Sahilde bulduğum yeşil taş

Bu konuyu okuyanlar

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,537
Merhaba hocalar sahilde suyun içinde taşları karıştırırken yeşil bir taş buldum, fotoda görebilirsiniz. Nedir bu değerli midir ?

Google Drive Fotolar : Fotoları Aç

72991

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Taş olduğuna emin misiniz? Eminseniz güzelmiş :) Bende dereden topraktan güzel taşlar bulmaya çalışıyorum ama pek denk gelmiyor

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,537
Biraz araştırdım deniz camı falan diyorlar ama ben değerli bir taş olmasını ümid ediyorum :D İnşallah öyledir. Cevaplarınız için teşekkürler <3

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,537
İstanbul Avcılar sahilinde buldum Hocam
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hocam Google bakın. ben araştırınca yeşim taşı çıkıyor
Evet yeşim taşına biraz benziyor aslında teşekkür ederim. Konuyu takip etmeye devam edeceğim sonra. Şimdi işim var biraz, iyi günler :)

Bu arada kumaş gibi bir dokusu var hocam, öyle bir hissiyat veriyor elini sürünce ve buzlu cam gibi ışık geçiriyor fotoğrafta görmüşsünüzdür zaten.

Son düzenleme:

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,537
Beyler Usain hocanın dediği gibi denizde aşınmış cam parçalarıymış bunlar. Adı deniz camı, koleksiyon yapanlar var ve nadir bulunuyormuş ama pek değerli bir taş değilmiş :grinning: Herkese teşekkürler.

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Sahiller bunlarla dolu, cam parçalarının deniz tarafından zamanla aşındırılması sonucu bu forma kavuşmuş bir soda şişesi parçası ?

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
img_20190615_151637-jpg.72991

değişik açılarla norml koy tıklanmadan gözüksün...
73126

bu 2mp koyacaksan 5mp çek fotoyu 8-12-16-18-24...42mp çekmene gerek yok...

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,537
Sende doğru diyorsun hocam şişe olsa ince olurdu, belki de tabaktır diyeceğim ama şeffaf. En iyisi anlayan, yaşlı ve tecrübeli bir kuyumcuya falan göstermek, yarın bir bakarım çarşıda, iyi akşamlar :)

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Bende benzer bir taş bulmuştum.Kuyumcuya götürdüm bir gün bende kalsın dedi, verdim. Ertesi gün adam aradı gittim dükkana sivil polisle varmış içeride içeriye girmeme hemen üstüme yapıştı. Taş tarihi eser mi neymiş (halen olayı çözemedim) benim herhangi bir yerden kazarak çıkardığımdan veya çaldığımdan şüphelendiler. Karakola götürdüler işte ifade felan inanmadıramadım ne yaptıysam. Avukatım geldi ve süre istedik işte. Sonra bulduğumu kanıtladık ve olay çözüldü ama baya uğraştık. Tanıdık birine götur seni ihbar etmeyecek.

vigilantemre

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,537
Bende benzer bir taş bulmuştum.Kuyumcuya götürdüm bir gün bende kalsın dedi, verdim. Ertesi gün adam aradı gittim dükkana sivil polisle varmış içeride içeriye girmeme hemen üstüme yapıştı. Taş tarihi eser mi neymiş (halen olayı çözemedim) benim herhangi bir yerden kazarak çıkardığımdan veya çaldığımdan şüphelendiler. Karakola götürdüler işte ifade felan inanmadıramadım ne yaptıysam. Avukatım geldi ve süre istedik işte. Sonra bulduğumu kanıtladık ve olay çözüldü ama baya uğraştık. Tanıdık birine götur seni ihbar etmeyecek.
En iyisi ben bunu kendime kolye yapayım, hiç uğraşamam şimdi o işlerle, sana da geçmiş olsun hocam ?

73169

Vay arkadaş, en çok cevap bu konuya gelmiş. Bu forumda herkes taş meraklısı sanırım :) Cevaplarınız için herkese teşekkürler <3

Son düzenleme: