sac dokulmesi

Bu konuyu okuyanlar

mustafayrk23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Abilerim ablalarim iyi gunler
14 yasindayim saclarim dokuluyor
- sacimi cekince geliyor
- saclarim dogustan seyrek bana kel gibi geliyor
- yasitlarim saclari gur benimki az gibi geliyor kafama cok takiyorum ondan olabilir mi
- masturbasyon sac doker mi
- baba kel dede sacli dayi sacli

AlicmAtalar

Asistan
Reaksiyon puanı
104
- sacimi cekince geliyor
- yasitlarim saclari gur benimki az gibi geliyor kafama cok takiyorum ondan olabilir mi
Kardeşim öncelikle bu hadise için yaşın çok küçük. Mevsim geçişlerinde bu tarz dengesizlikler olabiliyor. Sen çok fazla üstüne düşme bu konunun. İleri de düzelir muhtemelen.

metinali

Doçent
Reaksiyon puanı
49
Çok kafaya takılacak bir durum değil. Sonuçta saç ekiminde çağ atladık. Kel kalırsan eleştirirsin. Allah dermansız dert vermesin.

invisibled

Asistan
Reaksiyon puanı
39
aynen katılıyorum ; ama daha önemlisi gidip bir kaç test ile saç dökülmesinin bir sebebi varmı öğrenebilirsin,

Transistor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,085
- sacimi cekince geliyor
Eskiden Bioxin vardı şimdi ne var yeni bilmiyorum ama ben hep onu kullandım genetik olarak benim dökülmeye müsait ama şükür şuan dökülme yok. Bir de sondan ikinci dediğin olsaydı her yerde saç ektirme merkezleri açılırdı.

mustafayrk23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kardeşim öncelikle bu hadise için yaşın çok küçük. Mevsim geçişlerinde bu tarz dengesizlikler olabiliyor. Sen çok fazla üstüne düşme bu konunun. İleri de düzelir muhtemelen.
şuan mevsim geçişindemiyiz biliyorum kafaya takılcak bişi değil ama etrafıma bakınca bende daha güzel saçlar var :(

jomily

Doçent
Reaksiyon puanı
20
- sacimi cekince geliyor

saç dökülmesinin belli bir sınırı var.yani herkeste belli bir miktar dökülür yerıne yenisi çıkar
saçlarına jöle sürüyorsan döker
fazla asılmakta zarar.stres falan buna etken
benim saçlarım askerde sıcak havalarda kepimi ıslatarak kafama taktığımdan dolayı döküldü.tabi buna kaygı ve ırsiyetde ekleniyor

mustafayrk23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
saç dökülmesinin belli bir sınırı var.yani herkeste belli bir miktar dökülür yerıne yenisi çıkar
saçlarına jöle sürüyorsan döker
fazla asılmakta zarar.stres falan buna etken
benim saçlarım askerde sıcak havalarda kepimi ıslatarak kafama taktığımdan dolayı döküldü.tabi buna kaygı ve ırsiyetde ekleniyor
abi aslında ben çok abartıyorum psikolojim bozulmuş cidden mesela 10 tel gördüm diyelim ben bunu 30-40 diye görüyorum
kendime hakim olmaya çalışıyorum ama ilerleme var gibi
jöle sürmüyorum hiç sürmedim

sacramentun

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
9
- sacimi cekince geliyor

Genç kardeşim merhaba ;

31 yaşındayım ve askerliğimin bitişinden sonra yani 22 yaşımdan beridir saç dökülmesi,kırılma gibi sorunlar yaşayan bir insanım. Denemediğim ürün, kullanmadığım yöntem kalmadı. Gitmediğim doktor'da kalmadı.

Lakin ; bu iş hem genetik, hem de stress, sağlıksız beslenme, düzensiz uyku, vücudun ihtiyacı olan demir ve gerekli vitamin takviyelerini alamaması gibi sorunlarla baş gösterdiği aşikardır.

Bir de seboreik dermatit rahatsızlığı var ise ; o da saç dökülmesi yapıyor.

Velhasıl kelam ; yaşın genç, saç derin ve hücrelerin daha canlıdır. Çok kafaya takma ve stress yapma.

Şu son 1 yıldır etkisini ve sonucunu almaya başladığım sonucu ilaveten buraya yazmak isterim ;

* Aktara gidilir, orjinal katkısız 1 adet Zeytin Yağlı Defne Sabunu alınır. 1 adet'te Ardıç sabunu alınır.

Kullanımı ; 1 gün Defne sabunu, 1 gün Ardıç sabunu kullanılacak şekilde saçlar yıkanır ve durulanır ( sabunladıktan sonra minimum 3 dakika bekletilir saçta )

* Otacı'dan ( markası Otacı ) zeytin Yağlı defne şampuanı alınır ya da sipariş edilir. Eczane'den( sana vermezler yaşın itibari ile ) doğum kontrol hapı satın alınır.

Hazırlanışı ve Kullanımı ; küçük bie kapa 2 tablet doğum kontrol hapı kırılıp, kap içerisinde iyice ezilir. Daha sonra bir miktar zeytinyağlı defne şampuanı kabın içerisine ilave edilir. İyice karıştırılıp kıvamı ve doyumu sağlandıktan sonra, şampuan şişesine tekrar geri dökülür. Duşta başın dik olacak şekilde, saçlarında açılan,dökülen ya da ölü deri'nin olduğu yere, 3-5 dakika dairesel şekilde bastırmadan masaj yapılarak şampuan yedirilir. Burada dikkat etmen gereken durım ; doğum kontrol hapı ilave ettiğimiz şampuanı ; alına,yüze,kaşa, sakala vs vs temas ettirmemek. Bu duruma çok dikkat edilir. 3-5 dakika masaj ile yedirilen şampuan, yine masaj yaptığımız süre kadar bol suyla durulanır..

Not: kişiden kişiye farklılık göstererek aynı etkiyi vermeyebilir.

Son 1 yıldır düzenli olarak saç bakımımı ve duş alımını bu şekilde gerçekleştiriyorum. Şuan %20'lik bir saç kazanımım oldu ve saçlarımda dökülmüyor artık..

Belki başka arkadaşlarımız da faydalanır diye kendi kullandığım yöntemi yazmak istedim..

jomily

Doçent
Reaksiyon puanı
20
abi aslında ben çok abartıyorum psikolojim bozulmuş cidden mesela 10 tel gördüm diyelim ben bunu 30-40 diye görüyorum
kendime hakim olmaya çalışıyorum ama ilerleme var gibi
jöle sürmüyorum hiç sürmedim
sen bir an önce kız bulup evlen yada nişanlanman lazım.yoksa benim gibi evde kalırsın :D
kelim diye kızlar benı beğenmıyor :D