Samsung Galaxy M20 Alınır Mı ?

Bu konuyu okuyanlar

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Merhabalar :)
Bu yaz 1800 TL bandında bir telefon almayı planlıyorum(15 Haziran).Ve YouTube da şans eseri M20 videosuna denk geldim ve 5000Mh bataryası beni cezbetti,incelemede kamerasının da iyi olduğu söyleniyordu.Fakat işlemcisi çok geride denildi.(64GB/4GB ram olanı alacağım yani 1800TL)
Sizce bu telefonu almalı mıyım ?

Telefonlarda oyun oynamayı seven birisiyim ve bu yüzden 5000mh batarya beni kendine çekti(%0 dan %100'e 2.5 saatte çıkıyor buda çok iyi bence) ,yani günde tek şarj etme ile beni 1 gün götürmesini istiyorum uyumadan önce de şarja takarım zaten ama ara sıra oyunun dozunu fazla kaçırıp 2-2.5 saat oynadığım da olabiliyor (belki 3) bataryanın bu konuda beni sevindireceğini düşünüyorum fakat dediğim gibi işlemcisi hakkında söylenenler pek iç açıcı değil oyunlarda beni üzer mi?Ayrıca oyunlarda az yer kaplamıyor,resim vs vs ile ör.40GB ı dolduğu zaman arayüzde takılmalar olur mu acaba?Siz ne dersiniz bu konu hakkında ?
M30 hakkında da söylentiler duydum,peki aradığım fiyat bandında olabilir mi ?

Son düzenleme:

İsaECER

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Bu yaz 1800 TL bandında bir telefon almayı planlıyorum(15 Haziran).Ve YouTube da şans eseri M20 videosuna denk geldim ve 5000Mh bataryası beni cezbetti,incelemede kamerasının da iyi olduğu söyleniyordu.Fakat işlemcisi çok geride denildi.(64GB/4GB ram olanı alacağım yani 1800TL)

Telefonlarda oyun oynamayı seven birisiyim ve bu yüzden 5000mh batarya beni kendine çekti,yani günde tek şarj etme ile beni 1 gün götürmesini istiyorum uyumadan önce de şarja takarım zaten ama ara sıra oyunun dozunu fazla kaçırıp 2-2.5 saat oynadığım da olabiliyor (belki 3) bataryanın bu konuda beni sevindireceğini düşünüyorum fakat dediğim gibi işlemcisi hakkında söylenenler pek iç açıcı değil oyunlarda beni üzer mi?Ayrıca oyunlarda az yer kaplamıyor,resim vs vs ile ör.40GB ı dolduğu zaman arayüzde takılmalar olur mu acaba?Siz ne dersiniz bu konu hakkında ?
Şimdilik alma kardeş fiyatı insin biraz

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
meizu x8 incele... m20 çöp bir tek batarya var asusta zaten 5000 mah zenfone max pro var m20'den daha iyi ama samsung hastalığı var galiba millette ...
dediğim gibi meizu x8 ;)

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
meizu x8 incele... m20 çöp bir tek batarya var asusta zaten 5000 mah zenfone max pro var m20'den daha iyi ama samsung hastalığı var galiba millette ...
dediğim gibi meizu x8 ;)
Samsung tan çok hoşlanmıyordum fakat bu telefon bi ilgimi çekmedi değil.Meizu X8 i gördüm fakat bataryası biraz düşük geldi pek sıcak bakamadım 3210 mah biraz düşük geldi,yani ortalama bir batarya aslında ama dediğim gibi oyun oynamayı seven biriyim ayrıca boş kaldıkça youtube da video izlerim güvenemedim 3210mah bataryaya.
Sizce X8 de kamera,arayüz,batarya,işlemci gibi bileşenlerden nasıl bir performans alırım fiyatını en çok hak eden telefon bu mu ?Yani Bu fiyata X8 den daha iyisi var mıdır ?

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
Samsung tan çok hoşlanmıyordum fakat bu telefon bi ilgimi çekmedi değil.Meizu X8 i gördüm fakat bataryası biraz düşük geldi pek sıcak bakamadım 3210 mah biraz düşük geldi,yani ortalama bir batarya aslında ama dediğim gibi oyun oynamayı seven biriyim ayrıca boş kaldıkça youtube da video izlerim güvenemedim 3210mah bataryaya.
Sizce X8 de kamera,arayüz,batarya,işlemci gibi bileşenlerden nasıl bir performans alırım fiyatını en çok hak eden telefon bu mu ?Yani Bu fiyata X8 den daha iyisi var mıdır ?

sd710 işlemci yapay zeka ve 10nm tabanlı ve gpu olarak güçlü bir işlemcidir yani s7 vs ayarda gpu var kullananlar memnun cihazdan batarya, kamera, oyun performansı olarak zaten kamera sensörü iyi ayrıca antutu puanı size sıralamasını gösterir bu ücrete alabileceğin en iyisi bu zannımca.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
sd710 işlemci yapay zeka ve 10nm tabanlı ve gpu olarak güçlü bir işlemcidir yani s7 vs ayarda gpu var kullananlar memnun cihazdan batarya, kamera, oyun performansı olarak zaten kamera sensörü iyi ayrıca antutu puanı size sıralamasını gösterir bu ücrete alabileceğin en iyisi bu zannımca.

Tavsiye için sağolun umarım bu konu başkalarınında işine yarar :)

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Aynen sd710 s7 kadar performanslı meizu x8 öneririm

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747

Telefonlarda oyun oynamayı seven birisiyim ve bu yüzden 5000mh batarya beni kendine çekti(%0 dan %100'e 2.5 saatte çıkıyor buda çok iyi bence) ,yani günde tek şarj etme ile beni 1 gün götürmesini istiyorum uyumadan önce de şarja takarım zaten ama ara sıra oyunun dozunu fazla kaçırıp 2-2.5 saat oynadığım da olabiliyor (belki 3) bataryanın bu konuda beni sevindireceğini düşünüyorum fakat dediğim gibi işlemcisi hakkında söylenenler pek iç açıcı değil oyunlarda beni üzer mi?Ayrıca oyunlarda az yer kaplamıyor,resim vs vs ile ör.40GB ı dolduğu zaman arayüzde takılmalar olur mu acaba?Siz ne dersiniz bu konu hakkında ?
Bence alinir pilI cok iyi cihaz ama islemcisi biraz fazla giris seviyesi kaliyor

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Bence alinir pilI cok iyi cihaz ama islemcisi biraz fazla giris seviyesi kaliyor
Evet bu işlemci X8 inkinee göre baya geride kalıyor 710 nerde Exynos 7 Series 7904 nerde :)
Kısacası almamı baya engelliyor,ana maddelerimden biri olan oyun da kısıtlıyor beni,%90 ihtimalle X8 almayı planlıyorum.

stackman

Asistan
Reaksiyon puanı
135
Bütçem 1800 ama 2300 tl lik telefon mu öneriyorsun yani ?
Bu abimizi çözebilmiş değilim önüne gelene p20 lite öneriyordu fiyatını hiç haketmemesine rağmen. Şimdi de hep mate 20 lite öneriyor.

Sizin konuya gelince de Haziran'da parayı elinize alıp tekrar konu açmanızı tavsiye ederim. O zamana kadar neler olur, bilemiyoruz.

icononline

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu fiyat aralığında çok fazla telefon var. Tasarımı ve bataryası ile ön plana çıkan bir telefon. Bence ne istediğine karar verildikten sonra alınabilecek bir telefon.

Hem kamera, hem tasarım, hem güç, hem batarya bir arada olduğunda fiyat oranı artıyor. O yüzden bence bunlardan bir veya bir kaçını eleyerek ona göre telefon seçmek gerek. M20 tasarım ve batarya açısından idealin üzerinde. Fiyatı da gayet normal; kampanyalı sürdüler zaten, dolardaki duruma bağlı olarak çok da düşeceğini sanmıyorum, ithalatçı garantili olanlar ise daha uygun.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
M20 yerine 400 daha koyarım Redmi Note 7 alırım. M20'nin fiyatı çok acil düşmeli.

stinghardyzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
747
M20 yerine 400 daha koyarım Redmi Note 7 alırım. M20'nin fiyatı çok acil düşmeli.
M20 fiyati yüksek degil bu fiyata biyerlerden kisilmasi gerekiyor aslinda adamlarda işlemciden kismis batarya tasarim kameraya odaklanmis

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
M20 fiyati yüksek degil bu fiyata biyerlerden kisilmasi gerekiyor aslinda adamlarda işlemciden kismis batarya tasarim kameraya odaklanmis

(Sözde) resmi garantili redmi note7 varken kimse m20 almaz. Daha doğrusu bilenler almaz.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
honor play ve meizu x8 varken bilen kimse 2k vermez redmi note 7 cihaz'a.

X8 bir basamak daha iyi bir cihaz spec'ler üzerinden konuştuğumuzda. Ancak pil sebebiyle bir de marka algısı sebebiyle alırlar.

Y.Emre41

Doçent
Reaksiyon puanı
423
M20 yerine GM 9 pro alırdım 1600 e... Biraz daha paran varsa 1800 Meizu x8 ya da 2000 e Red mi Note 7 alırdım. Tabii ki Leand ustanın dediği gibi 2200 üm varsa Honor play...

Mustafa_elms

Asistan
Reaksiyon puanı
42

Kardeşim Facebook da çin pazarı diye bir grup var oradan mi 8 se alabilirsin 1600 tl Snapdragon 710 ve adreno 616 grafik işlemcisi ile m20 yi 3 e katlar

ibrahim akgül

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Samsung m20 aldım ama memnun kaldığımı söyleyemem.bataryası iyi ama. Birde hindistan romu yüklü.Acaba türkiye romu yükleyebilirmiyim bilgisi olan varmı.

HYÇ

Doçent
Reaksiyon puanı
573
dediğim gibi meizu x8 ;)
Dostum Meizu iyi hoş cihazlar yapıyor ama güncelleme sorununu da söylemek lazım, telefon sadece güvenlik güncellemeleri alıyor ve aylarca gecikmeli olarak kendi arayüzünü güncelliyor. Eğer telefon alacak olan arkadaş için güncelleme ve arayüz kullanışlığı önemliyse Meizu en son sıraya koyulacak cihaz. Arayüzündeki sıkıntıları basit bir google araştırması ile görebilirsiniz, her yerinde bug bulunan ve düzeltilmesi için epeyce beklemeniz gerekecek cihaz. Bu sıkıntılar varken Snapdragon bilmem kaç yüzlük işlemcisi olsa da sinir krizi geçirmeniz oldukça muhtemel :D
Eğer telefon alacağınız vakitte indirimde yakalayabilirseniz ya da Sahibinden gibi sitelerde kapalı kutu olarak daha uyguna bulabilirseniz Honor Play önerebilirim. Oyun için alınabilecek en mantıklı cihaz bana göre