayıp cwm ile kurduk ... o şekilde note 10.1 i uçurmuştuk :p başkasının başına gelmesin diye yazmıştı pek açıklama gereği duymaz kendisi :D

umitpynrc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
O o forumda bende burada takılıyorum :) okumadın mı 1. mesajı?

okudum ama kafam karıştı şimdi abin orda direk odinle atmak sakıncalı diyor ama biz burda odini de indireceğiz ya o yüzden karıştı kafam. :crying::wink:

tamam şimdi anladım tekrar döndüm ilk sayfaya odini cwm için indiriyoruz, doğru anlamışım değil mi?

Koca Adam

Profesör
Reaksiyon puanı
13
okudum ama kafam karıştı şimdi abin orda direk odinle atmak sakıncalı diyor ama biz burda odini de indireceğiz ya o yüzden karıştı kafam. :crying::wink:

tamam şimdi anladım tekrar döndüm ilk sayfaya odini cwm için indiriyoruz, doğru anlamışım değil mi?

odinle romu flashlamıyoruz :) sadece cwm için gerekli odin

umitpynrc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
download modu ile cwm modu aynı şekilde açılyor de mi? yoksa ayrı şeyler mi? her ayrıntıyı sorayım ki bir sıkıntı olmasın yaparken.

- Cihazınızı Download Moduna alın (ses kapama, power ve home tuşuna basılı tutarak) cihazı bilgisayara bağladıktan sonra ses açma tuşu ile continue deyin...

bir de böyle olanı var ya

CWM menüsünü açınız ( Ses açma + Power + Home tuşuna cihazın ismi ekrana gelene kadar hepsine birlikte basarak açıyoruz... ses açma tuşuna 3 sn önce basınız) buradaki 3 sn. önce basma farkından dolayı bu kısım aklıma takıldı.:rolleyes:
odinle romu flashlamıyoruz :) sadece cwm için gerekli odin

bir de son bir soru aklıma takıldı ben daha önce telefona yazılım atarken, dosyaları indirirken "virüs programını kapatıp indirin yoksa program virüs diye algılayıp içinden bazılarını siler dosyalar bozulur." diye duymuştum. hatta telefona root yaparken esed rootlu dosyayı virüs olarak algılamıştı içinden bişeleri silmişti, dosya türü de bozulmuştu. şimdi kardeşim senin indirilecek diye o link verdiklerinden rom hariç hepsini indirdim. romu da yarın indireceğim ancak ilk üçünü indirirken virüs prog.mını kapatmadım uyarı da vermedi zaten. ama romu indirirken roottan dolayı ya da başka bir sebepten dolayı dosyayı bozmasın diye kapatsam virüs prog.nı da öyle mi indirsem?yani sende uyarı falan verdi mi hiç virüs prog.ın, ya da kapatmaya gerek var mı virüs prog.nı? bir bilen olarak sana danışayım dedim. çok uzun yazdım, çok soru soruyorum affet ama yazılımı atmadan aklıma takılanları sorayım dedim. şimdiden sağol :)