Sagopa Kajmer İle 1 Gün

Bu konuyu okuyanlar

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Arkadaşlar öncelikle bu konuya öyle nette gezerken denk geldim ve Sago'ya bir kez daha hayran oldum :)

Arkadaşlar bildiğiniz gibi Sagopa KAJMER'in yeni klibi ""ben hüsrana komşuyum"da rol aldım
smile.gif
O günle alakalı birçok resim birçok sitede yayınlandı ama bendekileri yayınlamadık, açıkçası kendi reklamımı yapıyormuşum gibi duracağından sokağa bu konuyu açmak istemedim ama önemli bir günü sizle paylaşmayıp kiminle paylaşacağım mantığıyla resimleri paylaşıyorum; buyrun;

Dip not: normalde bu kadar tipsiz değilim, formumda değildim o gün, öyle diyelim:p

Verdiğim söz üzerine o günden bahsetmek istiyorum biraz ve biraz da Sago'dan...
Klip çekimlerine sabah 07:00'da eski bir fabrikada başladık, hazırlıklar falan derken Sagopa ve Kolera geldi. İnanılmaz mütevazi biriymiş bunu anladım, geldiği gibi bizimle ilgilenmeye başladı ve o ilgisi kesilmedi hiç. Normal bir konser olsa görüşme şansımız çok az olurdu ama bu bir klip çekimiydi ve tahminen 26 saat içinde öyle çok an yaşadık ki anlatamam... Yemek yedik mesela Sago'yla, ekmek almayı unuttum alayım derken bölüp yarısını verdi ekmeğinin, düşünüyorum da hemen hemen her sabah saçlarımı düzenlerken dinlediğim bir adamın karşımda bana ekmek uzatıyor olması tahmin edersiniz ki tarifsizdi... Sagoya bakış açımla ilgiliydi aslında, en sevdiğiniz ve en çok dinlediğiniz sanatçı ile aynı sofrada olduğunuzu ve ekmeği bölüştüğünüzü düşünün... İşte öyle birşeydi...

Onun hakkında çok şey öğrendim, örneğin dindar olduğunu öğrendim, her ezan okunuşunda mola verdik sete, gidip namazını kıldı ve birçok tanımayanın dalga geçtiği sürmeleri de bu yüzden, dedi ki "sünnettir, peygamber efendimiz sürermiş..."
Kolera'yı da görmüş olduğum için çok mutluyum, Sagopa araç kulanma konusunda isteksiz, korkuyormuş ve araç kullanmıyormuş asla, bu konuda Kolera'nın desteğini alıyordu Kolera bildiğiniz Kolera işte, şarkılarındaki Kolera'dan farksız geldi bana, şarkı söyledi bu arada bize 1 metre önümde Kolera'nın yeni albümünün ilk şarkısını dinledim, yarabbim ne güzel birşeydi

Manga hayranları için Ferman'a da değineyim, asla bilmiyordum onun bu tarz işler yaptığını, çekimleri o gerçekleştirdi ve senoryada da katkısı büyük, hatta o yaptı, ayrıntılar üzerinde öyle durdu ve öyle küçük ayrıntıları yakaladı ki anlatamam, ayrıca klip mekanı eski ve bir ara 2. katta çekim yaptık, Ferman ölüm riskiyle çalıştı Samimiyetle söylüyorum Bir ara bastığı tahta kırıldı ama neyseki aşağıya düşmedi Sapkası, gözlükleri ile bildiğiniz Ferman'dı işte
Klipten çok fazla söz etmem elbetteki sürprizi kaçırır ancak az buçuk anlatmalıyım; klip seri olarak çekildi, yani toplam 3 klip ve ilk ikisi bir senaryo doğrultusunda senoryaya uygun oldu, yani ilk klip bittiğinde devamı olacak ve devamının olduğunu anlatmayı başarmayı umuyorlar, öyle de olacağa benziyor...
Standart kliplerin çok üzerinde oldu, yani rap kısmı bir yana, ülkemizde çekilen kliplerden biraz daha farklı ve görkemli oldu. Haraketli klip bekleyenler Sago'nun da dediği gibi ikinci klibi beklemek zorunda ve onun da dediği gibi vasat da değil elbette ilki
Başıma gelenleri de yazmayı isterdim ama onları sonraya bırakıyorum
Merak ettiğiniz birşey varsa yazın, bildiğim birşeyse cevaplarım...
Sözün özü; Yunus Abi, Esen abla, Ferman abi cümlelerini kurmak güzeldi

Bu an güzel
smile.gif

Kolera ile bir an
smile.gif
(normalde daha güzel, kötü çıktı
tongue.gif
)

Toplaşık bir resim
biggrin.gif

Sago'yu dinliyorum, gözlerim kapalı
tongue.gif

Yönetmen olduğunu, çekim yaptığını yeni öğrendiğim Manga Grubu Solisti Ferman
smile.gif

Photoshop ile oynadım azcık
biggrin.gif

Kaynak

---------- Post added at 20:48 ---------- Previous post was at 20:25 ----------

Bu arada kaynak sorun olmaz sanırım.

adrasa

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
Hoppala samilcan ne ettin sen yav. :D o günü unutmak imkansızdır senin için kıskandır beni şimdi. :D bu arada videoyu da koyalım da şekil olsun. :thumbup1:

msydm

Doçent
Reaksiyon puanı
66
:unsure:keşke bize de nasip olsaydı

by efsane

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Ya samilcan değil giden. Yanlış anlaşılma var sanırım..

adrasa

Müdavim
Reaksiyon puanı
37
harbi ya yanlış anlamışız. :D :D :D

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Ayrıca şu samilcan'ı bir türlü Şamil yapamadım yav :D evet arkadaşlar ben gitmedim o yüzden kaynak verdim :)

Silence

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
49
o değilde bu çocuk klipte oynadım diye baştaki 2 saniyelik gözlerini göstermekten mi bahseder :D

kahe

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba :) Öncelikle konuyu ekleyen arkadaşımıza teşekkür ederim...

Arkadaşlar ben konuyu açtığım zaman klip çekimleri tamamlanmış ancak klip henüz yayınlanmamıştı, iki seriden oluşan bir klipte tabii ki görmediğiniz bir çok sahne çekildi, hangisi konulur hangisi konulmaz bilmediğimiz bir dönemde konuyu açtım.
Ama şunu da eklemek isterim, her iki klip yayınlandıktan sonra hiç birinde tek bir saniye dahi gözükmesem bile konuyu yine de açardım, bu biraz bağlı olunan site veya konunun okumaya sunulduğu kişilerle ilgili bir durum, örneklemek gerekirse atıyorum samilcan bugün hastalansa başka bir siteye "ben grip oldum" diye konu açmayacaktır, açarsa oradaki üyelerce saçma karşılanacaktır, ancak bu siteye açtığı vakit buradaki birçok üye içtenlikle geçmiş olsun diyecektir, bu tanışmışlıkla ve aynı yerde olmakla ilgilidir, yani buralara kadar yansısın diye değil de bağlı olduğum sitedeki arkadaşlarımla paylaşabileyim diye açtığım bir konudur, bu açıdan bakıldığında yakın arkadaşlarıma İstanbul dönüşü resimleri gösterip başıma gelenleri anlatmakla aynı şeydir esasında... Kaldı ki başka bir internet sayfasına eklemişliğim de yoktur... İlgili yerin isminde "sokak" kelimesi de geçiyor bu arada, "konuyu sokağa açmak" tabiri bunun bir sonucudur, sizin atıyorum "shifte konu açtım" demeniz gibi birşeydir...

Neyse işte, öyle nette gezinirken buraya denkgeldim, kendimce açıklama getireyim istedim hadiseye...
İyi günler diliyorum...

Not : @samilcan, örnek verirken isminizi kullandığım için kusuruma bakmazsınız umarım...

Le'Cola United

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Adamın duruşu bir acayip. "Alemin kralıyım uleyyyn ben" gibisinden duruyor.

M.Şamil CAN

Müdavim
Reaksiyon puanı
105
Merhaba :) Öncelikle konuyu ekleyen arkadaşımıza teşekkür ederim...

Arkadaşlar ben konuyu açtığım zaman klip çekimleri tamamlanmış ancak klip henüz yayınlanmamıştı, iki seriden oluşan bir klipte tabii ki görmediğiniz bir çok sahne çekildi, hangisi konulur hangisi konulmaz bilmediğimiz bir dönemde konuyu açtım.
Ama şunu da eklemek isterim, her iki klip yayınlandıktan sonra hiç birinde tek bir saniye dahi gözükmesem bile konuyu yine de açardım, bu biraz bağlı olunan site veya konunun okumaya sunulduğu kişilerle ilgili bir durum, örneklemek gerekirse atıyorum samilcan bugün hastalansa başka bir siteye "ben grip oldum" diye konu açmayacaktır, açarsa oradaki üyelerce saçma karşılanacaktır, ancak bu siteye açtığı vakit buradaki birçok üye içtenlikle geçmiş olsun diyecektir, bu tanışmışlıkla ve aynı yerde olmakla ilgilidir, yani buralara kadar yansısın diye değil de bağlı olduğum sitedeki arkadaşlarımla paylaşabileyim diye açtığım bir konudur, bu açıdan bakıldığında yakın arkadaşlarıma İstanbul dönüşü resimleri gösterip başıma gelenleri anlatmakla aynı şeydir esasında... Kaldı ki başka bir internet sayfasına eklemişliğim de yoktur... İlgili yerin isminde "sokak" kelimesi de geçiyor bu arada, "konuyu sokağa açmak" tabiri bunun bir sonucudur, sizin atıyorum "shifte konu açtım" demeniz gibi birşeydir...

Neyse işte, öyle nette gezinirken buraya denkgeldim, kendimce açıklama getireyim istedim hadiseye...
İyi günler diliyorum...

Not : @samilcan, örnek verirken isminizi kullandığım için kusuruma bakmazsınız umarım...

Rica Ederim ne demek :) Açıklama için ben teşekkür ederim.

GaMeRR119

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Allah Kahretsin Ya Mükemmel Olmalı :D Sagopa Kajmer'le Ekmeği Paylaşmak :D Ben O Ekmeği Saklardım Hatıra Niyetine :D :D Yunus Abi :D Arabadan Korkuyormuş Heee Aynı Ben ;);) :D:D