S8'den 7 plusa geçilir mi ?

Şu anda konuyu okuyanlar (Üyeler: 1, Ziyaretçi & Botlar: 0)

Yusuf144

Üyecik
Biliyorsunuz ki s8 güncelleme ömrü bitti. Ben kullandığım telefonun her yıl güncellemeyle getirilcek yenilikleri almasını isterim. Ondan dolayı iphone 7 plusa geçmeyi düşünüyorum telefonda en çok önem verdiğim kamerasıdır şuan bütçem olmadığı için s8 yakın olan ve daha güncelleme almaya devam edicek 7 plus geçmeyi mantıklı buldum huawei veya xiaomi gibi markaların teması ve kullanımı hoşuma gitmiyor. Sizin önerileriniz nedir sizce s8 den 7 plusa geçeyim mi ?

AlteredTech

Profesör
Biliyorsunuz ki s8 güncelleme ömrü bitti. Ben kullandığım telefonun her yıl güncellemeyle getirilcek yenilikleri almasını isterim. Ondan dolayı iphone 7 plusa geçmeyi düşünüyorum telefonda en çok önem verdiğim kamerasıdır şuan bütçem olmadığı için s8 yakın olan ve daha güncelleme almaya devam edicek 7 plus geçmeyi mantıklı buldum huawei veya xiaomi gibi markaların teması ve kullanımı hoşuma gitmiyor. Sizin önerileriniz nedir sizce s8 den 7 plusa geçeyim mi ?
Bütçeniz ne kadar?

remaz3442

Asistan
7 plus kullanım tercihinize bağlı olarak geçilebilir fakat teknik özellik bakımından geçilmemeli

OzkanK.

Üyecik
S8 den 7 plus'a geçmek saçma gibi geldi bana. 3-5 ay sonra oda güncelleme alamıyacak hale gelir. S8 bence 1 yıl daha idare edebilecek bir telefon bazı yerlerde sıfırı halen öneriliyor çoğu orta segment telefonu tokatlıyacak donanım ve performans olarak
İllaha güncelleme alacam çok önemli dersen (bence saçma) en kötü S10e'ye flan geçmeni öneririm. Adımın ileriye dönük olsun geriye doğru değil.

progamer7206

Profesör
Geçilmez.

@ardagrbz

Doçent
7 Plus'ın ömrü seneye bitecek, bir yıl için geçmeye değmez. Zaten genel olarak böyle bir cihaza geçmeye değmez. Donanım olarak eskimiş bir cihaz ne yüzü kaldı ne astarı desek yeridir.
Ayırca güncellemeyle gelecek yenilikler derken neyden bahsediyorsunuz ? Çentikliler dışında 8 dahil eski cihazlara pek bir yenilik gelemeyecek.
Yıllardır kullandığımız kaydırarak yazma mı yenilik yoksa şu an cihazınızda olan karanlık mod mu ?
Gelecek olan yüksek yer kaplayan bir güncelleme ve bu telefonu günden günde de bitirecek.
O yüzden eğer illa güncelleme alsın diyorsan aynı fiyat bandında iPhone 8 ya da S10e al ki 2 yıl güncelleme avantajın olsun.

TheTruthHurts

Profesör
Kısaca kullanımına göre değişir.

S8’den 7+’a geçersen:

-Daha iyi performans alırsın
-Bellllki daha iyi batarya ömrü alırsın
-İyi ışıkta 2 kat kayıpsız zoom yapabilen bir kamera sensörüne sahip olursun
-OLED yanması sıkıntısı olmaz
-Daha fazla güncelleme(büyük ihtimalle ios 14 onun son güncellemesi olacak) alırsın.

Eğer bunlar senin için çok önemliyse alınabilir ama unutma ki bu telefonun,s8’e göre eksi yanları da var:

-Tasarımı s8’e göre antik çağda. Ama bazıları o çerçeveli tasarımı daha çok seviyor(sana bağlı)
-Ekranı S8’le yarışamaz
-Batarya ömrü büyük ihtimalle s8’den dana kötü
-S8’e göre daha az özellik taşıyor(micro sd olmaması,jak olmaması,ios kısıtlamaları vb)
-Kamerası s8’den biraz daha kötü,düşük ışıkta çok daha kötü
-İşlemcisi daha fazla enerji kullanıyor
-Güncellemeleri bazen sıkıcı olabiliyor veya kaos yaratabiliyor(öhm ios 11)

Eminim daha fazla iyi/kötü yanlar vardır ama aklıma sadece bunlar geliyor. Eğer telefonu bedavaya değiştirebilirsen ve yukarıdaki yazdıklarım sana uygunsa 7+’ı alabilirsin ama değilse S8’le bir yıl daha devam et. Kötü bir telefon değil zaten. Bir yıl güncelleme almazsan çok büyük bir sorun mu olacak?

<<Dkn nyz>>

KAYBETMEKTEN KORKTUĞUMUZ İÇİN YALNIZIZ
Yönetici
Mod. Adayı
Satın alınacalsa geçilmez

Yusuf144

Üyecik
Kısaca kullanımına göre değişir.

S8’den 7+’a geçersen:

-Daha iyi performans alırsın
-Bellllki daha iyi batarya ömrü alırsın
-İyi ışıkta 2 kat kayıpsız zoom yapabilen bir kamera sensörüne sahip olursun
-OLED yanması sıkıntısı olmaz
-Daha fazla güncelleme(büyük ihtimalle ios 14 onun son güncellemesi olacak) alırsın.

Eğer bunlar senin için çok önemliyse alınabilir ama unutma ki bu telefonun,s8’e göre eksi yanları da var:

-Tasarımı s8’e göre antik çağda. Ama bazıları o çerçeveli tasarımı daha çok seviyor(sana bağlı)
-Ekranı S8’le yarışamaz
-Batarya ömrü büyük ihtimalle s8’den dana kötü
-S8’e göre daha az özellik taşıyor(micro sd olmaması,jak olmaması,ios kısıtlamaları vb)
-Kamerası s8’den biraz daha kötü,düşük ışıkta çok daha kötü
-İşlemcisi daha fazla enerji kullanıyor
-Güncellemeleri bazen sıkıcı olabiliyor veya kaos yaratabiliyor(öhm ios 11)

Eminim daha fazla iyi/kötü yanlar vardır ama aklıma sadece bunlar geliyor. Eğer telefonu bedavaya değiştirebilirsen ve yukarıdaki yazdıklarım sana uygunsa 7+’ı alabilirsin ama değilse S8’le bir yıl daha devam et. Kötü bir telefon değil zaten. Bir yıl güncelleme almazsan çok büyük bir sorun mu olacak?
Tavsiyen ve yazdıkların için teşekkürler şimdilik geçmekten vaz geçtim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

7 Plus'ın ömrü seneye bitecek, bir yıl için geçmeye değmez. Zaten genel olarak böyle bir cihaza geçmeye değmez. Donanım olarak eskimiş bir cihaz ne yüzü kaldı ne astarı desek yeridir.
Ayırca güncellemeyle gelecek yenilikler derken neyden bahsediyorsunuz ? Çentikliler dışında 8 dahil eski cihazlara pek bir yenilik gelemeyecek.
Yıllardır kullandığımız kaydırarak yazma mı yenilik yoksa şu an cihazınızda olan karanlık mod mu ?
Gelecek olan yüksek yer kaplayan bir güncelleme ve bu telefonu günden günde de bitirecek.
O yüzden eğer illa güncelleme alsın diyorsan aynı fiyat bandında iPhone 8 ya da S10e al ki 2 yıl güncelleme avantajın olsun.
Zaten şimdilik vazgeçmiştim yazdığını okudukdan sonra iyice vazgeçmiş oldum. Yorumun teşekkürler

root61

Profesör
Bu vakitten sonra hızlı şarj desteği olmayan cihaza terfi mantıklı değil gibi. ( ki dostum 256gb iphone y plus jetblack den oneplus 6t ye geçmiştir, memnundur duacıdır)

Webhead

Profesör
Bu vakitten sonra hızlı şarj desteği olmayan cihaza terfi mantıklı değil gibi. ( ki dostum 256gb iphone y plus jetblack den oneplus 6t ye geçmiştir, memnundur duacıdır)
Dostun akıllı adammış OnePlus 6T'ye geçmekle hayatının en doğru kararını vermiş

ahm@

Asistan
geçilir de eski bir modelden eski bir modele geçmiş olursın biraz daha koyup yeni ve daha iyi bir model alabilirsin. Biri note 10 demiş aman uzak dur.

stat counter