Samanyolu TV reytinglerde 4. sıraya yerleşti!

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

saltooo

Asistan
Reaksiyon puanı
0
TRT de artık kaliteli programlar ve diziler var listeyede pek şaşırmadım

mennes

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Trt haber favori kanalim her zaman izlenebilecek kaliteli programlar yayinda tv yi ilk actigimda baktigim kanaldir
Gerci cok tv izlemem ama..

aagkn

Müdavim
Reaksiyon puanı
3
Kanal ismine göre televizyon seyretmektense hoşuma giden yayınları nerde olursa olsun seyredenlerdenim.

Snipertr

Müdavim
Reaksiyon puanı
6
eskiden stv ve kanal 7'yi doğru dürüst kimsenin seyretmediğini düşünürdüm. ta ki askerde gidene kadar... özellikle kırsal kesimden gelmiş askerlerin kantinde sürekli stv ve kanal 7 izlediğini gördüm.

ancak şu da var ki; reyting ölçümü yapan şirket değiştiğinden beri bu iki kanal yükselişe geçti. öncesinde reytingleri bu kadar iyi değildi.

artık meselenin neresinden bakmak isterseniz orasına bakın. :)

ideolojik yada siyasi olarak bakarsan kendi safina gore yorumlarsin bence objektif bak sende. reyting isi cok saibe goturur.

E tabi yapımcılarla anlaşır, deneklere para yedirirsen reyting senindir. :) (Önceki sistemde durum böyleydi.)

Samanyolu'nda bir tek Ayna programını izliyorum. O da genelde netten. :)

bende stv nin belgesellerini izlerim. hatta izlerdim artik tekrara sardilar benim icin hemen hepsini izlemisligim var. ve ayna programini da artik netten izlemek istedigim merak ettigim cografyaya gore secerek izliyorum.

Son soz olarakta bence samanyolu tv ve kanal 7 sahip oldugu potansiyel izleyici kitlesini doyurabilecek kaliteye henuz erisemediler. sahsen ben izlemek isterim ama bahsi gecen bu iki programdan baska izlemeye deger buldugum pek birseyi yok...

Ve ayrica TRT1 in daha iyi izlenme oranlarina sahip olmasi gerektigini dusunuyorum. amma bir sirket dusunun ki geliri hazir. ekmek elden su golden. bu kalite bile sasirtici. hele eskiden tam bir felaketti. umarim cok daha iyiye gider de artik halkin vergilerine ihtiyaci kalmaz.

SincapHenry

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Önceden deneklere paraları basarlardı adamlar birinci olurdu. Tabi adamlar deneklere boşuna para basmıyor. Reyting sıralamasına göre reklam pastası { Paraları } dağıtılıyordu. Şimdi hatırlayan vardır bir operasyonla her şey gün yüzüne çıktı. Şimdi kim izleniyorsa reklam paraları ona gidiyor. Tabi Samanyolu'nda da müthiş bir yükseliş var. O da artık pastadan payını almaya başladı { Aslında önceden de böyleydi ama deneklerle oynandığı için ortaya çıkmadı } . 5-6 sene önce "Sırlar Dünyası" diye bir dizi vardı. Deneklere o kadar para vermelerine rağmen bir türlü dizinin reytinglerini düşüremediler. Baktılar olmuyor 6 kanal da birden "Sırlar Dünyası" konseptinde dizi yayınlandı bir sezon boyunca. Samanyolu da diziyi kaldırmak zorunda kaldı.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,323
samanyolu da sanırım zaman gazetesinin yolunu izliyor.
gazete 80'li yılların başında kurulduğunda bir çalışanı, "bir gün gelecek Türkiyenin en satan ve okunan gazetesi olacağız" demişti.
ben de ona, "bi daha bunu başka yerde söyleme, seni tımarhaneye kapatırlar" dediğimi hatırlıyorum.
evet bugün zaman gazetesi bir milyon tirajı çoktan geçmiş, en yakınındaki gazeteye nerdeyse 500 bin fark atmış durumda.

samanyolu da ileride en çok izlenen tv. olma yolunda sanırım hızla ilerliyor.
belki en fazla on yıl sonra bu rüyaları gerçekleşmiş olabilir.

benden söylemesi!:laugh:

ey89

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
samanyolu da sanırım zaman gazetesinin yolunu izliyor.
gazete 80'li yılların başında kurulduğunda bir çalışanı, "bir gün gelecek Türkiyenin en satan ve okunan gazetesi olacağız" demişti.
ben de ona, "bi daha bunu başka yerde söyleme, seni tımarhaneye kapatırlar" dediğimi hatırlıyorum.
evet bugün zaman gazetesi bir milyon tirajı çoktan geçmiş, en yakınındaki gazeteye nerdeyse 500 bin fark atmış durumda.

samanyolu da ileride en çok izlenen tv. olma yolunda sanırım hızla ilerliyor.
belki en fazla on yıl sonra bu rüyaları gerçekleşmiş olabilir.

benden söylemesi!:laugh:

vu hızla 5 yılı bulmaz

KyA27

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Acun nerdeyse başarı orda adam kendini izletiyor.

Hafiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Televizyonu açıpta (eğer iyi bir film veya haber bülteni denk gelmezse) en fazla dayanabileceğim süre 15 dakika. Hele samanyolu - kanal 7 gibi kanalları yanlışlıkla bile olsa açmam.

djvahset

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
o adam da cevabını verir , düzgün kaliteli anlaşılır, gayette başarılı bir yayın şimdi soruyorum hangi kanalda açık saçık yada psikolojik baskı yapan yayın yok. hangi kanalda eğitici öğretici yayınlar var? samanyolu ve trt

hamza5806

Müdavim
Reaksiyon puanı
22
o adam da cevabını verir , düzgün kaliteli anlaşılır, gayette başarılı bir yayın şimdi soruyorum hangi kanalda açık saçık yada psikolojik baskı yapan yayın yok. hangi kanalda eğitici öğretici yayınlar var? samanyolu ve trt
doğru diyorsun hocam da şeyi merak ettim yav bu trt1 nasıl ilk 5 e girememiş hayret:D

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
TRT yeni reyting sisteminde yok. :)

musabbu

Müdavim
Reaksiyon puanı
23
Güzel haber. En azından millet eli yüzü düzgün 3-5 program izlemeye başlamış.

magicxxL

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Başarılı yayınlar olmasından kaynaklanıyordur.

ahmet1400

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben genelde TRT izleyicisi çok duyuyorum görüyorum listede görmemek ilginç,dizileri çok izleniyo özellikle TRTnin

promidal

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
stv ve kanal 7 kanal listemden sildiğim için bizim evde izlenmesi mümkün değil. ayrıca reyting ölçümleri güvenilmez. zaten artık internetin yayılmasıyla insanlar dizileri ve programları bile boş vakitlerinde internetten izliyor. mesela ben behzat ç hayranıyım ve her hafta izliyorum. ancak daha 1 bölüm bile tv den izlemedim. hem internetten dizileri bipsiz sansürsüz izleme şansı da var.

AliA

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
527
Şu gazete olayını kapatsanız iyi olacak.

Konumuz televizyon ve reyting.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...