Samsung 40D7000 Mi 40D6500 Mi ?

Bu konuyu okuyanlar

Dream Team

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Arkadaşlar Kararsız Kaldım Aradaki Fark Biri 800 Hz Biri 400 Hz Birde Micro Dimming
Samsung un Micro Dimming Teknolojisi Geliştirilmiş Algoritmayla Yenilenen Çip Seti İle Yeni Bir Standart Belirliyor. Micro Dimming İle TV niz Daha Koyu Siyahlar Ve Daha Berrak Beyazlar Oluşturarak En Net Ve Keskin Görüntüyü Sunar.

40D7000 3.500 TL 40D6500 3200 TL

led_9000_front_1.jpg

19056-Samsung-UE-40-D-6500-Zoll-LED-TV.jpg

zebaniselo

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Bence 40D7000.biraz araştırdım diğerinden bariz üstünlüğü var.tavsiyem bu.ama 400 hz olan diğer tv de Micro dimming olsa bunda olmasaydı diğerini tavsiye ederdim.güzel bir teknoloji ve zaten 3b için 120 hz lazım,400 bile yeterli.nedemek istediğimi anlamdın umarım usta.kesinlikle ilkini al. :D

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Güzelmiş televizyonlar, bayağı pahalıymış ama valla. 40" boyutta 800Mhz kullanan başka firma yok sanırım henüz. :)

3D ağırlıklı bir TV istiyorsan kesinlike yeni nesil LG LED TV lere bakmadan televizyon alma bence. Yeni bir teknoloji ile FPR denilen şu anda kullanılan SG gözlük teknolojisinden farklı bir teknoloji kullanıyorlar. LG nin kullandığı FPR gözlük pasif durumda TV izlenirken, 3D görüntü tamamiyle TV de oluşuyor. Gözlük aktif olarak çalışmadığı için baş ağrısı, bulantı, baş dönmesi vb. şikayetler olmuyor. Güneş gözlüğü tarzı gözlükler, hafif ve rahatsızlık vermiyor yani. TV ye bakış açını değiştirdiğinde görüntü titremesi, kaybı ya da üstüste binmesi gibi problemler yaşamıyorsun. Fiyatı da şu anki SG gözlüklerin 1/10 u felan, kalabalık olarak futboldur, filmdir izlemek daha hesaplı oluyor yani. Smart TV fonksiyonu da var tabii.

Kafanı karıştırmak gibi olmasın da, 3000-3500TL para vereceksen her TV yi göz önüne alıp karar ver bence :) Zaten ürünlerin yaşam devresi kısıtlı, bu kadar para vereceksen en yeni teknolojiyi al derim ben.

---------- Post added at 13:06 ---------- Previous post was at 13:02 ----------

Link vermeyi unutmuşum, LG Türkiye

Dream Team

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Teşekkürler Verdiğiniz Bilgiler İçin.. Aslında LG Benimde Aklımdan Geçmiyor Değil Fakat Samsung D Serileri Gerçekten Muhteşem... 7000 6500 Arası Gidip Geliyorum Galiba 7000 Diyeceğim...

Bullhammer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu haftasonu FPR tipi gözlüklerle denedim ben bir LG 3D LED TV. TV zaten çok güzeldi, görüntü kalitesi ve parlaklık üst düzeydeydi. FPR gözlükler çok güzel olmuş, hafif ve rahat. Göz yormuyor; baş ağrısı, bulantı yapmıyor. 3D görüntüler şuankilerden daha doğal olmuş gibi sanki. Çok dar açılara geçilmedikçe de görüntü gayet stabil ve güzel kalıyor. Bunun yanında 2D yayınları televizyonun kendisi 3D yapabiliyor, yani içerik sıkıntısı çekmemiş oluyoruz bu durumda.

Normal bir Samsung ya da LG LED TV alacaktım ben de 3D siz ama fikrim değişti sanki :cool: Dream Team'in gösterdiği TVlerde çok iyi zaten, özellikle 800Hz olanda bir aksiyon filmi izlemek isterim.

Dream Team

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Normal bir Samsung ya da LG LED TV alacaktım ben de 3D siz ama fikrim değişti sanki :cool: Dream Team'in gösterdiği TVlerde çok iyi zaten, özellikle 800Hz olanda bir aksiyon filmi izlemek isterim.

Dün Akşam 40D7000 Serisini Aldım inanılmaz Bir Tasarım inanılmaz Özellikler Evde ikinci Bir Bilgisayara Sahip Oluyorsunuz Tarayıcı Uygulamalar Paylaşımlar Youtube Skype Ve Hepsinden Önemlisi Kablosuz Direkt Bağlantı İle TV niz Her Daim Güncel.. Dahili HD Uydu Alıcısı Dahil 3D 2 Adet Gözlük Tam Bir Multimedia Canavarı..

Bullhammer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hayırlısı olsun diyelim. Para durumu yüzünden birkaç hafta almayı ertelemem gerekecek zaten henüz kararımı verebilmiş de değilim :) 3D si nasıl televizyonun? LG 3D TV denedin mi hiç, karşılaştırabilir misin?

Benim aklımı karıştıran şu FPR teknolojisi zaten. Önümüzdeki günlerde bir karara varacağım artık :)

Dream Team

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Hayırlısı olsun diyelim. Para durumu yüzünden birkaç hafta almayı ertelemem gerekecek zaten henüz kararımı verebilmiş de değilim :) 3D si nasıl televizyonun? LG 3D TV denedin mi hiç, karşılaştırabilir misin?

Teşekkürler Arkadaşım... Hiç Karşılaştırmadım. Samsung Plazadan Aldığım İçin.. LG İle Karşılaştırma Gibi Şansım Yoktu... Fakat Arkadaşımın 3D LG Marka Tv si Var Bakabilirim...

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
Hayırlısı olsun, 800Hz mükemmel bir rakam cidden. Nerden aldın televizyonu? Deneyebileceğimiz teşhirde var mı?

mucak

Asistan
Reaksiyon puanı
7
Bence şuan 3D Tv alma henüz.

Birkaç ay içinde zaten Samsung yeni birkaç model daha piyasaya sunacak.
Hem şuan için 3D içerik az (film,yayın vs.) Bu sene sonuna doğru alınacak bir Samsung 3D tv bence beklentileri daha çok karşılar.

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
3D içerik az ama bu yeni nesil LG 3D Smart TV ler 2D yayını 3D ye çevirip izleme fonksiyonunu içinde barındırıyor. İçerik sıkıntısı bu yüzden yok diyebiliriz, istediğimiz görüntüyü 3D yapıp izleyebiliyoruz yani. Ama şu LG nin FPR gözlük teknolojisini yapan başka bir firma yok hani duyurmadılar bile. Bahsettiğin TV lerin bu teknoloji ile çıkacağını pek sanmoıyorum, öyle olsa büyük ihtimalle açıklarlardı diye düşünüyorum.

somer

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar
40d7000 almayı düşünüyorum. Kullanan arkadaşlara birkaç sorum olacaktı. 1) Normal sd yayınları kaliteli mi? 2) 2D yayınları 3D ye çevirebiliyor mu? 3) Bir yerde dahili web browser'ı olduğunu okumuştum. Normal Pc'de yaptığımız gibi internette dolaşabiliyormuyuz?

emrecarkci

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar bende ürünü dün yani 11.12.11 tarihinde Vatan'dan aldım. %25 indirim ve vade farksız 10 taksit kampanyası vardı. 2324 TL + 2 adet 3D gözlük hediyesiyle beraber aldım.. Okuduğum kadarıyla inanılmaz performans gösteren bir ürünmüş. Arkadaşım aynı mağazadan 40D7000'i aynı fiyata almıştı. O yüzden biraz fırsatı kaçırdığıma yanıyorum ama anlattığı kadarıyla aynı seri ürün oldukları için kalite ve özellikler aynıymış. Kurulum yapıldıktan sonra başından kalkmak istemeyeceksin diyordu bana.. O yüzden 40D6500 mü yoksa 40D7000 mi alayım diye araştıran arkadaşlara 2 ürünüde araştırsınlar ve fiyatı ilk olarak hangisinin düşerse onu tercih etsinler. Aralarındaki tek fark biri 400Hz diğeri 800 Hz.. Görüntü kalite farkı anlaşılmayacak kadar az.. TVyi, yarın yani salı günü Samsung servis gelip kuracak.. Şimdiden çok heyecanlıyım.

* 2D-D Converter
* Dahili hd Uydu alıcısı
* Dahili Wireless
* Web Browser
* 400Hz
* Full HD Led Ekran(Sınfının en incesi)
* Teledünya veya diğer uyumlu dijital platformlardaki yayınları uygun bir HDD ve ya flash disc'e kaydedebilme

v.b özellikleri bulunan bu tv harika ötesi.. Kullandıkça diğer izlenimlerimi paylaşmak istiyorum.. Herkese iyi sohbetler..

okanycl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
merhaba arkadaşlar ben Cumartesi Vatan Bilgisayardan 40d6500 aldım daha çözemediğim birçok özelliği var oturupda inceleyemedim ama benim için en önemlisi 3d film izlemek onuda 3d filmleri nerden bulucam bilmiyorum film izleme hastalığı var o yüzden 3d film bulmama yardımcı olabilirmisiniz.

serhatm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba, ben de 40d6500 modelini aldim ama teledunyadan kayit yapamiyorum (hd receiver var hd kanallari izlemek icin) Bunu nasil yapabilirim, bu konuda bilginiz var mi?

Tesekkurler.

Serhat

* Teledünya veya diğer uyumlu dijital platformlardaki yayınları uygun bir HDD ve ya flash disc'e kaydedebilme