S8 olumsuz özellikleri neler?

Bu konuyu okuyanlar

jomily

Doçent
Reaksiyon puanı
20
s8 almayı düşünüyorum.Parmak izi kalması,çabuk kırılabilir olması dışında olumsuz belirgin özellikleri nelerdir?Kullanan arkadaşlar yorum yazarlarsa memnun olurum.kulaktan duyma bilgiler lütfen yazmayın

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Parmak izini uygun bi kılıfla çözersin de ekran kısmına bişey diyemem kullanmadığım için ama hemen her konuda iyi olduğu söylenmekte kullanıcılar tarafından

Frosa

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,414
Parmak izi diyeceğim, fakat ekranını iyi korumak gerekiyor... Kullanıcı hatası dahilinde yaptırılacak kadar ucuz değil bence... Telefon fiyatının yarısı...

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Kılıf ile ekran jelatini beraber kullanamıyorsun ekran jelatini mutlaka eninde sonunda ya kabarcıklar oluşturuyor ya da uçlarından kalkmaya başlıyor
Kılıfın içinde köşelerden düştü mü pat ekran çatlama yapıyor ve samsung 800tl'ye ekranı değiştiriyor ama bu seferde iyi oturtamadıkları için köşelerden açık kalıyor şayet ben düşürmem ekranı çizecek bir şey yapmam diyorsanız alın
Amoled burn in yani amoled yanığı olunca klavye ekran üzerinde yapışıp kalıyor ve servis yolu gene gözüküyor
Şarj girişi uzun süre sonra bozuluyor ve gene servis yolu
Kenarlar yere göre parlama yapıyor ve gözünüzü alıyor

Transistor

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,085
Ekranı kolay kırılmıyor. Sadece maliyeti pahalı diye korumak gerekli. Iphone 7 vs S8 videolarında S8'in ekranı daha dayanıklı. Arka kısmını korumalısın ama.

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Bence iki tane olumsuz durum var:
1. Parmak Okuyucunun konumu iyi değil. (Biraz aşağıda ve ortada olabilirdi.)
2. Pahalı (Gerçi Türkiye piyasasına göre normal ama olsun :D )

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Bence iki tane olumsuz durum var:
1. Parmak Okuyucunun konumu iyi değil. (Biraz aşağıda ve ortada olabilirdi.)
2. Pahalı (Gerçi Türkiye piyasasına göre normal ama olsun :D )
Parmak izi okuyucusunu note8 de de aynı yerde konumlandırmalarıda enteresan değil mi:)

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Aslında görüntü açısından daha hoş ama kullanım sırasında zorluklar oluyor :)
Yani zaten cihaz uzun parmakla oraya ulaşmasıda bi dert herkeste fırıncı küreği gibi el yok :) lg v30 daha kullanışlı o konuda mesela

Kadima

Müdavim
Reaksiyon puanı
841
Yani zaten cihaz uzun parmakla oraya ulaşmasıda bi dert herkeste fırıncı küreği gibi el yok :) lg v30 daha kullanışlı o konuda mesela
Teknoseyir'in S8 incelemesinde Murat Gamsız parmak izi okuyucuya ulaşmakta zorluk çekiyordu ama iPhonedo'nun Note 8 incelemesinde herhangi bir sorun yok gibiydi :D Kişiye göre de değişiyor sanırım.
LG pişmanlıktır. :D

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
Teknoseyir'in S8 incelemesinde Murat Gamsız parmak izi okuyucuya ulaşmakta zorluk çekiyordu ama iPhonedo'nun Note 8 incelemesinde herhangi bir sorun yok gibiydi :D Kişiye göre de değişiyor sanırım.
LG pişmanlıktır. :D
Aynen ele göre herşey :) lg e sıcak bakıyorum bu sene ama bakalım

NevermoreTR

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Kronik arka kamera bulanıklığı sıkıntısından başka bir şey yok bana göre şimdilik onu da telefonu sallayınca düzeliyor acaba OIS problemi midir yoksa mercek sıkışması mıdır bilinmez ama 10 numara kamerası var.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Böyle bir olumsuz özelliği varmış.kullananlar acaba bunu neden belirtmiyor ?

. S8 in bir eksisi de işte 18-9 formatlı ekran şu an her uygulama tarafından desteklenmiyor işte altta ustte bazen o siyahlıklar çıkıyor. 1-2 seneye o iş cozulur ama.

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
Parmak izi konumu
Tek kamera olması
Renk seçeneklerini beğenmiyorum
Cat 9 kullanılması
Gereksiz bixby tuşu

jomily

Doçent
Reaksiyon puanı
20
Aslında görüntü açısından daha hoş ama kullanım sırasında zorluklar oluyor :)
parmak izi okuyucu sadece güvenlikte mi kullanılıyor ?
--- Gönderi Güncellendi ---
Parmak izi konumu
Tek kamera olması
Renk seçeneklerini beğenmiyorum
Cat 9 kullanılması
Gereksiz bixby tuşu
cat 9 ve bixby tuşu ne oluyor ?yani ne işe yarıyor ?
Böyle bir olumsuz özelliği varmış.kullananlar acaba bunu neden belirtmiyor ?
Bu arkadaşın bahsettiği durum diğer kullananlarda da oluyor mu?

BabaSchtroumpf

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Kılıf ile ekran jelatini beraber kullanamıyorsun ekran jelatini mutlaka eninde sonunda ya kabarcıklar oluşturuyor ya da uçlarından kalkmaya başlıyor
Kılıfın içinde köşelerden düştü mü pat ekran çatlama yapıyor ve samsung 800tl'ye ekranı değiştiriyor ama bu seferde iyi oturtamadıkları için köşelerden açık kalıyor şayet ben düşürmem ekranı çizecek bir şey yapmam diyorsanız alın
Amoled burn in yani amoled yanığı olunca klavye ekran üzerinde yapışıp kalıyor ve servis yolu gene gözüküyor
Şarj girişi uzun süre sonra bozuluyor ve gene servis yolu
Kenarlar yere göre parlama yapıyor ve gözünüzü alıyor
hocam bu amoled burn in muhakkak oluyor mu s8'lerde farz edelim ki oldu servis kapsaminda mi ?kronik sorun degil demi?

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102
parmak izi okuyucu sadece güvenlikte mi kullanılıyor ?

cat 9 ve bixby tuşu ne oluyor ?yani ne işe yarıyor ?

Bu arkadaşın bahsettiği durum diğer kullananlarda da oluyor mu?
Bixby kadar gerizekalı bi asistan yok. Hem türkçe yok hem anlamıyor.
Cat 9 ise max 450 download 100mbps upload yapar. Cat 12 olması lazım

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
hocam bu amoled burn in muhakkak oluyor mu s8'lerde farz edelim ki oldu servis kapsaminda mi ?kronik sorun degil demi?
Servis olarak ekran değişiyor ama kullanıcı hatasına girer mi onu pek bilmiyorum
Amoled yanığı olayı genelde ekranda zamanla oluşan bir şey aldıktan hemen sonra olacak diye bir şey yok 6 ay sonra gene olabilir s7 edge'lerde de vardı google widget çubuğu ekranın üzerinde yapışıp kalıyordu hayalet gibi genelde yüksek parlaklıkta kullanım ve ekran da uzun süre bir şeyin açık kalması tetikleyebiliyor amoled yanığını

Cat 12'mi Türkiye de 400mb hıza ulaşan mobil bağlantı göster hemen geçeyim ona Verizon at&t gibi hatlar destekliyo ama bizim ülkemizde o hıza ulaşmamıza imkan yok hedef 2023 anca o zaman olur

Son düzenleyen moderatör:

NevermoreTR

Asistan
Reaksiyon puanı
59
Ya arkadaş şimdi bişe diyecem alınma darılma Türkiye'de 450 üstü görebildiğin operatör var mı? En az 5-6 yıl sonra üstünü görebiliriz gibi ki zaten o zamana kadar da yenileri çıkar merak etme. Sanal asistan var da ne kadar kullanıyorsun o da var her şeyi kağıt üstünde istiyorsunuz.
Samsung'un hiçbir cihazında rastlamadım bu soruna ben LG'de Ghost Screen oluyor 2-3 defa rastladım daha da LG almadım.

Zaptoss02

Doçent
Reaksiyon puanı
102

Servis olarak ekran değişiyor ama kullanıcı hatasına girer mi onu pek bilmiyorum
Amoled yanığı olayı genelde ekranda zamanla oluşan bir şey aldıktan hemen sonra olacak diye bir şey yok 6 ay sonra gene olabilir s7 edge'lerde de vardı google widget çubuğu ekranın üzerinde yapışıp kalıyordu hayalet gibi genelde yüksek parlaklıkta kullanım ve ekran da uzun süre bir şeyin açık kalması tetikleyebiliyor amoled yanığını

Cat 12'mi Türkiye de 400mb hıza ulaşan mobil bağlantı göster hemen geçeyim ona Verizon at&t gibi hatlar destekliyo ama bizim ülkemizde o hıza ulaşmamıza imkan yok hedef 2023 anca o zaman olur
Bu telefon sadece türkiye de satılmıyor. Kore ve japonya var. Xz premium 1gbmps hıza ulaşıyor, s8 300mbps koreliler japonlar sence hangisini alır

seyhmus21

Müdavim
Reaksiyon puanı
255
Bu telefon sadece türkiye de satılmıyor. Kore ve japonya var. Xz premium 1gbmps hıza ulaşıyor, s8 300mbps koreliler japonlar sence hangisini alır
Haklısın ben sadece türkiye için değerlendirme yapıyorum yeni telefonun isterse 1gbmps desteklesin senin kendi ülkende alacağın hız en fazla 50mbps olacaktır 4 sene sonra 150mbit'e anca ulaşırız da o da küçük bir ihtimal
Kore Japonya dediğin ülkeler artık çoktan mbit hızları bırakmış gbit'e doğru yol almışlar

Mertcan39

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
s8+ kullanıyorum kılıf ile jelatin kullanabiliyorsun spigen curved crystal kılıflar ile uyumlu ekran fiyatını düşürdü samsung s8+ 750 Tl şuan el beceriniz varsa jelatini kendiniz çekebilirsiniz

tylerJ1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
herkes parmak izini yerden yere vurmuş ama bence s8'in parmak izi tarayıcısının yeri gayet işlevsel. tamam telefonu yüzüstü durumdayken açamıyorsun falan ama işaret parmağı rahatça erişiyor, 1-2 gün alıştıktan sonra da kameraya falan yanlışlıkla basma olayı olmuyor.

WellTime54

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,000
herkes parmak izini yerden yere vurmuş ama bence s8'in parmak izi tarayıcısının yeri gayet işlevsel. tamam telefonu yüzüstü durumdayken açamıyorsun falan ama işaret parmağı rahatça erişiyor, 1-2 gün alıştıktan sonra da kameraya falan yanlışlıkla basma olayı olmuyor.
Aslında çok fazla takılınacak bişey değil ama ben tasarım olarak rahatsız olanlardanım mesela