Sahibinden com. üzerinden dolandırıcılık - Mert Bilgin - Sinan Oğlu - Emre köken

Bu konuyu okuyanlar

MFV22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhaba arkadaşlar .
Mert Bilgin - Sinan Oğlu - Emre köken . Bu kişilerin isimlerini kullanarak dolandırıcılık yapan kullanıcıya dikkat edin .
Eğer dolandırılanlar varsa ki vardır , bizim gibi savcılığa gereken başvuruyu yapsınlar . ve lütfen bu konu altında bilgi paylaşsınlar. ne kadar çok bilgi o kadar fayda.
Kendisini yeni deliller ve ses kayıtlarıyla bayramdan sonra dosyaya yeni deliller ekletmek için savcılığın yolunu tekrar tutacağız inş. hayırlı bir sonuç yakında çıkacaktır .
whatsapp profilinde bir gelinlik giymiş bayan ve kendisinin olduğunu iddia ettiği polis kıyafetli bir resim paylaşmış profil fotoğrafında .
ilanlarındaki numarayı telefonunuza kayıt edip whatsapp tan bakınca , numara değişsede fotoğraf hep aynı , ve sim kartı sürekli atıyor yeni simi takıp yeni mağduriyetler
için iş edindiği çalışmalarına devam ediyor , bizi telefonunda engellemiş , farklı simde taksa arıyorum ve engelli olduğum için sürekli meşgul çalmakta , özel numara yapıp
arayınca çalıyor fakat açmıyor . Mert Bilgin 05541452122 - Sinan Oğlu 05551747633 Emre köken 05522664247 Sinan Oğlu 05541674048 Sinan Oğlu 05319387757
İban numarasına yapılan ödemede ürün ile alakalı bilgiyi açıklama kısmına yazmıştık , konu ile alakalı detaylı konuşmaları foruma uğradıkça paylaşırım , dilerim birbirimize
faydamız dokunur , dolandırılan arkadaşlar , lütfen şikayet etmemezlik yapmayın 10dk lık bir ifade altı üstü , elinizde ne delil varsa ( ibana yapılan ödeme dekontu , msj.laşmalar vs. ) hepsini sunun. Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı2.PNG
Ekran Alıntısı3.PNG
Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı3.PNG
Ekran Alıntısı2.PNG
Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı1458.PNG
Ekran Alıntısı14147.PNG

MFV22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Merhaba arkadaşlar .
Mert Bilgin - Sinan Oğlu - Emre köken . Bu kişilerin isimlerini kullanarak dolandırıcılık yapan kullanıcıya dikkat edin .
Eğer dolandırılanlar varsa ki vardır , bizim gibi savcılığa gereken başvuruyu yapsınlar . ve lütfen bu konu altında bilgi paylaşsınlar. ne kadar çok bilgi o kadar fayda.
Kendisini yeni deliller ve ses kayıtlarıyla bayramdan sonra dosyaya yeni deliller ekletmek için savcılığın yolunu tekrar tutacağız inş. hayırlı bir sonuç yakında çıkacaktır .
whatsapp profilinde bir gelinlik giymiş bayan ve kendisinin olduğunu iddia ettiği polis kıyafetli bir resim paylaşmış profil fotoğrafında .
ilanlarındaki numarayı telefonunuza kayıt edip whatsapp tan bakınca , numara değişsede fotoğraf hep aynı , ve sim kartı sürekli atıyor yeni simi takıp yeni mağduriyetler
için iş edindiği çalışmalarına devam ediyor , bizi telefonunda engellemiş , farklı simde taksa arıyorum ve engelli olduğum için sürekli meşgul çalmakta , özel numara yapıp
arayınca çalıyor fakat açmıyor . Mert Bilgin 05541452122 - Sinan Oğlu 05551747633 Emre köken 05522664247 Sinan Oğlu 05541674048 Sinan Oğlu 05319387757
İban numarasına yapılan ödemede ürün ile alakalı bilgiyi açıklama kısmına yazmıştık , konu ile alakalı detaylı konuşmaları foruma uğradıkça paylaşırım , dilerim birbirimize
faydamız dokunur , dolandırılan arkadaşlar , lütfen şikayet etmemezlik yapmayın 10dk lık bir ifade altı üstü , elinizde ne delil varsa ( ibana yapılan ödeme dekontu , msj.laşmalar vs. ) hepsini sunun. Ekli dosyayı görüntüle 47766Ekli dosyayı görüntüle 47767Ekli dosyayı görüntüle 47768Ekli dosyayı görüntüle 47769Ekli dosyayı görüntüle 47770Ekli dosyayı görüntüle 47771Ekli dosyayı görüntüle 47772Ekli dosyayı görüntüle 47773Ekli dosyayı görüntüle 47774
Merhaba arkadaşlar .
faydamız dokunur , dolandırılan arkadaşlar , lütfen şikayet etmemezlik yapmayın 10dk lık bir ifade altı üstü , elinizde ne delil varsa ( ibana yapılan ödeme dekontu , msj.laşmalar vs. ) hepsini sunun. Ekli dosyayı görüntüle 47766Ekli dosyayı görüntüle 47767Ekli dosyayı görüntüle 47768Ekli dosyayı görüntüle 47769Ekli dosyayı görüntüle 47770Ekli dosyayı görüntüle 47771Ekli dosyayı görüntüle 47772Ekli dosyayı görüntüle 47773Ekli dosyayı görüntüle 47774
Ekran Alıntısı66.PNG

---- Mesajlar birleştirildi ----

Mert Bilgin - Emre köken - Sinan oğlu , bu isimleri kullanan şahıs aynı kişidir , sürekli isim değiştiriyor , ilanlarında bölgeyide sürekli değiştiriyor , ve haliyle tel noyuda , bazı açıklar veriyor ve rahatlıkla kendisini buluyorum , bulup ekran alıntısı yapamadan ilanın kalkmış olanlarıda var onlarıda eklesem 7 kez oldu. ben buluyorsam ilahi adalet hayli hayli bulur , eee sayın dolandırıcı , sen delikanlı gibi gidip teslim olup sucunu itiraf edecek kadar haysiyetli değilsin bu net , ama bizler seni el birliğiyle bak nasıl asıl hak ettiğin yere uğurlayacağız sabret , yada özgürlüğünün şimdilik tadını çıkar.

Son düzenleme:

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
Geçmiş olsun öncelikle, Bende geçen sahibinden get ilan verdim. Şüpheli gördüğüm bir isim bana ödemeyi sahibinden Get üzerinden yapmayı teslimatı elden yapabilir misiniz diye sordu , Ben de şüphelendim ilanı kaldırdım, çok suistimal ediliyor böyle platformlar satıcı ,alıcı da her zaman zarar ediyor.

MFV22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
root61 - Teşekkürler , sizin anlattığınız durumda evet şüpheli bir durum ( elden alıp , verdiğinizi ıspat edemeyecek gibi sizi sınırlı kılarak ) sahibindene ürün gelmedi deyip parasını geri alacak , buda bir yöntem , siz ona elden vermişken elden niye almıyoruz parayı diyebildinizmi

root61

Müdavim
Reaksiyon puanı
459
root61 - Teşekkürler , sizin anlattığınız durumda evet şüpheli bir durum ( elden alıp , verdiğinizi ıspat edemeyecek gibi sizi sınırlı kılarak ) sahibindene ürün gelmedi deyip parasını geri alacak , buda bir yöntem , siz ona elden vermişken elden niye almıyoruz parayı diyebildinizmi

Muhatap bile olmadım.

MFV22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
root61 -iyi yapmışsın muhatap olunacak insanlar değiller , akıllarınca zeki olduklarını sanıyorlar , kandıran kendini kandırır elbet ilahi adalet tecelli edecek yaşadıklarını sansınlar bakalım.

Arkadaşlar yeni mağdurlar oluşmaması için ve bu kendini akıllı sanan şahısların ekmeklerine bal sürülmemesi adına yeni ve etkili çözümlerin devletimiz tarafından gerekli adımların atılması lazım , örnek sim kart alımının sınırının olması ve kapatılan sim kartın akıbetinin sorgulanmadan yeni sim kart talep edilse de temin edilemez olmalı , her bireye tanınan sim kart hakkı gibi bir şey olmalı , kısaca atılacak o kadar basit ama etkili adım var ki , dilerim atılmasında bizler vesile oluruz , iç işleri ve adalet bakanlığına bu konu ile ilgili güzel bir sunum hazırlamayı düşünüyorum , sizlerin de konuya katkısını bekliyorum ,

Son düzenleme:
Reaksiyon puanı
16,109
balık baştan kokar...
baş nereye ayaklar oraya...
herkes çakal olmuş...

MFV22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
balık baştan kokar...
baş nereye ayaklar oraya...
herkes çakal olmuş...
Bence yeni mağduriyetler var , ama henüz sanırım bu yazıyı fark etmediler , etseler onlarda dillendirirler yaşadıklarını, dün farklı numaradan arayıp yaptığım ses kaydı sonrası , bugün tahmin ettiğim gibi cep hattını komple kapattırmış , haysiyetiyle şerefiyle gidip çalışacak delikanlılık yok bunlarda , anca filim fırıldak işleriyle kimi ne yapsak ta dolandırsak derdindeler , Allah'tan korkmadıkları belli az iman etmiş olsalar harama el uzatmazlar , birde ürün altındaki açıklamalara bakarmısın , selam veriş tarzına ............

MFV22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
yatacak yerleri yok ...
öteki tarafta görürler.
:) haklısın , benimde amacım bu tarafta onları , yada en azından bizi allem edip kullem edeni yatırmak 4 duvar arasında.

Get açalım dedim , karakolda işler çok olduğundan vaktim yok dedi , eşşeklik bizde kabul ediyorum , biz ihtiyatlı davranmadık sonuçta ve semer vuran oldu .

neyse ki , ücreti ne için havale yaptığımızı , işlem sırasında açıklama kısmına yazdık , oradan bir artımız var, geri kalan , kendisine ait olduğunu sanılsın diye düşünülen bilgiler çoğu asılsız , bakalım süreç işliyor ne sonuç çıkacak ,, ben kendisini sanalda elimle koymuş gibi 6-7 kez yakaladım , imkanım olsa gider şimdi yatağından alırım , ama işte yer tespiti vs imkanım yok , siber suçlara bildirdik , savcılığa dosya ulaştı , sahibinden-e ve bankaya gerekli başvurular yapıldı , başka mağdurlar kesin var yoksa ilanı kaldırıp telefonunu kapamaz , başka mağdurlar tabi ki olsun istemem ama maalesef varlar ve birbirimizden haberimiz olsun diye bu yazıyı derledim , bir an önce birbirimizi bulabilirsek bu yazı altında , o şahıs yada şahısları bence daha hızlı etkili bir şekilde yakalatırız.

Son düzenleme:

MFV22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
20 Ağustos 2018 Sinan oğlu - ismi ile ilanında tekrar dolandırıcılık yapıp an itibariyle ilandaki telefona hat kapama yapılmış ve aklınca izlenmediğini sanıyor , bölge tespiti Ankara , ve dilerim yakında İnş. hayırlı bir haber vereceğim buradan , xxx dolandırıcı aklın varsa o aklını kullan ve pişmanım de git teslim ol , az ceza alırsın öylelikle ( gerçi teslim olmasan da seni elleriyle koymuş gibi bulacaklar ) mağduriyetler sayısı gözetildiğinde 10 yıldan aşağı değil içeride kalacağın süre zarfı hatırlatılır ..

MFV22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
watsap.PNG

Tel numarası değişse de sürekli whatsapp ta kullandığı resim , buradan aynı zamanda çağrıdır , resim kime aitse oda düşsün bu dolandırıcının peşine , yukarda ilanlarında tüm numaraları dolandırıcı 1-2-3-4-5 vs diye kaydedin misal . ve whatsapp profillerine bakın hepsi aynı resim , numaraların hepside aynı şahsa aitti , siber suçlara da aynı şekil durumu izah ettim bakalım ne gelişmeler olucak.

-kişi ne rahat , hem ürünlerin görsellerini hem sahte profilleri oluşturup insanları dolandırma peşinde , sim kart ikametsiz yada en güzeli parmak izi alınmadan verilmemeli , dolap dümen çevirenler araç olarak ne kullanıyorlarsa işte hepsine sağlam önlemler gelmeli , maalesef sistemde açık var ki bu kadar kolay bu davranışlar bunlar için.

Ekli dosyayı görüntüle 47855
Birde arkadaşlar görsellerin yüzde 90 ının internette karşılığı var , fakat kimilerinin yok , buda insanın ister istemez aklına kendi çektiği fotoğraflardan acaba yansıma mı diye geliyor , öyle ise altta üründeki yansıma o kişi . Ekli dosyayı görüntüle 47856 olma ihtimalide var , ben gerçi o ihtimalde değilim ama , ne hikmetse üst resme benzettim , yani resimleri birbirine , bakalım bu işin sonu nereye gidiyor .

Birde arkadaşlar görsellerin yüzde 90 ının internette karşılığı var , fakat kimilerinin yok , buda insanın ister istemez aklına kendi çektiği fotoğraflardan acaba yansıma mı diye geliyor , öyle ise altta üründeki yansıma o kişi . Ekli dosyayı görüntüle 47856 olma ihtimalide var , ben gerçi o ihtimalde değilim ama , ne hikmetse üst resme benzettim , yani resimleri birbirine , bakalım bu i

Birde arkadaşlar görsellerin yüzde 90 ının internette karşılığı var , fakat kimilerinin yok , buda insanın ister istemez aklına kendi çektiği fotoğraflardan acaba yansıma mı diye geliyor , öyle ise altta üründeki yansıma o kişi . Ekli dosyayı görüntüle 47856 olma ihtimalide var , ben gerçi o ihtimalde değilim ama , ne hikmetse üst resme benzettim , yani resimleri birbirine , bakalım bu işin sonu nereye gidiyor.

Ekli dosyayı görüntüle 47857

Ekli dosyayı görüntüle 47857

Admin arkadaşlar kusura bakmayın , aynı msj dan fazladan 2 tane daha hatamdan ötürü çıktı , nasıl silinir baktım göremedim.

Son düzenleme:

MFV22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Mağdur edilen arkadaşlar , iki satır kişi hakkında yakalanması için ne paylaşsanız kardır , en fazla 2dk nızı alır , farklı iban numaraları ile onu köşeye sıkıştırmak daha hızlı olur , organize olursak bu güncel konu hakkında , insan emeğine yapılan bu haksızlığa en güzel cevabı vermiş oluruz , temennim kimse mağdur olmasın , ancak kişi sürekli hattını kapatıyor , buda yeni mağduriyetler olduğunun kanıtı , tüm arkadaşların ortak payda için katkısını beklemekteyiz.

MFV22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Özyenice -arkadaşım doğru adrestesin , varsa bir bilgin bu konular hakkında yada başından geçmiş buna benzer bir konu paylaşırsan hayırlı olur .

MFV22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Konu güncel ve konu hakkında gelişmeleri takip etmekteyim , yakında inş. güzel bir haber vermek isterim buradan tüm mağdur arkadaşlara , ben giden 3kuruşta değilim , dikkat etmemize rağmen olacağı varmış başımıza geldi , kimse bizim düştüğümüz duruma düşmesin , ve bu dolandırıcı yada dolandırıcıların yanına kalmasın -dayım , Sitenin bu konuda zerre mesuliyeti yoktur kendileri gereken tüm dikkat edilmesi gereken hususlara önemli bir şekilde vurgu yapmışlardır ( ancak yukarıda da belirtiğim gibi önlemleri artırırlarsa önüne geçmede etkin rol oynarlar fazlasıyla ) Bahsi gecen isimlerinde dolandırıcı tarafından uydurulduğu kanısındayım , aynı zamanda whatsapp profillerine yüklenen resimlerinde. Hayırlısı bakalım beklemekteyiz , kendisi şunu bilsin ki hakkım kesinlikle helal değil ve hiç bir şekilde helal olamaz olmayacak , ahirette gelip çooook yalvaracak , iş işten geçmiş olacak , genç bir sesi vardı olsa olsa 25-35 ler arası , ileride çok vicdan azabı çekecek ( hapse elbet girecek ) , fakat şunu unutmasın ki vicdan azabı cehennemin yanında okyanusta damla.

MFV22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Evet arkadaşlar konu faydalı oldu dolandırıcı taktik değiştirdi ve şuan Ankara'da , genelde ilanlarında cep telefonu numarası paylaşır watsap ta malum resmi paylaşır ikici el eşya kısmında ilanı olurdu , telefon paylaşmadan sıfır ürün kısmında ve şuan Sadi Gelişgen ismi ile Hatay İskenderun dan ilan vermiş görülmekte ( o ilanı oradan vermek için orada olmaya gerek yok ) İlan No 602155448 Tüm ilanları da malum , 2012 üyeliğini nerden bulmuş , insanın aklına bir kaç ihtimal geliyor ancak kimseyi zan altında bırakmak istemem , siteye ve siber suçlara gereken şikayeti yaptım , şimdi ise açmış olduğumuz konu altına bu durumuda paylaşmaktayım , yeni mağdurlarla tanıştım , ve uygun olduklarında dilerim bu konu altında onlarda bilgiler paylaşacaklar

Evet arkadaşlar konu faydalı oldu dolandırıcı taktik değiştirdi ve şuan Ankara'da , genelde ilanlarında cep telefonu numarası paylaşır watsap ta malum resmi paylaşır ikici el eşya kısmında ilanı olurdu , telefon paylaşmadan sıfır ürün kısmında ve şuan Sadi Gelişgen ismi ile Hatay İskenderun dan ilan vermiş görülmekte ( o ilanı oradan vermek için orada olmaya gerek yok ) İlan No 602155448 Tüm ilanları da malum , 2012 üyeliğini nerden bulmuş , insanın aklına bir kaç ihtimal geliyor ancak kimseyi zan altında bırakmak istemem , siteye ve siber suçlara gereken şikayeti yaptım , şimdi ise açmış olduğumuz konu altına bu durumuda paylaşmaktayım , yeni mağdurlarla tanıştım , ve uygun olduklarında dilerim bu konu altında onlarda bilgiler paylaşacaklar
Ekli dosyayı görüntüle 48577Ekli dosyayı görüntüle 48577Ekli dosyayı görüntüle 48578Ekli dosyayı görüntüle 48578Ekli dosyayı görüntüle 48579Ekli dosyayı görüntüle 48579

Ekli dosyayı görüntüle 48580Ekli dosyayı görüntüle 48580

Ekli dosyayı görüntüle 48581Ekli dosyayı görüntüle 48581

Ekli dosyayı görüntüle 48582Ekli dosyayı görüntüle 48582

Ekli dosyayı görüntüle 48583Ekli dosyayı görüntüle 48583

Ekli dosyayı görüntüle 48577Ekli dosyayı görüntüle 48577Ekli dosyayı görüntüle 48578Ekli dosyayı görüntüle 48578Ekli dosyayı görüntüle 48579Ekli dosyayı görüntüle 48579

Ekli dosyayı görüntüle 48580Ekli dosyayı görüntüle 48580

Ekli dosyayı görüntüle 48581Ekli dosyayı görüntüle 48581

Ekli dosyayı görüntüle 48582Ekli dosyayı görüntüle 48582

Ekli dosyayı görüntüle 48583

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı1.PNG
    Ekran Alıntısı1.PNG
    331.4 KB · Görüntüleme: 550
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    358.6 KB · Görüntüleme: 246
Son düzenleme:

MFV22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ekran Alıntısı4.PNG
Ekran Alıntısı4.PNG

Tahmin edildiği üzere yine kişi cebe bakmamakta ve ilanlar hepsi silinmiş , cepte kısa süre sonra komple kapanacaktır , bizler elimizden geleni dün gecede yaptık bundan sonrada yaparız , üzüntüm şudur ki anlık şikayetlerde hemde sonuca götürecek ihbarlarda gereken adımların nedense atılmaması yada atılıyorsa bizim bunu göremememiz , birimlerin ellerindeki imkanlar fazla değil bir saat bende olsa 6 saat içinde bu dolandırıcı yada dolandırıcıları adalet karşısına çıkarırım. hayırlısı diyerek sayfadan ayrılıyorum ve ümit ediyorum ki en kısa sürede yakalanırlar.

Son düzenleme:

MFV22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
şuan malum şahıs meslek edindiği dolandırıcılığına devam etmekte , ve ilanları aktif , farklı iban numarası almak için ne yaptıysam iban alamadık alıcı gibi davranıp iban almalarını istediğim arkadaşlardan da henüz haber gelmedi , mevcut güncel ilanı , aman dikkat edin arkadaşlar.
1.PNG

Kaç sefer farklı ilanlarda farklı isim soyisim ceb numarası ile benzer ürünlerle kendisini ifşa etsekte bir çok yere şikayet etsekte bir sonuç halen çıkmadı çok üzücü . Ekli dosyayı görüntüle 48758

Kaç sefer farklı ilanlarda farklı isim soyisim ceb numarası ile benzer ürünlerle kendisini ifşa etsekte bir çok yere şikayet etsekte bir sonuç halen çıkmadı çok üzücü .Ekli dosyayı görüntüle 48758

Ekli dosyayı görüntüle 48759

Son düzenleme:

MFV22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Yine iş başında , taktik değişmiş tel no yok acil elden satış , kim Malatya elden alır ,isteyenede bahanesi kesin var , şehir dışı msj la ulaşana havale sonrası kargo yaparım deyip iban gönderiyor ürün tabiki yok . gecen aynı taktikte hastane çalışanı idi bakalım şimdi ne ayak . biz boşuna uğraşıyoruz , sesimi haykırmadığım yer kalmadı ve kişiyi en az 10 kez buldum bu şekilde ama bizi duyan yok...............................
Ekran Alıntısı1.PNG
Ekran Alıntısı3.PNG
Ekran Alıntısı25.PNG

MFV22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
İstemesem-de mağdurlar olduğunu biliyorum , neden kimse özelden de olsa bilgi paylaşmaz anlamış değilim , ama yüz ama üçyüz beşyüz haram zıkkım olsun deyip es geçmek olmaz , bu davranış onların ekmeklerine kaymak sürmek olur , birlikte bu olayın üstesinden gelebiliriz , dileğim tabiki kimse mağdur olmasın , mağdur olanlarda lütfen iletişime gecelim , biz davamızı açtık , masrafları düşünüyorsanız sıfır masrafı var bilgilendireyim. Değmez diye düşünmeyin , ve bu konularda emsal kararlar verilmiş , birlik olursak bu davranışlarını onların yanlarına bırakmayız , hayırlı günler.

MFV22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Mert Bilgin ismini kullanarak bizi mağdur eden , dava halı hazırda mevcut bundan sonrası yargıya kalmış konuyu kapatıyorum dilerim herkese ders olmuştur hayırlı günler.