sakın tüketmeyin: hazır noodle

Bu konuyu okuyanlar

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,027
Alzaymır senin de mi klavyeden dolayı????
Şaka şaka Alzheimer diye kim yrzar ki zaten.
Mesaj otomatik birleştirildi:

İmla kılavuzu gibi konuştum galiba

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,027
Alzaymır diye hitap etmedim yanlış anlama. Alzaymır kelimesi yani

Yrzar yazdınız sizde????

Bi ben değilmişim demek ?

Geçerli bir açıklamam var bence
Benim telefonum külüstür falan değil ama SwiftKey klavye kullanıyorum. iPhone nin kendi klavyesini daha içime sinemedi. SwiftKey de bazen böyle garip garip yazıyor işte.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Öğrenciler için tuzak maalesef. Sağlık bakanlığı işini yapsa kan alırdı bunlardan.

Çok üzülüyorum çok.

Obenfuhrer

Asistan
Reaksiyon puanı
286
Fazla hareketli biriyim ama bir etkisi yok acaba kullanmadığım zamanlarda daha mı iyiyim tam bilmiyorum ama bir sıkıntısı yok bunun.

Kendi bahratıyla kullanmak yetersiz ama bence güzel.
Hazır olan her şeyde bir sıkıntı vardır. İçinde ki koruyucu maddeler bile bir etken. Her şeyi anlık oluyor gibi düşünüyorsun.
Çok ezbere konuşmamak lazım o yüzden.

Reaksiyon puanı
16,118
Noodle dedigin un,su ve yumurtadan ibaret kendin yap hem daha hizli pisiyor icinde ne var bilirsin.

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,893
ben de çok uzun zamandır yemedim ondan ama tadı da fena değil yani sade yaparsan güzel değil ama ilk çıktığı zamanlardan beridir pek bir etkisi yok.

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
Ben özellikle yazın evde tek kaldığımda tüketiyorum. Öyle çok hareketli biri de değilim. Şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım. Kolay ve hızlı bir tercih aynı zamanda bardakta olmayanları da uygun fiyatlı. 1.45 tl.

Eğer böyle şeylere dikkat ediyorsanız marketlerde satılan hiç bir şeyi almayın. Çünkü hepsinde katkı maddesi ve dayanma sürelerini uzatacak kimyasallar mevcut. Ancak günümüzde ya bunlardan kullanacağız yada kendimiz imal edeceğiz. İkinci seçenek herkes açısından mümkün olmadığı için birinci seçeneği değerlendiriyoruz.

Kendi çeşnilerini beğenmiyorsanız ben ton balığı ile yiyorum siz de deneyin. Suyunu süzdükten sonra küçük ton balığı ile gerçekten kayda değer bir lezzete kavuşuyor. Diğer bir alternatif üzerine kaşar rendelemek. Beyaz peynir de olabilir. Bu şekilde alternatif çeşnileri denediğim için benim açımdan söz konusu ürünün makarnadan bir farkı yok.

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,893
Ben özellikle yazın evde tek kaldığımda tüketiyorum. Öyle çok hareketli biri de değilim. Şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım. Kolay ve hızlı bir tercih aynı zamanda bardakta olmayanları da uygun fiyatlı. 1.45 tl.

Eğer böyle şeylere dikkat ediyorsanız marketlerde satılan hiç bir şeyi almayın. Çünkü hepsinde katkı maddesi ve dayanma sürelerini uzatacak kimyasallar mevcut. Ancak günümüzde ya bunlardan kullanacağız yada kendimiz imal edeceğiz. İkinci seçenek herkes açısından mümkün olmadığı için birinci seçeneği değerlendiriyoruz.

Kendi çeşnilerini beğenmiyorsanız ben ton balığı ile yiyorum siz de deneyin. Suyunu süzdükten sonra küçük ton balığı ile gerçekten kayda değer bir lezzete kavuşuyor. Diğer bir alternatif üzerine kaşar rendelemek. Beyaz peynir de olabilir. Bu şekilde alternatif çeşnileri denediğim için benim açımdan söz konusu ürünün makarnadan bir farkı yok.
makarna suda yetişen bir bitki bu makarna değil ama @ConfickerBelasi öyle diyor yani.

Böyle şeylere dikkat ediliyorsa bazı yerlerde florürlü su akıyor çeşmelerden yani arıtıcı şart.

tachyon

Doçent
Reaksiyon puanı
59
makarna suda yetişen bir bitki bu makarna değil ama @ConfickerBelasi öyle diyor yani.

Böyle şeylere dikkat ediliyorsa bazı yerlerde florürlü su akıyor çeşmelerden yani arıtıcı şart.
Makarna undan yapılan hamurun fabrikasyon süreci ile değişik aşamalardan geçirilerek önümüze sunulan bir ürün. Yani öyle ağaçta falan yetişmez. Bildiğin buğday unu. Diğer söylediğin ise florürlü su değil klor. Belediyeler mecburen klor kullanır çünkü suda ki zararlı mikrobiyalleri engellemeleri gerekir. Bunu en gelişmiş bildiğin ülkeler bile yapar çünkü klor nispeten zararlı olsa da virüs, mantar ve bakterileri engeller. Vatandaşın sağlığı her şeyden daha önemlidir. Suda ki klor tadını engellemek istiyorsanız musluktan direk içmeyin bir şişeye boşaltın ve bir kaç saat bekletin klor kokusu gider. Ama klor'un etkisi kalır mı bilemiyorum.

554950

Dekan
Reaksiyon puanı
5,893
klorü ben de biliyorum sonrada florür de eklendi hatta istanbul belediyesi de öyle bir açıklama mı yapmıştı tam hatırlamıyorum ama klor'den sonra florür de eklendi diye duydum.

Reaksiyon puanı
16,118
Ben oyle bisey demdim noodle da makarna da basit un isi diyorum.

Sardaukar

Profesör
Reaksiyon puanı
903
noodle güzeldir ama paketlenmişten uzak durun mümkünse noodle hamurunu kendiniz ayrı alın