Sagopa Kajmer (Sözlük)

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
6
2b1593f962b1f6d961380fe01ef24e99.jpg

64853d93b188199bf03437c2a64b28e6.jpg

0313ffcb40b079649c1b199be1361671.jpg
3ea1f6e31b8c246034d367f75c3f6a3c.jpg

e7a10dc75658dc765223fa0d7fb1f539.jpg
73b8fdb181ba9a01d2a9c731cc64fb09.jpg

Yunus Özyavuz, müzik yaşamına*
Samsun'da yerel bir radyoda*DJ'lik yaparak başlamıştır.
O sırada rapper M.C. (Rapper Mic Check ve DJ Mic Check adıyla) "Müstear" ismini kullandı.

1998'de yeraltı rap dünyasında temmuz 2013'te varlığı son bulan bir oluşum olan*Kuvvetmira'yı kurmuştur.

Kuvvetmira grubunda hâlen kendisi ve*Kolera*bulunmaktadır.

1999'da "Silahsız Kuvvet" mahlâsıyla*Yeraltı Operasyonu*isimli toplama albümünde yer aldı.

2001 ve 2002'de Silahsız Kuvvet mahlasıyla peş peşe*Sözlerim Silahım*ve*İhtiyar Heyetiisimli iki albüm çıkarmıştır.

Daha sonra*Silahsız Kuvvet*mâhlasını bırakıp

Sagopa Kajmer*mâhlasıyla müzik yaşantısına devam etmiştir.

2002 yılında Ceza*'nın*Med Cezir*albümünün; 2004 yılında ise*Rapstar*albümünün prodüktörlüğünü yapmış, daha sonra ise bu iki sanatçının arası açılmıştır.

Ardından*Bir PesimistinGözyaşları*(2004)ve*Romantizma*(2005) albümlerini çıkarmıştır.

2004'te*Cem Yılmaz'ın*G.O.R.A*filmi için de müzikler hazırlamıştır.Al 1'de Burdan Yak*şarkısına klip çekilmiştir.

Sagopa Kajmer, hem albümlerini kendi plâk şirketinden çıkartmak, hem de yeni yeteneklere kapı açmak amacıyla 11 Ağustos 2005'de eşi*Kolera*(Esen Güler Özyavuz) ile birlikte*Melankolia Müzik*isimli müzik şirketini kurmuşlardır. Sagopa Kajmer, bunu bir röportajında*Boğulacaksak kendi denizimizde boğulalım dedik.*şeklinde açıklamıştır.

Bu ikili ve Kuvvetmira'da yer alan diğer rap sanatçıları 2006 yılında Melankolia Müzik'in, ilk albümü*Kafile'yi çıkarmışlardır. Albümün prodüktörlüğünü yine Sagopa Kajmer üstlenmiştir.

2007 yılında Kolera ile düet albümleri olan*İkimizi Anlatan Bir Şey'i dinleyicileriyle buluşturmuştur. 2008 yılında 'En iyi albümüm' dediği*Kötü İnsanları Tanıma Senesi*albümünü piyasaya sunmuştur.

Ayrıca 2008 yılındaMTV Türkiye*tarafından*Avrupa Müzik Ödüleri'nde*Hip-Hop*kategorisinden Türkiye'de yılın en iyisi olmaya aday olmuştur ve*EMA Party'deki performansıyla ve seyircileriyle dikkat çekmiştir.

2008 yılında Melankolia etiketi altında*Melankolia Wears*da çıkmıştır. 2008 yılının sonlarında başlattığı*DJ Benim*yarışması ve 2010 yılında çıkardığı*Yeraltı Kafilesi*albümü ile rap müzikte genç yeteneklere önem verdiğini göstermiştir,

2010 yılında eşi*Kolera*ile '"Bendeki Sen" albümünü yayınlamıştır ve bu albüm hayli büyük ilgi görmüştür.

2010 yılında ilk kez düzenlenen TRT müzik ödüllerinde; halkın oylarıyla belirlenen*Yılın Albümü*dalında bu albümle ilk beşe girmiştir.

Ayrıca yine 2010 yılında yayınlanan*Yeraltı Kafilesi*(Kafile 2) nin yapımcılığını yapmıştır.

2011 yılı içerisinde*Saydam Odalar*albümü piyasaya sürülmüştür.

2012 yılında ise*Istakoz*ve*40*adlı şarkılarını internet üzerinden yayınlamıştır.

2013 yılı içerisinde yeni bir albüm çıkaracağını resmi*Twitter hesabından duyurmuştur.

Sagopa Kajmer, kendi orkestrası olan*Pesimist Orkestra*ile birlikte 2013 yılının Mart, Nisan ve Mayıs aylarında bir turne düzenlemiş ve turne kapsamında 15 tane şehirde konser vermiştir.

2013 yılının Temmuz ayında*Kalp Hastası*adlı albümünü satışa sunmuştur. Albümde 3 tanesi daha önceden yayınlanmış 19 şarkı bulunmaktadır.*İster İstemez*adlı şarkıda kendisine eşi*Kolera*eşlik etmiştir. Bu albüm çıkmadan 2 gün önce Sagopa Kajmer,*Düşünmek İçin Vaktin Var*adlı şarkısını internet üzerinden yayınlamış ve şarkıya bir de klip çekilmiştir. Bu şarkı Sagopa Kajmer'in*Kalp Hastası*adlı albümünde de yer almıştır.

2014 yılının başlarında "Pesimist Ep 6" isimli*EP'sini yayınlayacağını duyurmuştur. İnternete ücretsiz olarak sunulan ve isteyen herkesin dinleyebildiği ve indirebildiği bu EP, 20 Mart 2014 tarihinde yayınlanmıştır ve toplam 9 şarkıyı kapsamaktadır.

7 Mayıs 2014'te Birol Giray (BeeGee) ile birlikte*Abrakadabra*adlı parçayı ücretsiz olarak dinleyicileriyle paylaşmıştır.

Son olarak Cem Adrian'ın Artık bitti şarkısının Scratch kompozisyonlarını yazıp şarkıya back vokalde bulunmuştur.

Yazı kaynak Vikipedi

Sözlük mantığıyla yazılar yazıcaz.:)

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Dünya koca mekan acımasız, binlerce insan sokaklarda savunmasız, İstanbul.. Dünya içinde bir alt küme. Sucu meçhul birden bire gidersin gume

Reaksiyon puanı
6
Koca bir mekan içinde gündelik fikirler, geçici muhabbetler, Dostluklar yalan, sokaklarda baslayan kavgalar, kanla sonuçlanan olaylar, Dünya mekan , sirdasim insan,*
çözülmeyi bekleyen kördügüm akan kan. Konusan silahlar, onlara konusmayi ogreten de bir can.acimasizca, Ateslenen tetik, kursunlarla asar gözlerini tavana.suçun meçhul,*
Karambole alismalisin burasi Istanbul , hersey karambol. Kapkaçak, Sözlü taciz, hirsizlar, mafya ve çeteler etrafinda takipte gezen. Aç gözlerini kolla kendini, kendinden*
baska dostun yokki, Sanki saka gibi, her gün yüzlerce kisi ya gasp edilir ya da ugrar tacize. Televizyonlarda ilk haber : " sayin seyirciler Istanbul sizleri yer " Ummadigin bir*
anda çikar karsina bela, Dünya koca mekan acimaz sana bana.*

Nakarat]*

Dünya koca mekan acimasiz , Binlerce insan sokaklarda savunmasiz, Istanbul; dünya içinde bir altküme, Suçun meçhul birden bire gidersin güme.*

Gece saat üç, gözlerim açik kulaklarimda bir ses yankilanir, Sinyal !... sinyal !... yine bir olay. Sabaha yakin günes dogmak üzere. Olay olay üstüne caddelerde yanki denen hergele*
is üstünde. Nöbette bekle,sokaklari dinle gördügün bu sahne. Karakoldaki suç göstergesinde onlarca kapkaçakçi ve bombaci, Yakalanmis. sonuçta iki gün sonra beraat ile*
çikmis. Bu ne rezalet yosun tutmus adalet,atlet gibi kokmus sözlerim adaletinde Silahsiz kuvvet. Hakedene hakettigi suç verilmiyor, etraf yanki kayniyor. Her gün suçlar artiyor.*
suçlular özgürce geziyor,biktim artik bunlari Görmemezlikten gelenlerden,hesabini verecek olan kisilerden. Koca mekan dünya içinde,binlerce olay ardisik suçlar. Paralanan*
insanlar, ertesi gün basi bos gezen faydasizlar. Alismis manzara kral yine onlar...yine onlar... Ara sokaklarda bekleyen tipi kayik birkaç basi bos, Avini bekler isini yapar çeker*
gider, sonrasinda ikinci bir olay, Patlak verir sehrin kör caddelerinde.*

[Nakarat]

Beat süper kalbime işliyor;)

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Şu maxideki konu silinmiş orda dosyalar felan vardı bpg albumuyle ilgili onu buraya atabilirmisin [MENTION=442248]YaşlıTaşCocuk54[/MENTION]

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Beyâban,fırtınan beni kavurur,gözyaşım kum olur dağılır kumun o tozuna karışır*
Biraz merhamet eyle..etme..eyleme.*

Reaksiyon puanı
6
Bazıları derki sago rapi bizden öğrendi oysaki yıllarca o Çıplakları benim elbiselerim giydi.

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Haydi egoma sponsor ol.

efe_1992

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Twitterdaki dini açıklamalarıyla dikkat çekmiş ve ardından Edip Yüksel adlı kişiye mürit olup yoldan çıkmıştır.Herkes twitterının çalındığını düşündü ancak melankolia.com.tr den böyle olmadığına dair açıklama yaptı ve herkesi şoka uğrattı. Ardından da tweetlerinin hepsini tezat düşmemek için silmiştir. Ahmed Mahmut Ünlü'nün de zamanında iyi bahsettiği Yunus Özyavuz şuan mürted olarak ilan edilmiş hadis inkarcısı Edip Yüksele hayranlık beslemektedir.

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Sagonun sözüyle bitireyim.İbrahim, Adem, Yunus, Muhammed olmak gerekir (Sago - 40)
Böyle derdi ama "Kuran bize yeter" der oldu, sünneti terk etti.

BlitzHan

Doçent
Reaksiyon puanı
18
Rap değil Sagopa Kajmer dinleyicisiyim :)

Reaksiyon puanı
6
SAGO VERSE*OLDUĞUN YERDE KAL VE SES ÇIKARMA RAPİN BOŞBOĞAZI.*ODAMDA BİR STÜDYO VAR VE BEATİM KESER CEZANI.*SAĞLI-SOLLU PUNCHLİNE GETİRMEZ BİR ARAYA 2 YAKANI.*TUT KAKANI!...*SORARIM NEREDE BİTİS BAYRAĞI ?*BENDEN YÜZÜNE 1 SEFERDE ERKEKÇE ÇAKAR ŞİKAYET.*İNKAR ET !... ''BU LAFLAR SANA DEĞİL'' DE*KENDİ BOKUNU YE!...*KORKAK VELET,GÖRMEMİŞLİK KANINA İŞLEMİŞ VİRÜS.*HERKES İYİYE GİDERKEN SENİN KAHPELİĞİN PÜRÜZ.*ÇOK BİLİNMEYENLİ DENKLEMİN ÇÖZÜMÜ BENDEDİR BİLİN.

NEDİR BU İLGİN ? ABİ-KARDEŞ & EŞ 3 LÜ KALLEŞ.*HAYDİ GAYRET ÇIKACAK IKIN !... ALBÜM DEDİĞİN NEDİR LAN ??*İNSANLIK BOK SALLAMAKLA BİR YERE VARAMAZ BİLİN LAN !.

..*KOLERA VERSE*

Kendine güveni olan kişiyi kıskanır rahatsız bu ne payda bu ne pay be saygısız,kafamı yoramam kafam ağrısız,kaygısız,oh ne ala suyundan da koy,*Kolo gezer kol saçını başını yol,aklı başına koy ve oy,işe yaramaz aklı kim ne yapsın ,kokonasın,şokolasın,o oy oy.*Kes rol kim öndeki 2 boy 2 young boy toy sert ve geçici rüzgar Bora boy.*Ağzının tadını ben kaçırdım,sen kaşındın yalan mı?*Sen devam et ben sıkıldım,sesinin tonu daraltı,*ilk öğrenmen gereken kim yarattı kahinatı,göremiyorum neredesin ben berrağım sen karaltı.*Ayağımın altı yeraltı,soluk beniz karardı,betin benzin attı,kulak kolonların patladı,beni kim ispiyonladı,felek kimini oyaladı,*özgürlüğüm sığmaz kabına atım gemini paraladı.Kolera perde araladı,nice bahane nice havladı ve kavradı,şavalak şarladı,*istanbul un şahı şahpaz oldu hamladı,Kolera parladı,yapay ağzı payladı,adını yasakladı.

Reaksiyon puanı
6
Biz kimleriyizki saman alevinden daha hızlı yana yana tutusup küllere kavuşur yinede çok cesur

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
...

Forsa bedenim elime hediye her pranga ortalıkta pirana
Duygular intifaların tebessümü ağlayan
Cocuktu sagopa yaşama tanrı vergisi kem nefesti gergisi
Köleme dilime sarılan onca kelime sergisi
İnsanlıktan istifa etmedim güllerim peşinde gezen ayaklar
Ezdi papatyaları fallarında çıktı arzularında
Reddi maymun iştağında doymaz oldu dünya döndü durmaz oldu
Zordu freni kesti tanrı nokta koydu
Oydu adına köle denen sen bilirsin zaten karda yalın
Ayakla gezinen onca körpenin ayaklarında bir
Yaraydı sanki rap karabiber duası misaldi bence cennet ve
Cehennem masaldı okunan tüm hikayeler
Hayaldi bir şeker kız oldu kimi zaman bir de aç bi kurt
Vivalde çaldı aşkı sundu hep hikaye sonunu
Buldu afacan uyudu aşkı anlatanlar aşkı kaybedendi nefret
Olgusuyla yaşama sırt dönenler resti
Çektiler ve katlettiler ve selam sabahsız kendilerini
Zorla zorba oldular ve zuhra kasvet ettiler
Yalancı konuşur oldu hep yalancı insana Hayyam'ın rûbaisinde şarabı kan yarattı
Derde daldı arama bulunmak istemeyene hediye etki tekneyi
Tekillik olgun ergi yapıcı
Kapıcı çalmasın bu kapıyı bırakın tek sefada yaşanır her
Acı panzehirle ölümü gördü her zehir
Kibrin ilacı 3 yalan bir dogru götüredursun sırrım kalbim
Tutsun olsun kaderi balla sıvalı akibetler yarına baksın
Ekledim bu resmi
Tanrı bir beden yarattı kaybeden zamandı

Reaksiyon puanı
6
Tanıdığım 5 kişiden 4 ü bana aynı soruya sorar bunca varlığın rahatlığında sagopa neden karamsar ne bileyim ben life goes on

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Eskilerden devam..

...
Yaşama karşı çocuklaşırken ilerler yaşım
Müsvettelerim tükendi ve avuçlarıma söz yazdım
Kayıplar adres oldum oğlum takip edilen bir izim
Usanmadan peşimden gelir melankolik çocuklar bizim
Ben ince narince bir benekli çıtayım ve çıtamı aştım
Ömrümün depdebesine alıştım
Çünkü köpek gibi çalıştım
Ekmeklerimi arslanın ağzından çıkarttım
Ben ekmeği almak için ekmeklerde verdim
Ben arslanla beslendim bu ormanın kralı oldum
Sokak lambasıyım bir an beni görenler önünü gördü
Beni göremeyenlerse karanlığa karşı sövdü
Küfür kafir demedi ayyaş geceye şöyle seslendi:
"Ne zaman ki çilem dolar şişem boşalır
Ne zaman ki gözüm dolar içim boşalır
Yağma yağmur sağanak bu sağanak için yok sığınak"
Yağma yağmur sağanak bu sağanak için yok sığınak
Çok susamış susuzlar için musluklar açılsın
İçen doyan şükretsin doyamanlar sabretsin
Bu şarkımında sonu kahretsin

Sagopa Kajmer & Kolera: [Nakarat]
Ben kapanmış defterin ortasında solan kuruyan gülüm
be gülüm bu yaptıklarınız resmen zülüm
Neyse ki halim selim talim asker talim
Yere devrilmeli her zalim
Beslenme çantamda mermim
Geç kaldım kaçtı ilk dersim
Hayatım bayram değil merasim...

CorvoAttano

Müdavim
Reaksiyon puanı
61
Ben kırılgan hislere çarpan sert sözcük
Sagopa Key takıldığında ileriyi gösteren gözlük
Arayıpta bulamadığın nadide kelimeyi içeren sözlük
Üzerine kan sıçramış önlük, t-shirtüm jönlük, sakallar fönlük

Reaksiyon puanı
6
Diss atanların haddi hesabı yok intihar etmeli 10 yaşında çocuk bile diss atmış tabi yalan arkası var

Reaksiyon puanı
6
İlk başında kufredersin sonra kan kardeşim dersin ne iş en yakın zamanda bir psikoloğa gorunmelisin .. hayatta karşıma çıkan en zavallı doneksin