Sağ göğüsüm gelişti, fakat sol göğüsüm gelişmedi?

Bu konuyu okuyanlar

themir1905

Asistan
Reaksiyon puanı
41
Bu hafta 2.hafta antremanım oluyor. Sağ göğüsüm biraz gelişmiş, kendini belli ediyor. Fakat sol göğüsüm de bir gelişme olmamış? Yani eşit değiller. Sorun nedir?

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
antreman programınızı gözden geçirin bi

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
heralde sağ kolunuzu kullanıyorsunuz, antreman yaparken dengeli olmaya özen gösterin yanlış gelişmeye devam ederseniz şekilsiz bir vücudunuz olur :(

themir1905

Asistan
Reaksiyon puanı
41
heralde sağ kolunuzu kullanıyorsunuz, antreman yaparken dengeli olmaya özen gösterin yanlış gelişmeye devam ederseniz şekilsiz bir vücudunuz olur :(
Peki bir dumbell hareketinde seti tamamladıktan sonra sol koluma ekstra set ile çalışsam dengeleyebilir miyim?

Waddler

Müdavim
Reaksiyon puanı
612
sorun ekstra set çalışmakla çözülmez iyice dengesizleşir yapmanız gereken hareketleri birebir doğru yapmak ki iki kas tarafı için düzgün gelişme olsun.

themir1905

Asistan
Reaksiyon puanı
41
sorun ekstra set çalışmakla çözülmez iyice dengesizleşir yapmanız gereken hareketleri birebir doğru yapmak ki iki kas tarafı için düzgün gelişme olsun.
O zaman sağ kolumu biraz salıcam sol tarafa devredicem umarım düzelir.

spor_delisi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kaslarımız vücudumuzun çoğu yeri gibi tam simetrik değildir. bazen yanlış antrenmanla da bu asimetriyi körükleriz size tek tarafı çalıştıran antrenmanlar öneriyorum yani şöyle;
1570113939652.png

yazının linkini de vereyim de ayıp olmasın, Unilateral Antrenman Programı: Dengeli ve Simetrik Kaslar
ben bu konuları çok araştırıyorum, beden eğitimi öğretmenliği okuyorum. kafanızı karıştıran bir nokta olursa rahatça sorabilirsiniz.
iyi akşamlar herkese.