Saç ekimleri başarılı mı sizce?

Bu konuyu okuyanlar

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Arkadaşlarım 19 yaşındayım şimdiden saclarım sağ ve solları seyreldi açıldı şimdilik bana karizma güzel geliyor o yüzden pek ektirmeyi düşünmüyorum şuan ancak 2-3 yıl için de daha ilerleyeceğinden eminim dayım ve kuzenlerimden biliyorum 5-10 bin tl gibi bi bütçe ayırdım bu ekim işine şehrim de özel bi hastane de iyi bir doktor var, bu erken yaşlarda ektirip mutlu olan var mı saç dökülmesinin en kesin çözümü sizce ekim mi?

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
36631655_499013647187192_1560573072761683968_n.jpg

Önce
hqdefault.jpg

Sonra

YouTube'da hugola isimli YouTuber kendisi baya iş çıkarmış kim ektiyse saçı burdan anlayabilirsiniz ne kadar fark ediyor

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Anaa bu adam ektirdi mi takip ediyordum bi ara

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Fotoğrafa bakılısa çok iyi görünüyor ama kaç tl ye yaptırdı kim bilir neyse sağolasın biraz rahatsız ediyim şu arkadaşı da söyler belki kaç tl ye yaptırdığını

---- Mesajlar birleştirildi ----

yalnız videolara da baktım da protez saç olma ihtimali de var bi açıklama yapmamış arkadaş

Son düzenleme:

Özgür Ç..

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,466
Zannetmiyorum cevap vereceğini sonuçta youtuber

Gökçe Asena

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,127
Öncelikle bir doktora görünmeniz daha iyi olur. Saç dökülmelerinin çeşitli sebepleri ve buna göre tedavi yöntemleri var. Eğer başka bir seçenek kalmadıysa elbette saç ekimini düşünebilirsiniz.

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Göründüm arkadaşlar hatta devlette ki belki başından savmıştır diye 200tl verip özel uzman dermotologlara görüntüm tamamen genetik bi dökülme stres den biraz daha erken başlamış sadece, tek çaresi minoxil adın da bi ilaç kullandım evet saç dökülmesini kesip saç çıkardı ama çıkan saçlar ve varolan saçlarımı ot gibi yaptı cok cansızlaştırdı ve saç derim soyulmaya başladı. En iyisi ekim benim düşüncem şuanlık

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Bak arkadaşım daha çok gençsin şimdi veya üç yıl sonra ektirme yaparsan ilerde yapılmayan yerler dökülecek ve saç ekilen yerler kelebek etkisi yapacak yinede sen bilirsin.

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Bak arkadaşım daha çok gençsin şimdi veya üç yıl sonra ektirme yaparsan ilerde yapılmayan yerler dökülecek ve saç ekilen yerler kelebek etkisi yapacak yinede sen bilirsin.
Doktor ileri de dökülebilecek yerlere göz önüne alarak ekim yapıcak gencim diye ekim yapmayıp 40 yaşından sonra ekim yapıp 40 yaşından sonra saçlı gezmenin bi mantığı yok

honline

Müdavim
Reaksiyon puanı
296
Doktor ileri de dökülebilecek yerlere göz önüne alarak ekim yapıcak gencim diye ekim yapmayıp 40 yaşından sonra ekim yapıp 40 yaşından sonra saçlı gezmenin bi mantığı yok
Benimki bir fikirdi bir kaç pişman olan kişi duydum çevremde.

Obenfuhrer

Asistan
Reaksiyon puanı
286
Bu yaşta yapılacak hiç bir saç ekimi başarılı olmaz.
Çünkü saçın dökülüyorsa tam anlamıyla sökülmesinin bitmesi lazım. Diğer türlü saçının ne oranla hangi bölgeler de döküleceğini tam bilemezsin bunun içinde ekimden sonra ortaya çok saçma görüntüler çıkacaktır. Zaten gideceğin doktor da bunu sana açıklar.

mapavrili

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,444
Çünkü saçın dökülüyorsa tam anlamıyla sökülmesinin bitmesi lazım. Diğer türlü saçının ne oranla hangi bölgeler de döküleceğini tam bilemezsin bunun içinde ekimden sonra ortaya çok saçma görüntüler çıkacaktır. Zaten gideceğin doktor da bunu sana açıklar.
Çok doğru, kesinlikle dökülmenin çok büyük ölçüde bitmiş olması lazım...Ben 1.5 yıl önce ektirdim kesinlikle çok memnunun , benim tepe tamamen açıktı ..Aslında bir seans daha ektirmem lazım ama maddi durum el vermiyor şuan. merak edenler için söyleyeyim 1.5 yıl önce 3500 TL ye ektirmiştim.

Hastasiyizdede35

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhaba arkadaşlar, ben 28 yaşındayım ve 4 5 yıl öncesinde saçlarım dökülmeye başlamıştı birçok marka şampuan ve serum kullandım ama yinede dökülmeler de azalma az olduğu ve tabi ki de maliyetli olduğu için bu tarz şampuanlar kullanmaya bir süre ara verdim. 2 yıl önce bir arkadaşım hunca care'nin defne ve sarımsaklı şampuanını tavsiye etmişti ve 10. 15. günden itibaren inanılmaz derecede saçlarımı yıkadıktan sonraki dökülmeler azaldı; bu tabi herkesin saç derisine ve vücuduna göre farklılık illaki gösterir belki ama bence denemenizde fayda var. Ama şunu söylemeliyim ki eğer fön kullanıyorsanız saçınızı efsanevi bir şekilde yıpratıyorsunuz.. Bu arada şampuanın fiyatı gerçekten uygun 700 ml 12 lira falandı en son bi markette 9.90 görünce 6 7 tane almıştım :) ve hala kullanıyorum.. Şunu da söyleyeyim marketlerde satılan pantene clear elidor vs.. bu tarz şampuanlar içerisinde çok fazla kostik barındırdığı için şaçlarınızı gerçekten çok fazla dökülmesine sebep oluyor.. NOT: Şampuan hiç koku yapmıyor..

Claynt

Doçent
Reaksiyon puanı
96
Saı bi makineyle inceliyorlar dökülecek yerlerin çıkış noktaları ince oluyor, bu yaşta olmaz ama 2 sene sonra yapabiliriz dedi doktor

memduh78

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
geçen hafta saç ektirdim bu siteye konu açtım saç ekimi ,saç ekimleri başarılımı oluyor başarısızmı kendiniz burdan bakıp karar verebilirsiniz.