Samsung ES6140 Smart TV İnceleme

Bu konuyu okuyanlar

serdar daşdelen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar selam,
Evlilik öncesi televizyonumuz da geldi. Teknoloji seven biri olarak dayanamadım ve televizyonu kurdum :) Geniş çaplı bir inceleme yazısı yazmak istiyorum televizyon almak isteyen arkadaşlar için. Yardımcı olabilirsem ne mutlu bana :) Başlayalım.
İlk önce benim için en önemli konudan başlayalım; 3D. Televizyonun 3D özelliği oldukça başarılı. Özellikle aktif gözlüklerle birleştiğinde muhteşem bir seyir zevki ortaya çıktı. Avatar’ı izledim tekrar ve inanın muhteşemdi. Aktif gözlüğün pasife göre artıları çok fazla bana göre. Full HD 1080p görüntü kusursuz keskinlik sağlıyor ve film keyfinizi ikiye katlıyor.
Smart TV özelliklerine gelirsek işte orada Samsung’un farkı ortaya çıkıyor, kendim aldım diye demiyorumJ Uygulamalar televizyonun en büyük artısı bence. Ben aldığım teknolojik cihazı kurcalamayı ve her özelliğini kullanmayı seven birisiyim. Bu yüzden televizyondan maksimum verimi almaya çalışacağım. 400’e yakın uygulama beni fazlasıyla memnun edecek gibi duruyor. Birkaçına baktım gayet iyi uygulamalar var. Fitness özelliği var ki benim gibi spor salonuna gitmekten üşenenler için iyi olacağını düşünüyorum. Biz daha yeni evleniyoruz, çocuğumuz yok ama çocuklu aileler için kid özelliği iyi olabilir. Çocuk yaramazlık yaptı mı aç kid özelliğini oyalansın :)
Facebook ve diğer sosyal ağlara bağlanabiliyorsun. Koca ekranda internette gezinmek apayrı bişi inanın :) Smart Sinema özelliği ile Dvd fln uğraşmadan, yerinizden kalkmadan film seçerek izleyebiliyorsunuz. AllShare özelliği ile uyumlu cihazlardaki filmlerinizi, müziklerinizi, fotoğraflarınızı vs. ne var ne yok kablosuz olarak TV’ye bağlayabiliyorsunuz. Son olarak çok genel birkaç bilgi vererek bu uzun yazıyı artık sonlandırayım. 16 kg. televizyon, A+ enerji tüketiyor, 3 HDMI, 3 USB var. 200 Hz CMR özelliği bulunuyor. Full HD 1080p olduğunu zaten söylemiştim. Teknosa’larda satılıyor. İncelemek isteyen arkadaşlar için son olarak linkini vereyim. Sorularınız olursa seve seve yanıtlarım.
http://www.teknosa.com/kategori/ses...1/samsung_40es6140_fhd_3d_led_lcd_tv_2_gozluk

angel75

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
18
hayırlı olsun [MENTION=283545]serdar daşdelen[/MENTION].. şöyle televizyonun kurulmuş haliyle bir fotoğrafını görseydik :)

djvietnam

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
samsung 6140 kullananlar dünyasına hoşgeldin kardeşim evleneceğini okudum allah mutlu mesut bir hayat nasip etsin bende bu tvnin kullancısıyım kaç ekran (inç) olduğunu merak ettim güncellemeleri mutlaka yap en son (1031) güncelleme sürümü hayırlı uğurlu olsun bende alalı yaklaşık 3 ay oldu artık iyice dibine kadar öğrendim her şeyini yardımcı oluruz takıldığın yerler olursa

üstün babacan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam hayırlı olsn.. TV yi kurcalycam diye hanımı ihmal etme, snra tv nin yüzünü göremezsin:)

serdar daşdelen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hayırlı olsun @serdar daşdelen.. şöyle televizyonun kurulmuş haliyle bir fotoğrafını görseydik :)

Teşekkürler... Hanımdan gizli gizli çektim, al sana çarşaf çarşaf fotoğraf :)

k3469.jpg