Sabitlerinden 10 Kat Daha Hızlı

Bu konuyu okuyanlar

Ordo ab chaO

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
Super Talent'in piyasaya sürdüğü RAIDDrive SSD'ler sisteme PCI-E 2.0 üzerinden sisteme bağlanarak inanılmaz hızlara ulaşıyorlar.

Katı hal diskleri şeklinde Türkçe'ye çevirebileceğimiz SSD'ler (Solid State Disk) kullanmaya alışık olduğumuz sabit disklere göre oldukça hızlılar. Bu ürünler genelde sabit diskler gibi SATA arayüzü ile sisteme bağlanıyorlar fakat bundan başka olasılıklar da yok değil.

supertalentraiddrive-sg1253271194.jpg

Super Talent'
in geliştirdiği RAIDDrive SSD serisi bilgisayarınıza SATA yerine PCI-E 2.0 slotundan bağlanıyor. Böylece daha büyük bant genişliği kullanan SSD'ler SATA üzerinden erişemeyeceğimiz hızlara ulaşabiliyorlar. 4 GB/sn'lik bant genişliği sunan ürün böylece SATA'nın sunduğunun 10 katı hıza ulaşabiliyor. 1 GB DRAM ön belleğe ve 2 TB kapasiteye sahip olan bu süper hızlı ürünün fiyatı ise oldukça pahalı. Super Talent RAIDDrive SSD'ler 5000 $'dan alıcı buluyor.

:: RAIDDrive'ın sunduğu hız ve fiyatı hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yazan
: Emre Demiray
SDN - http://shiftdelete.net

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
$5000'i felan görmeden direk kapasite ve hızı insanın ağzını sulandırıyor. Uçak gibi bilgisayar yapılır böyle bir disk ile.Şaka bir yana, CAD sunucularda başarımı gerçekten çok olumlu yönde arttırır bu tip diskler.

moz

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Bende PCI-E ler ekran kartından başka işe yaramıyor mu ? diye üstümü başımı yırtıyordum. Bu ürün bana huzur ve dinginlik verdi. Fakat uzun sürmedi, fiyatını görünce yine üstümü başımı yırtmaya başladım.
"Ucuzlar ucuzlar yiyenim daha." demeyin ucuzlasa ucuzlasa ne kadar uculzlayabilir ki sizce ?

NikeSteeL

Müdavim
Reaksiyon puanı
131
5.000 $ yazısını Göre Hevesle Okuyordum Kendi Anakartımdaki PCI-E Yuvasını düşünüyordum Ta ki o Yazıyı Görene Kadar :)

MegaWolt

Müdavim
Reaksiyon puanı
42
İsterse uçsun hiç umrumda değil fiyatı alınır olmadıktan sonra

orcnd

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
SSD olmasa bile sıradan sabit disklerin biraz hızıları PCI-e üzerinden bağlanan versiyonları sürülebilir piyasaya ve fiyatı nispeten düşük olacaktır.

yakın zamanda son kullanıcıya düşmez gibi görünüyor

ulash

Doçent
Reaksiyon puanı
10
BU tip kartlarda amaç zaten son kullanıcı değil. Tümüyle ticari kitle hedef alınıyor. Büyük database serverlar ve CAD serverlar için böyle bir transfer ve ön bellek hızı taze ve serin bir nefes gibi birşey.

moz

Doçent
Reaksiyon puanı
5
BU tip kartlarda amaç zaten son kullanıcı değil. Tümüyle ticari kitle hedef alınıyor. Büyük database serverlar ve CAD serverlar için böyle bir transfer ve ön bellek hızı taze ve serin bir nefes gibi birşey.

Evet bu doğru ama yazıdaki karşılaştırma E-SATA ile olan yanlış, SCSII disklerle karşılaştırılmalı, hoş o zamanda SCSII lerdede ancak 6-7 kat kızlıdır bu meret :)

zelenga

Müdavim
Reaksiyon puanı
18
biraz daha kullanıcı dostu ^_^ modeller çıkarsalar da şu hdd'lerden kurtulsak:::

F-rekans

Müdavim
Reaksiyon puanı
1
Bi an fiyat ile göz göze geldik... :D Bunu aldıktan sonra 5000$lık bir sistem kurmak lazım -ki bunun hakkını verelim...

SPHENIX

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
5000$'ı görünce bütün hevesim kaçtı :p teknoloji git gide pahalılaşıyor.