Salih Fenerbahçe için kimi reddetti?

Bu konuyu okuyanlar

Edirneli

Profesör
Reaksiyon puanı
15
salih-fenerbahce-icin-kimi-reddetti--3123314.Jpeg

Son iki maçtaki performansıyla ön plana çıkan F.Bahçe’nin genç yıldızının eski hocası, Bucaspor Teknik Direktörü Karafırtınalar “Salih daha iyi olacak. Gerçek gücünü bulduğunda Avrupa’ya gider. Salih'i sezon başında Zenit istedi ama o Fenerbahçe'de oynamak istedi" dedi.

Radyospor'da Senad Ok ile Haber Merkezi Programı'na katılan Salih'in eski hocası Sait Karafırtınalar önemli açıklamalar yaptı.

Önce Plzen ardından Antalyaspor maçında attığı gollerle Fenerbahçe’yi sırtlayan Salih Uçan inanılmaz bir gelişim gösteriyor. Genç oyuncuyu 14 yaşında Buca alt yapısına aldıran Teknik Direktör Sait Karafırtınalar eski öğrencisinin böyle devam etmesi halinde Türkiye’de kalmasının zor olduğunu söyledi.

ZENIT İSTEDİ

Sezon başında Salih'in çok sayıda talihlisi olduğunu kaydeden eski hocası, "Salih için Rusya'dan Zenit de 1.5 milyon euro verdi ama o Fenerbahçe'de oynamak istedi. Bizde aynı paraya ( 1.5 milyon euro) Salih'i Fenerbahçe'ye verdik. Hocaları olarak bizler, ailesi ve kendisi Fenerbahçe'de oynaması yönünde karar kıldık ve transfer oldu."

AVRUPA'YA GİDER

Salih’in henüz 18 yaşında olduğunu ifade eden deneyimli çalıştırıcı, “Bence daha da iyi olacak. Fizik açıdan halen gelişimini sürdürüyor. Vücudu oturacak, güçlenecek. Salih’in gol atmaktan çok asistleri daha etkilidir. Sahada her şeyi kendi lehine kullanabilir. İlerde Alex’in yerini alabilecek kapasitede. Oynadıkça açılıyor. Bence tam performansına ulaşmadı. Gerçek kimliğini gösterince adından daha da söz ettirecektir. Fenerbahçe’nin onu elinde tutması çok zor. Böyle devam ederse Avrupa’ya gider. Asıl hedef zaten orası” dedi.

Karafırtınalar, Salih’in “Bonus” saç modeli içinse “Ona çok yakışıyor. Buca’da A takıma yükselen gençlerin saçları kesilir. Gelenek budur. Ama Salih’in saçlarını kesemedik. Zaten biz ona saçlarından dolayı ‘Fellaini Salih’ derdik” ifadelerini kullandı.

Kaynak

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
İnşaallah böyle devam eder.
Bu Çocuğu ben çok beğeniyorum nedense.
Bunu görünce Alex geliyor aklıma hemen.

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Salih Uçan 8’de 8 yaptı
Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman’ın, bu sezonki kupa mücadelesinde 8 maçın 8’inde de görev verdiği tek isim Salih Uçan oldu. Sarı-lacivertli ekibin kupada yaptığı 8 maçın 7’sinde 11’de sahaya çıkan, 1’inde sonradan oyuna giren genç futbolcu, takımının yarı finale gelmesinde önemli bir payın sahibi oldu.

Kocaman'ın Salih endişesi
Kocaman, Salih Uçan'ın attığı gol ve performansı hakkında bir parantez açılması gerektiğiyle alakalı bir soruya ise, "Elimde olsa Salih'e hiç parantez açmadan gelişimini sürdürmesini izlemek isterdim. Özellikle Plzen maçında attığı golden sonra gazeteler Salih'le ilgili çarşaf çarşaf yayınlara başladılar. Bunlar güzel şeyler ama aynı zamanda da böyle genç oyuncular için tehlikeli şeyler" ifadelerini kullandı.

Onun arabası yok
Tesislerde kalıyor, her gün ekstra idman yapıyor. İsteyince kulüp şoför veriyor.Kocaman da Samandıra'da kaldığı için her gün Salih'le en az 1 saat görüşüyor.

VOLKAN, EMRE, CRİSTİAN VE KUYT, SALİH'İN ADETA ÜZERİNE TİTRİYORLAR

F.Bahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman'ın en büyük korkusu, gelişme sürecini tamamlamayan 19'luk Salih Uçan'ın övgülerden başının dönmesi ve kısa sürede kaybolup gitmesi. Kocaman, Salih'i gözünden sakınıyor.

İSTANBUL gecelerinde sönen yüzlerce yıldız adayı arasına girmemesi için kulüpte de özel çaba sarf ediyor. Salih Uçan da durumun farkında, yaşam tarzını hocasının istediği şekilde dizayn etmeye çalışıyor.

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
Salih fenerbahçede kalırsa bize çok faydalı olur avrupaya ne kadar geç giderse o kadar iyi avrupada genç yaşta harcanır.

lorboloji

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Fazla abartıldığını düşünüyorum ama pek de maçlarını izlemedim açıkcası. Bir Draxler değil :D Adam 19 yaşında müthiş oynuyor.

Reaksiyon puanı
10,324
[h=1]Türk futbolunda bir yıldız doğuyor[/h]
turk-futbolunda-bir-yildiz-doguyor_226978.jpg

[h=3]Kanarya’nın gözbebeği Salih için hocası Kocaman bu sözleri sarf etti. “Türk futbolunun bütün yükünü kaldırabilecek seviyeye gelecek” dedi.[/h]
Sezon başında Bucaspor’dan transfer edilen Salih Uçan, Fenerbahçe’de yıldızını parlatmaya başladı. Son ikimaçta attığı gollerle dikkat çeken Salih için, teknik direktör Aykut Kocaman, futbolculuk yıllarında takımarkadaşı olan isimlerle yaptığı sohbette övgü dolu sözler söyledi. “Türk futboluna çok büyük bir yıldız doğuyor” diyen Kocaman, “Müthiş bir oyuncu. Bir iki sezon içisinde Fenerbahçe’nin ve Türk futbolunun bütün yükünü kaldırabilir. Ona fazla sorumluluk vermeden, temposunu yavaş yavaş artırarak takımamonte etmek istiyorum. Bu saatten sonra Salih’in önüne kimse geçemez. İddia ediyorum 1-2 sene içinde Türk futbolu inanılmaz bir yıldıza sahip olacak. Beni son zamanlarda en çok heyecanlandıran oyuncu” ifadelerini kullandı.

Rooney yöntemi!

Öte yandan Salih’e bir övgü de eski Fenerbahçeli Ali Güneş’ten geldi. Bucaspor’da oynadığı 2010-11 sezonunda Salih’i yakından gözlemleyen Güneş “Salih büyük yetenek. Aykut Kocaman ona ‘Rooney yöntemi’ni uyguluyor. Alex Ferguson, Manchester United’da Rooney’i hemen 11’e koymamış, az az süre vererek takımamonte etmişti. Sonrasında Rooney bir dünya yıldızı haline geldi. Bu yöntemle Salih de büyük bir yıldız olabilir” şeklinde konuştu.

http://spor.bugun.com.tr/turk-futbolunda-bir-yildiz-doguyor-haberi/226978/

wasp071

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Koyu Beşiktaş taraftarıyım ama Salih Uçan cidden gelecek vaadediyor

romeoseyes

Asistan
Reaksiyon puanı
0
bu adam da diğer geleciğin yıldızı deyip sonradan sönüp gidenlerden olmaz inşallah.

Naaa

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Fazla abartıldığını düşünüyorum ama pek de maçlarını izlemedim açıkcası. Bir Draxler değil :D Adam 19 yaşında müthiş oynuyor.

bakalım birkaç sene sonra salih adını duyabilecekmiyiz yoksa ptt 1.lig de mi oynayacak. çok yıldız adayı gördük bu şekilde , akıllı bi çocuğa benziyor umarım daha iyi yerlere gelir.

aagkn

Profesör
Reaksiyon puanı
3
Bizde yıldız oyuncudan çok zihniyetin değişmesi gerektiğini bir kez daha anladım.

Ne zaman kendimize gereken değeri vereceğiz,acaba bizim neslimiz görecekmi merak ediyorum.

Whisper1907

Profesör
Reaksiyon puanı
24
Şükürler olsun ki Salih bir Batuhan değil :mrgreen: