Samsung 850 Evo SSD sorunu

Bu konuyu okuyanlar

kalemdelisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Merhabalar samsung 250 gb 850 evo ssd kullanıyorum. Win 8.1 pro yüklü pcde fakat 20 saniye civarında açılıyor. Ben daha az sürede açılmasını bekliyordum. Üstelik uefı windows yüklü bios ayarlarında uefı acık ama düğmeye basmam ile beraber 20 saniyeyi buluyor. Bios güncellemesi yapayım demiştim daha beter oldu. 16 saniyede açılıyordu şimdi 20 saniye ve üstünde bir sürede açılıyor. Ne yapmalıyım?

utkuversus

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
13,186
Sistem açıldıktan sonra sorun yoksa problem olmaz. Unutmayın. SSD'ler güncel bir işletim sisteminde daha seri çalışır.

Durmuşkandemir

Profesör
Reaksiyon puanı
1,098
4 saniye çok büyük bir kayıp. O kadar sorun edecek birşey olduğunu sanmıyorum ayni ssd bende de var hiç dikkat etmedim açılıyormu ara yüzü serimi önemli olan bu benim için. Yine size bir tavsiye vereyim bıos içerisin den boot önceliklerini ayarlayın büyük ihtimal 1. DVD 2. Usb 3. Ssd ya da HDD şeklinde olabilir. Siz birinci sıraya Ssd ayarlayın. Tabi bunu yapacak arkadaşlar unutmasın ileri de format atmak isteseler bile usb ya da dvd ile okumadan direk bilgisayar açılmaya çalışır bunu format Atmadan tekrar değiştirmek gereke bilir. Bir de post mesajları var tabi bu uefi de direk geçiyor onları kapatmayı deneye bilirsiniz. Eski pc kullananlar bilir bütün donanımın markalarının geçtiği yazılı bir ekran

kalemdelisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Uefi modu açık hocam. İlk sırada ise Windows boot manager var. 2. Sırada SSD ayrıca post mesajları nasıl kapanır bilmiyorum.
4 saniye çok büyük bir kayıp. O kadar sorun edecek birşey olduğunu sanmıyorum ayni ssd bende de var hiç dikkat etmedim açılıyormu ara yüzü serimi önemli olan bu benim için. Yine size bir tavsiye vereyim bıos içerisin den boot önceliklerini ayarlayın büyük ihtimal 1. DVD 2. Usb 3. Ssd ya da HDD şeklinde olabilir. Siz birinci sıraya Ssd ayarlayın. Tabi bunu yapacak arkadaşlar unutmasın ileri de format atmak isteseler bile usb ya da dvd ile okumadan direk bilgisayar açılmaya çalışır bunu format Atmadan tekrar değiştirmek gereke bilir. Bir de post mesajları var tabi bu uefi de direk geçiyor onları kapatmayı deneye bilirsiniz. Eski pc kullananlar bilir bütün donanımın markalarının geçtiği yazılı bir ekran

kalemdelisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar windows 10 kurulum yaptım. Değişen bir şey olmadı aksine daha da arttı açılma süresi. 25 saniyede açılıyor. Bios saniyesi 7.0 gözüküyor. Neden böyle ya?