Sabah Kahvaltısından sonra midede yanma ekşime

Bu konuyu okuyanlar

FataL Rhyme

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar kahvaltıdan sonra çile çekiyorum resmen midem yanıyor ekşiyor gastrit hastalığım var son zamanlarda gaviscon kullansam bile fayda etmiyor bunun bi çaresi çözümü var mıdır?

nailasmu

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Sigara içki ilginiz varmı?

Kurt Cobain

Müdavim
Reaksiyon puanı
90
Bir doktordan duymuştum sanırsam mide yanmasına soğan ve sarımsak çok iyi geliyormuş. İlk yemelerde çok yakıyormuş ama sonra o soğanın suyu mideyi iyileştiriyormuş.
İşkence çekeceksiniz ama sonuçta Allahın gönderdiği besinler bunlar bir deneyin isterseniz ?

nailasmu

Müdavim
Reaksiyon puanı
5
Bence bilmediğiniz birşey kullanmayın, daha da kötü olabilir, doktora görünün, midenizde turşuluk mikdari artmış olabilir

HARBİKIZ

Müdavim
Reaksiyon puanı
132
yemeklerden sonra 5-6 tane zeytin çekirdeği yutun ,sonsuza kadar bu dertten kurtulun....

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Kahvaltıda ne yiyorsun
Reflün varmı yani bogazından mideye kadar yanma

Vikings

Müdavim
Reaksiyon puanı
91
yemeklerden sonra 5-6 tane zeytin çekirdeği yutun ,sonsuza kadar bu dertten kurtulun....

Vişne, kiraz, portakal, mandalina gibi ekşi ve acı şeyler yediğim zaman midemde böyle bir yanma oluyor bu 5 6 çekirdeği yutarsam düzelirmi? :D

pilger

Doçent
Reaksiyon puanı
11
Gastritiniz varsa kahvaltı , öğle yemeği , akşam yemeği farketmez olabildiğince yağlı besinlerden kaçınmanız lazım. Asıl problem ne kadar yemek yediğiniz sizin bütün öğünlerinizi orta düzeyde tutup midenizi doldurmamanız lazım. Rennie tablette deneyebilirsiniz yemeklerden sonra

FataL Rhyme

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Bir doktordan duymuştum sanırsam mide yanmasına soğan ve sarımsak çok iyi geliyormuş. İlk yemelerde çok yakıyormuş ama sonra o soğanın suyu mideyi iyileştiriyormuş.
İşkence çekeceksiniz ama sonuçta Allahın gönderdiği besinler bunlar bir deneyin isterseniz ?
Hocam soğan daha beter yapıyor ya kıvrandırıyor

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Bence bilmediğiniz birşey kullanmayın, daha da kötü olabilir, doktora görünün, midenizde turşuluk mikdari artmış olabilir
Doktora gittim zaten bana sabahları Lansor diye bir hap verdi aç karnına kullanacağım o bitti şimdi ekşimelerde yanmalarda gaviscon kullanıyorum artık son zamanlarda o da fayda etmez oldu :/

Birisi daha bu öneride bulunmuştu bi deneyeceğim umarım işe yarar :(

Kahvaltıda ne yiyorsun
Reflün varmı yani bogazından mideye kadar yanma
Kahvaltıda peynir zeytin yumurta yiyorum çay içiyorum yanma yapıyor

Gastritiniz varsa kahvaltı , öğle yemeği , akşam yemeği farketmez olabildiğince yağlı besinlerden kaçınmanız lazım. Asıl problem ne kadar yemek yediğiniz sizin bütün öğünlerinizi orta düzeyde tutup midenizi doldurmamanız lazım. Rennie tablette deneyebilirsiniz yemeklerden sonra
Rennie tablet vardı evde bi ara denemiştim kimi zaman o bile fayda etmiyor :(

clients

Müdavim
Reaksiyon puanı
36
Rennie şurup var gaviscon dan daha iyidir. tadı güzel. lansora devam et.

giskur11

Müdavim
Reaksiyon puanı
160
Talcid kullanıyorum tavsiye ederim.

michuozawa

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
492
doktora görünmeniz de fayda var.
sabah kahvaltıda yediğiniz bir iki besin de midenizi bu hale getiriyor olabilir.

redali

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bende gastirit,reflü vs vardı lansör kullandım doktor tedavisiyle 1 yıl boyunca öyelikle kurtuldum 2 yıldır bişeyim yok.Bi doktora görünün.