saman-bahar nezlesi(Alerjik Rinit)

Bu konuyu okuyanlar

crow88

Dekan
Reaksiyon puanı
3,129
cok can sıkan rahatsızlık,burnunuz tıkanır,güneşe bakamazsınız,rüzgarda gözlerınize kum kaçmış hissedersiniz,göz diplerinizde kaşıntı başlar,soğan doğramış gıbı bakarsınız,ruh gibi dolaşırsınız,
3 km den seriye bağlamış olduğunuz hapşırma seslerı duyulur,kimi cok yaşa der,kimiside geber :):Dder,
başlangıc belirtileri
damakta kaşıntı,ıkı kurek kemiği arasında hafif hafif icerden gelen kaşıntı(elle kaşımak yaramaz cok hafıf hafıf kasımak lazım,öyle cıns )

sonra sabah uyandıgınızda tepenızdedır mart,nisanda hıssedersınız,ılkbaharın basları olan mayısa yaklaşırken ,havada pis sıcaklık denen nemle karışık hava oluşur,artık devrını almıştır,temmuz basında yada icinde ,sabah uyanırsınız,nerdeyse bando mızıka tabırıyle gelen nezleden eser yoktur,gitmiştir,3-4 ayınızıda yemiştir

şimdi gelelım farklı yönlerıne(doktora gıdemıyorsanız)ben iş sebebınden dolayı doktora gıtmedım,bırazda erıngecım,kendı yolumla buldum

1-devamlı geniz akıntısı oldugu icin ,nısan mayıs aylarına cok dıkkat edın ılk 4 5 sene ortaya cıkmasa bıle havaların anı değişiminde dolayı,sıcak soğuk karmaşasından dolayı gögüslerinizi üşütürseniz,astıma hızla yaklasırsınız ,gögs kısmınızı devamla sıcak tutmaya bakın,bronslarınız sısmeden onlem alın,
2-cevrenızde bulabılıyorsanız(umarım bulursunuz)alerjı baslangıcını hısseder hıssetmez koyun yada kecı sütü tedarık edın
2 -3kg ne kadar bulursanız her gun ıcın,yanlız sunu belirteyım bu sutler ınek sutune gore ağır kacar,hafıfde kokar,faydası ıse coktur
ben bunu gazetenın ıc sayfasında okumustum,denedım ,faydası gözlerımde kaşıntıyı,güneşe bakma olayını,aşırı hapsırmaya

son verdı
3-eczacıların verdıgı ,isim veremıyom,hap var ,cok guzel onu yarım ıcmek lazım,duruma gore tam,gecıcı olarak kesıyor,ayrıca ılerleme devresınıde yanınızda fıs fıs tutun,bronslarınz ıcın

ben bununla cok uzun zamandır ic iceyım,artık huyunu suyunu öğrendim,40 dan sonra hafıfler derler doğrudur,ama cok önemlı olan nokta astım sıkıntıları olur,1 hafta kadar surer ,buna cok dıkkat etmek lazım,durumunuz ıyıyse zaten doktorda işinizi görursunuz(duruma ıyı kastım para değil)boş zaman,calışmamak

doktor olan okuyucularımız olabılır ,kızmasınlar,bız necıyız demesınler,tecrubeler zaman alır,en burda yaşadıklarımı aktarıyorum,
en cok uzuldugum ıse kavak ağacları oldu,suc onlara kaldı,bu kadar alerjilerin artması bıtkılerın,ağacların deil teknolojının suçudur,gdo yıyeceklerle başbaşa gidiyor,bünye,beden toprakla bulusmuyor,zayıf kalıyor,

Son mesajlar