Saçlar Dökülüyor Ne Yapayım ?

Bu konuyu okuyanlar

emptyheart

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
Bir eczacı olarak kesin çözüm olarak bir ilacı tavsiye edebilirim ancak ilaçta reklam yasaktır. Ama şöyle bir ipucu vereyim, sprey formunda ve minoksidil etken maddesini içeriyor. Tedavi oranı çok çok yüksek. Bu dediğim ilaçtır, kozmetik değil. Eczanelerden sorabilirsiniz. Benim tavsiyem 4 kutu bu spreyden kullandıktan sonra 1 kür de bioxcin kullanmanız, sonra bioxcin şampuanla devam etmenizdir. Yanız ilaç ve bioxcin kürü dahil total 300 tlyi gözden çıkaracaksınız. 4 kutu sprey 4 ay ve 1 kür bioxcin de 48 gün yani 6 aylık tedavi.
peki bu bahsettiğiniz ilaç ırsi nedenlerden dolayı dökülmelerdede etkilimidir 4 ay sonra bırakınca bu tedaviyi yeniden dökülmeye devam edermi

LogSgLe

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Baktım olmuyo kazıtırım da :) nasıl olsa sonunda öyle olcak :)
Ben bir ara tv de izlemiştim bayan doktor aynı burada yazan arkadaş gibi demişti ismini veremeyiz ama şuan piyasa da bir sprey bir de hap var saç çıkmasına yarayan sadece demişti.O spreyi öğrenelim bari reklamsız :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

theadramelech

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aileden gelen dökülme sorunlarında ilacı kullanmayı bırakınca saç dökülmesi tekrar başlayabilir. O yüzden bioxcin kürü kullanıp şampuanla devam edilmesi gerektiğini söyledim. Yalnız ilacı kullananlarda plaseboya oranla %370 daha fazla saç çıkardığı test edilmiş. Tekrar ediyorumi bu ilaçtır, kozmetik ürünlerle karıştırmayınız...

theadramelech

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
evet bende aynı sorunlar karşılaştım yaş 18 olduğu gün eğer öğrenci belgesi götürmezsen sigortaya sigarta faydalarının hiçbirinden faydalanamıyosun. onun için hemen git bi yerden öğrenci belgesi al götür sonra öyle hastaneye git

Sanırım liseden mezun olunca lise belgesini kabul etmiyorlar. Üniversiteye veya yüksek okula devam etmen gerekli, oradan alınan öğrenci belgesiyle sgkya başvuruyorsunuz. Bunu da belirteyim...

emptyheart

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
Aileden gelen dökülme sorunlarında ilacı kullanmayı bırakınca saç dökülmesi tekrar başlayabilir. O yüzden bioxcin kürü kullanıp şampuanla devam edilmesi gerektiğini söyledim. Yalnız ilacı kullananlarda plaseboya oranla %370 daha fazla saç çıkardığı test edilmiş. Tekrar ediyorumi bu ilaçtır, kozmetik ürünlerle karıştırmayınız...
forumda yazamıyosan adını bari pm at bizde bilelim arkadşım bizde ayn dertten muzdaribiz

theadramelech

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar etken maddenin ismini yazdım. Minoksidil yazıp aratırsanız sonuçlar çıkacaktır. Tüm endikasyonlarını, kontrendikasyonlarını ve yan etkilerini eczanelerden öğrenebilirsiniz. Herkese tek tek pm atmak çok zor olur tahmin edesiniz ki...

emptyheart

Müdavim
Reaksiyon puanı
25
Arkadaşlar etken maddenin ismini yazdım. Minoksidil yazıp aratırsanız sonuçlar çıkacaktır. Tüm endikasyonlarını, kontrendikasyonlarını ve yan etkilerini eczanelerden öğrenebilirsiniz. Herkese tek tek pm atmak çok zor olur tahmin edesiniz ki...
tamam sadece bana at ben diğerlerine atarım sonra diğerleri diğerlerine atar:devil2:küçük bi arastırmada recetesiz satıldığını ve bazı yan etkileri olduuğunu okudum temkinli olmak lazım saç olsun derken başka şeylerden olmamak gerek

RoMaNTiiZMa

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Günde 3 kere yemekten sonra 1tane priorin iç 2 ay devam et sonra tekrar yaz buraya :D

kapadokyalı

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bir eczacı olarak kesin çözüm olarak bir ilacı tavsiye edebilirim ancak ilaçta reklam yasaktır. Ama şöyle bir ipucu vereyim, sprey formunda ve minoksidil etken maddesini içeriyor. Tedavi oranı çok çok yüksek. Bu dediğim ilaçtır, kozmetik değil. Eczanelerden sorabilirsiniz. Benim tavsiyem 4 kutu bu spreyden kullandıktan sonra 1 kür de bioxcin kullanmanız, sonra bioxcin şampuanla devam etmenizdir. Yanız ilaç ve bioxcin kürü dahil total 300 tlyi gözden çıkaracaksınız. 4 kutu sprey 4 ay ve 1 kür bioxcin de 48 gün yani 6 aylık tedavi.

O dediğin ilacı biliyorum bundan 4-5 sene felan önce Türkiye'de yoktu Almanyadan akrabalara getirtmiştim baya bi para vermişlerdi hatta isminin baş harfide "R" idi tam 6 ay kullandım ama bi işe yaramamıştı :)
ve iddia ediyorumki dökülmeyi tam olarak engelleyen bi ilaç yok!. hem boşverin kelliktede ayrı bi karizma var roberto carlos misali :D
not: bir zamanlar kafama çok takmama karşın geçen senelere rağmen hala kel kalamadım :)))

metallica91

Asistan
Reaksiyon puanı
1

elime minoxidil adlı bir sprey geçti.. son 2 gündür kullanıyorum, benim saçların ön tarafları açılmaya başladı ondan kullanıyorum.. acaba dediğiniz ilaç bumu ?

tigger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
haline şükretmelisin bence, dökülmesinden daha kötüsü de olabilirdi--örneğin: ya saçlarımız da dişlerimiz gibi ağrımaya başlasaydı da, çektirmek zorunda kalsaydık...:)

formember

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
saçlarının dökülmesini önlemek için ucuz bir alternatif yöntem var. piyasada heryerde bulabileceğin zeytinyağı içerikli sabunlardan kullan bir süre. benim tavsiyem %100 el yapımı olan dalan zeytinyağlı sabun. birde defne yaprağından yapılan bir sabun var. tam olarak nerede yapıldığını bilmiyorum ama buda el yapımı. şampuan yerine bir süre dediğim sabunu dene. bu şekilde masraf yapmamış olursun.

kryyltkn

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Birincisi o resimlerdeki saçsa eğer sen saç dökülmesi görmemişsin baya gür saçların. Ama eğer ciddi anlamda dökülüyorsa bir çaresi yok denenmiş bütün ilaçlar ve şampuanlar yalan sadece biraz geciktirirsin o kadar.

Bir de merak ettiğim birşey var 2. resimde sahte takdir mi hazırlıyorsun :D

paşalı

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bildigim kadariyla 2 temel sebep var.
1) irsi
2) stres ve calisma sartlari vs
tamamen durduran bir ilac duymadim ama,saf zeytinyagi ve badem yagi iyi geliyor.saf zeytinyagini avcumuza dokup sac diplerine 2-3 dak,masaj yapalim,~ yarim saat oyle kalsin daha sonra yine saf zeytinyagindan yapilmis sabunlar kullanarak saclarimizi yikayalim.Ben yapiyorum ve dokulme yok cok sukur,yasit arkadaslarimin cogunun saclari dokulmus durumda.Tavsiye ederim birde sampuanlardan uzak durun derim....

origami__1988

Müdavim
Reaksiyon puanı
17
hocam öncelikle saç kazıtdığında saç dökülmesi kesilir gibi bir şey kesinlikle yok sakın inanma
ikincisi kozmetik şampunalrı kesinlikle kullanma eczaneden saç yapına uygun doktorun tavsiyesi ile bir şampuan al
üçüncüsü günde 100 saç telin dökülüyora bu gayet normal eğer önceki aylara göre dökülme oranı artmışsa bunun sebebi mevsim geçişileridir.

kafana takma fazla kafana takdığın için de döküüyor olabilir..

metallica91

Asistan
Reaksiyon puanı
1
saçlarının dökülmesini önlemek için ucuz bir alternatif yöntem var. piyasada heryerde bulabileceğin zeytinyağı içerikli sabunlardan kullan bir süre. benim tavsiyem %100 el yapımı olan dalan zeytinyağlı sabun. birde defne yaprağından yapılan bir sabun var. tam olarak nerede yapıldığını bilmiyorum ama buda el yapımı. şampuan yerine bir süre dediğim sabunu dene. bu şekilde masraf yapmamış olursun.

defne sabunu gerçektende çok iyi bir aternatif ama kullanamıyorum bende kepek yapıyor.. en iyi defne sabunu antakyada üretilmekte..

Antakya Defne Sabunu - Hakkımızda

Guest Part

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
Bunun ıcın once dermatolaga gıtmelısın bırkac testen sonra uygun olan ılacı verecektır...oyle kulaktan dolma ılacları kullanma bence ters tepebılır

yumluanarsist

Müdavim
Reaksiyon puanı
280
Yukarıdaki yorumlarda yazılı mı bilmiyorum ama.

Benim de kaşlarım dökülüyor. Kuaföre gittiğimde oradaki uzman bana badem yağı sürmemi önermişti. Dökülen tüylerin yeniden çıkmasını sağlıyormuş.

Ayrıca resimlerde saçların gayet gür. Bence şimdiden sorun etme sen. :)

İLHAN-1

Asistan
Reaksiyon puanı
0
aynı sorun bende de var yaslanıyor muyuz neyız? :D
ancak ben bıoxın kullanmaya baslıcam yakında..

Neotiger

Profesör
Reaksiyon puanı
41
Bende Orta Bölümden Şüpheciyim. Saçları Kestirip Bi Bakmam Lazım Durumuma