Şampuan önerisi ( en az kimyasal içeren hangisi)

Bu konuyu okuyanlar

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Bioblas kullanıyordum ,saclarimi döktü fazla görülebilir bir şekilde şimdi yarın şu bioxcin bakicam az kimyasal kullanılmış sanırım

Ben 2 yıldır kullanıyorum. İçine çam terebentini damlattım biraz ama fazla karıştırdım. Su gibi oldu az damlatıncada baya bir yogun oluyor. Çam terbentini alıp içersine 7 damla ekle. Saclarını daha cok besler ve hızlı uzamasını saglar

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Saçlarım dökülmesin yeter ben şuan Dermo Kil kullanıyorum ama şampuanların hepsi kimyasal. Sabunda saç derisine aykırı madde diyorlar.

Dermo kil yada benzeri seyler sacını daha cok döker özellikle onu bırakınca. Sacların firar eder :)

Sende bioxin ve cam terbentini kullan uzun kullanımda fark ediyor ayrıca sac dokulmesınden kurtuluş yok. Ben gibi ekim yaparak kurtulursun kellikten yas 36 oldumu sac dokulmesi azalır onuda kullandıgınız sampuana bağlamayın sakın doğal olarak azalır yada durur

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Dermo kil yada benzeri seyler sacını daha cok döker özellikle onu bırakınca. Sacların firar eder :)

Sende bioxin ve cam terbentini kullan uzun kullanımda fark ediyor ayrıca sac dokulmesınden kurtuluş yok. Ben gibi ekim yaparak kurtulursun kellikten yas 36 oldumu sac dokulmesi azalır onuda kullandıgınız sampuana bağlamayın sakın doğal olarak azalır yada durur

Neden dermo kil döküyor sence ?

mayycryy

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Ben 2 yıldır kullanıyorum. İçine çam terebentini damlattım biraz ama fazla karıştırdım. Su gibi oldu az damlatıncada baya bir yogun oluyor. Çam terbentini alıp içersine 7 damla ekle. Saclarını daha cok besler ve hızlı uzamasını saglar

Bilmiyorum benim saçıma zarar verdi baya bakım tupleriyle toparladim dokulmesini bu şekilde kestim anca Clearin women şampuanini kullanıyorum oda dökmeye başladı şu bioxcin daha az kimyasal icerdigi için onu deneyeceğim artık son çare

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Bioxin kullanmaya başla. Şuan en iyisi o

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Neden dermo kil döküyor sence ?

Dermo kil hakında bilgim yok ama sac için çıkan kürlerin hepsi palavra ben babe adı ürünü kullandım saclarım fena döküldü. Minoxil kullandım. Kullanmaz olaydım bırakınca sac kalmadı
Sabit kullanınca hissetmessin ama bırakınca anlıyorsun zararını

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Hocam ben hakiki zeytinyağlı sabun kullanıyorum uzun zamandır saçım şuan elhamdüllillah tam istediğim gibi ter temiz yumuşak oluyor ve zararı yok aksine yararlı ayrıca bioxin bioblasa gelince onları kullancaksanız sürekli kullanmanız lazım kestiğiniz an saçlarınız dökülmeye devam eder.

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Hakiki zeytin yagı gibisi yok deri yenilemesinden kansere kadar faydalı. Yıkamadan 1 saat önce. Sacını zeytin yağı ile. Masaj yap en temizi

Seyhoo

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
741
Dermo kil hakında bilgim yok ama sac için çıkan kürlerin hepsi palavra ben babe adı ürünü kullandım saclarım fena döküldü. Minoxil kullandım. Kullanmaz olaydım bırakınca sac kalmadı
Sabit kullanınca hissetmessin ama bırakınca anlıyorsun zararını

Var mı tavsiye edeceğiniz doğal kimyasal olmayan bir şampuan ?

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Kimyasal okmayan sampuan yok bioxin yine daha iyi tavsiye ederim İçersine. Çam terebentini de ekle güzel olur biraz araştır bence çam terebentini

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
35 yada 45 olmalı yogun olanı

mayycryy

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Neyse bunuda deneriz artık :)
sgserbiox.jpg
Bu heralde değilmi?

- - - Mesaj Güncellendi - - -

40 liraymis hepsi burada da

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Evet bu. ben kullanıyorum. 2 gün arayla 1 yıl kadar kullanıyorum. bir damla yeter sen 3 damla kullan :)

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
493
kepek ve dökülme için önerim olan bu şampuanı deneyebilirsiniz. :)
Kimyasal olarak bilemem ama uzun dönemde kullanan arkadaşlarım verim aldılar.
Pirdolin
Pirdolin-sampuan-300-ml-Kepek-sa_3484_1.jpg

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Hiçbir şampuanı almadım dedem sağolsun bana hakiki zeytinyağlı sabun verdi saçlarımda az kepek vardı oda gitti ve gayet yumuşadı saçlarım öneririm.0 zarar

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
Nerde bulabiliriz peki ?

Hocam bilmiyorum asıl yeri karaköydeymiş fakat arkadaşı oldugu için dedemde mevcut oda kullanıyor . ben eminönünden aldım sabun bildigin parfüm kokuyordu zaten hiç sevmedim faydası yoktu bu ise hiç kokmuyor zeytinyağı kokuyor dökülme bile azaldı.

djxeonn

Asistan
Reaksiyon puanı
5
kardesim kepek yapmıyor mende mardinden getirdim simdiye kadar kepek yapmadı [MENTION=374341]Seyhoo[/MENTION]

mazruf

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Kepeği önlemek için saçı yıkarken sıcak değil de ılık suyu tercih etmek gerek.

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
29839701_large.jpg

Biz ailecek yıllardır bunu kullanıyoruz.
Bir de en son durulamayı karbonatlı su ile yapmak iyi geliyor. Özellikle yağlı deri için.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302
29839701_large.jpg

Biz ailecek yıllardır bunu kullanıyoruz.
Bir de en son durulamayı karbonatlı su ile yapmak iyi geliyor. Özellikle yağlı deri için.

Hocam benimkide hakiki zeytinyağlı cidden doğal gibisi yok çok güzel.Ayrıca karbonatlı su saça ne gibi faydası var benimkiside yağlı ?

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Hocam benimkide hakiki zeytinyağlı cidden doğal gibisi yok çok güzel.Ayrıca karbonatlı su saça ne gibi faydası var benimkiside yağlı ?
Sabun, deterjan gibi maddeler yağ+baz karışımının ısıtılarak süblimleşmesinden elde edilir.
Yani yağlı bir şeyi temizlemek için deterjan yerine bazik madde kullanırsak kolayca arındırabiliriz. Zaten piyasada satılan yağ gidericilerin üzerinde NaOH (sodyum hidroksit=sudkostik) yazar.
Yani tüm organik yağlar(yağ asitleri) bazik maddelerle birleşip nötr tuzIarı oluşturur.

İşte bu nedenle aşırı yağlı cildimizi sabun yerine bazik maddelerle daha kolay temizleriz. ASLA DOĞRUDAN KİMYASAL BAZ KULLANMAYIN. Zaten karbonat baz değil bazik yani pH değeri yüksek bir tuzdur.

100mL (1 su bardağı) suya 1 çorba kaşığı (8-10g) sodyum bikarbonat (İngiliz karbonatı) veya kalsiyum karbonat (mutfak karbonatı) eklenip son durulamadan önce saça yedirilip 2-3dk beklenir.

Saçlı deride egzama, mantar gibi kaşıntı yapan bir durum varsa 1 ölçü elma sirkesi 4 ölçü su karışımı iyi gelir. Sirke güçlü bir organik asittir. mantar ve bazı bakteriler zayıf asitlerle bile etkisiz hale gelir. (GÖZE KAÇIRMAYIN)

JBoND

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Sabun, deterjan gibi maddeler yağ+baz karışımının ısıtılarak süblimleşmesinden elde edilir.
Yani yağlı bir şeyi temizlemek için deterjan yerine bazik madde kullanırsak kolayca arındırabiliriz. Zaten piyasada satılan yağ gidericilerin üzerinde NaOH (sodyum hidroksit=sudkostik) yazar.
Yani tüm organik yağlar(yağ asitleri) bazik maddelerle birleşip nötr tuzIarı oluşturur.

İşte bu nedenle aşırı yağlı cildimizi sabun yerine bazik maddelerle daha kolay temizleriz. ASLA DOĞRUDAN KİMYASAL BAZ KULLANMAYIN. Zaten karbonat baz değil bazik yani pH değeri yüksek bir tuzdur.

100mL (1 su bardağı) suya 1 çorba kaşığı (8-10g) sodyum bikarbonat (İngiliz karbonatı) veya kalsiyum karbonat (mutfak karbonatı) eklenip son durulamadan önce saça yedirilip 2-3dk beklenir.

Saçlı deride egzama, mantar gibi kaşıntı yapan bir durum varsa 1 ölçü elma sirkesi 4 ölçü su karışımı iyi gelir. Sirke güçlü bir organik asittir. mantar ve bazı bakteriler zayıf asitlerle bile etkisiz hale gelir. (GÖZE KAÇIRMAYIN)

Sirket+Su karışımını uyguladıktan sonra başka bir şey kullanmaya gerek kalıyor mu? Ne kadar bekletmek gerekiyor ve kokusu nasıl? Biraz bilgi verebilirseniz memnun olurum ilgimi çekti denemek istiyorum.

Bepob

Müdavim
Reaksiyon puanı
302

Hocam hani ben elma sirkesi ve su saçıma uyguladım kokusu kötü ama saçımı parlattı yağlı diye kullanmadım karbonatıda sırf yağlı saç için uygulamak istemiyorum gereği yok zaten

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Üzüm sirkesi ağır kokar ama elma daha hoştur. Bir de portakal limon turunç kabuğu veya hoşunuza giden bitkileri (karanfil lavanta gül) sirke içinde 1 ay bekletirseniz güzel kokulu bir sirkeniz olur.

mesut777

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Çok uzun yllar boyunca kullanmadğım şampuan vs kalmadı. Saçlarım sürekli yağlanıyor ve dipleri yara olarak kepekleniyordu.Bir gün tesadüfen şu şampuanı kullandım acayip memnunum.

http://www.n11.com/prozinc-yagli-ve-normal-saclar-icin-sampuan-300-ml-3-al-2-ode-P49639539

Ben mor seti kullanıyorum yağlı saçlar için olanını. Kesinlike deneyin 2-3 yıkamadan sonra direk farkediyor. Bu şampuanı 1 hafta kullanmayayım saçım eski haline dönüyor