S8 Plus vs Note fe vs iPhone 7 Plus

Bu konuyu okuyanlar

orcuncakar0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sizce iPhone 6 cıhazımı satmalı mıyım?Satarsam da S8 Plus mı Note fe mi yoksa iPhone 7 Plus mı almalıyım?Ve iOS mu Android mi?

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Sizce iPhone 6 cıhazımı satmalı mıyım?Satarsam da S8 Plus mı Note fe mi yoksa iPhone 7 Plus mı almalıyım?Ve iOS mu Android mi?
Bunların arasından s8 plus donanımı güçlü ama android 9.0 ile son güncellemesini alacak iPhone 7 Plus güncelleme konusunda daha iyi

Leand

Dekan
Reaksiyon puanı
4,375
7 plus derim donanım biraz geride olsa sorunsuz ve çoğu yönden yeterli cihaz. Servis desteği, ikinci el değeride cabası.

---- Mesajlar birleştirildi ----

8+ ekranı sorunlu eğer uyarsa size lg g7 öneririm bahsettiğimiz cihazlardan daha iyi batarya 3000 mah ama gerekli ayarlarla 7+'dan iyi batarya süresi verir ses, ekran, kamera her yönden lg g7 thinq daha başarılı ve lg'nin bu modelinde bakır sıvı soğutucu, güçlü ısınmayan işlemci var kullanıcılar çok memnun ve sorunsuz bir cihaz. Quad dac ses çipi ilede alacağın ses kalitesi başka markalardan soğutur.

Son düzenleme:

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Tasarıma önem verdiğim için s8 plus derim

Drangleic

Müdavim
Reaksiyon puanı
263
3' ü arasından S8+ derim ancak bunların dışında bende G7 almayı daha mantıklı buluyorum zaten S8+ üzerine 500tl koysan S9 alıyorsun bu saatden sonra S8+ veya iPhone 7+ almanın mantığı yok bence, S10 çıkıyor zaten...

Erkenekli

Asistan
Reaksiyon puanı
277
Üçü arasindan s8 plus ama bu saatten sonra üçüde alinmaz bunlarin fiyatina xioami mi8 128 gb al keyfine bak

POH

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Dostum kendin diyorsun iPhone 6 kullanıyorum diye.
Emin ol OIS'den Androide geçmek çok kötü bir deneyim. OIS'in emojilerini bile özlüyor insan. Yok efendim android şöyle böyle bi deneyeyim diye hiç düşünme.
iPhone 7 Plus al.. Kafan rahat olsun

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
7+ daha iyi işlemciye sahip. S8’den de daha uzun süre güncelleme alır.

S8 ise üçü arasında (genel olarak) en iyi kameraya sahip. Görünüşü de çok şekil (ama ekranını kırmasan iyi olur)

Note fe artık alınmaz. Çoktan güncelleme almayı bıraktı. Donanımı de ikisinden geride. Pie alması için bir mucize olması gerekir

Ben olsam üçünü almazdım,başka alternatiflere yönelirdim.

Rozelian

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bunların arasından s8 plus donanımı güçlü ama android 9.0 ile son güncellemesini alacak iPhone 7 Plus güncelleme konusunda daha iyi
İphone 7plus de nerdeyse son güncellemesini alıcak ios 13 ile iphone 7 ve altının fişini çekicek apple iphone 7 plus ios 13 den sonra güncellme almaz büyük ihtimalle alsa da o güncellemeler güvenlik dışında bir işe yaramaz 3 telefon içinde kamerası donanımı ve yenilikçi tasarımı olsun s8+ en iyisi

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
İphone 7plus de nerdeyse son güncellemesini alıcak ios 13 ile iphone 7 ve altının fişini çekicek apple iphone 7 plus ios 13 den sonra güncellme almaz büyük ihtimalle alsa da o güncellemeler güvenlik dışında bir işe yaramaz 3 telefon içinde kamerası donanımı ve yenilikçi tasarımı olsun s8+ en iyisi
Büyük ihtimalle o ios 14 alır ama 15’i almaz.

(Evo)lution

Müdavim
Reaksiyon puanı
5,639
Evet s8 plus donanim olarak daha iyi fakat iphone 7 plus ios 14 e kadar kesin alır belki 15 ide alabilir

olcay.ypc

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
15
Arkadaşlar merhaba . İphone 7 plus telefonum var note 8 e geçmeyi düşünüyorum .Sizce geçeyim mi deneyim ve önerileriniz nelerdlr .Teşekkürler

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Arkadaşlar merhaba . İphone 7 plus telefonum var note 8 e geçmeyi düşünüyorum .Sizce geçeyim mi deneyim ve önerileriniz nelerdlr .Teşekkürler
Telefondan memnunsan note 8’e geçmene gerek yok. Onun yerine ya kullanmaya devam etmeni,ya da note 8 yerine note 9’a geçmeni öneririm.

olcay.ypc

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
15
Telefondan memnunsan note 8’e geçmene gerek yok. Onun yerine ya kullanmaya devam etmeni,ya da note 8 yerine note 9’a geçmeni öneririm.

açıkçası 7 plus ı satıp çok bir para koymadan alıcak olmam biraz cezbediyor bide s8 den sonra iphone biraz demode ve sade geldi o yüzden note 8 beğendiğim düşündüğüm bir modeldi.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
açıkçası 7 plus ı satıp çok bir para koymadan alıcak olmam biraz cezbediyor bide s8 den sonra iphone biraz demode ve sade geldi o yüzden note 8 beğendiğim düşündüğüm bir modeldi.
Note 8 hiç te kötü değil. Performans dışında genel olarak 7+’tan daha üstün. Fakat android 9 aldıktan sonra başka android güncellemesi almayacak.

Onun yerine daha güncel note 9 almanı öneririm veya memnunsan 7+’la devam etmeni öneririm.

7+’tan memnun değilsen hemen satabilirsin...

olcay.ypc

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
15
Note 8 hiç te kötü değil. Performans dışında genel olarak 7+’tan daha üstün. Fakat android 9 aldıktan sonra başka android güncellemesi almayacak.

Onun yerine daha güncel note 9 almanı öneririm veya memnunsan 7+’la devam etmeni öneririm.

7+’tan memnun değilsen hemen satabilirsin...
dürüst olmak gerekirse telefonu daha işlevsel ve daha etkin kullanmak istiyorum s8 de bunu çok başardım mesela 64 gb hafızası vardı yüklü resim video v.b kayıtlarım vardı istediğim gibi silip düzenleme yapabiliyordum ama iphone de itunes olayı biraz kısıyor bide diyelim net yok oyunda yok telefonda boş vakit de iphone de birsey yapamıyorsun ama note sireisnde açar kalemi bişiler karalamak kurcalamak bile zevk veriyor bence oyüzden tercih ediyorum. tek endişem 1 sene sonra kasılan donana yavaşlayan bir note 8 olmasın iphone için bu noktada durum böyle olmuyor tabi.tek endişem uzun kullanımdan sonraki performans çizelgesi.kafanızıda şişirmiş gibi oldum k.bakmayın ama sizce 1 sene sonra iphone 7 plus ile note 8 performans durumu ne olur ?

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
dürüst olmak gerekirse telefonu daha işlevsel ve daha etkin kullanmak istiyorum s8 de bunu çok başardım mesela 64 gb hafızası vardı yüklü resim video v.b kayıtlarım vardı istediğim gibi silip düzenleme yapabiliyordum ama iphone de itunes olayı biraz kısıyor bide diyelim net yok oyunda yok telefonda boş vakit de iphone de birsey yapamıyorsun ama note sireisnde açar kalemi bişiler karalamak kurcalamak bile zevk veriyor bence oyüzden tercih ediyorum. tek endişem 1 sene sonra kasılan donana yavaşlayan bir note 8 olmasın iphone için bu noktada durum böyle olmuyor tabi.tek endişem uzun kullanımdan sonraki performans çizelgesi.kafanızıda şişirmiş gibi oldum k.bakmayın ama sizce 1 sene sonra iphone 7 plus ile note 8 performans durumu ne olur ?
Bana sorarsan 7+ daha önde olur. Çünkü zaten 7+,note 8’e göre daha güçlü işlemciye sahip.

Ama ikisinin de böyle kasılmalar olacağını sanmıyorum.

olcay.ypc

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
15
Bana sorarsan 7+ daha önde olur. Çünkü zaten 7+,note 8’e göre daha güçlü işlemciye sahip.

Ama ikisinin de böyle kasılmalar olacağını sanmıyorum.

anroid eskisi gibi değil artık tabi daha uzun soluklu performans veriyor.ios sürümleri ilerledikçe eskiye oranla performans kaybı yaşatıyor en azından deneyimler de bu mesajları verenler var. 2. el noktasında note 8 çok kayıp yaşatırmı sizce ?

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
anroid eskisi gibi değil artık tabi daha uzun soluklu performans veriyor.ios sürümleri ilerledikçe eskiye oranla performans kaybı yaşatıyor en azından deneyimler de bu mesajları verenler var. 2. el noktasında note 8 çok kayıp yaşatırmı sizce ?
Yani...

İkinci el note 8 mi almayı düşünüyorsunuz? Öyleyse kesin bir cevap veremem çünkü bu kullanıcının ne kadar ağır kullandığına bağlı.

Tttunahan

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,014
Hocam zamanında benimde iphone deneyimim oldu samsunga karşı bi korkum vardı ama s6 edge plusla birlikte samsung deneyimim tekrar başladı daha önce note 3 kullanmıştım sonra iphone 6 plus almıştım onu satıp s6 edge plus aldım ondan sonra samsungtan vazgeçemedim gerek işlevsellik gerek kamera gerek ekran olsun her konuda beni fazlasıyla tatmin ediyo 10 aydır note 8 kullanıyorum gerçekten note serisi başka s pen kullanırım diyosan telefon çok işlevsel bi hal alıyo, elindeki 7 plus tan geçmeye değer ama imkanın varsa arkadaşında dediği gibi note 9 almaya çalış sonra 3 4 yıl arkana bakma

olcay.ypc

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
15
Hocam zamanında benimde iphone deneyimim oldu samsunga karşı bi korkum vardı ama s6 edge plusla birlikte samsung deneyimim tekrar başladı daha önce note 3 kullanmıştım sonra iphone 6 plus almıştım onu satıp s6 edge plus aldım ondan sonra samsungtan vazgeçemedim gerek işlevsellik gerek kamera gerek ekran olsun her konuda beni fazlasıyla tatmin ediyo 10 aydır note 8 kullanıyorum gerçekten note serisi başka s pen kullanırım diyosan telefon çok işlevsel bi hal alıyo, elindeki 7 plus tan geçmeye değer ama imkanın varsa arkadaşında dediği gibi note 9 almaya çalış sonra 3 4 yıl arkana bakma

geri bildirim için teşekkür ederim :D tüm alternatifleri değerlendiricem :D