Sabit Disk ...

Hangi marka ?

• Samsung

Kullanılan: 23 25.8%
  • Seagate

Kullanılan: 41 46.1%
  • Western Digital

Kullanılan: 24 27.0%
  • Diğer [Lütfen Belirtin]

Kullanılan: 1 1.1%

• Kullanılan toplam oy
    89

Bu konuyu okuyanlar

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
hayret kartının seri nosu ne ?
bende wd 1tb'lık kullanıyorum ve memnunum...
143fb51.jpg
:hammer:

Üsooo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Spin up time hatası bildiğim kadaryla hdd'din cok yavas veya cok hızlı calıstıgı hakkında bilgi verir..başka programlarda bir dene ayrıca test grafiğini çıkar ona göre h.diskin motor kafasında sorun olup olmamasına bakarız...

xeezzeex

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şöyle söyliyim yazılımla uğraşan kişiler genelde seagete derler ama donanımcılar ise WD nedeni ise WD fiyat olarak %5 daha pahalıdır ama performans açısında çok güzel ve dayanıklıdır ben mesela eski 3.5inç WD hdd min c bölümüne format attığımın sayısını şuan bilmiyorum ama halen ilk günkü performansında, bi süre önce aldığım 2.5 inç seagate ise NCQ olmasına ramen ve eskisine göre 4 kat fazla önbelleği olmasına ramen eski wd 160gb nin performansını vermiyo ve 10 format sonrası performans düşüklüğü yaşadım

şuan 2 side yan yana çalışıyolar
samsung ise pek tercih etme hem seslidir hem dayanıksızdır kısa bi süre sonra tık tık diye sesler gelmeye başlar(sonra bana msn de bu niye ses çıkarıyo lan deme :D )

Sana tavsiyem eger toplamda 1TB alacaksan 500*2 al Raid 0 yap %85-90 oranındaki performans artışını gör

lan olum bırak HDD işini sen gir şu işlemciyi degiştir :D 1,6 işlemciyle dolanıyon ortalarda :D

Formatla performans düştüğünü veye diskin arızalandığını ilk kez duyuyorum, low level format dışında; windows kurarken uyguladığımız format işlemi diske kullanım ömrü dışında ekstra fiziki bir zarar vermez.

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
Spin up time hatası bildiğim kadaryla hdd'din cok yavas veya cok hızlı calıstıgı hakkında bilgi verir..başka programlarda bir dene ayrıca test grafiğini çıkar ona göre h.diskin motor kafasında sorun olup olmamasına bakarız...
Bir bilenle konuştum
dediki sen bunu bi yerden mi düşürdüm
hayır dedim
o zaman ufak bi üretim hatası var ileride sana sorun çıkartmaz dedi
2aag9xx.jpg

Üsooo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
adam doğru demiş .. vurduysan dediğim gibi hdd'nin motorunda sorun çıkartmışsındır o zaman grafiğe göre yorumlar yapılabilir....

Peter

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
88
adam doğru demiş .. vurduysan dediğim gibi hdd'nin motorunda sorun çıkartmışsındır o zaman grafiğe göre yorumlar yapılabilir....
Evet
ekran karını sordu birde :turned:
Peki ben bu hdd yi hiçbir yere vurmadım senin yorumun nedir
götürüp geri iade etmeli miyim ?

Üsooo

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
garantisi varken servise götürmen daha yararlı olur belki yenisini verirler...fakat ekran kartını niye sordu hiç bilmiyorum...

imset

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
şu anki seagate ile başım ağrıdı ama bu tekil bir vak'a diye düşünüyorum..meşhur firmware durumu..
yine de Seagate diyorum fiyat/performans açısından

WD 1001 FALS bir segate fanatiği olarak Türkiye pazarında haksız yere çok şımartıldıklarını-şımardıklarını düşünüyorum bundan sonra favorim WD son 2 HD yi de WD aldım ve şu an için memnunum.şiddetle tavsiye ederim.

K4D!R

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Seagate cok sesli çalıyo seagate 500 gb hdd almıstım 1 saatlık kullandım geri iyade ettim wd aldım 2 senden beri kullanıyorum ne ses var ne de ısınma..

physco

Asistan
Reaksiyon puanı
0
4 tane harddisk var 3ü samsung(99 model 4 gb bile var) 1i seagate. samsungların hiç birinde sorun yok çok şükür ama seagate badsector dolu şanssızlık diyorum geçiyorum. Wd neden bilmiyorum ben kendine çekiyor :D

PC MERAKLISI

Dekan
Reaksiyon puanı
2
peter san hala böyle programlara inanıyomusun ya :)

bu tip programları ben nerde denediysem bi türlü olumlu sonuç alamdım ki başkalarımnda soruyoırum aynı cevapları veriyolar gerçek degerlri atm olarak veremiyo bu programlar

benimde 1,5 yıl önce eski WD ye %85 diyodu ama bi performas düşüklğünü görmedim başka hddlerdede aynı grafikler çıktı sonuç yine aynı program pek doğru olmuyo

geç bunları WD nin keyfine bak

Hammers

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Wd Caviar Black serisini öneririm. Wd Caviar Black 500 gb kullanıyorum.
Samsung priz yapsa onu bile almam çünkü samsung dan ne aldıysam bozuldu.
Seagate de garanti süresini 5 seneden 3 seneye dusurdu haberiniz olsun. Sadece garanti süresi yüzünden Seagate alanlar var.