Samsung Bixby nedir? Nasıl kullanılır?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)


Fragger

Dekan
Katılım
21 Eki 2016
Mesajlar
9,672
Puanları
113
Konum
İstanbul
Samsung Galaxy S8 ile birlikte gelen yeni akıllı dijital asistan Bixby, akıllı telefonunuzu çok daha keyifle kullanmanızı sağlayacak. İşte, Bixby ile sunulan özellikler.Samsung, Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus kullanıcılarının önemli bir yardımcısı olacak akıllı dijital asistan Bixby, yetenekleri ile göz dolduruyor. Peki Google Now, Apple Siri, Amazon Alexa ve Microsoft Cortana gibi rakiplerinin karşısına iddialı bir şekilde çıkan Samsung Bixby kullanıcılarına neler sunacak?

Telefonunuzla etkileşimin yeni yolu Bixby


Samsung tarafından geçtiğimiz haftalarda resmi olarak açıklanan Bixby,Galaxy S8 lansmanının gerçekleştirildiği Samsung UNPACKED etkinliğinde kendisini göstermiş durumda. Bixby’nin şirketin yapay zeka asistanlarına olan özgün yaklaşımı olduğu vurgulanıyor.Siri veya Cortana gibi dijital asistanlardan farklı olarak Bixby’nin çok daha yardımcı olduğu ve cihazın işlevlerine erişim ve görevler konusunda çok daha başarılı olduğunun altı çiziliyor. Hızlı erişim için Galaxy S8 modellerinde özel bir tuşu da olan Bixby ilk olarak bazı dillerle kısıtlı olarak gelse de kısa süre içerisinde diğer dillere de destek vermeye başlayacak.

Bixby ile uyumlu bir uygulama açtığınızda, dijital asistanı istediğiniz anda aktif hale getirebileceksiniz. Asistan çalışmaya başladığı şartları ve uygulamanın durumunu anlayarak, kullanıcıya anında destek vermeye ve çeşitli eylem önerileri sunmaya başlayacak.

Akıllı bir kullanıcı arayüzü olarak nitelendirilen Bixby, kullanıcı davranışlarını dokunmatik komutların kullanımı ile değiştirme gibi bir misyon da üstlenmiş durumda. Rakipleri soru-cevap odaklı bilgiye vearamalara odaklanırken Bixby, Samsung cihazlar ve gelecekte dijital asistanın yer alacağı diğer tüm cihazlar için yeni bir arayüz geliştirebilme kapasitesine sahip. Samsung’un dijital asistanı hem sesli komutlar hem dedokunmatik arayüzler ile kullanıcısına her zaman destek vermeye hazır. Bu noktada, şirketin dijital asistanını bir süre Galaxy S8 için özel tutmaplanları içerisinde olduğunu belirtelim.

Galaxy S8 modellerinde akıllı yaşam özellikleri anlamında önemli bir rol oynayacak olan akıllı dijital asistan, daha önce de belirttiğimiz gibi Galaxy S8 kullanımını oldukça kolaylaştıracak. Bixby düğmesine bastıktan veya Bixby dedikten sonra size cevap verecek olan sesli asistan ile konuşarak veya yazarak etkileşime geçebileceksiniz. Bixby talep ettiğiniz işlevin başlatılmasını ya da bilginin gösterilmesini sağlayacak.Hello Bixby olarak nitelendirilen özellik ise; hava durumu, hatırlatmalar,alarmlar gibi sürekli olarak güncellenen içerikleri tek yerde toplayacak. Ek olarak Bixby kullanım kalıplarınızı analiz ederek size rutininiz tabanlı olarak çeşitli bilgileri, uygulamaları ve işlevleri önerecek.

Görüntü arama özelliği olarak karşımıza çıkan Bixby Vision ise ilgili görüntüleri en uygun şekilde aramanızı kolaylaştıracak. Uygulamayı aktif ettikten sonra kameranızla nesneleri veya konumları tarayarak ürünlere çevrimiçi olarak ulaşabilecek veya etrafınızdaki yerleri öğrenebileceksiniz. Ayrıca bu arama özelliği, tespit edilen metinlerin çevrilmesini bile sağlayacak. Hatırlatmalar da Bixby ile uyum içerisinde çalışacak ve size daha önce ayarladığınız bildirimleri, yapılacakları veya konum hatırlatmalarını sağlanacak. Ayrıca daha sonra görüntülemek istediğiniz video, görüntü veya web siteleri için de hatırlatmalar oluşturabileceksiniz.

Bu arada Bixby'i kullanabilmek için mutlaka bir kablosuz veya mobil ağa bağlı olmanız gerekiyor. Ek olarak, Samsung hesabınıza da giriş yapmış olmalısınız.

 

stinghardyzz

Profesör
Katılım
24 Eki 2014
Mesajlar
2,970
Puanları
113
Kesinlikle Türkçe dil desteği olması lazım yoksa Siri kadar keyif vermez İngilizcesi olmayana tabi
 

SONG JOONG KI

Dekan
Onursal Üye
Katılım
16 Eyl 2016
Mesajlar
8,446
Puanları
113
Konum
İzmir
Siriye Türkçe 3 yıl sonra geldi. Eğer bixby'e Türkçe 1 senede gelirse bu bizi daha fazla önemsediğini gösterir;)
 

kaanm55

Dekan
Katılım
2 Tem 2017
Mesajlar
6,210
Puanları
113
"Nasıl kullanılır?" yerine, "Nasıl kaldırılır?" diye bir konu açmak bence daha faydalı olurdu.
 
Katılım
2 Ağu 2017
Mesajlar
53
Puanları
18
Konum
Dünyanın merkezi
2011 yılında ilk defa ayfon 4s ile birlikte tanıtılan Siri 2015 yılında yani 4 sene sonra Türkçe dil desteği getirilerek Türkiye'de kullanıma sunuldu ve şuan 7 yaşında bu siri, yani 7 yıldır geliştirilmiş bir sanal asistan ile daha yeni doğmuş olan bixbynin farkını görün bu videoda :D elmacılar Siri ile kıyaslayıp yerden yere vuruyor ama şuanki hali bile siri’ye 10 basıyor
buyurun izleyin ;

İngilizcem yok diyenler sıkılıp kapatmasın :) Video İngilizce fakat verilen komutlar çok basit,
1-) “ - arayüzü sağa doğru kaydır”
2-) ” - ekran görüntüsü al”
3-) “ - Ana ekrana dön”
4-) “ - Tüm bildirimleri temizle “
5-) “ - Ekranı kilitle “
6-) “ - Bluetooth’u aç “
7-) “ - Kamerayı aç fotoğraf çek “
:cool: “ - Şuanki açık uygulamaları göster “
Tarzında bir sürü komut veriyor, iyi seyirler.. :)
 

boostrack

Üyecik
Katılım
8 Tem 2017
Mesajlar
70
Puanları
8
Konum
İstanbul
Ayarlardan bixby home tuşunu kapatınız. Bu yılki amiral gemilerinde aşırı gereksiz çünkü.
 

Death Mark

Learning is always a painful process
Onursal Üye
Katılım
16 Ocak 2017
Mesajlar
26,543
Puanları
113
Internetli çalışıyormuş bu asistan bildiğim kadarıyla
 

--ProofStriker

Profesör
Katılım
27 Eyl 2016
Mesajlar
1,714
Puanları
113
Konum
Çanakkale
O bixby e türkçe gelince ilk öğreteceğim şey küfür olacak ve Allah belanı versin diyeceğim. Sen reklam yap Apple ile dalga geç sonra da Apple ı taklit et ama elini yüzüne bulaştır iş mi bu :rage:?
--- Gönderi Güncellendi ---
O bixby e türkçe gelince ilk öğreteceğim şey küfür olacak ve Allah belanı versin diyeceğim. Sen reklam yap Apple ile dalga geç sonra da Apple ı taklit et ama elini yüzüne bulaştır iş mi bu :rage:?
Pardon SİRİ'de 2015 yılında ona türkçe çıkmış özür samsung :D
 
Üst
stat counter