Samsung Galaxy NOTE 5 almayı düşünüyorum 32 gb yetermi ?

Note 5 32 gb yeterlimi?

• Kullanılan toplam oy
    17

Bu konuyu okuyanlar

CekyRey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Samsung Galaxy NOTE 5 almayı düşünüyorum 32 gb yetermi telefon ne kadarını kaplar sizce fazla oyun oynayan biriyim fotoğraf çekmeyi seven biriyim sd kart takma yeri de yok sizce yeterlimi ? ACİL CEVAP

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yetmez.
Note 5'ede o 2500 tl verilmez.
S7 al benden sana tavsiye aynı fiyattalar

CekyRey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Ben note 5 in kalemi var diye almak istiyodum

M

Murat Burç

SDN Okuru
Ben note 5 in kalemi var diye almak istiyodum
S7 kullanıcısıyım 1 hafta Note 5 kullandım istediği kadar kalem olsun. Benden sana tavsiye S7 al geç. Hiç Note 5 taraflarına gitme
32 gb sana yetmez
S7de dahiliye oyun yüklersin hafıza kartına resim atarsın

Firat95

Asistan
Reaksiyon puanı
36
32 gb'da yetersiz kalabiliyor çünkü videolar uygulamar derken hafızan doluyor geri dönüş olmuyor ve Note5 de hafıza kart desteği bulunmuyor S7, Veya Htc10 bakabilirsin.

CekyRey

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Aslında evet s7 almak biraz daha akıllıca Yorumlarınız için teşekkürler

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Kullanıcıya bağlı olarak değişir. 16gb iphone kullanıp yettirenler var o yüzden sizin kullanımınıza göre değişir.

52SakocaN52

Profesör
Reaksiyon puanı
738
Ben 16 GBlık iPhone SE kullanıyorum.

29ffa8096ffb61ba3b2167bd3ed575fe.png

Dostum yetip yetmeyeceğine sen karar vereceksin.
Burada sana gereksiz akıl veren insanlar var ? seni tanıyorlar mı ya da senin telefonu nasıl kullandığını biliyorlar mı ne amaca yönelik telefon alacağını biliyorlar mı?
Neden gerekli gereksiz her şeyi dikkate alıyorsun ki?

7-8 ayda bir boşaltırsın düzenlersin olur biter.

_FAUST_

Dekan
Reaksiyon puanı
1,612
Ben 16 gb Htc One kullanıyorum ve gayet memnunum.:)

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
Kesinlikle yetmez bana 32gb hafıza+32gb sd kart note4 te yetmiyor üstelik resimleri telefında tutamıyorum bile

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Note 5 e bu saatten sonra 2000 üzeri para vermek bana göre enayiliktir. Açık açık yazıyorum. 1 senelik telefonun değeri 2500 TL olamaz. 2200 e bile Sony xz var. Onu alindim hatta ben şuan note 5 ı satabilsem xz alacağım.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Bazıları kapitalist applein 16gb telefonlarına terbiye olduğu için sana yanlış akıl veriyor.
Dediğim gibi oyun oynamak resim video çekmek bunlar hafıza katili sen bunları fazla fazla yapıyorum diyorsun. Yetmez.
Note 5in hakkı da 2500 değil daha iyi telefonları değerlendirmek lazım. Kalemden bir süre sonra vazgeçebilirsin ama o hafıza olayı kanser eder adamı
Dediğim gibi 16gba ve prize terbiye olanlara aldanma hafızayı bol bol kullanan birine sor
Bak mesela @isyankar42 adam yetmiyor diyor 32+32

52SakocaN52

Profesör
Reaksiyon puanı
738
Dostum aklı olmayanların fikir vermesinden iyidir sana, Apple kullananların fikir vermesi.

NOTE 5 kötüleyenler S7 diye telefon olmasa idi, NOTE 5 e taparlardı.

Kağıt üzerinde konuşmaya benzemez bunlar.

Ezer geçer, tokatlar , döver, ayağının altına alır gibi tabirler, genelde hırs ya da sinirle söylenen FAN BOY kelimeleridir.

Fan boyluğuda en iyi samsung yapar.
Yıllar önce kurdu FUN CLUB olgusunu. Geliştirdi bu süreç içinde tabii.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Dediğim gibi terbiye olmak. 16gba terbiye olan apple taraftarlarından akıl alma
Onlar hayatını hapishanede kısıtlanarak yaşamaya alisiklar

Apocalypse_

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
yani kalem istiyorum diyorsun sonradan S7 ye dönüyorsun.
Sen sana lazım olanı alsana dostum.
Fakat şöyle bir durum var 16 gb yetmisinin sebebi IOS işletim sistemi ile alakalı Note 5 32 gb yetmemesinin sebebi androidin boş boş dosyaları barındırması ve üretmesi...

52SakocaN52

Profesör
Reaksiyon puanı
738
Fakat şöyle bir durum var 16 gb yetmisinin sebebi IOS işletim sistemi ile alakalı Note 5 32 gb yetmemesinin sebebi androidin boş boş dosyaları barındırması ve üretmesi...

Tabiki o da var açıkcası. Yalnız bizim gençlerimizinde maalesef yaşlı, telefonu bilinçsizce kullanan şahıslardan pek bir farkı kalmadı.

3000-4000 TL telefona para verip , sadece sözde iyi diye telefon alan toplum haline geliyoruz yavaş yavaş.

Bilinçli kullanılan her telefonun kapasitesi yetecektir.

Ben 16 GB kullanıyorum. 2-3 ayda bir Resim ve videolarımı bilgisayarıma atarım, yedeklerim.

*Telefon depolama aracı değildir. Depolama için Harici Disk kullanılır.
*Telefon DSLR ya da SLR makine değildir. Anı kurtarmak için fotoğraf çekilir.
*Profesyonel müzik çalar değildir, ayak üstü ya da pratik anlamda müzik dinlenir.
*Bilgisayar değildir, pratik anlamda bilgi edinme amaçlı ya da vakit geçirme amaçlı internet kullanılır.
*Konsol değildir, ayaküstü vakit geçirme ve eğlence için oyun oynanır.

Bunları HUNHARCA yaparsan canım kardeşim, ne 16 yeter ne 256.

M

Murat Burç

SDN Okuru
On bellek temizlemek için bin bir takla attığımız İos boş boş dosya üretmiyor android üretiyor.
Androide gir önbellek temizle de geç androidin boş dosya ürettiği yok
İphone 7 kulübünde gördüm adamın 500 mb facebook on belleği var uygulamayı silden başka seçenek yok.
Adam android girer on bellek temizle der geçer. İos da artık film mi kiralarsiniz başka birşey mi yaparsınız bilemem
16 size yetiyor diye başkasına yetecek değil yetmiyorda çoğunluğa

52SakocaN52

Profesör
Reaksiyon puanı
738
Arkadaşlar, boş dosya üretmeyen bir telefonda önbellek temizlemeye gerek yok felsefi açıdan.

Bir telefon boş dosya üretiyorsa o zaman ona gerek vardır.

androide koyulma sebebi de bu zaten.

Biz mal mal boş dosya üretiyoruz ama programını da koyduk demek bu:)

M

Murat Burç

SDN Okuru
Önbellek dosyaları her işletim sisteminde oluşturulur.
İosda 16gbın dolmasının başlıca sebeplerinden birisi önbellek dosyalarıdır

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Arkadaşlar konuyu Android ios tartışmasına sokmak yerine konuyu açan arkadaşın sorusuna cevap versek ?

M

Murat Burç

SDN Okuru
a.jpg

O önbellek dosyalarını binbir takla atmadan temizleyebilen varsa buyursun bizede öğretsin.

Konu sahibine
Ne 32 gb senin gibi birine yeter
Ne de Note 5'e o para verilmez uygun fiyatlı TR garantili 2000e bulabilirsen(ama Note 5 fiyatları tavan yaptı ben TR garantili 2000e bulamadım) alırsın .
Tekrar söylüyorum Note 5e o para verilmez sana 32 gb yetmez S7yi al geç. 2-3ayda bir yedekleme ile uğraşma

RK7

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Note 5 kullanıyorum 7 aydır ve şuan 10gb boş alanım var. Zaten cektiğim fotografları hiçbir zaman telefon hafızasında tutmam. 50gb fazla fotografım oldugu düşünülürse bunu zaten telefonda tutmak da mantıksız geliyor. Ben kalemini aktif olarak kullanıyorum oldukça da memnunum. Bana yetiyor ama kimisine 256gb da olsa yetmez. Günümüzde maalesef akıllı telefonlar gereksiz yere bir üst modeliyle değiştiriliyor ki toplumumuzun asıl amacı birbirlerine gösteriş yapmak olmuş. Amacınıza en uygun olanı seçin. Telefonda çok veri tutmak bence gereksiz hafıza kullanımı ve güvenlik problemi.

Lazzz

Rektör
Reaksiyon puanı
3,278
Bana 32 gb yetmiyor. Cihazımda oyun yok fakat galerim azımsanmayacak kadar büyüktür. Ortalama 4000 resim rahat var. Whatsapp tan gelenler filan herşey dahil.

Starbowl

Profesör
Reaksiyon puanı
266
On bellek temizlemek için bin bir takla attığımız İos boş boş dosya üretmiyor android üretiyor.
Androide gir önbellek temizle de geç androidin boş dosya ürettiği yok
İphone 7 kulübünde gördüm adamın 500 mb facebook on belleği var uygulamayı silden başka seçenek yok.
Adam android girer on bellek temizle der geçer. İos da artık film mi kiralarsiniz başka birşey mi yaparsınız bilemem
16 size yetiyor diye başkasına yetecek değil yetmiyorda çoğunluğa

Silmeden de temizlenebiliyor bu arada. Çeşitli uygulamalar var. Telefonun hafızasını dolduruyor. iPhone otomatik kendisi temizliyor.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Silmeden de temizlenebiliyor bu arada. Çeşitli uygulamalar var. Telefonun hafızasını dolduruyor. iPhone otomatik kendisi temizliyor.
Vardır alternatifide
Neden uğraşalım neden şey yapalım neden daha rahatı varken zorunu tavsiye edelim ki