Saç Spreyi/Köpüğü Anlayanlar İçeri Lütfen

Bu konuyu okuyanlar

buroodriver

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Arkadaşlar selamlar . Ben şimdi saçımı uzatıcam ( tabi bu uğurda intihar etmezsem ) Saçımın özellikle ense kısmı kabarıyor ve ucu kıvır kıvır oluyor.Ve saçımın 1-2 bölgesine şekil veremiyorum dalgalı bir saçım var.Asabımı bozuyor :hammer:

Şimdi bu kısımları dışarı çıkarken düzeltmek istiyorum.Aşırı kullanmayacağım.Dışarı çıkarken saçımın 1-2 bölgesine hafiften kullanıcam . Zaten bir uzadıktan sonra gerek kalmaz heralde kulanmaya şekil verilir rahatça.

Şimdi köpük mü daha iyi sprey mi ? Sprey daha pratik gibi geldi bana sanki ama internette çok zararlı falan diyorlar.Ben aşırı kullanmicam.

Ya bu kıvrılmalara çare bulucam yada sıfıra vurdurucam kafayı bilgilerinizi paylaşın benimle :cool: Teşekkürler.

Önerebileceğiniz başka ürün var mı bahsettiğim ürünlerden hangi marka önerirsiniz.

shadow2

Profesör
Reaksiyon puanı
23
tavsiyem hiçbirini kullanmaman firmalalar ne kadar zararsız desede bu kimyasallar pek masum değildir.
spraylarde bildiğim kadarıyla çeşitli jelleştirici ajanlar-akrikil polimer,alkol, çeşitli glikol tarzı kimyasallar içeriyor. Aerosollü ise gazlarda var köpükte ise çeşitli yüzey aktifler,polisorbatlar yine glikoller var.
spray tarzı ürünleri kullanacaksanız eğer bazı kimyasallarla vücudunuz yeni tanışacak demek. köpükte kullanılan malzemelerin bir çoğu ise şampuan,vücut kremlerinde mevcut.
Hiç birini tavsiye etmesemde köpükte maruz kalacağınız yan etkiler sizin en azından daha önce şampuanlar ve vücüt kremlerindekine benzer olacaktır diye düşünüyorum. o nedenle köpüğü kullanın derim. sağlıklı olduğu için değil kimyasalalar muhtemelen daha önce kullandığınız kimyasallar olma ihtimali yüksek olduğu için.
Ayrıca etiketinde paraben gördüğünüz herşeyden uzak durun derim.

Besonnen

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Yalnıs anlamayın ama sonra saclarınız dökülmesin madem zararlı diyorlar vardır birşeyler sprey daha mantıklı geldi bana ben kullanmıyorum ama olsun bir önerme dediiz bende fikrimi paylaştım :)

furko64

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ben evde fon cekiyorum sonra sprey sikiyorum rahat tum gunumu geciriyor bnm saten saclarm kivircik sprey skmazsam hali bi acaip oluyor :)

marancı

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Sıfıra vurdurmak enfes bir keyif :) bir dene bence

buroodriver

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Ben evde fon cekiyorum sonra sprey sikiyorum rahat tum gunumu geciriyor bnm saten saclarm kivircik sprey skmazsam hali bi acaip oluyor :)

Dökülme kepek kırılma gibi sorunlarla karşılaşıyor musun peki ? İllaki az da olsa vardır. Zaten ben biraz uzayana kadar kullanmayı düşünüyorum tamamen sinir kontrolü amaçlı :D

furko64

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Şuan a kadar hiç bi sorun çıkmadı zaten 2 fıs tüm gün idare ediyor Allaha şükür dökülme kepek gibi sorunlarım yok sadece fönü çekerken dikkatli olmali saçını falan yakarsin :)

buroodriver

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Şuan a kadar hiç bi sorun çıkmadı zaten 2 fıs tüm gün idare ediyor Allaha şükür dökülme kepek gibi sorunlarım yok sadece fönü çekerken dikkatli olmali saçını falan yakarsin :)

Fön çekmesem elimle düzeltsem olmuyor mu ?

furko64

Asistan
Reaksiyon puanı
0
olur neden olmasın ki şekli ver spreyi sık gitsin :)