Saç dökülmesine karşı ne tavsiye edersiniz?

Bu konuyu okuyanlar

imperial

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar saçım çok yoğun bir şekilde dökülmeye başladı. Benim gibi sorun yaşayıp çözüm bulan erkek forum üyelerinden tavsiye bekliyorum.

Hafiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Kelin ilacı olsa... :) Çeşitli ilaç ve şampuanlar var fakat saç ekimi de dahil kalıcı bir yöntem henüz yok. Sana önerebileceklerim: Stres, sigara ve alkolden uzak dur. Sağlıklı beslenmeye gayret et ve bol bol meyve ye. Şampuan olarak kesinlikle bebek şampuanı kullan.

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
arkadasim sac ekim merkezlerine git. mezoterapi prp terapi ve ozon terapi. bunlar hakinda bilgi al eger yaptirirsan sac dokulmen duracaktir
ve ekim yaptiracam yarin ekimden sonra bu terapiler uygulanacakk sac dokulmesine birebir iyiir

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,855
Ceviz ye bol bol vitamin eksikliği olabilir. Bide en önemli tavsiye doğal kefir iç hiçbirşeyin kalmaz

Hafiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
Ceviz ye bol bol vitamin eksikliği olabilir. Bide en önemli tavsiye doğal kefir iç hiçbirşeyin kalmaz

Haklısın, kefir her derde deva ama çabuk bozuluyor meret :) Onun dışında, eğer ömür boyu ilaç kullanmayı göze alıyorsanız proscar (tablet 5'e bölünerek kullanılır) + eğer varsa ön bölümdeki dökülmelere takviye olarak promox sprey ya da yine proscar + minoksidil kullanılabilir.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,855
Haklısın, kefir her derde deva ama çabuk bozuluyor meret :) Onun dışında, eğer ömür boyu ilaç kullanmayı göze alıyorsanız proscar (tablet 5'e bölünerek kullanılır) + eğer varsa ön bölümdeki dökülmelere takviye olarak promox sprey ya da yine proscar + minoksidil kullanılabilir.
Hergün içiyorum hem dinç oluyorsun hemde sivilce artık çıkmıyor yüzüm parladı Nur indi :D

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
proscar tehlikeli erkeklikten olursun dikkat edin kullanmayin onu :)

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,855
Katır sütü işte herşeye faydalı geliyor :D
:D harbiden ama eskiye oranla baya fark var sınıftaki kızlarla falan kesişiyoruz baya kız bakıyor yani hangisini seçiyim karar veremedim yani herşeyde faydalıdır kefir :D

goodolddays

Müdavim
Reaksiyon puanı
202
Saçını düzenli olarak tara. Saç dökülmesinin temeli köklerinin yeterince beslenememesidir. Eğer tarak derinize değerse o bölgeye kan gider ve saç kökleriniz beslenmiş olur. Bunu yapmak için saçlarınızın dökülmesine gerek yok, önleyici tedavi olarak da düşünülebilir.

Bu arada ne yaparsanız yapın 2 aydan önce sonuç almanız biraz zor, çünkü şu anda dökülen saçlarınız yaklaşık iki ay önce beslenmeyi kesmiş olanlar.

-Hewal-

Müdavim
Reaksiyon puanı
11
Ceviz yaprağı suyunu kullan ama uzun süre kullanman gerekiyor saçtaki kepek sorununada iyi geliyor.

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
benim kullandığım medikal şampuanlar var,kepeği sildi benden,şimdi saç çıkaran da alcam özel şampuanlar bunlar ve kremler

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4

Arkadasim sac dokulmesinin kesin cozumu minoxidil etken maddesini iceren spreyler,benim sacimda dokulmustu, 2010 senesinde minoxidil kullanmaya basladim, sabah aksam %de 5 lik minoxidil spreyi 2ml yi gecmicek sekilde dokulen sac bolgesine puskurtup o bolgeye friksiyon yapacaksin,yani parmak uclari ile masaj yapip sprey sivisini sac koklerine yedireceksin,benim dokulen sac bolgem tamamen saca kavustu, fransa,ingiltere,almanya eczanelerinde satilan tek guvenilir sac ilaci minoxidildir, bir sampuan degildir,ulkemizde cesitli sac cikartma sampuanlarindan dolayi herkesin kafasi karisiyor,minoxidil Turkiye de satiliyor ama cok pahali,yurtdisinda 3 tane sise 14 euro,yuzde 5 ligi ise 3 tane 30 euro,bu urunun ismi degil,etken madde minoxidildir, cok hafif bas.donmesi yapar,2ml yi gecmicek sekilde surulmelidir,urun icinde ml siringasi mevcuttur,

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
minixidil biraktiginda daha fazla sac dokulmesi yapar minox. care degildir sac dokulmesini engeller ama seni minoxa mahkum birakir

saglikbakanligi onayli shen min hapını tavsiye edebilirim saci icerden beslemek daha mantiklidir

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
minixidil biraktiginda daha fazla sac dokulmesi yapar minox. care degildir sac dokulmesini engeller ama seni minoxa mahkum birakir

saglikbakanligi onayli shen min hapını tavsiye edebilirim saci icerden beslemek daha mantiklidir

Minoxidil esasen damar genislemesinde kullanilan bir ilactir, bu yontem sayesinde sac koklerini besleyen kanallar genisler ve sac dokulmesini engeller, sac uzamasi icin minimum 4 ay kullanilmasi gerekir, 4 ay boyunca sabah ve aksam olmak uzere 5 puskurtme yani 1ml lik sivi sacin dokulen bolgelerine surulur, bu etken madde surekli gelistiriliyor, su anda ingilterede 3. Jenerasyon minoxidil var ve bu bir ilactir, tedavi eder, yani birakinca saclar dokulmez, yan etkileri ulkeden ulkeye degisiyor malesef, eger yan etkisi ciddi boyutlarda olsaydi buradaki eczanelerde satilmasi imkansiz olurdu, surekli kontrol ediliyor eczaneler, mesela oyle ilaclar var ki Turkiye de halen yan etkisi olan etken madde icerikli ilaclar kullanilabiliyor, ornegin dopamin ilaci, bir sene once yan etkisi olmayan etken maddeli dopamin uretilmis Almanya da, bakiyorum Turkiye de yok, ilac denetimi dogru durust yapilmiyor ki, tedavi edici denen panax gibi yalan yanlis urunler halen piyasada internet shoplar araciligiyla satiliyor, burada minoxidil gibi ilaclar yetkin ilac ureten laboratuarlar tarafindan uretiliyor. Ayrintili incelemekte yarar var, teknoloji durmuyor, sac ekiminden sonra en iyi tedavi sekli minoxidildir.

1- minoxidil( damar genisletici ozelligiyle saclarin tekrar cikmasini ve cogalmasini sagliyor)

2- oenobiol anti-chute (yeni cikan saclarin koklerini besliyor ve guclendiriyor,sac dokulmesini onluyor.)

goodtornado

Müdavim
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar saçım çok yoğun bir şekilde dökülmeye başladı. Benim gibi sorun yaşayıp çözüm bulan erkek forum üyelerinden tavsiye bekliyorum.

ABD nin gıda ve ilaç otoritesi FDA kurulusu tarafindan etkinligi onaylanan iki ilac var,
- Minoxidil - sprey seklinde sac koklerine uygulanir, yan etkisi hemen hemen yoktur.
- Finasterid - agiz yoluyla alinir, bu nedenle cok cesitli yan etkileri vardir.

Tabi ki en iyisi minoxidildir, finasteridin yan etkileri cokcadir ve doktorlarin, dermatologlarin, dermatoloji doktorlarinin onerdigi ilk tedavi metodu minoxidil etken maddesidir.

-Minoxidil kimlerde ise yarar?
Minoxidil , irsi sac dokulmelerinde oenobiol gibi anti cute urunleriyle kalici sonuclar ortaya koyar, kisiden kisiye degisir bu sonuclar, olmus sac koklerine yarar saglamaz, ancak olmemis ama her hangi bir hastaliktan, vitamin eksikliginden, veya irsi nedenlerle yasanan sac dokulmelerine zamaninda mudahale edilirse bu dokulmeleri tedavi edici niteliktedir yani kalici tedavi eder, saclar buyudukten sonra da ara sira bu urunu kullanmaniz iyi olur,tedaviyi biraktiktan sonra saclar dokulmez, tedavi sirasinda saclar dokulecektir, ben 2010 yilindan beri kullaniyorum,aktif olarak 2012 senesinin ocak ayindan beri kullaniyorum bu urunu, tedavi sirasinda sorunlu ve zayif saclar dokulecek, korkulacak bir sey yok, sac kokleri yenilendigi icin zayif ve sorunlu saclar dokulup, yerlerine yeni saclar cikiyor demektir.

Arkadasim ilk yapman gereken endokrinoloji doktoruna gitmek olacaktir, vikipediadan aldigim aciklamaya gore İç salgı bezlerinin fonksiyonlarını, normal dışı çalışma sonucu oluşan hastalıklarını ve bunların tedavilerini inceleyen tıp dalıdır. Ben gittim, kan ornegi aldilar ve sorunun kaynaginin vitamin eksikligi oldugu sonucu ortaya cikti, gerekli vitamin takviyesini oenobiol urunu ile giderdikten sonra minoxidil ile saclarin dokulmesini ve tekrar cikmasini sagladik. Sorun irsi bile olsa, bu irsiyetten kaynaklanan sorunun da mutlaka bir cozumu vardir, Doktordan doktora da fark eder, bilmiyorum demeyip irsi olabilir,strestendir diyen doktorlari mi gormedim, goruntuleme cihazlarini etkin olarak kullanmayan doktorlari mi gormedim, Neyse, hepinize saglik, sihhat ve huzurlu bir yasam diliyorum yuce Allah tan .

donusyok

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar benimde saçlarım baya bir seyrekti dipler gözüküyordu ben minoxidil proscar + biotin solgarın 3 ünü bir arada kullanıyorum 1 sene oldu kullanmaya başlayalı şuanda saçlarımın seyrekliği gitti çok şükür mezoterapinin içinde de minoxidil maddesi var herkeze tavsiye ederim ben iran minoxidilini kullandım minoxidilturkiye.com diye bir siteden aldım bunun tek çözümü bu ama bu ilacı bırakmamanız gerekiyor ben ilk altı ay sabah akşam sürdüm ikinci altı ay günde bir defa şimdi 1 seneyi tamamladım haftada 3 kez falan sürüyorum gene saçım dökülmesinde ben hiç bırakmam saç sorunu Allah kimseye vermesin gerçekten insanın kendine güvenini alıp götürüyor

muratal

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bioxcindi galiba ondan kullan hocam belki bir faydası olur.

dadaist

Müdavim
Reaksiyon puanı
8
Ne kullanırsan kullan hepsi aldatmaca. Hepsinin de içinde farklı kimyasallar var. Yapabileceğin tek şey saç ektirmek.

muratal

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Zeytinyağlı sabunlarla yıkanın bir de.

Hafiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
arkadaşlar benimde saçlarım baya bir seyrekti dipler gözüküyordu ben minoxidil proscar + biotin solgarın 3 ünü bir arada kullanıyorum 1 sene oldu kullanmaya başlayalı şuanda saçlarımın seyrekliği gitti çok şükür mezoterapinin içinde de minoxidil maddesi var herkeze tavsiye ederim ben iran minoxidilini kullandım minoxidilturkiye.com diye bir siteden aldım bunun tek çözümü bu ama bu ilacı bırakmamanız gerekiyor ben ilk altı ay sabah akşam sürdüm ikinci altı ay günde bir defa şimdi 1 seneyi tamamladım haftada 3 kez falan sürüyorum gene saçım dökülmesinde ben hiç bırakmam saç sorunu Allah kimseye vermesin gerçekten insanın kendine güvenini alıp götürüyor

Yazdığın sitenin sattığı ürünler hakkında sahte diye başka forumlarda şikayetler var. Bu tip sağlık ürünlerini doğrudan eczanelerden almanızı öneririm.

kalipso

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bioxcin kullan.. hiç etkisi olmasa bile tamamen bitkisel

GaMeRR119

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
bence hiçbirşey kullanma olgunluk örtülmemesi gerekn bir fiziksel değişmedir ;)

YellowRed

Müdavim
Reaksiyon puanı
27
hangi ilacı kullanırsanız kullanın, ömür boyu kullanmayı göze almalısınız. bıraktığınız zaman saç dökülmeniz tekrar başlar. tabi kullanım sıklığı değişir. ilk başlarda hergün kullanırken, sonuç aldıktan sonra haftada 2-3 kere kullanırsınız. ama nihayetinde devamlılık gerekir. şampuanı da iyi seçmelisiniz ve hiç bırakmamalısınız.

şu an türkiyede bulunabilecek en hesaplı çözüm %5 minoxidil maddeli spreyler sanırım. internette 2 şişesini 50 liraya bulabilirsiniz. hatta bioxicin firması da "bioxcinin" adıyla %5 minoxidil sprey çıkarmış. onun da fiyatı baya uygun.

ayrıca saç ektirseniz bile, bu tür dökülmeyi önleyici tedaviler uygulamak zorundasınız. aksi takdirde dökülme devam eder ve saçlarınız tekrar seyrekleşir.

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Bilimsel gerçek:

1- Kellik geni varsa, yani saç dökülmesi kalıtımsal ise, saç ektirme dışında hiçbir ilaç, hiçbir tedavi ve hiçbir yöntem işe yaramaz.
2- Kellik geni yoksa, strese kapılınmadığı müddetçe ve başkaca bir hastalık yoksa, saçlar zaten dökülmez; o yüzden stresten uzak durmak, saçı döken başka bir hastalık varsa onu tedavi etmek gerekir.

Acizane yorumum:

Piyasadaki ilaçların tamamı kimyasal maddelerle doldurulmuş, bir faydası varsa muhtemel iki zararı olan ürünlerdir. O yüzden mümkün mertebe doğal olmayan türlerin hepsinden uzak durmak gerekir. Doğal derken; tam doğal olanı kastediyorum; herhangi bir ambalajda "doğal" veya "bitkisel" yazıyor olması onu gerçekten doğal yapmaz. Hele ki birinci madde sizin için geçerliyse, bütün saç ilaçlarından uzak durmalısınız ve acizane düşüncem, bunlara ihtiyacınız olmadığıdır.

ashabulyemin

Müdavim
Reaksiyon puanı
20
Bilimsel gerçek:

1- Kellik geni varsa, yani saç dökülmesi kalıtımsal ise, saç ektirme dışında hiçbir ilaç, hiçbir tedavi ve hiçbir yöntem işe yaramaz.
2- Kellik geni yoksa, strese kapılınmadığı müddetçe ve başkaca bir hastalık yoksa, saçlar zaten dökülmez; o yüzden stresten uzak durmak, saçı döken başka bir hastalık varsa onu tedavi etmek gerekir.

Acizane yorumum:

Piyasadaki ilaçların tamamı kimyasal maddelerle doldurulmuş, bir faydası varsa muhtemel iki zararı olan ürünlerdir. O yüzden mümkün mertebe doğal olmayan türlerin hepsinden uzak durmak gerekir. Doğal derken; tam doğal olanı kastediyorum; herhangi bir ambalajda "doğal" veya "bitkisel" yazıyor olması onu gerçekten doğal yapmaz. Hele ki birinci madde sizin için geçerliyse, bütün saç ilaçlarından uzak durmalısınız ve acizane düşüncem, bunlara ihtiyacınız olmadığıdır.

bu yazıya ekleyecek bir kelime dahi bulamadım:thumbup1::thumbup1::thumbup1:

Reaksiyon puanı
0

Sarımsak ye bol bol.Çiğneme yalnız hap gibi yut.Yoksa bulunduğun ortam ahır gibi olur mazallah :D Sabah, öyle, akşam bir diş yeterli.Farkı sende göreceksin.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar benim sacların genetik olarak dökülmeye basladı 2 yıldır, dayılarım, babam amcalarım hepsi kel. cok arastırdım sampuanlar serumlar kullandım ama hepsinin yalan oldugunu anladım saclarım sakalardan acılmaya basladı karizma felan gidecek korkusu basladı proscar alıp 4 e bölüp kullanmaya basladım 4.cü ayımdayım suan inanın saclarımın yüzde 75 dökülmesi durdu azalıyor günden güne saclarımın kökü kasınıyor hissediyorum psikolojimde düzeldi yan etkisini göremedim hatta eskisinden iyi suanda cinsel hayatı olan birisiyim sacı döken aslında stres sıkıntı yada dısardan yapılan müdahale degil dht dedigimiz hormon cogu erkekte kel bırakıyor proscarın iicindeki finasterid sayesinde o hormon saca zarar veremiyor buyüzden alın kullanın saclarınız dökülmesin derim para ve umut tacirleri heryerde cünkü 1mg kimyasal onlar kadar tehlikeli olamaz bütün avrupa 10 yıldır kullanıyor bizim ülkemiz gözünü artık nezman acarsa ozman akıllanır.......

S

SDN Okuru

SDN Okuru
eker saciniz irsi tokulurse yalniz sarimsaq komek ede biler basqa butun sac ucun dermanlar saci bir azda tez tokulmesine sebeb olacaq bun men ozumde tecurbe etdiyim ucun soyluyorun

ercan3457

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
saç dökülmesine karşı dermolüks saç bakım setini öneriyorum gercekten ii bi ürün bende dökmeyi kesti