S8 Plus Kırılmaz Ekran Koruyucunun Arka Silikon Kılıf ile Kullanımı

Bu konuyu okuyanlar

mstafaaozturkk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar Merhaba.
Yakın bir zamanda Samsung Glaxy S8 Plus aldım. Kavisli ekran kullanıcıları olarak başımıza bela olan; kırılmaz ekran Koruyucu ve Kılıfın ikisinin birlikte kullanımı hakkında bir kaç soru sormak istiyorum.

1) Dokunma hassasiyetinin önemi, Koruyucunun kalmaması, Kılıfla birlikte kullanımında sıkıntı yaratmayacak hangi Ekran koruyucu markasını satın almalıyım?
2) Bir çok yerde denk geldim.. Ekran koruyucu ve kılıf ikisi birlikte kullanıldığında kalma yapıyor bunu nasıl önleyebiliriz? yada tam koruma yapmayan ekran koruyucu mu almalıyım?
3) 2D - 3D - 4D gibi terimler ne anlama geliyor?

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
2d-3D-4D gibi şeyler camın kıvrımlığıyla alakalı.

Örneğin:
6845CA1C-93DE-4A40-904C-11BDDBE5A8E5.jpeg

mstafaaozturkk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
2d-3D-4D gibi şeyler camın kıvrımlığıyla alakalı.

Örneğin:
Ekli dosyayı görüntüle 58491
Teşekkür ederim fakat diğer sorularıma yanıt alamadım. ilgilenirsenız sevinirim

---- Mesajlar birleştirildi ----

Özellikle ekran koruyucu ve kılıf ikisi birlikte kullanımında beni bilgilendirsenız super olur saygılar

Son düzenleyen moderatör:

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Arkadaşlar Merhaba.
Yakın bir zamanda Samsung Glaxy S8 Plus aldım. Kavisli ekran kullanıcıları olarak başımıza bela olan; kırılmaz ekran Koruyucu ve Kılıfın ikisinin birlikte kullanımı hakkında bir kaç soru sormak istiyorum.

1) Dokunma hassasiyetinin önemi, Koruyucunun kalmaması, Kılıfla birlikte kullanımında sıkıntı yaratmayacak hangi Ekran koruyucu markasını satın almalıyım?
2) Bir çok yerde denk geldim.. Ekran koruyucu ve kılıf ikisi birlikte kullanıldığında kalma yapıyor bunu nasıl önleyebiliriz? yada tam koruma yapmayan ekran koruyucu mu almalıyım?
3) 2D - 3D - 4D gibi terimler ne anlama geliyor?
1) Örnek olarak spigenin ekran jelatinlerine bakabilirsiniz.
2) O daha çok koruyucunun tam oturmaması ve yerleşmemesinin yan etkiler bu durum 2.5 d kavisli, edge ekranlı telefonlarda normal bir durum haline geldi. Bu yüzden normal düz jelatinle koruyup arka kapak kılıf kullanırsanız sorun yaşamazsınız.
3) Camların boyut farkı kıvrımları estetiği şekli değişiyor.

TheTruthHurts

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,139
Tam koruma yapan ve yapmayan derken? Sanırım dayanıklaştırılmış cam ve plastik cam koruyucularından bahsediyorsun.

Önceden koruma camlar çok kolaydı ama kıvrımlı ekranlar gelince bazı şeyler tamamen değişti.

İlk önerim kesinlikle yapışkanı sadece köşede bulunan koruyucuyu alma. Orta kısmında yapışkan madde olmayınca dokunmatik sorunları ortaya çıkabilir.

Onun yerine dot-matrix olanlı koruyucuyu al. Bu koruyucunun orta kısmı hafifçe ekrana yapışık kalıyor. Noktaları olduğundan bunun dot matrix olduğunu anlayabilirsin.
Dot-matrix ekran
54C1EF40-274A-4424-94FD-5DEA655990AB.jpeg

Fakat bu tip koruyucuların sorunu “gökkuşağı efekti”nin olabilmesi ve köşeler çok yapışkan olduğu için kirlerin oralara kolayca yapışabilmesidir. Yani cihaz hemen kirleniyor.

Gökkuşağı efekti
50C7E90E-2FAC-4EEE-BC7F-1BD36A8233B9.jpeg

Yapışkandan dolayı oluşan kirler
A9B73ABB-50A1-4110-8CD4-714DC2B0FFE8.jpeg

Fakat bu dayanıklı camlar için geçerli.

Plastik camlar ise üstte yazdığım problem yaşamıyor fakat kırılmaz camdan daha dayanıksızlar

Kısaca gösterdiğim sorunları önemsemiyorsan ve daha dayanıklı koruyucu istiyorsan dot matrix olan kırılmaz cam al ama dediklerim sorunları önemsiyorsan ve daha az dayanıklılığı olması seni önemsemiyorsa plastik koruyucuyu seç

Samsung’un plastik koruyucusu
3DEE9F87-7FF4-4615-929E-3F0AFE6C8B1E.jpeg

Kaynak: Forbes

mstafaaozturkk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Özellikle ekran koruyucu ve kılıf ikisi birlikte kullanımında beni bilgilendirsenız super olur s
1) Örnek olarak spigenin ekran jelatinlerine bakabilirsiniz.
2) O daha çok koruyucunun tam oturmaması ve yerleşmemesinin yan etkiler bu durum 2.5 d kavisli, edge ekranlı telefonlarda normal bir durum haline geldi. Bu yüzden normal düz jelatinle koruyup arka kapak kılıf kullanırsanız sorun yaşamazsınız.
3) Camların boyut farkı kıvrımları estetiği şekli değişiyor.

Gayet mantıklı. Zaten Arka silikon kılıf EDGE oval ekranı koruyor. Düz Kırılmaz koruyucu alacağım. Ne diye yazsam çıkar Bu tip ekran koruyucuları? Yada Düz s8 plus önerebileceğiniz var mı?

Mtn S

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
15,299
Özellikle ekran koruyucu ve kılıf ikisi birlikte kullanımında beni bilgilendirsenız super olur s

Gayet mantıklı. Zaten Arka silikon kılıf EDGE oval ekranı koruyor. Düz Kırılmaz koruyucu alacağım. Ne diye yazsam çıkar Bu tip ekran koruyucuları? Yada Düz s8 plus önerebileceğiniz var mı?
Oo kaliteli plastik 3D koruyucular bildiğim kadarıyla Türkiye de yok.
Galaxy S8 Ekran Koruyucu, Spigen Neo Flex (2 Adet) - Spigen
Galaxy S8 Plus Kılıf, Spigen Slim Armor - Spigen
Oldukça maliyetli ama gerçekten işinizi görür.