Sakın Avea Faturalıya Geçmeyin dostlar!

Bu konuyu okuyanlar

osmanalp6161

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Her ne kadar avea sevmesemde en iyi kampanyalar onda diye aveya geçtim hiç biyerde adam akıllı çekmiyor okulda zaten internete giremiyorum turkcelle geçiyim dedimmide çok pahalı ortada kaldım :(

Y

ysndk

SDN Okuru
Sakin avea Umre paketi falan almayın. Orda telefon düzgün çekmediği (sürekli hat kopuyor) gibi konuşmaları nasıl ücretlendiriyorlarsa konuşmadığım halde süreyi aştım diye ve kullanmadığım halde internet ücreti diye 30 liralık faturayı 250 liraya çıkarmışlar.[sm=s20.gif]

Gorkem

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Çok doğru söylüyorsun faturalıya geçtim 1 sene sonra faturasıza geçmek istedim geçirmediler baya direetiler bende numaramı taşıyarak bu durumdan kurtulmuş oldum.

Lazzz

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,278
Çok doğru söylüyorsun faturalıya geçtim 1 sene sonra faturasıza geçmek istedim geçirmediler baya direetiler bende numaramı taşıyarak bu durumdan kurtulmuş oldum.
Ben faturalı kullanıyorum 1 sene sözleşme bitti %25 indirim yaparak aynı paketi tekrar aldım hiç bir sakıncasnıda şuana kadar görmedim. Ben memnunum gerek faturamdan gerekse internet hızımdan.

AMC

Müdavim
Reaksiyon puanı
766
5 Seneden fazladır faturalı hat kullanıyorum turkcell den aveaya geçtim 2 side faturalı idi bir kere bile kullandığım tarifeden fazla gelmedi veya hiç sorun oluşmadı.

Graveworm

Müdavim
Reaksiyon puanı
499
Sana patlamışlar :D Ben 10 senedir Avea kullanıyorum. Sürekli taahhüt yenileyip duruyorum gayette iyi davranıyorlar bana =P

ckarakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
24
4 senedir avea kullnıyorum. Boyle bir durum yaşamadım.

asprin

Asistan
Reaksiyon puanı
44
hocam merhaba tam şikayet edecektim, avea , türk telekom ikonu arıyordum sayfanın aramalarında boyle bir sayfa buldum okuduğum yanılmadığımı fark ettim, tam ben şikayet için konu açacaktım, bu konunun altına sıkıntımı yazıyorum sizde anlarsınız ne demek istediğimi, 2002 yılından bu yana kullanıyorum aria idi ilk önce sıkıntı yaşamadım hiç, sonra avea oldu, aveada çok faydasını gördüm, daha sonra turk telekom oldu, turk telekomda sıkıntılar başladı arkadaşlar haberiniz olsun. bakın tam 14 senedir bu hattı kullanuyorum. başıma ne geldi, internet tarayıcısından bir sayfaya girdim önüme bir reklam ikonu çıktı eee napim ya safyanı göreceğim yada reklama tıklayıp sayfa hemen açılacak bende aynı dediğim gibi yaptım, mesaj kutuma mesaj geldi bu bahsettiğim olay nisan ayı. sonra dönem sonunca faturam 29 luk tarifeden 89 oldu. nasıl olur derken, 4 gb lık internet paketım bitmiş 150 mbyt kullandım 4.5 g diye ondan kaynaklanır düşünmüştüm, faturayı yatırdım, bu ayda 89 olmuş az önce fark ettim, nasıl olur diye türk telekom müşteri temsilcisini aradım. kadın dediki siz spormax adında bir pakete üye olmuşsun ve high definition tv servisine üye olmuşsunuz, yani reklama çıkınca sistem sizi uye yapmış, ve size mesaj atmışlar uyelıgi iptal etmek için iptal yazın gonderin diye. ben reklam sanıp sildim meğerse pakete uye yapmış sizi sistem. şaşırdım kaldım. ki günümü 10 14 saatimi nete ayıran bir kişi olarak ayakta uyutmuşlar şaşırdım kaldım. böyle bir hata yapmam imkansız. ki adamlar sistemi kurmuşlar bile, ben bunu yapıp fark ettiysem, ki mecbur bunuda ödeyeceğim gelecek ay 29 olacak. peki bunu bilmeyen kaç kişiden bunlar bu kadar para topladılar. 14 senelik kullandıgım hattımı sene sonunda nasıl olsa mukavelem bitiyor. kendileri düşünsünler. artık. fotoğraflar aşağıdadır arkadaşlar. :(((( YAZIKLAR OLSUN

asprin

Asistan
Reaksiyon puanı
44
:(

Ekli dosyalar

• 13318584_10154209262254648_2121382288_n.jpg
    13318584_10154209262254648_2121382288_n.jpg
    54 KB · Görüntüleme: 400

asprin

Asistan
Reaksiyon puanı
44
SPORMAX ne hd tv ne anasını? :mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Ekli dosyalar

• 13318584_10154209262254648_2121382288_n (1).jpg
    13318584_10154209262254648_2121382288_n (1).jpg
    34.8 KB · Görüntüleme: 352

asprin

Asistan
Reaksiyon puanı
44
29 tl den 89 tl oldu :mad::mad::mad::mad:

Ekli dosyalar

• 13285756_10154209262384648_575350502_n.jpg
    13285756_10154209262384648_575350502_n.jpg
    39 KB · Görüntüleme: 408

asprin

Asistan
Reaksiyon puanı
44
:(

Ekli dosyalar

• 13329833_10154209262324648_1321943569_n.jpg
    13329833_10154209262324648_1321943569_n.jpg
    32.4 KB · Görüntüleme: 356

Graveworm

Müdavim
Reaksiyon puanı
499
İyide burada adamların suçu yokki. Adamlar sana mesaj atmış iptal için diye siz atlamışsınız yada görmemişsiniz yada dalgınlığınıza gelmiş. Bu reklam için avea'yı niye suçladınız onu anlamadım ?

asprin

Asistan
Reaksiyon puanı
44
İyide burada adamların suçu yokki. Adamlar sana mesaj atmış iptal için diye siz atlamışsınız yada görmemişsiniz yada dalgınlığınıza gelmiş. Bu reklam için avea'yı niye suçladınız onu anlamadım ?
çünkü adamlar mesaj attığında üyeliğiniz başladı, iptal için iptal yazın şu numaraya gönderin diyorlar, ki üyelik başlayınca para kesiliyor. geri dönüşü yok, yani 1 saniyede evet demişim para kesilmiş. bu saçmalık değil mi ? iptal etsenizde para kesiliyor.

ckarakaya

Asistan
Reaksiyon puanı
24
Hocam aynı işlem türkcell de kayınbabamın ve Avea da eşimin başına geldi. Aradık tüm ücretli servislere kapattık rahatladık. Sizde öyle yapın.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
çünkü adamlar mesaj attığında üyeliğiniz başladı, iptal için iptal yazın şu numaraya gönderin diyorlar, ki üyelik başlayınca para kesiliyor. geri dönüşü yok, yani 1 saniyede evet demişim para kesilmiş. bu saçmalık değil mi ? iptal etsenizde para kesiliyor.
Operatör yerine, servisi şikayet etseydin, paranı geri alabilirdin. Ama iş işten geçmiş. Dikkatli olmak lazım..

Ekrem Abi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
Yok öyle dava. İlk faturalıya geçtim bende hiçbir ek abonelik talebinde bulunmadım, sadece x internet ve dakika paketini satın aldım bayi aracılığıyla. Bir sonraki ay fatura 120 TL, dedim niye geldi bu kadar, dedi şu aboneliğiniz var, dedim ben böyle birşey almadım. Almışsınız dediler, bende kanıtlayın dedim. Kanıtlayamadılar 120 Tl'den normal ödemem gereken aldıhgım ıntenret paketımın fıyatuna geri düşürdüler. Yani kanıt isteyin ve kanıtlayamazlarsa tüketici hakem heyetine başvuruda bulunun, ücret iadesi gerçekleşir.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
Yok öyle dava. İlk faturalıya geçtim bende hiçbir ek abonelik talebinde bulunmadım, sadece x internet ve dakika paketini satın aldım bayi aracılığıyla. Bir sonraki ay fatura 120 TL, dedim niye geldi bu kadar, dedi şu aboneliğiniz var, dedim ben böyle birşey almadım. Almışsınız dediler, bende kanıtlayın dedim. Kanıtlayamadılar 120 Tl'den normal ödemem gereken aldıhgım ıntenret paketımın fıyatuna geri düşürdüler. Yani kanıt isteyin ve kanıtlayamazlarsa tüketici hakem heyetine başvuruda bulunun, ücret iadesi gerçekleşir.
O konu ayrı hocam. Bu reklam olayı bambaşka. Adam diyor, ben karşına reklamı koydum, üstüne de onay tuşu koydum, tıklamasaydın diyor. Sen tıkladıktan sonra operatöre de ücreti ödemek düşer. Ama operatörler daha fazla güvenlik önlemi alabilirler, bunun için imza toplamak gerekebilir.
Bir de şu var, olay başına geldiği an şikayetçi olursan paranı geri alabiliyorsun servisten. Operatör bu olaya karışmıyor hiçbir şekilde. Olay sadece abone olduğun servisle senin aranda geçiyor.

Ekrem Abi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
O konu ayrı hocam. Bu reklam olayı bambaşka. Adam diyor, ben karşına reklamı koydum, üstüne de onay tuşu koydum, tıklamasaydın diyor. Sen tıkladıktan sonra operatöre de ücreti ödemek düşer. Ama operatörler daha fazla güvenlik önlemi alabilirler, bunun için imza toplamak gerekebilir.
Bir de şu var, olay başına geldiği an şikayetçi olursan paranı geri alabiliyorsun servisten. Operatör bu olaya karışmıyor hiçbir şekilde. Olay sadece abone olduğun servisle senin aranda geçiyor.
Hat üzerinden mobil ödeme devre dışı bırakılsa sonuç ney olur o reklamlara karşı?

asprin

Asistan
Reaksiyon puanı
44
paşam kendine göre haklısın fakat, adam sana buton koymuş, karşısınada yazsın o zaman, bu butona tıklarsan 30 tl vereceksin kocaman yazsın sen tıklar mısın o zmaan? ki istemsiz bir tıklama ile kendi kendine üyelık yaratıyor benım kastım ona, ki 90 tl geçen ay verdim, ama kasıtlı bir şekilde bu ayda 90 tl vermek zorunda kalacağım. parasında kesinlikle değilim, ama benim gibi kaç kişiden bu para alınıyor bir hesaplasan? bu para kime ne için gidiyor bir bilsen ? düşünsene adam yazılım yapmış, sen tıklıyorsun o adam oturdugu yerden senden para kesiyor. ki turktelekomda kaç bin tane mühendis çalışıyor bunu bulup engel olması lazım, ve işin bir diğer yanı ise uygulama yuklemişim bu uygulama nedir? ben neyden faydalandım 2 ay boyunca? hiç bişe. eee sorun işte burada.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
paşam kendine göre haklısın fakat, adam sana buton koymuş, karşısınada yazsın o zaman, bu butona tıklarsan 30 tl vereceksin kocaman yazsın sen tıklar mısın o zmaan? ki istemsiz bir tıklama ile kendi kendine üyelık yaratıyor benım kastım ona, ki 90 tl geçen ay verdim, ama kasıtlı bir şekilde bu ayda 90 tl vermek zorunda kalacağım. parasında kesinlikle değilim, ama benim gibi kaç kişiden bu para alınıyor bir hesaplasan? bu para kime ne için gidiyor bir bilsen ? düşünsene adam yazılım yapmış, sen tıklıyorsun o adam oturdugu yerden senden para kesiyor. ki turktelekomda kaç bin tane mühendis çalışıyor bunu bulup engel olması lazım, ve işin bir diğer yanı ise uygulama yuklemişim bu uygulama nedir? ben neyden faydalandım 2 ay boyunca? hiç bişe. eee sorun işte burada.
Merak etme, ben hepsini biliyorum. Bizim de başımıza çok geldi. Operatör bunlara engel olamaz. En fazla para ödeme konusunda ikinci bir onay sunabilir ki zaten bu ödemelere kapatma imkanı da sunmuşlar. Babam Vodafone modem kullanırken başına geldi. Modem üzerinden onay mesajı atmışsınız diyorlar. Böyle bir saçmalık duydunuz mu hiç? Ama oluyor işte. Kaldı ki Vodafone bu ödemeleri kapatmıyor bile. Yani Türk Telekom en azından ödemelere engel olma seçeneği sunuyor. Turkcell kullanan abimin de başına geldi. Geçen sene benim de başıma geldi ama ben PARAMI GERİ ALDIM. Nasıl mı? Abone oldunuz mesajı telefona geldiği an iptal edip şikayet ettim. Hemen arayıp özür dilediler ve 14TL'yi Avea'ya geri ödediler. Ondan sonra da başıma bir daha böyle olay gelmedi.

Yani demem o ki, tamamen sizin dikkatsizliğiniz olan bir olayı kimseye mal edemezsiniz. Şikayet etmek istiyorsanız bu reklam dolandırıcılarını şikayet edin. Ama adamlar bu işi kılıfına uydurarak yaptığı için hiçbir şey elde edemezsiniz.

asprin

Asistan
Reaksiyon puanı
44
Merak etme, ben hepsini biliyorum. Bizim de başımıza çok geldi. Operatör bunlara engel olamaz. En fazla para ödeme konusunda ikinci bir onay sunabilir ki zaten bu ödemelere kapatma imkanı da sunmuşlar. Babam Vodafone modem kullanırken başına geldi. Modem üzerinden onay mesajı atmışsınız diyorlar. Böyle bir saçmalık duydunuz mu hiç? Ama oluyor işte. Kaldı ki Vodafone bu ödemeleri kapatmıyor bile. Yani Türk Telekom en azından ödemelere engel olma seçeneği sunuyor. Turkcell kullanan abimin de başına geldi. Geçen sene benim de başıma geldi ama ben PARAMI GERİ ALDIM. Nasıl mı? Abone oldunuz mesajı telefona geldiği an iptal edip şikayet ettim. Hemen arayıp özür dilediler ve 14TL'yi Avea'ya geri ödediler. Ondan sonra da başıma bir daha böyle olay gelmedi.

Yani demem o ki, tamamen sizin dikkatsizliğiniz olan bir olayı kimseye mal edemezsiniz. Şikayet etmek istiyorsanız bu reklam dolandırıcılarını şikayet edin. Ama adamlar bu işi kılıfına uydurarak yaptığı için hiçbir şey elde edemezsiniz.
amacım asla birilerini şikayet etmek değil, sanalda olsa insanların bilmesini istedim. ve açıkca yazdım, google veya diğer arama butonundan birisi yazdığı an reklamları direk okur biliçlenir.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
amacım asla birilerini şikayet etmek değil, sanalda olsa insanların bilmesini istedim. ve açıkca yazdım, google veya diğer arama butonundan birisi yazdığı an reklamları direk okur biliçlenir.
birilerini bilinçlendirmeniz için önce kendiniz bilinçli olmalısınız. ben size illa birilerini şikayet edin demiyorum. bu olay başınıza geldiğinde, o servisleri şikayet etseydiniz paranızı geri alabilirdiniz belki de ama siz suçu başka yerde aradınız ve aradığınızı bulamadınız. olan size oldu.. şimdi de burada insanları yanlış bilgilendiriyorsunuz..

asprin

Asistan
Reaksiyon puanı
44
birilerini bilinçlendirmeniz için önce kendiniz bilinçli olmalısınız. ben size illa birilerini şikayet edin demiyorum. bu olay başınıza geldiğinde, o servisleri şikayet etseydiniz paranızı geri alabilirdiniz belki de ama siz suçu başka yerde aradınız ve aradığınızı bulamadınız. olan size oldu.. şimdi de burada insanları yanlış bilgilendiriyorsunuz..
hocam bu kadar ısrarcılığınız nedir anlamadım gitti. maydonoza bir şey yazma gereği hissediyorsunuz, tamam dedik kestik, daha ne uzatıyorsun anlamadım gitti. nokta koyduk anladım tamam dedik.

Bloother

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,327
buradan bakınca öyle görünmüyordu.. neyse kolay gelsin.

asprin

Asistan
Reaksiyon puanı
44
sanaldan neyi bakınca tam olarak göründü ki ?