Samanyolu Tv Nedir Ne Degildir Kimdir Kim Degildir Kimin Nesidir ? [İCERİ GİR]

Bu konuyu okuyanlar

bogazicibilisim

Boğaziçi Net Bilişim Teknolojileri
Reaksiyon puanı
0
Arkadaslar Bircogunuz Belki Görüsüme Katılmacak Aksina Bircoguda Katılacaktır. Sevgili Shiftdelete forum konu dısı bölümü üyeleri bugunku eleştiri konumuz Basliktada görüldügü Gibi Samanyolu TV Bu Samanyolu nedir ne degildir bunu hep beraber bi karar verelim sonra kimdir kim degildir daha sonrada kimin nesidir bunu cevaplayalim öncelikle ;

Samanyolu Tv Kurulus Amacini Anlayamadim 3 Çeşit 5 çeşit belkide unutacagim bimbir çeşit programlar var ilk olarak eleştirecegimiz dizilerinden biri

Ekli dosyayı görüntüle 9190
Sefkat Tepe : İyi Güzel Hoş Akıllı İşaretlerle Genel Aile İzliyor Ama Dizinin Konusu Savas Dizinin Konusu Demişken Dizinin Amacinida Cozemedim Bi Savas Var Bi Ask Var Bi Kıskanclık Var Savas Demişken [KONU KONUYU ACIYO ] neden samanyolu tv hep bu lanet olasi pkk ile ilgili dizi yapiyo anlamıyorm hep vuruyolar kırıyolar :D acaba vadiyemi özeniyolar [ NE GÜZEL KAFİYE OLDU VAR BU] :)

Ve Tüm Dünyanin Göz Kırpmadan İzledigi Dizilerimizden Biri [ REYTİNG REKORU :))]

Ekli dosyayı görüntüle 9191LOGODAKİ BOZUKLUGA BAKIN DÜNYA İKİ ARASINDA :d BU TERSLİKTE Bİ İSLİK VAR :d
2 Dünya Arasında :

- Dizimiz Gerçekten Cok Hos Dizinin Konusu Yok Cözebilen Varsa Banada Anlatsın Ailecek İzliyoruz Ama Ailecek Cozemiyoruz :D O ona aşık oluyor o onu seviyor biri babasını öldürmeye calisiyor kücüklere cok güzel ornek oluyorsunuz [ ERKEK KRDEŞİM [10 YASINDA] Bu Dizi Yüzünden Sigaraya Başladı Aman Dikkat

Ve Cok Güzel Bir Dizimiz Daha Samanyolu Yapıyor Abi :)=

Ekli dosyayı görüntüle 9192

Hızır Ekip
: Dizimizin Amacı Nedir Ne Degildir Bunuda Cözmüs Degilim Bi Oraya Gidiyolar Bi Buraya Gidiyolar Ayni Konu Ekip Arasında Birbirlerine Aşık Olıuyolar Ve Haince Planlar :D Dizi Dedigin İbret Verir Bunun Neresini İbret Alalım Neyse Kısa Kısa Özetliyorum SİZ DEVAMİNİ GETİRİRSİNİZ :)

Ve Ve Samanyolunun Gururu :

Ekli dosyayı görüntüle 9193

Nizama Adanmış Ruhlar [BU ADAMLAR RUH EVLAT :)] :

Bu Dizimizdede Her Zamanki Gibi Aşk Vurdulu Kırdılı Polislerimizin Adını Kirletiyorlar Yok İşte Polis Ajan Cıkıyor İnsanlari Rehin Alıyor Falann Filan :D Tam İzlemedigim İçin Sadece Fragmnini Özetliyorm :D

Ekli dosyayı görüntüle 9194

Farklı Desenler [FERİDE] : Bu Dizimizdede Emirin Yolu [Feriha] Özenmiş Dizimiz hemen hemen 2 yıllık geçmişi var ama olaylar hep aynı biri birini gömüyo biri kızının intikamini almaya calısıyo neydi bi kızımız vardı feride [DIZININ BASROL OYUNCUSU] bu kjarakter ile ugrasıyo cinayetin sebebini 2 yıldır cozemediler yemin ederim acıdım ben avukat tutucam sırf sacmalik bitsin diye YORUMLAR ACIK.

Hobaaaaaaa Geldik 2013 Türkiyenin En Cok İzlenen Dizisine

Kücük Kıyamet :

Dizinin İsmine Dikkat Buradada Her Bölüm Farklı Karakterler Var Ve O Karakterlerden Biri Minimum 5 Saat Sonra Olucegi Söyleniyor Ve Bileginde Saat cıkıyor :D son görevini yap diyo dizide evliya karakterini canlandıran vatandaş ölürken şeytan yakının kılıgına girip imanini almaya calısıyor falan filan din üzerinden dizi yapiliyor ya bişiy demiyorum bunu yapanda sadece samanyolu :D İNSANLARA YANLİS BİR BİLGİ ÖGRENMESİNE SEBEP OLURSANIZ BUNUN ALTINDAN NASIL KALKICKSINIZ DİN ÜZERİNDEN PARA KAZANMAYI BIRAKIN BENCE ..

Gelelim Türkiyeyi Tanıtan Abilerimize :D

Maceraci : Cok Güzel Severim Arada Canım Sıkılnca İzlerim Fakat Her Yoreyi Tanıtıyorsun güzel iyi hoş ama neden hep sadcece yemek bölümünü alıyorsn yemek yerken olsun kayıtı durdurun :D bu murat abimiz [MECERACI] bu programa baslamadan onceki ve sonraki fiziksel degisime iyi bakın kac kilo artmıs AFEDERSİNİZ AMA O SENİN YEDİGİN YEMEKLERİ ALAN VAR ALAMAYAN VAR GÖZ HAKKI GÖZ

Davetsiz Misafir :

Bu Abimizde Türkiyeyi Tanıtıyor Yoreleri Tanıtıyor Şehir Şehir Bi<zim İçin Geziyor :D 1 program vra zaten maceraci senden oncede vardı birde sen cıktın tam oldu üstte belirttigim gibi seninde amacın sadece yemek ve insanlari göz hakkına bırakmak :d

Yabancı Belgesel Ayna:

- BUNU TARTISMAYA GEREK YOK AYNA COK SAGLAM VE COK GÜZEL BİR PROGRAM

UNUTTUGUM DİZİ PROGRAM VARSA AFFOLA :D ARKADASLAR KISACASI : SAMANYOLU TV BU SEKİLDE ANLAMSIZ DİZİLER YAPMAYA DEVAM EDİYOR VE MALESEFKİ İZLİYORUZ :D TÜRK ASKERİNİ COK KÖTÜ TANITIYORLAR ASKERİN İÇİNDE AJAN CANLANDIRIYOLAR ASKERLERİ RESMEN YATIYOR GİBİ GÖSTERİYOLAR BİR DİZİ CEKECEKSENİZ İÇİNDE YA AŞK OLSUN YA SAVAŞ SİZ 2SİNİDE Bİ ARADA CEKİYORSUNUZ AFEDERSİNİZ AMA SAVASMAYİN SEVİSİN CÜMLESİNİ İNSANLARA HATİRLATİYORSUNUZ RESMEN :D DİN ÜZERİNDEN DİZİ YAPİYORSUNUZ BİR TANE DİNİ PROGRAMİNİZ YOK SOHBET PROGRAMİNİZ SON ZAMANLARDA ATVYE SAMANYOLU CEPHESİNDEN BATILASTIRAN PROGRAMLAR YAPIYOR FALAN FİLAN DEDİKODULAR CIKTI SİZ DİN ÜZERİNDEN PRİM YAPARKEN SİZDE OLMAYAN ATV'DE VARDI DİNİ PROGRAM VE HALA VAR NİHAT HATIPOGLU BIRAKIN DİN ÜZERİNDEN DİZİ YAPMAYIDA SİZDE Bİ HOCA TUTUN ONA ACIN STUDYONUZU . YORUMLARA ACIK BİR KONUDUR SAMANYOLU TV OLARAK SİZLERİ SEVİYORUZ İYİ CALİSMALAR :)

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
Farklı Desenler [FERİDE] ye ben kılım arkadaş pazar gecelerimin içine ediyor...

xyz1234

Müdavim
Reaksiyon puanı
13
söylediklerinin bir çoğuna katııyorum maalesef. malesef diyorum çünkü samanyolu nun gerçek amacından kaydığı düşüncesindeyim. ayrıca oyunculuklar ve senaryolarda çok zayıf bence o yüzden izlemiyorum hiçbir dizisini. maceracı ve davetsiz misafiri izleyerek oradan yemek tarifi öğrenmiyoruz değil ailecek. yeni sitcom dizi evlilik okulu MinT yapım tarafından çekiliyor. bakalım o nasıl olacak.

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
[MENTION=331994]erenkaragul[/MENTION], sana bir tavsiyem var kardeşim,
gel sen samanyolu tv'yi düzeltmeden önce dilini, Türkçeni düzelt!
ayrıca, buraya yazmakla samanyolu tv düzelmez, yanlış yere müracaat etmişsin.
en iyisi sen bunu kendilerine yaz, umarım dinlerler seni.
dediklerinin çoğuna katılıyorum, konu bütünlüğü, mantıki tutarlılık açısından çok berbatlar.
ne ki, sdn forum üyelerinin bunu düzeltebilme şansı, imkânı yok.
bana biraz gereksiz, yararı olmayacak bir konu gibi geldi.:)

dadaş27

Profesör
Reaksiyon puanı
7
Kanalı silmememin nedeni Ayna programı ve belgeselleri..

bogazicibilisim

Reaksiyon puanı
0
@|SeYYaH| Samanyolu tvnin beni dinleyip dinlememesi onemli degil ben sadece tartismya acık bir konu actım , eminimki sdn üyeleride destek verecektir . ayrıca türkceme karışmışsın yazarken noktalama işaretlerine dikkat etmiyorum ama emin ol ki konusurken türkçeye cok onem veririm cünkü yazarken gözden kaçan hatalar olabiliyor ve malesefki bu sekilde insanin yüzüne vuruyorsunuz bu hataları ayrıca merak ettim TDK 'da falanmı calısıyorsunuz.

mustang

Müdavim
Reaksiyon puanı
34
@erenkaragul mesajının tamamını büyük ve kalın harf ile yazma bence.
Ceza ve uyarı alma boşuna;
Samanyolu tv yi ben çok nadir izlerim.
Bir Ayna'yı bir de Belgesellerini izliyorum.:)
Dizileri ise çok şey anlatmaya çalışıyor ama işi karıştırıyorlar.Onun için hiç bir dizisini izlemem.

theley

Asistan
Reaksiyon puanı
0
kanal d'de bunca berbat diziler varken neden samanyoluna leke atıyorsun? bence bütün dizileri gayet kaliteli. şefkat tepe en iyisi. zaten ratinglere bakarsanız:
1- yetenek sizsiniz
2- şefkat tepe
herhangi bir olumsuz örnek oluşturacak bir durum yok. gerçekler gösteriliyor.

bogazicibilisim

Reaksiyon puanı
0
@erenkaragul mesajının tamamını büyük ve kalın harf ile yazma bence.
Ceza ve uyarı alma boşuna;
Samanyolu tv yi ben çok nadir izlerim.
Bir Ayna'yı bir de Belgesellerini izliyorum.:)
Dizileri ise çok şey anlatmaya çalışıyor ama işi karıştırıyorlar.Onun için hiç bir dizisini izlemem.

Tesekkürler Düzelttim Hatamı Evet Konuları cok saptırıyorlar

theley

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ayrıca şuan en kaliteli kanallar samanyolu ve star tv. (acun sayesinde)

bogazicibilisim

Reaksiyon puanı
0
kanal d'de bunca berbat diziler varken neden samanyoluna leke atıyorsun? bence bütün dizileri gayet kaliteli. şefkat tepe en iyisi. zaten ratinglere bakarsanız:
1- yetenek sizsiniz
2- şefkat tepe
herhangi bir olumsuz örnek oluşturacak bir durum yok. gerçekler gösteriliyor.

Hocam naptınız siz 1 yetenek evet ama 2 sefkat tepe olması imkansiz ali ayşeyi seviyor var kurtlar vadisi var lale devri yer gök aşk yaparim bilirsin ....... gidiyor sefkat tepe samanyolu tvde reytingde ama türkiye sıralamasında baya bi gerilerde

theley

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Hocam naptınız siz 1 yetenek evet ama 2 sefkat tepe olması imkansiz ali ayşeyi seviyor var kurtlar vadisi var lale devri yer gök aşk yaparim bilirsin ....... gidiyor sefkat tepe samanyolu tvde reytingde ama türkiye sıralamasında baya bi gerilerde
şefkat tepe cumartesi günleri çıkıyor. ben sadece cumartesi günleri için söyledim. buda 9 mart ratingleri:
http://b1303.hizliresim.com/17/b/kxfgx.png
(resim ekleyemedim)

Kurşun Kalem

Müdavim
Reaksiyon puanı
58
Arkadaş, sen bir tv kanalını eleştirme hakkını kendinde buluyorun da, Türkçeni eleştirdikleri zaman niye bozuluyorsun? Mantığına göre sana da "RTüK'te mi çalışıyorsun?" diye sormak lazım. Burası bir iletişim alanı. Sen iletişimde kullanılan dilinin kurallarına uy, ondan sonra iletişimini kullanarak istediğin eleştriyi yap. Ha, bu da tercih meselesidir, aynı eleştirdiğin tv kanalı gibi. Ama bunu tercih ediyorsan gelen eleştiriye de bozulmayacaksın.

engerex

Müdavim
Reaksiyon puanı
26
Kanalın sabit bir izleyici kitlesi var. Giderek de artıyor. Aynı diziler başka kanalda yayınlansa bu kadar ilgi görmez.

Mai Nai

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Samanyolu..
Duygu sömürüsünün tek adresi..

Ahmethz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
398
çok aşırı derecede dini öğeler sömürülüyor, buradaki dizilerin çoğunun adını da ilk defa duydum.

Vefasiz

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Böyle inli cinli filmlerle insanların aklını bulandıran çok iyi işler yapıyorlar ki bu kadar masum değil bu yayınladıkları... Ayna vs programları hariç.Ve yayınladığı türk filmlerinde abuk subuk yerlere sansür koyan kesen biçen bir kanal.

RedDevil

Müdavim
Reaksiyon puanı
19
Kanalın sahibi belli. O yüzden çoğunlukla din ile alakalı dizi ve programlar çıkıyor. Ama suyunu da iyi çıkartıyor. :unsure:

kpln04

Müdavim
Reaksiyon puanı
2
işi bölücülük olan bir kanaldır

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bugs Bunny çizgi filmindeki bikinili kadını sansürlemiştir kendileri. Çizgi filmden bile tahrik oluyorlarmış demekki.

cibo34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cahil halkımızın boyasız cilasız olanları izlesin diye kurulan sadece adları islamı geçinen munafık kanalları kanal 7 samanyolu ne yazık ki reklamlarında cırılcıplak kadınlar faizli banka reklamları ama dizilerinde ruhani olaylar din iman vatan millet ne yazık ki ulkemizin konumu gibi muslumanluğımızda asya avrupa ortadoğu uçgeninde kendini bulamamış bir halde simsarların elinde kazanç kapsı olmuş.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Konunun amacı ne? Görünün amacı değil, gerçek arka plandaki amacı ne?
Ben mesela Samanyolu televizyonunu hiç seyretmiyorum çünkü televizyonumda yüzlerce alternatif var.
Tek kanal döneminde yaşamıyoruz. Samanyolu ve dizileri sana uymuyorsa izlemezsin olur biter.
Burada Samanyolu televizyonunun kalitesizliğini kanıtlayarak aslında neyi kanıtlamış oluyorsun?

Maksadın medya eleştirisi ise Samanyolu televizyonunun ardından Kanal D, Star, Show Tv vs. eleştirilerini de yapacak mısın?

Ben şahsım adına sadece Leyla ile Mecnun, Seksenler ve Şubat dizilerini izliyorum, bu dizilerin tamamı TRT'de. Bu programlar dışında, Ülke TV'de Sıra Dışı, Kanal 24'te Kafa Dengi, A Haber'de Kaçış Planı, Haber Türk'te Öteki Gündem, TRT Türk'te Zor Yollar programlarını izliyorum. Bu program dışında boş vakitlerimde uydudaki yüzlerce kanal arasında hoşuma giden bir şeye rastlarsam izliyorum.

Hiç bir kanala saplanıp kalmıyorum. Kendi kriterlerime göre kalitesiz olan programlar Türkiye'nin en kaliteli kanalı olduğunu iddia eden televizyonlarda olsalar dahi izlemem.

Bu arada Samanyolu televizyonunu izlemediğim için yukarıda bahsi geçen programların hiç biri hakkında fikrim yok sadece AYNA belgeseline bir kaç kez rastladım. Ama eminim ki Samanyolu televizyonunda gösterilen bu programlar kalitesini bilmiyorum ama Kanal D, Show Tv, Star gibi televizyonlarda olsa öve öve bitiremeyecek sayısız boş insan var aramızda. Bu boş insanların programa değil kanalın logosuna bakarlar.

Son olarak, kendini ifade etmekten aciz olan kişiler, bu kadar çok kalitesiz program izleyeceklerine biraz kitap okumaya vakit ayırsalardı daha güzel bir Tükçe kullanmakla beraber kendilerini daha rahat ifade edebilirlerdi. Sokak ağzıyla, yarım yamalak cümlelerle medya eleştirmenliği rolüne soyunma hadsizliği de ülkemiz gençliğine mahsus bir özellik olsa gerek.

administrator

Asistan
Reaksiyon puanı
47
@erenkaragul, sana bir tavsiyem var kardeşim,
gel sen samanyolu tv'yi düzeltmeden önce dilini, Türkçeni düzelt!
ayrıca, buraya yazmakla samanyolu tv düzelmez, yanlış yere müracaat etmişsin.
en iyisi sen bunu kendilerine yaz, umarım dinlerler seni.
dediklerinin çoğuna katılıyorum, konu bütünlüğü, mantıki tutarlılık açısından çok berbatlar.
ne ki, sdn forum üyelerinin bunu düzeltebilme şansı, imkânı yok.
bana biraz gereksiz, yararı olmayacak bir konu gibi geldi.:)
[MENTION=1416]seyyah[/MENTION], kardeşim yanlış anlama ama senin bu tarz konulardaki yorunmlarının tümüne bakacak olursak koyu bir AK partili ve koyu birde Fettulah Gülen'ci olduğun net bir şekilde bellidir. sen bence yandaş olduğunu bu kadar belli etmeden konulara demokratik olarak yaklaş. arkadaş sadece fikirlerini yazmış ve sonuna kadar da haklıdır. özellikle turgay başyaylanın programına bir bak be kardeşim! ohh mis gibi etler, off şu kuzu kebaba bak... yazık çok yazık bu ülkede sadece kurbandan kurbana komşununun verdiğinde boğazından et geçen insanlar var. daha yazılılacak çok şey var ama neyse.....

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
kanal 7 samanyolu ne yazık ki reklamlarında cırılcıplak kadınlar faizli banka reklamları ama dizilerinde ruhani olaylar din iman vatan millet ne yazık ki ulkemizin konumu gibi muslumanluğımızda asya avrupa ortadoğu uçgeninde kendini bulamamış bir halde simsarların elinde kazanç kapsı olmuş.

keşki size kızabilseydim, "haksızlık ediyorsunuz" diyebilseydim,
ama diyemiyorum işte... diyemiyorum, çünkü...
haklısınız;
maalesef!

buskudar

Asistan
Reaksiyon puanı
75
En iyi kanal bana göre ntv ve ntvspor :D sıkılmadan izlerim.samanyolunun ayna programını denk gelince izliyorum güzel ama belgeselleri ısıtıp ısıtıp koyuyorlar.hele o gurmeyim deyip sadece kuzu eti yiyen davetsiz misafirdeki adam yok mu o bizden biri :D dizilerini izlemiyorum kalitesiz bana göre

muratflash

Müdavim
Reaksiyon puanı
510
Ama eleştirilecekse bu iş sadece Samanyolu tv ile kalmamalı.. Mesela Muhteşem Yüzyıl mesela Harem bu diziler bizim kültürümüze çok mu uygun??.. Kanal D dizileri çok mu uygundu??. Aşk-ı memnu çok Türk aile yapısına uygun bi diziydi değil mi??.. Şimdi ağzımı açsam çok konuşulacak şey varda bırakın şu konuları..

spybot

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
629
[video=youtube;sKy3sDQxNqg]http://www.youtube.com/watch?v=sKy3sDQxNqg[/video]

|Ⓢєччαh|

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,324
@seyyah, kardeşim yanlış anlama ama senin bu tarz konulardaki yorunmlarının tümüne bakacak olursak koyu bir AK partili ve koyu birde Fettulah Gülen'ci olduğun net bir şekilde bellidir. sen bence yandaş olduğunu bu kadar belli etmeden konulara demokratik olarak yaklaş.

Az evvel sanki senin yazdıklarına cevap vermek için yazmışım, hiç farkında olmadan!
Aynı anda yazmışız çünkü!
Galiba mesajımı, yazdıklarımı okumamışsın arkadaşım, ben orada bu bahsi geçen kanalı savunmamışım, bilakis o arkadaşa katıldığımı dahi söylemişim. keza az evvel başka bir arkadaşa yazdığım cevaptaki gibi. Benim ona karşı çıktığım sadece fecaat halindeki yazım yanlışları idi. siz bunu nasıl okudunuz hala anlamış değilim.

Ayrıca, birinin siyasi görüşünü, fikrini, düşüncesini yargılamak size düşmez, buna hakkınız yok, haddiniz de değil.

Size kim, 'sen şucusun, bucusun da öyle davranma, böyle davran' deme hakkını vermiş?

"ilim geride kaldı, illa edep, illa edep!" diyen ecdada kulak vermenizi tavsiye ederim ben de size!

seckyn

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
Samanyolu dini duygular üstünden yayın yapıyor olabilir ama birçok kanalda Atatürkçülük üstünden sömürü yapıyor ve bunu nedense kimse dile getirmiyor :)